Esileht Kasutajaabi ja mõtted Miinusehoolikud on leidnud uue lahenduse

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )

Teema: Miinusehoolikud on leidnud uue lahenduse

Postitas:

Perekool eelmaldas postituste laitmise võimaluse ja osad ikka elavad seda raskelt üle, vaatan.
Nüüd nad on tulnud uue asja peale: üks kirjutab, et
– Mina tahan miinuseid panna.
No tõepoolest:(!!!

või

– Ei ole, aga paneksin sulle selle teema eest mõttelise miinuse.

..ja siis selle peale laotakse vanade miinustajate poolt nendele postitustele metsikult plusse. (noh, nii palju, kui neid miinusinimesi lugemas on; duubeldada nad enam ei saa) Kuigi, pole ju eriti sisukad postitused, olgem ausad.
Mingit arvamust või mõttekäiku neilt endiselt oodata pole.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Oma eluga mitte rahu olemine? Ebaõnn?
Mingi vaimne puue?
Füüsilise puudega inimesed nii ei tee, ntx. Leok on edukas kalamees ja elab oma elu ilma kibestumiseta. Treeneritööd ei jõua kõrvalt ära tehagi sest tegemisi on tal üle pea…noored krossarid vajaksid teda hädasti ka selle ala peale.

Siin teemas kindlati samuti keegi miinustaja astub oma stampmõttega üles, aga vaevalt, et tal midagi tarka öelda on.
Aga plusse ta saab kindlasti.

.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.12 11:44; 17.12 12:09; 17.12 12:51; 17.12 14:14; 17.12 14:47; 17.12 16:41; 17.12 17:01; 22.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool eelmaldas postituste laitmise võimaluse ja osad ikka elavad seda raskelt üle, vaatan.
Nüüd nad on tulnud uue asja peale: üks kirjutab, et
– Mina tahan miinuseid panna.
No tõepoolest:(!!!

või

– Ei ole, aga paneksin sulle selle teema eest mõttelise miinuse.

..ja siis selle peale laotakse nendele postitustele metsikult plusse. (noh, nii palju, kui neid miinusinimesi lugemas on; duubeldada nad enam ei saa) Kuigi, noh, pole ju eriti sisukad postitused, olgem ausad.
Mingit arvamust või mõttekäiku neilt endiselt oodata pole.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Oma eluga mitte rahu olemine? Ebaõnn?
Mingi puue?

Ma tahaksin sinu postitusele miinuse panna. Minu arvates peaks inimestel olema võimalus avaldada nii poolehoidu kui ka mittenõustumist kellegi arvamusega ja alati ei viitsi pikalt põhjendada.
Olen eluga üldiselt rahul.
Ebaõnne ma ei usu. Igal asjal on põhjus ja tagajärg, vahel sekkub juhuslikkus.
Puuet ei ole tuvastatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates peaks inimestel olema võimalus avaldada nii poolehoidu kui ka mittenõustumist kellegi arvamusega ja alati ei viitsi pikalt põhjendada.

Aga sul on ju alati võimalus hääletada “jalgadega”
Ma tellisin kunagi pikalt Õhtulehte, aga lõpuks viskas ikkagi üle ja läksin Postimehe ja Ekspressi peale üle.
Ei pidanud kellelegi midagi põhjendama.

Peale Perekooli on veel teisi foorumeid, miks sa ei vaheta, kui valdav enamusest sisu ei meeldi?
Mina käin siis heameelega, sest 10% kägudest on väga arukad ja neid on hea lugeda. 50% on mittemidagiütlevad ja ülejäänud on sinusugused, keda peab lihtsalt kannatama, kui seda nagu venelased ütlevad, et “suhkur on põhjas” tahad kätte saada.

Edit: praegu vaatasin, õhtulehe portaalis saab kommentaare nii plussi- kui miinustada. Võta see portaal omale eluülesandeks. Pole ju vaja arenenumate inimeste sekka vägisi end pressida. Siin ikka osad “viitsivad” …vahel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.12 11:44; 17.12 12:09; 17.12 12:51; 17.12 14:14; 17.12 14:47; 17.12 16:41; 17.12 17:01; 22.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures argumendid puuduvad miinuseigatsejail jätkuvalt.

