Esileht Kodunurk Mikrolaineahi ukrainlastel

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )

Teema: Mikrolaineahi ukrainlastel

Postitas:
Kägu

FB grupis “Ukraina sõbrad Eestis” küsivad sõjapõgenikud pidevalt mikrolaineahjusid. Samas on ukrainlased just need Euroopa hüvedest rikkumata inimesed, kes kogu söögi teevad ise ja värskest toorainest (soovitavalt veel ise kasvatatust). Mis nad nende mikrokatega teevad, kas keegi teab? See ju mõeldud külmutatud valmistoitude soojendamiseks jne. Neil paistab see olema üks kohustuslikke köögielemente, meil aga ammu juba minevik.

+5
-54
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

FB grupis “Ukraina sõbrad Eestis” küsivad sõjapõgenikud pidevalt mikrolaineahjusid. Samas on ukrainlased just need Euroopa hüvedest rikkumata inimesed, kes kogu söögi teevad ise ja värskest toorainest (soovitavalt veel ise kasvatatust). Mis nad nende mikrokatega teevad, kas keegi teab? See ju mõeldud külmutatud valmistoitude soojendamiseks jne. Neil paistab see olema üks kohustuslikke köögielemente, meil aga ammu juba minevik.

Ah?

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

FB grupis “Ukraina sõbrad Eestis” küsivad sõjapõgenikud pidevalt mikrolaineahjusid. Samas on ukrainlased just need Euroopa hüvedest rikkumata inimesed, kes kogu söögi teevad ise ja värskest toorainest (soovitavalt veel ise kasvatatust). Mis nad nende mikrokatega teevad, kas keegi teab? See ju mõeldud külmutatud valmistoitude soojendamiseks jne. Neil paistab see olema üks kohustuslikke köögielemente, meil aga ammu juba minevik.

Mitut miljonit küsimist sa näinud oled ? Mitme küsimise pealt sa teed nii suure rahva kohta järeldusi ? Mõnes kohas, kus inimesed viibivad, pole ahju ja siis on igasugune masin, mis toitu soojendab, väga hea. Sul paistab väga kummaline arusaam olema põgenikest? Need ei ole turistid ega ümberasujad, need on põgenikud. Loodan väga, et sa ei saa iial teada, mis see tähendab.

+32
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mikrolaineahjus saavad lapsed toitu soojendada, kui vanemad tööl.

+39
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

+13
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

Jah, ainult ukrainlased rikuvad öörahu.

Teed veel mõne järelduse terve rahvuse kohta ainult oma naabrite põhjal?

+35
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et nad teevad neidsamu asju, mida eestlasedki mikrolaineahjuga.

Mina näiteks hakkasin hiljuti kausikooke tegema – mikros valmivad väga kiiresti (1-2 minutit), samas tavalises praeahjus läheb 15-20 minutit. Hoiab nii aega kui ka elektrit kokku.

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

Jah, ainult ukrainlased rikuvad öörahu.

Teed veel mõne järelduse terve rahvuse kohta ainult oma naabrite põhjal?

Missasja, et siis ukraina naistel õigus öörahu rikkuda? Järgmine kord kutsun politsei. Ei hakka nunnutama

+10
-21
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mis nad nende mikrokatega teevad, kas keegi teab? See ju mõeldud külmutatud valmistoitude soojendamiseks jne. Neil paistab see olema üks kohustuslikke köögielemente, meil aga ammu juba minevik.

Soovivad need,  kes elavad koolimajas, hostelitoas või muus kohas, kus ei ole kööki, ahju ega pliiti,

+32
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist.

Mida need naised tegid siis?

Meil oli ükskord selline naaber, kellel paraku olid luulud, ta kujutas endale pidevalt ette seda, et just meie korterist tuleb mingi mürgel, kuigi sageli meid polnud sellel ajal üldse koduski. Ükskord lülitas korteris elektri välja (trepikoja elektrikapist) ja meil kogu toidukraam külmkapis riknes, kui mitme päeva pärast koju jõudsime. Siis tegime politseile selle kohta avalduse.

Täiesti vabalt võib olla, et sa oled samasugune hull, kes on endale pähe võtnud, et ukrainlased nüüd on kõigis su hädades süüdi. Mis järgmisena? Kiiritavad sind läbi seina ja mürgitavad sind? Äkki isegi puhuvad elektripistikutest uusi nakkushaiguseid sisse?

