Esileht Kodunurk Mikrofiiber lapi puhastamine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Mikrofiiber lapi puhastamine

Postitas:
Kägu

Kuidas saab mikrofiiber lapi küljest tolmrulle kõige paremini eemaldada? St kuidas saab lapi puhtaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pesen kas kraani all või pesumasinas

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klopi tolm välja ja pese pesumasinas

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häda selles ongi, et need tolmurullid ja  ei tule lahti. Pestes ummistavad valamu või pesumasina äravoolu. Enne pesemist tuleks need lapi küljest lahti saada.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida ema sulle õpetas, kuidas tolmulappe puhastatakse? Keegi ei pese neid ju tolmusena, ikka klopid enne tolmurullid välja!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ei tule kloppides lahti. Ma arvan et te ei saa aru asjast. Nt teleka laual on ühtlane nö puhas tolm. Tuleb klappides lahti. Aga voodi all on karvu, mingi tolmurull juba. Ja see ei tule kloppides ära.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis nopid lahti, no kuidas sa nii saamatu oled!? Ja kui juba tolmurullid on voodi all hunnikus, siis võta sealt enne tolmuimeja või põrandaharja/kummiga üle, kui põrandat pesed, kust neid kergemini eemaldada saab.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lootsin et äkki teate mõnd lifehacki selle kohta.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lootsin et äkki teate mõnd lifehacki selle kohta.

Kui ise üksikult välja noppida ei viitsi, siis võid ju harjaga puhastada. Need riietelt karvade eemaldamise kleepivad rullid, nendega saab ka. Pane pärast seebivette likku, et suurem mustus maha liguneks ja siis pese käsitsi või masinas.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lootsin et äkki teate mõnd lifehacki selle kohta.

Me teame päris paljusid laifhäkke, aga sulle edasi rääkima ei hakka, sest sulle ei paista eesti keel sobivat.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lootsin et äkki teate mõnd lifehacki selle kohta.

Try soaking in white vinegar to lift the dirt and then launder as normal. I usually remove lint and hair by presoaking in vinegar.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Try soaking in white vinegar to lift the dirt and then launder as normal. I usually remove lint and hair by presoaking in vinegar.

Ega see äädikas siis seda tolmu ja karvu sealt lapi küljest ära sulata. Et mida annab äädikas rohkemat kui tavalises pesuainega segatud vees leotamine? Halva lõhna vist eemaldab tõesti paremini, aga tolmulapid ju niikuinii väga haiseda ei tohiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma enne imen kõik pinnad ja põrandad puhtaks, siis pesen. Põrandapesuks pole mikrofiiber lapid vaid sellised, mis pesumasinas puhtaks lähevad. Tolmu nende küljes ei ole enam.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab mikrofiiber lapi küljest tolmrulle kõige paremini eemaldada? St kuidas saab lapi puhtaks?

Pane otsingusse kummihari karvade eemalduseks ja väga hästi saab sellega puhastada neid lappe, proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see äädikas siis seda tolmu ja karvu sealt lapi küljest ära sulata. Et mida annab äädikas rohkemat kui tavalises pesuainega segatud vees leotamine? Halva lõhna vist eemaldab tõesti paremini, aga tolmulapid ju niikuinii väga haiseda ei tohiks.

Ma olen 15a käsitsi pesu psnud ja enne pesen tavaliselt ja siis eemaldan äädikaga karvad (juuksekarvad, loomakarvad). Kujutan ette, et pesumasinasse pannes ei teki absoluutselt küsimust ka, et lapp saab puhtaks. Või ma eksin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äädikas eemaldab ka liigse pesuaine, mis on minu jaoks oluline. Kuid kui ma guugeldasin, siis soovitati leotada äädikas. Puuvillal ja satiinil toimib, äkki siis ka mikrofiibril. Mul on toiminud, kuigi kasutan tolmu võtmiseks hoopis niiskeid salvrätte.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 15a käsitsi pesu psnud ja enne pesen tavaliselt ja siis eemaldan äädikaga karvad (juuksekarvad, loomakarvad). Kujutan ette, et pesumasinasse pannes ei teki absoluutselt küsimust ka, et lapp saab puhtaks. Või ma eksin?

Aga mida äädikas nende karvadega teeb, et need lapilt siis kuidagi teistmoodi ära tulevad ja veega ei tule?

Pesumasinas lähevad lapid lihtsalt topiliseks. Aga no puhtaks saavad küll.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks need karvad lapile üldse satuvad. Enne mikrofiibri kasutamist imen tolmurullid ära.

Mida ema sulle õpetas, kuidas tolmulappe puhastatakse? Keegi ei pese neid ju tolmusena, ikka klopid enne tolmurullid välja!

Mikrifiibri kasutust ilmselt väga paljud emad õpetada ei saanud, neid polnud siis olemaski. Kloppimine küll ei aita.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mikrofiiberlapi kvaliteedi ja tõhususe säilitamiseks on soovitatav pesta neid pesumasinas(temperatuuril umbes 40–60 °C) õrna pesuvahendiga, mis on värvitu, lõhnatu, pleegitus- ja pesupehmendaja vaba. Kuuma vee kasutamist tuleks vältida, kuna see võib puhastuslapi kiude kahjustada.