Viisakas olex siiski põhjendada, MIS ei sobinud. Ntx ‘Panexin Sulle miinuse, sest kuigi teema on tähtis, võixid selle algatada kaine peaga’ või ‘Panexin Sulle miinuse, sest Su maailmavaade on kiviaegne’ või ‘Panexin Sulle miinuse, kas tõesti on juba koolivaheaeg?’. Vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinus näitab suhtumist, tihti tehakse nii loll teema või kommentaar, et ei viitsi hakata sellele trollile selgitama, tihti ei saa ka see aru selgitusest. miinus näitab minu arvamust sellest isikust. tõesti pane miinuseid selle eest, et inimesel on minust erinev arvamus, aga see kes kirjutas et üks tuntud laulja abiellus selleks, et varjata oma homoseksuaalsust – siis nii lolli jutu peale ei hakka ma oma aega raiskama ja panen miinuse kirja.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 12:21; 17.12 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimest mingi teema tõmbab ja tal oleks mis tahes koha pealt selle kohta öelda, siis ta ka viitsib oma põhjendused ja argumendid välja käia. Üldiselt olen vaadanud, et on neid, kes ei nõustu ja on millegi vastu, aga nad ei põhjenda, raiuvad ainult ühte kitsast vaadet. See pole isegi paigalseis, täielik tagasiminek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hull juba täna 5 uut teemat teinud. perekool hakkab muutuma ühe hullu kambriks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 12:33; 17.12 12:58; 17.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hull juba täna 5 uut teemat teinud

Sul on võimalus siia nüüd oma sõnade kinnituseks lingid panna.
Aga kardan, et ise jääd selleks “hulluks”, sest mida pole seda pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.12 11:44; 17.12 12:09; 17.12 12:51; 17.12 14:14; 17.12 14:47; 17.12 16:41; 17.12 17:01; 22.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see hull juba täna 5 uut teemat teinud

Sul on võimalus siia nüüd oma sõnade kinnituseks lingid panna.
Aga kardan, et ise jääd selleks “hulluks”, sest mida pole seda pole.

aga palun, tänased teemad

https://foorum.perekool.ee/teema/miinusehoolikud-on-leidnud-uue-lahenduse/
https://foorum.perekool.ee/teema/sonatahendus/
https://foorum.perekool.ee/teema/kas-need-on-normaalsed-mangud/
https://foorum.perekool.ee/teema/padukonservatiiv-homobaaris/
https://foorum.perekool.ee/teema/kas-mehel-on-oigus/
https://foorum.perekool.ee/teema/pildikesi-erikooli-argipaevast/

—————————————————————————-
need Teie viidatud teemad on algatatud 5 erineva Käo poolt, kellede puhul ma pole küll märganud, et keegi neist mingilgi viisil hull oleks.

head ööd.

Moderaator

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 12:33; 17.12 12:58; 17.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mingis foorumis, kus ei saa panna ei plusse ega miinuseid, no siis kirjutatakse niisama “nõus” või “jama” või “^^like”. Ei päästa see miinuste ega plusside kaotamine kedagi, tekitab ainult juurde mõttetuid kommentaare.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 13:14; 21.12 18:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, unustaks äkki need miinustajatrollid, las hääbuvad vaikselt näljasurma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 13:16; 21.12 17:35; 22.12 08:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool eelmaldas postituste laitmise võimaluse ja osad ikka elavad seda raskelt üle, vaatan.
Nüüd nad on tulnud uue asja peale: üks kirjutab, et
– Mina tahan miinuseid panna.
No tõepoolest:(!!!

või

– Ei ole, aga paneksin sulle selle teema eest mõttelise miinuse.

..ja siis selle peale laotakse vanade miinustajate poolt nendele postitustele metsikult plusse. (noh, nii palju, kui neid miinusinimesi lugemas on; duubeldada nad enam ei saa) Kuigi, pole ju eriti sisukad postitused, olgem ausad.
Mingit arvamust või mõttekäiku neilt endiselt oodata pole.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Oma eluga mitte rahu olemine? Ebaõnn?
Mingi vaimne puue?
Füüsilise puudega inimesed nii ei tee, ntx. Leok on edukas kalamees ja elab oma elu ilma kibestumiseta. Treeneritööd ei jõua kõrvalt ära tehagi sest tegemisi on tal üle pea…noored krossarid vajaksid teda hädasti ka selle ala peale.

Siin teemas kindlati samuti keegi miinustaja astub oma stampmõttega üles, aga vaevalt, et tal midagi tarka öelda on.
Aga plusse ta saab kindlasti.

.

Miinus!

Minu meelest on pole miinustajate solvamine ilus. Ka miinustajatel on õigus oma arvamusele. Kas sa arvad, et oled nüüd parem, kui solvad pikalt ja sõnadega, kui paneksid lihtsalt miinuse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinus!