+28
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kodus grilliga mikrolaineahi. Grillin sellega näiteks kana. Seline reziiim, et grillib ja mikrob vaheldumisi. Väga hea saab.
Kui suvilas poli vaid pliidiplaat, aga ahju polnud, sai mikroga väga häid kooke teha.
Kõige lihtsama mikroga saab turvaliselt hommikuputru – mina näiteks gaasipliiti ei puuduta surma ähvardusel ka, sai noore rasedana gaasiplahvatus üle elatud Aga mitte kõik meie majast ei pääsenud nii hästi. Ma ka pole ainus, kes vabatahtlikut gsaasipliiti ei kasuta, eriti mitte gaasiboilerit vannitoas. Pigem hüppan ojasse.
See vajadus kasutada mikrot võib ette tulla teatud külaliskorterites, apartementides, suusa- ja kalareiside puhkemajades jne.

Ukrainlastest võib väga aru saada. Kui ma elan ajutiselt üüripinnal, ma ka ei taha kalkunit ahju toppida või üldse mingil moel anda võimalustki, et keeran pliidiahju nö tuksi, sest rasv voolab välja ja pärast omanik leiab seda ikka veel kuskilt liigendite vahelt kuigi olen 7 h küürinud.

Meenutagem, et ukrainlased on siin nagu meie olime 1980-tel läänes. Julgsid sa jee seal mingit kohvimasinat või udupeent pliiti puudutada, automaatsemast pesumasinast rääkimata. Ikka solgutasime oma sokke kraani all ja süüa tegime kiirkeedupulgaga kruusis, sest hirm midagi ära rikkuda ja trahvi saada oma naeruväärse rahakoguse juures oli liiga suur.

+13
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist.

Mida need naised tegid siis?

Meil oli ükskord selline naaber, kellel paraku olid luulud, ta kujutas endale pidevalt ette seda, et just meie korterist tuleb mingi mürgel, kuigi sageli meid polnud sellel ajal üldse koduski. Ükskord lülitas korteris elektri välja (trepikoja elektrikapist) ja meil kogu toidukraam külmkapis riknes, kui mitme päeva pärast koju jõudsime. Siis tegime politseile selle kohta avalduse.

Täiesti vabalt võib olla, et sa oled samasugune hull, kes on endale pähe võtnud, et ukrainlased nüüd on kõigis su hädades süüdi. Mis järgmisena? Kiiritavad sind läbi seina ja mürgitavad sind? Äkki isegi puhuvad elektripistikutest uusi nakkushaiguseid sisse?

Kuule pooletoobine võta nad enda juurde elama kui sul juba luulud on. Nii haiget mõtlemist saab rääkida ainult loll inimene mida järgmiseks fantaasia on sul endal.

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

 

 

 

 

+11
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist.

Mida need naised tegid siis?

Meil oli ükskord selline naaber, kellel paraku olid luulud, ta kujutas endale pidevalt ette seda, et just meie korterist tuleb mingi mürgel, kuigi sageli meid polnud sellel ajal üldse koduski. Ükskord lülitas korteris elektri välja (trepikoja elektrikapist) ja meil kogu toidukraam külmkapis riknes, kui mitme päeva pärast koju jõudsime. Siis tegime politseile selle kohta avalduse.

Täiesti vabalt võib olla, et sa oled samasugune hull, kes on endale pähe võtnud, et ukrainlased nüüd on kõigis su hädades süüdi. Mis järgmisena? Kiiritavad sind läbi seina ja mürgitavad sind? Äkki isegi puhuvad elektripistikutest uusi nakkushaiguseid sisse?

Kuule pooletoobine võta nad enda juurde elama kui sul juba luulud on. Nii haiget mõtlemist saab rääkida ainult loll inimene mida järgmiseks fantaasia on sul endal.

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

Mis räuskad siin siis rahvusest. Kutsu politsei. Ise sa viisid selle köögiteema äkki öörahuteemaks – rahvuspõhiselt. Kutsu politsei. Või ei oska numbreid?

+27
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

Jah, ainult ukrainlased rikuvad öörahu.

