Esileht Koolilaps Mikrolaineahi/toidu soojendamine-millist soovitate?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Mikrolaineahi/toidu soojendamine-millist soovitate?

Postitas:

Pole vähemalt 10 aastat enam mikrolaineahju kasutanud, seega täiesti võõras teema.
Kahjuks pean paratamatult selle koju soetama. 8.aastane poiss peaks tegema kaks korda päevas (lõuna+õhtu) toidu soojaks ja pliidiga laps ei julge teha (kõrvetas suvel saunas oma kätt ja nüüd kardab kõike kuuma 🙁 )
Ise töötan kella 20-ni õhtul mõned korrad nädalas ja mikrolaineahi oleks praegusel hetkel lahendus.
Millist te soovitate? Võimalikult lihtsat/tõhusat. Toidu soojendamiseks ja ka nt kuumad võileivad. Mingeid sulatamis vms programme pole vaja, kodus olles teen söögi alati korralikult. Milliseid teie lapsed kasutavad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milliseid teie lapsed kasutavad?

Ei kasutagi, meil pole sellist asja. Poiss samuti 8. Koolis sööb sooja toitu, pikas päevas sööb kaasa pandud einet ja kui koju jõuame, teen sooja õhtusöögi. Kui on olukord, et ta peab mitu tundi üksi kodus olema (ma lähen nt teatrisse õhtul), siis sööb juustupulki, banaani, õuna, mõne viineri vmt. Igapäevaselt puudub vajadus, et laps peaks ise sooja toitu valmistama.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 10:39; 08.10 11:29; 10.10 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta selline mikrolaineahi, kus aega saab reguleerida sekundite kaupa, soovitavalt valitud aeg ka led-ekraani peal.

keeratava kettaga ajalülitiga ei soovita “algajatele” – sest selline pole eriti täpne ja võib tekitada probleeme (näen seda oma 80a ämma pealt, kui palju kordi tal see ahi “üle keeb” )

aga elektroonilise tablooga masina kasutamise suutsime omal ajal nii lasteaialapsele kui lapsi hoidvale vanaisale selgeks teha küll:
meil oli neile eraldi nimekiri ahju kõrval:
klaasitäis külmkapist võetud jooki 1 min 30 sek, pool klaasi piima 45sek,
taldrikutäis toitu lapsele 2min 30sek, vanaisale (suurem ports) 3min 30 sek
saiakese või koogitüki soojendamine 20sek
(AINUS bläkk 10a jooksul oli see ainus kord, kui vanaisa lutipudeli koos vahekorgiga mikrosse pani ja see pudel siis pallikujuliseks moondus.)

ja kindlasti tuleb ette näidata lapsele nõud, millega tohib mikros soojendada ja millega mitte (kuldäär ei sobi, plastik- ja metallnõud ei sobi, metallkeraamika ei sobi). püreesuppe ka ei saa mikros soojendada (anum soojeneb, supp ise mitte)

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 10:45; 08.10 23:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest pole mingit vahet, kõik on ühesugused.
mulle endale meeldib just keeratava lülitiga. mingeid ajatabeleid pole küll mõtet hakata õpetama, kui toit on soe, siis on soe ja kui veel külm, tuleb veel natuke lasta.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milliseid teie lapsed kasutavad?

Ei kasutagi, meil pole sellist asja. Poiss samuti 8. Koolis sööb sooja toitu, pikas päevas sööb kaasa pandud einet ja kui koju jõuame, teen sooja õhtusöögi. Kui on olukord, et ta peab mitu tundi üksi kodus olema (ma lähen nt teatrisse õhtul), siis sööb juustupulki, banaani, õuna, mõne viineri vmt. Igapäevaselt puudub vajadus, et laps peaks ise sooja toitu valmistama.

Teemaalgataja on pika päeva tööl , ei tule enamasti KOOS lapsega koju õhtul. Seega pole mõtet rääkida et pole vaja.
Meil on elektroonne. Mulle tundub et laps saab sellega paremini hakkama kui nö mehhaanilisega.Talle sobib kui teab täpselt mitu minutit ja sekundit vaja soojendamiseks.
Mingeid erifunktsioone pole peale soojendamise kasutanud. Meil maakodus on mehhaaniline ja see talle ei meeldi.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 07:21; 08.10 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on pika päeva tööl , ei tule enamasti KOOS lapsega koju õhtul. Seega pole mõtet rääkida et pole vaja.