Minu meelest on pole miinustajate solvamine ilus. Ka miinustajatel on õigus oma arvamusele. Kas sa arvad, et oled nüüd parem, kui solvad pikalt ja sõnadega, kui paneksid lihtsalt miinuse?

Igatahes tõsiselt võetavam on küll.

Ja kes ei viitsinud enne kommenteerida, vaid mugavusest miinuseid tallas, ei hakka ka nüüd kribama. Kokkuvõttes ei muutu foorumi seisukohast midagi, kui miinustajad miinustada ei saa. Ei teadnud me enne, miks ja mida nad dislaikisid ega saa ka nüüd teada. Neil endal ka lihtsam, ei pea oma viitsimatusest aega kulutama ka miinusnuppu tallata, vaid saavad aega säästes järgmise mõttetu teema avada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.12 13:35; 17.12 13:53; 17.12 14:27; 17.12 14:48; 17.12 15:47; 17.12 16:13; 17.12 16:21; 17.12 18:52; 18.12 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga milleks siis üldse seda kiida-varianti vaja on? mis lisaväärtust see loob. vanasti oli nii, et vastavalt plussidele ja miinustele oli sai kasutajanime alt näha, kas tema tegemisi on maha laidetud või heaks kiidetud (siis oli vist %).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 12:21; 17.12 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutagu nüüd see kägu, kes arvab, et miinus on arvamusavaldus, ette, et tuled koju ja ütled mehele, et said ametikõrgendust ning mees ütleb vaid – miinus. Või küsid perelt, et kas teed ahjukartulit või tellid sušit ja saad vastuseks – miinus. Või kurdad sõbrannale, et mees ei vii prügipange välja, teatab sõbranna – miinus. Sest vaadake, nad ei viitsi midagi öelda, aga oma arvamuse avaldasid. Tohutult edasiviiva, mõtestava ja kasuliku arvamuse, millega on midagi tarvilikku peale hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.12 13:35; 17.12 13:53; 17.12 14:27; 17.12 14:48; 17.12 15:47; 17.12 16:13; 17.12 16:21; 17.12 18:52; 18.12 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palun, tänased teemad

Halloo, me ju leppisime kokku, et sa esitad MINU teemade lingid, mitte tänaste. Seal on päris suur vahe, muideks. Inimesed postitavad palju ja neid kõiki ühe isiku kraesse kirjutada???? (Mul oli viimane teemaalgatus vist millalgi suvel.)
Või millisest sõnast sa täpselt aru ei saanud?
Sõnatähendustest saan mina hästi aru, kakamänge ei mängi, EKRE meestega koos baaris ei käi, uut maja ei ole ja erikoolidega pole kursiski.
Aga et need kõik ühte patta panna, on ikka täielik lamba aju tulemus.
Või, et keegi suudaks nii erinevaid asju toota, see oleks juba andekus ja pärlid sigadele. Kaldun siiski sinna esimese variandi poole. Et sa oled lihtsalt loll. Sry.

……

Aga minu see miinustamise asendusvariandi teooria on küll tõestust saanud; vaata ise, vähearenenud plussavad seda teist postitajat (e. omasugust illiteraati) massiliselt.
Mitte, et see mind edaspidi segaks, aga lihtsalt juhtisin tähelepanu, et nii edaspidi siin pk-s on.
Ja et plussamine pole päris objektiivne. See on nende jaoks nagu “toetan seda, kes viitsis see 2 sõna kirjutada; ise ei viitsi sedagi” meelsuse avaldamine.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.12 11:44; 17.12 12:09; 17.12 12:51; 17.12 14:14; 17.12 14:47; 17.12 16:41; 17.12 17:01; 22.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutagu nüüd see kägu, kes arvab, et miinus on arvamusavaldus, ette, et tuled koju ja ütled mehele, et said ametikõrgendust ning mees ütleb vaid – miinus. Või küsid perelt, et kas teed ahjukartulit või tellid sušit ja saad vastuseks – miinus. Või kurdad sõbrannale, et mees ei vii prügipange välja, teatab sõbranna – miinus. Sest vaadake, nad ei viitsi midagi öelda, aga oma arvamuse avaldasid. Tohutult edasiviiva, mõtestava ja kasuliku arvamuse, millega on midagi tarvilikku peale hakata.

Ja nüüd vastused selliselt, kes viitsib oma miinuse lahti seletada.

Mehel on ametikõrgenduse pärast küll hea meel, aga talle ei meeldi, et nüüd jääb sul perele vähem aega.