Kuivatamisel soovitaks kasutada trummelkuivatust ainult madalal kuumusel ja vältida triikimist. Kangapehmendajaid ei tohi kasutada, kuna need ladestuvad mikrokiusse ja vähendavad selle efektiivsust. Samuti ei soovita kasutada kloori. Lappide mustust imavate omaduste säilitamiseks soovitame pesta koos teiste ebemevabade kangastega. Vältige ka pesemist koos puuvillaste esemetega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa üldse aru, miks need karvad lapile üldse satuvad. Enne mikrofiibri kasutamist imen tolmurullid ära.

Mida ema sulle õpetas, kuidas tolmulappe puhastatakse? Keegi ei pese neid ju tolmusena, ikka klopid enne tolmurullid välja!

Mikrifiibri kasutust ilmselt väga paljud emad õpetada ei saanud, neid polnud siis olemaski. Kloppimine küll ei aita.

Teleka ekraanilt ja riiulitelt tõmbad ka tolmuimejaga? Ja töötab imeliselt lausa?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teleka ekraanilt ja riiulitelt tõmbad ka tolmuimejaga? Ja töötab imeliselt lausa?

Sul on telekaekraanil-riiulitel karvad ja tolmurullid?!  Loomulikult tõmmatakse enne märgpesu suurem sodi kõrgematelt pindadelt põrandale ja põrand tehakse tolmuimejaga tolmust ja pudist puhtaks. Ka voodi alt, et sa teaks. Tõepoolest, eilased olete või, koristadagi ei oska, ise täiskasvanud inimesed.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teleka ekraanilt ja riiulitelt tõmbad ka tolmuimejaga? Ja töötab imeliselt lausa?

Sul on telekaekraanil-riiulitel karvad ja tolmurullid?! Loomulikult tõmmatakse enne märgpesu suurem sodi kõrgematelt pindadelt põrandale ja põrand tehakse tolmuimejaga tolmust ja pudist puhtaks. Ka voodi alt, et sa teaks. Tõepoolest, eilased olete või, koristadagi ei oska, ise täiskasvanud inimesed.

Kui terve telekaekraan ja pealne on tolmune siis pika lükke tulemusel tekib jah “tolmurull”. Jah, riiulitel ilmselt leidub karvu ka kuna peres koduloomad, eriti põrandalähedastelt (jah, neilt tõmban küll tolmuimejaga), karvad teadupäralt lenduvad.

Voodi alt ja põrandalt ei pesegi keegi ju mikrofiiberlapiga?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui terve telekaekraan ja pealne on tolmune siis pika lükke tulemusel tekib jah “tolmurull”. Jah, riiulitel ilmselt leidub karvu ka kuna peres koduloomad, eriti põrandalähedastelt (jah, neilt tõmban küll tolmuimejaga), karvad teadupäralt lenduvad.

No see lahtine tolm tuleb kloppides ja pestes küll mikrofiiberlapi küljest lahti. Ka käsistsi võib mõned korrad pesta ja aeg-ajalt pesumasinas, kui iga kord masinatäis ainult lappe ei taha solgutada (mikrokiudu ei pesta muude riietega koos, esiteks rõve ja teiseks imavus väheneb). Ja kui elamine nii räpane on, soovitaks vähe tihedamini seda lappi viibutada… Mul on aastaid mikrokiudlapid ja prof koristaja, ma ei saa aru, millest teil probleem tekib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahh, pagan, ma pesen neid lappe küll 90 kraadiga. Tuleb välja, et nüüd mu lapid nässus… Kuivati eemaldab hästi karvu ja tolmu aga jah – mikrofiiber kipub neid kinni hoidma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui terve telekaekraan ja pealne on tolmune siis pika lükke tulemusel tekib jah “tolmurull”. Jah, riiulitel ilmselt leidub karvu ka kuna peres koduloomad, eriti põrandalähedastelt (jah, neilt tõmban küll tolmuimejaga), karvad teadupäralt lenduvad.

No see lahtine tolm tuleb kloppides ja pestes küll mikrofiiberlapi küljest lahti. Ka käsistsi võib mõned korrad pesta ja aeg-ajalt pesumasinas, kui iga kord masinatäis ainult lappe ei taha solgutada (mikrokiudu ei pesta muude riietega koos, esiteks rõve ja teiseks imavus väheneb). Ja kui elamine nii räpane on, soovitaks vähe tihedamini seda lappi viibutada… Mul on aastaid mikrokiudlapid ja prof koristaja, ma ei saa aru, millest teil probleem tekib.

Kuivalt mikrofiibrilt veel tuleb, märjalt enam mitte nii hästi. Teleka ekraani ehk võtad jah kuivaga, aga tasapinnad ikka tahaks juba niiskega võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siis pesedki suurema tolmu käsitsi ära ja paned siis pesumasinasse või kui on vähe tolmune, pesed kohe pesumasinas- ei ole vaja keeta neid, 40-60kraadi on täitsa ok. Maja peale ei aita ühest mikrolapist, mul on mingi 8-9tk, kui saab üks mustaks, võtad järgmise ja osad on kindlad vannitoa jaoks, käägis, akendele/peeglitele on klaasilapid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleneb ka lapist. Neid on igasuguseid varianti. Mõni kleebibki tolmu rõvedalt külge. Isegi nokkides ei saa ära. Mõnel lapil piisab vaid kloppimisest ja on taas tolmuvaba. Ma olen koristaja ja vaikselt kõik need kehvakesed lapid välja vahetanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Kodunurk Mikrofiiber lapi puhastamine