Vastupidi. Teemaalgataja kirjutab, et “töötan kella 20-ni õhtul mõned korrad nädalas” ja küsib, milliseid mikrolaineahjusid teie lapsed kasutavad. Mina vastasin, et tulen samuti mõnikord hiljem, aga meie lapsel puudub vajadus mikrolaineahju järele, kuna koolis saab nagunii sooja toitu ja need mõned korrad, kui ma ei saa normaalsel ajal sooja õhtusööki pakkuda, saab ka ilma edukalt hakkama, andes mõista, et ei pea liiga keeruliseks seda asja tegema, ei enda ega lapse jaoks.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 10:39; 08.10 11:29; 10.10 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa sellest sooja toidu paanikast üldse aru. Meil sarnane seis. 3 korda nädalas jõuan töölt-trennist kl 21. Laps sööb hommikul sooja putru, koolis soe lõuna, ei näe küll mingit traagikat, kui 3 õhtul nädalas “külma” toiduga peab leppima.

Nendeks õhtuteks olen siis teinud mingi salati või külmsupi, tortillasid või sööb laps lihtsalt sülti rukkileivaga või teeb ise võileibu.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja on pika päeva tööl , ei tule enamasti KOOS lapsega koju õhtul. Seega pole mõtet rääkida et pole vaja.

Vastupidi. Teemaalgataja kirjutab, et “töötan kella 20-ni õhtul mõned korrad nädalas” ja küsib, milliseid mikrolaineahjusid teie lapsed kasutavad. Mina vastasin, et tulen samuti mõnikord hiljem, aga meie lapsel puudub vajadus mikrolaineahju järele, kuna koolis saab nagunii sooja toitu ja need mõned korrad, kui ma ei saa normaalsel ajal sooja õhtusööki pakkuda, saab ka ilma edukalt hakkama, andes mõista, et ei pea liiga keeruliseks seda asja tegema, ei enda ega lapse jaoks.

No, ok. Lugesin valesti.
Palun kergemat karistust.

Aga soovitan ikkagi elektroonse tablooga mikrolaineahju. Kulub ära ka teistele pereliikmetele. Minu oma on juba 20 aastat vana ja täidab ikka oma eesmärki kui aeg-ajalt vaja on. Miks ta ei võiks olemas olla?
Minu algklassilaps armastab hoopis tavalises praeahjus juustsaiu ja pirukaid teha. Mikrot kasutab harva.6-8-aastaselt tegi seda tihedamini.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 07:21; 08.10 18:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin ka just siis kui laps hakkas koolis käima. Nüüd juba neljas klass ja ikka kasutuses, sest toidu saab ruttu soojsks kooli ja trenni vahepeal.
Ostsime täiesti tavalise mehhaanilise, pole kordagi muret olnud kasutamisega. Jälgisin ainult suurust, sedt köögis pole eriti ruumi. Kui oleks suurem mahtunud, siis oleksin tiba võimsama ostnud. Aga jah, ajab asja ära ja on üsna tihti kasutusel. Võileivagrill ka päris tihedalt kasutusel. Pliidil teeb ainult pelmeene vms. Lapsele meeldib soe söök????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mikrolaine ahjud on ju nii kahjulikud:S Hävitavad toidus kasuliku. Lisaks valede nõudega võib end kergesti ära kõrvetada. Toit soojeneb ebaühtlaselt jne jne. Vale anum võib süttida, sulada. Toit võib plahvatada (viinamarjad).
Mulle tundub küll palju ohutum pliidi kasutamine selgeks saada.
Või siis soovitaksin ka pigem tervislik toit kappi valmis teha, mida on võimalik ka külmana tarbida. Salat, külmsupp, võileib erinevate määretega, kohupiim puuviljadega jne. Valik on meeletu. Hommikuti ja lõunast ikka ju soe toit olemas.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toit võib plahvatada (viinamarjad).

jah, ja kassi kuivatamine mikros ei pidavat ka hästi mõjuma…
aga… kas sa oled näinud sellist lolli, kes hakkaks mikrolaineahjus üldse viinamarju soojendama?