Tütre miinus tähendab, et tal savi, kas tellid suši või teed ahjukana, ta niikuinii ei söö, sest on dieedil

Sõbranna pani miinuse, kuna ka tema meelest on su mees mölakas, et prügipange välja ei vii.

On ju fundamentaalne vahe, kas öelda tuimalt miinus või võtta moment ja selgitada, mis antud kontekstis sind teisiti arvama paneb. Kui vastuargumente pole, siis pöial püsti ja rohkem pole vajagi, samas miinus ilma selgitusteta ei ole mingi arvamus. Kui me hakkaks oma rahulolematust põhjendama vaid miinusega, siis kaugele selliselt ei sõida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.12 13:35; 17.12 13:53; 17.12 14:27; 17.12 14:48; 17.12 15:47; 17.12 16:13; 17.12 16:21; 17.12 18:52; 18.12 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minu see miinustamise asendusvariandi teooria on küll tõestust saanud; vaata ise, vähearenenud plussavad seda teist postitajat (e. omasugust illiteraati) massiliselt.

Miinus.
(Tõesti, kas keegi seletaks, MIKS ma peaksin selgitama, miks see kommentaar miinust vajab? Kõik on ju ilmselge. Lahmija lahmib ja laamendab nii et tatt ripakil, tunneb end hästi, et enam miinused tema solvamistuju ei riku. Arusaadav, miinuste kadumisest tunnevadki vist need kõige enam rõõmu, kes nüüd rahumeeli laamendada saavad, ilma et visuaalselt ebameeldivad miinused silma riivaks.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 14:45; 17.12 15:44; 17.12 15:51; 17.12 16:51; 18.12 11:22; 22.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama ka plussidega. Need ei ütle midagi. Tavaliselt on ühes postituses mitu lauset ja ehk isegi mitu mõtet. Plussi puhul ei saa iial aru, kas meeldis väljendusviis, sisu, argumenteerimisoskus või sai lugeja sellest postitusest hea idee.

See selle teema mõte ja point ongi.
Kirjutan siis sinu jaoks ka suurte tähetedega uuesti välja (ei karju, lihtsalt on suured tähed): NEED, KES TÄNA MASSILISELT PLUSSIVAD, ON LOLLID.
Need postitused, mida nad plussivad, seal pole elus mitu lauset või mitu mõtet, sest pooldatakse omasuguseid mõttevaesureid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 17.12 11:44; 17.12 12:09; 17.12 12:51; 17.12 14:14; 17.12 14:47; 17.12 16:41; 17.12 17:01; 22.12 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

miinus ilma selgitusteta ei ole mingi arvamus

Sama ka plussidega. Need ei ütle midagi. Tavaliselt on ühes postituses mitu lauset ja ehk isegi mitu mõtet. Plussi puhul ei saa iial aru, kas meeldis väljendusviis, sisu, argumenteerimisoskus või sai lugeja sellest postitusest hea idee.

Põhimõtteliselt nõus. Ega selline noogutamine pika jutu peale ka kuigi edasiviiv ole, aga ütleme, et vastuarvamusega võrreldes kaasa noogutamine jätab vähem lahtiseid otsi. Kui noogutab, ju sobib kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.12 13:35; 17.12 13:53; 17.12 14:27; 17.12 14:48; 17.12 15:47; 17.12 16:13; 17.12 16:21; 17.12 18:52; 18.12 10:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale Perekooli on veel teisi foorumeid, miks sa ei vaheta, kui valdav enamusest sisu ei meeldi?

Ehk juhataksid mulle ka neid KODUMAISEID foorumeid kus iga päev aktiivne elu toimub. Jah, oli hea Delfi naisteks, aga see solgiti ära. Kalandus- või raamatupidmisteemaline ei asenda pk.
Mida pakud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 14:54; 17.12 15:41; 17.12 16:49; 17.12 18:10; 17.12 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..ja siis selle peale laotakse vanade miinustajate poolt nendele postitustele metsikult plusse. (noh, nii palju, kui neid miinusinimesi lugemas on; duubeldada nad enam ei saa) Kuigi, pole ju eriti sisukad postitused, olgem ausad.
Mingit arvamust või mõttekäiku neilt endiselt oodata pole.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Oma eluga mitte rahu olemine? Ebaõnn?

Ma siiski nii kategooriliselt ei halvustaks, vaid püüaks tegelikult ka sisuliselt aru saada.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Usun, et suures osas see, et Perekool on väga pikki aastaid olnud ühes kindlas formaadis, kus on võimalik näidata nii poolehoidu kui vastumeelt, ja inimesed on lihtsalt sellega väga harjunud, neil on nö õigustatud ootus mis põhineb väga pikaajalisele kasutajakogemusele (15+ aastat). Niisugune järsk formaadi muudatus, ilma kasutajatelt küsimata, on tegelikult väga julm, sest nii mõnedki on siin selle saatel vahepeal väikelaste emadest vanaemadeks saanud. Suhtlusstiil on kogu selle aja jooksul alati üks olnud, inimesed on selle pika aja jooksul omaks võtnud ja sellega arvestama õppinud. Praegune uuendus teeb Perekoolist varsti kunagise Pereklubi, kes vihaste lumehelbekestena Perekoolist lahku lõid ja oma foorumi tegid, mis aga mitte-anonüümsena loomulikult muutus kohe ninnunännu kiitmisklubiks ja varsti oma loomulikku surma suri.

Nendele, kes ütlevad, et argumenteerida tuleks sõnadega, mitte miinustamisega. Selles Perekooli võlu oligi, et vahel sai oma eriarvamust avaldada sõnaliselt, kuid soovi korral ka lihtsalt +/- vajutamisega. Sest vaadake, inimestel tõesti ei ole aega alati igale postitusele sõnaliselt vastata, eriti kui kommenteeritav arvamus on väga kaugel kommenteerija enda seisukohast ning on ette näha, et diskussioon ei viiks kuskile. Nõue, et oma arvamust tuleks alati sõnades väljendada, on absurdne, inimesel on palju teisi prioriteete, pikemalt kirjutama hakkab ta enamasti ikka alles siis, kui tal on midagi uut või olulist öelda. Kui minu mõtte on keegi teine kommenteerija juba välja öelnud, siis ma paningi lihtsalt plussi või miinuse, et oma poolehoidu või mittenõustumist väljendada.

Enamik siinseid kägusid ei ole professionaalsed perekoolikad, neil on oma elu ja Perekoolis käiakse tihti lühidalt, või väsinuna, või kuue kuuse kõrvalt. No ei jõua alati sõnu seadma hakata, kui kuused süles rabelevad või just uinuma hakkavad. Senine formaat võimaldas oma arvamust avaldada ka lühidalt. Näiteks põhilise hulga miinuseid said ju ikkagi mõõdutundetud solvajad – kas arvate, et on parem, kui nüüd 72 miinuse asemel on 72 positust ühe ja sama sisuga: ära lärma, sinu tekst on ebaviisakas (või siis lausa esseed teemal, miks niimoodi sõimelda ei ole ilus)? Ja kes seda peaks viitsima teha või kellel reaalselt aega olema? Või kes peaks viitsima neid 72 ühe sisuga postitust lugeda?

Miinustamisel oli ka veel tegelikult korralekutsuv mõju, ühtmoodi mõtlejaid ühendav mõju ning lõpuks sundis see ka kirjutajaid oma sõnu valima ja paremini ritta seadma, et vältida valestimõistmisi või grammatikavigadele terava tähelepanu pööramist. Nüüd see kõik kaob, võin kirjutada mida sülg suhu toob, sest miinuseid ma enam ei saa ja suurem osa mittenõustujaid lihtsalt ei viitsi vastu kirjutada.

Kui see uus süsteem tõesti niimoodi ainult laikimise peale ka jääb, siis kaotab PK täielikult oma võlu ja omapära ning muutub FB vaeseks sugulaseks. Niigi on seoses sotsiaalmeedia plahvatusega siin tegevus ikka väga soiku jäänud, kui aga PK-st võetakse ära üks olulisi diskussiooni elemente, siis muutub ta mõttetuks ja kaob pea ajaloo prügikasti. Ise tunnen küll, et sellises PK-s enam kuigi kaua käia ei viitsi, sest ta pole enam see koht mis enne.

Kuidagi tundub, et see nähtus on ka – tahtmatult või tahtlikult – üks osa üldisest kultuurilise vaesustamise protsessist. Viimane suhteliselt vabalt arvamuse avaldamise platvorm tehakse lahjaks ja kaotatakse. Kirjutajad peavad lahustuma lehekommentaariumitesse, mis poole päevaga uued lood ette keeravad, või erialafoorumitesse, mida külastavad üksnes vähesed. Sellist keskset, rahva meelsust kajastavat kogumikku (nagu näiteks on suomi24) enam pole. Europedede seltskond hõõrub käsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 15:15; 17.12 19:22; 17.12 19:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures argumendid puuduvad miinuseigatsejail jätkuvalt.