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.10 10:45; 08.10 23:42;
To report this post you need to login first.

Mikrolaine ahjud on ju nii kahjulikud:S Hävitavad toidus kasuliku. Lisaks valede nõudega võib end kergesti ära kõrvetada. Toit soojeneb ebaühtlaselt jne jne. Vale anum võib süttida, sulada. Toit võib plahvatada (viinamarjad).

Mulle tundub küll palju ohutum pliidi kasutamine selgeks saada.

Või siis soovitaksin ka pigem tervislik toit kappi valmis teha, mida on võimalik ka külmana tarbida. Salat, külmsupp, võileib erinevate määretega, kohupiim puuviljadega jne. Valik on meeletu. Hommikuti ja lõunast ikka ju soe toit olemas.

Su kaks esimest lauset on vastuolus: see, kui millestki kaovad kasulikud ained, ei tee seda veel kahjulikuks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see, kui millestki kaovad kasulikud ained, ei tee seda veel kahjulikuks.

Küll aga mõttetuks. Milleks süüa toitainetevaba ballasti?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.10 10:39; 08.10 11:29; 10.10 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks süüa toitainetevaba ballasti?

perekooli teadlased tõestasid, et mikrolaineahi kaotab toidust rasvad, valgud, süsivesikud ning asendab need …eee… ballastiga?! /kestvad ovatsioonid/

teemalagataja – vaata, et võimsust saaks sättida ja aega 10 sek täpsusega ja muud imet polegi. Meil on sada (no ligi 20) aastat vana mikrolaineahi, digidispleiga Samsung, toimib siiani väga hästi.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime koju mehhaanilise. Kui lapsele esimest korda tutvustasime võttis ta toidu välja nii, et enne puudutas alustaldrikut. Sai kõrvetada veidi, aga jättis meelde, et ettevaatlikult tuleb toitu välja võtta. Teab, milliseid nõusid tohib sinna panna, kui kauaks, kuidas välja võtta jne. Lisaks sai koju muretsetud ka röster.

Laps saab koolis süüa umbes kell 10:30. Ta ei saa olla söömata kella kuueni õhtul. Samuti ei taha, et ta iga päev ainult näksib. Mõni lõuna sööb valmis pandud salatit, teine päev soojendab makarone ja lõikab tomatit kõrvale, kolmas päev teeb omale sooja võileiba mikros jne.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostsin hoopis kuumaõhu fritüüri.
Teeb mõnusalt lühikese ajaga ka nt sügavkülmast võetud verivorsti või valmis praetud lihatüki soojaks.
Saab teha kõike – soojast võileivast, riisitoitudeni jne. Kui valmis toit kapis, siis soojendab eriti ruttu. Taimeriga lülitab end kenasti välja.

Mulle ei meeldi mikrolaine ahju toidud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.
Perekool.ee Foorumis on keelatud:
4.8 omavoliline kooskõlastamata reklaam.

Perekooli Moderaator

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma 2 koolilapse puhul ei looda enam ammu, et soe koolitoit kaubaks läheb. Eks nad enamasti midagi ikka söövad, aga mida täpselt ja kui palju, sõltub ikkagi päevast. Õpetajad räägivad, et vähesed lapsed söövad korralikult kõike. Seega üritan ikkagi eelmisel õhtul rohkem teha, et lõuna ajal soojendamiseks midagi oleks. Mõlemad lapsed saavad juba 10 ajal koolis süüa. Koju laekuvad olenevalt päevast 14-16 ajal ja mitmel päeval on neil aega ca pool tundi, et edasi trenni tormata. Nii et meie peres on mikrokas asendamatu.
Ostsime paar aastat tagasi uue, vingete näitajate ja tuledega, aga reaalsus on muidugi see, et oleks võinud odavamaite reast midagi valida. Ega ikka ei kasuta neid lisafunktsioone. Nii et toidu soojendamiseks kõlbavad väga hästi ka odavad mikrokad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Mikrolaineahi/toidu soojendamine-millist soovitate?