Viisakas olex siiski põhjendada, MIS ei sobinud. Ntx ‘Panexin Sulle miinuse, sest kuigi teema on tähtis, võixid selle algatada kaine peaga’ või ‘Panexin Sulle miinuse, sest Su maailmavaade on kiviaegne’ või ‘Panexin Sulle miinuse, kas tõesti on juba koolivaheaeg?’. Vms.

Mina paneksin miinuse emakeele solkimise eest ikside ja igrekitega, aga samas kompenseerid selle hea luulega, nii et saad andeks.

Mina vastaks, et miinusepaniköörid võiskid enne portaali sisenemist endale koolm korda peegli ees öelda, et “sisenen keskkonda ja avaldan arvamust kohas, kus liigub sadu erinevaid inimesi ja ma ei eelda, et kõik minu mõtetega õus oleksid”. Raske uskuda, et üks täiskasvanud normintellektiga inimene ise selle peale ei tule.

Aga olge siis kenad ja palun põhjendage ka kõiki plusse, mida laote. Ja igga pikalt-laialt-argumenteeritult, nagu ka miinuste põhjendamist nõuate.
Teemaalgataja saab tagurpidi pöidla kurjuse eest. Kaasakaagutajad pugemise eest. Lihtne!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.12 15:24; 19.12 04:57; 19.12 22:14; 20.12 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Perekool on väga pikki aastaid olnud ühes kindlas formaadis, kus on võimalik näidata nii poolehoidu kui vastumeelt, ja inimesed on lihtsalt sellega väga harjunud, neil on nö õigustatud ootus mis põhineb väga pikaajalisele kasutajakogemusele (15+ aastat). Niisugune järsk formaadi muudatus, ilma kasutajatelt küsimata, on tegelikult väga julm,

Ehk oleks siis aeg keskajast välja tulla ja areneda?

Aga olge siis kenad ja palun põhjendage ka kõiki plusse, mida laote. Ja igga pikalt-laialt-argumenteeritult, nagu ka miinuste põhjendamist nõuate.

No ma seletan selle siis ükskord ära, näib, et miinuse ja plussi vahe on mõnele ikka väga keeruline aru saada.

Plussi põhjendamine tähendaks, et ma sisuliselt kordan teises sõnastuses plussitatu postitust. Viitsiksid kümme korda sama arvamust lugeda või?
Miinuse põhjendamine tähendab täiesti teistsuguse arvamuse avaldamist, loe variante eestpoolt, kus keegi kena näite tõi.

Vahet adud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 15:35; 17.12 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina paneksin miinuse emakeele solkimise eest ikside ja igrekitega, aga samas kompenseerid selle hea luulega, nii et saad andeks.

Mina vastaks, et miinusepaniköörid võiskid enne portaali sisenemist endale koolm korda peegli ees öelda, et “sisenen keskkonda ja avaldan arvamust kohas, kus liigub sadu erinevaid inimesi ja ma ei eelda, et kõik minu mõtetega õus oleksid”. Raske uskuda, et üks täiskasvanud normintellektiga inimene ise selle peale ei tule.

Aga olge siis kenad ja palun põhjendage ka kõiki plusse, mida laote. Ja igga pikalt-laialt-argumenteeritult, nagu ka miinuste põhjendamist nõuate.
Teemaalgataja saab tagurpidi pöidla kurjuse eest. Kaasakaagutajad pugemise eest. Lihtne!

esiteks miinus lohakuse eest. inimene, kes oma teksti enne “keskkonda sisenemist” üle ei kontrolli, ei peaks sõna võtma sellisel teemal.
teiseks – nyah’ile võiks küll erandi teha, sa möönad ju isegi, et tal on hea luule. ja ta kirjutab sealgi samamoodi – kuidas sa seda siis lugeda suudad, kui siin neid märke ei talu, tekib küsimus. võta seda nii, et see on lihtsalt tema käekiri.
samuti teeksin ma erandi ühele prantsuse käole, keda ma pole küll enam ammu märganud, kes kasutas prantsuse klaverit ja sellest tingituna täpitähed olid tal meile harjumatul kujul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Niisugune järsk formaadi muudatus, ilma kasutajatelt küsimata, on tegelikult väga julm,

Issakene, ma ei kujuta ette, mis teiega siis veel saaks, kui pead tööd vahetama või koer ära sureb! Sellist formaadi muudatust ilmselt teie süda vastu ei peaks. Vast ongi hea perekoolis nüüd harjutada ennast karmi eluga toime tulema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 15:35; 17.12 15:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga palun, tänased teemad

Halloo, me ju leppisime kokku, et sa esitad MINU teemade lingid, mitte tänaste. Seal on päris suur vahe, muideks. Inimesed postitavad palju ja neid kõiki ühe isiku kraesse kirjutada???? (Mul oli viimane teemaalgatus vist millalgi suvel.)
Või millisest sõnast sa täpselt aru ei saanud?
Sõnatähendustest saan mina hästi aru, kakamänge ei mängi, EKRE meestega koos baaris ei käi, uut maja ei ole ja erikoolidega pole kursiski.
Aga et need kõik ühte patta panna, on ikka täielik lamba aju tulemus.
Või, et keegi suudaks nii erinevaid asju toota, see oleks juba andekus ja pärlid sigadele. Kaldun siiski sinna esimese variandi poole. Et sa oled lihtsalt loll. Sry.

……

Aga minu see miinustamise asendusvariandi teooria on küll tõestust saanud; vaata ise, vähearenenud plussavad seda teist postitajat (e. omasugust illiteraati) massiliselt.
Mitte, et see mind edaspidi segaks, aga lihtsalt juhtisin tähelepanu, et nii edaspidi siin pk-s on.
Ja et plussamine pole päris objektiivne. See on nende jaoks nagu “toetan seda, kes viitsis see 2 sõna kirjutada; ise ei viitsi sedagi” meelsuse avaldamine.

miks sa alati hakkad rääkima kuidas alles eile avastasid perekooli? igakord räägid seda juttu…
miks sa neid teemasid lood? tõesti sul eluga muud midagi targemat teha pole? me oskame kõik neid teemasid lugeda delfist ja postimehest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.12 12:33; 17.12 12:58; 17.12 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale Perekooli on veel teisi foorumeid, miks sa ei vaheta, kui valdav enamusest sisu ei meeldi?

Ehk juhataksid mulle ka neid KODUMAISEID foorumeid kus iga päev aktiivne elu toimub. Jah, oli hea Delfi naisteks, aga see solgiti ära. Kalandus- või raamatupidmisteemaline ei asenda pk.
Mida pakud?

Kuhu soovitused jäävad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.12 14:54; 17.12 15:41; 17.12 16:49; 17.12 18:10; 17.12 20:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks siis aeg keskajast välja tulla ja areneda?

Ettekujutus, et kõik uus on alati areng, ei ole õige.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 17.12 14:45; 17.12 15:44; 17.12 15:51; 17.12 16:51; 18.12 11:22; 22.12 12:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

..ja siis selle peale laotakse vanade miinustajate poolt nendele postitustele metsikult plusse. (noh, nii palju, kui neid miinusinimesi lugemas on; duubeldada nad enam ei saa) Kuigi, pole ju eriti sisukad postitused, olgem ausad.
Mingit arvamust või mõttekäiku neilt endiselt oodata pole.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Oma eluga mitte rahu olemine? Ebaõnn?

Ma siiski nii kategooriliselt ei halvustaks, vaid püüaks tegelikult ka sisuliselt aru saada.

Mis viib inimese sellise olukorrani? Usun, et suures osas see, et Perekool on väga pikki aastaid olnud ühes kindlas formaadis, kus on võimalik näidata nii poolehoidu kui vastumeelt, ja inimesed on lihtsalt sellega väga harjunud, neil on nö õigustatud ootus mis põhineb väga pikaajalisele kasutajakogemusele (15+ aastat). Niisugune järsk formaadi muudatus, ilma kasutajatelt küsimata, on tegelikult väga julm, sest nii mõnedki on siin selle saatel vahepeal väikelaste emadest vanaemadeks saanud. Suhtlusstiil on kogu selle aja jooksul alati üks olnud, inimesed on selle pika aja jooksul omaks võtnud ja sellega arvestama õppinud. Praegune uuendus teeb Perekoolist varsti kunagise Pereklubi, kes vihaste lumehelbekestena Perekoolist lahku lõid ja oma foorumi tegid, mis aga mitte-anonüümsena loomulikult muutus kohe ninnunännu kiitmisklubiks ja varsti oma loomulikku surma suri.

Nendele, kes ütlevad, et argumenteerida tuleks sõnadega, mitte miinustamisega. Selles Perekooli võlu oligi, et vahel sai oma eriarvamust avaldada sõnaliselt, kuid soovi korral ka lihtsalt +/- vajutamisega. Sest vaadake, inimestel tõesti ei ole aega alati igale postitusele sõnaliselt vastata, eriti kui kommenteeritav arvamus on väga kaugel kommenteerija enda seisukohast ning on ette näha, et diskussioon ei viiks kuskile. Nõue, et oma arvamust tuleks alati sõnades väljendada, on absurdne, inimesel on palju teisi prioriteete, pikemalt kirjutama hakkaba ta enamasti ikka alles siis, kui tal on midagi uut või olulist öelda. Kui minu mõtte on keegi teine kommenteerija juba välja öelnud, siis ma paningi lihtsalt plussi või miinuse, et oma poolehoidu või mittenõustumist väljendada.

Enamik siinseid kägusid ei ole professionaalsed perekoolikad, neil on oma elu ja Perekoolis käiakse tihti lühidalt, või väsinuna, või kuue kuuse kõrvalt. No ei jõua alati sõnu seadma hakata, kui kuused süles rabelevad või just uinuma hakkavad. Senine formaat võimaldas oma arvamust avaldada ka lühidalt. Näiteks põhilise hulga miinuseid said ju ikkagi mõõdutundetud solvajad – kas arvate, et on parem, kui nüüd 72 miinuse asemel on 72 positust ühe ja sama sisuga: ära lärma, sinu tekst on ebaviisakas (või siis lausa esseed teemal, miks niimoodi sõimelda ei ole ilus)? Ja kes seda peaks viitsima või kellel reaalselt aega olema? Või kes peaks viitsima neid 72 ühe sisuga postitust lugeda?

Miinustamisel oli ka veel tegelikult korralekutsuv mõju, ühtmoodi mõtlejaid ühendav mõju ning lõpuks sundis see ka inimesi oma sõnu valima ja paremini ritta seadma, et vältida valestimõistmisi või grammatikavigadele terava tähelepanu pööramist. Nüüd see kõik kaob, võin kirjutada mida sülg suhu toob, sest miinuseid ma enam ei saa ja suurem osa mittenõustujaid lihtsalt ei viitsi vastu kirjutada.

Kui see uus süsteem tõesti niimoodi ainult laikimise peale ka jääb, siis kaotab PK täielikult oma võlu ja omapära. Niigi on seoses sotsiaalmeedia plahvatusega siin tegevus ikka väga soiku jäänud, kui aga PK-st võetakse ära üks olulisi diskussiooni elemente, siis muutub ta mõttetuks ja kaob pea ajaloo prügikasti. Ise tunnen küll, et sellises PK-s enam kuigi kaua käia ei viitsi, sest ta pole enam see koht mis enne.

Ei nõustu su arvamusega. Sajad käod käivad siin pigem midagi huvitavat lugemist otsimas. Kui nad tahaks sisutut striimi, külastaksid nad muid sotsiaalmeediaid. Paraku on miinustamine olnud juba aastaid selle koha sisuloome surm. Mida on lugeda teemast, kus 72 kägu on oma meelsust miinusega hinnanud, aga väsimusest ei huvitu midagi kirjutama. Arvestades, kui raskekäeliselt eestlane aga plussi paneb, võib plussitatud teema juba kvaliteedi märgiks pidada. Miinustatud teemad aga tähendavad enamasti surnult sündinud teemadeks, sest miinus käo näpus ei tähenda muhvigi. Me kõik teame seda ja lohutame uustulnukaid, et miinus on sama hea, mis null. Ärgu võetagu isiklikult.

Ehk tõstab miinuste puudumine hoopis perekooli loetavust, sest kui midagi ei meeldi, ei piisa miinusest ja see võimaldab mitmekülgsemaid, huvitavamaid, vastolulisemaid, ehk ka pikemaid teemasid, mis ei sure paari tunniga vaikusesse.

Olgem ausad, perekoolis on väheks jäänud head lugemist, millele kaasa elada. Isegi pagulasteema, mis pinnitud esilehele, on sumbunud ja veel viimane vapper kägu käib sinna korra kuus midagi postitamas, mis siis rahulikult surnuks miinustatakse. Igav. Vaid paksude teema veel võtab nii palju tuld alla, et miinuse kõrvale väsinud kägu tahab sõna sekka poetada. Sisuliselt ainus teema esilehel, kus käib elu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 17.12 13:35; 17.12 13:53; 17.12 14:27; 17.12 14:48; 17.12 15:47; 17.12 16:13; 17.12 16:21; 17.12 18:52; 18.12 10:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 69 )


Esileht Kasutajaabi ja mõtted Miinusehoolikud on leidnud uue lahenduse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.