Teed veel mõne järelduse terve rahvuse kohta ainult oma naabrite põhjal?

Missasja, et siis ukraina naistel õigus öörahu rikkuda? Järgmine kord kutsun politsei. Ei hakka nunnutama

Täitsa napakas! Kolm vaba päeva ja mingi jooming käib, et sellist jama kirjutad?

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

Jah, ainult ukrainlased rikuvad öörahu.

Teed veel mõne järelduse terve rahvuse kohta ainult oma naabrite põhjal?

Missasja, et siis ukraina naistel õigus öörahu rikkuda? Järgmine kord kutsun politsei. Ei hakka nunnutama

Täitsa napakas! Kolm vaba päeva ja mingi jooming käib, et sellist jama kirjutad?

Sina oled perekooli joodikaine kes kõiki endaga võrdleb. Ära enam peale võta

 

 

+2
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest. Kuidas on Ukraina või vene keeles öörahu? Jätaks neile postkasti kirja.

Jah, ainult ukrainlased rikuvad öörahu.

Teed veel mõne järelduse terve rahvuse kohta ainult oma naabrite põhjal?

Missasja, et siis ukraina naistel õigus öörahu rikkuda? Järgmine kord kutsun politsei. Ei hakka nunnutama

Las ma arvan, beebi nuttis öösel? Kutsu pealegi politsei, aga vot beebi nuttu ei saa ära keelata ja alati ei aita ka tiss või kussutamine – nt kui beebil on nohust nina kinni, palavik, aga põgenikul pole veel vajalikke vahendeid nina puhastamiseks, pakaviku alandajat vmt.

+5
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

Sa parem räägi ära, milles öörahu rikkumine seisnes, mitte ära siin seleta mingitest rahvustest ja küsija luuludest. Vasta küsimusele, mida need naised tegid nii hirmsat, et politseiga ähvardad?

+16
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

Sa parem räägi ära, milles öörahu rikkumine seisnes, mitte ära siin seleta mingitest rahvustest ja küsija luuludest. Vasta küsimusele, mida need naised tegid nii hirmsat, et politseiga ähvardad?

No ju seal beebi nuttis või väikelaps nägi pommitamisest õudukaid. Sellepärast ri ütlegi, et teab, et saab siis veel rohkem sõimu???? Ja nuttev laps sobib kokku hästi sellega, et kolkivale naabrile ei saa ega juleta ust avada (eriti kui nad kuulevad, et siinmaal võib laste häälte eest kuuli saada)

+3
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Soovivad need, kes elavad koolimajas, hostelitoas või muus kohas, kus ei ole kööki, ahju ega pliiti,

Ei ole nii. Lähevad korterisse elama ja küsivad mikrokat. Ise olen käinud kolme ukrainlase kodudes, igas oli olemas korralik pliit koos ahjuga ning mikrokas peale selle. Ma neilt otse ei julge küsida, õigemini ei oska küsida, äkki kuidagi solvan vms.

Mitut miljonit küsimist sa näinud oled ? Mitme küsimise pealt sa teed nii suure rahva kohta järeldusi ? Mõnes kohas, kus inimesed viibivad, pole ahju ja siis on igasugune masin, mis toitu soojendab, väga hea. Sul paistab väga kummaline arusaam olema põgenikest? Need ei ole turistid ega ümberasujad, need on põgenikud. Loodan väga, et sa ei saa iial teada, mis see tähendab

Mis sa plärtsud? Mis sa omistad oma sappi ja eelarvamusi minule? Minu küsimus on ilma igasuguse hukkamõistu või hinnanguta, puhas teadmatus, sest ma pole kunagi mikrokat ise omanud ning minu ettekujutus on, et sellega ei ole võimalik tervislikku ja korralikku sööki teha. Kui on teisiti, siis ongi see teema kohane koht mulle selgitada. Mõned on seda juba ka teinud, tänan. Aga need veidrikud, kes teemast on teatanud (??!!!) ja miinustanud … no anna taevas mõistust küll ikka.

+2
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

Sa parem räägi ära, milles öörahu rikkumine seisnes, mitte ära siin seleta mingitest rahvustest ja küsija luuludest. Vasta küsimusele, mida need naised tegid nii hirmsat, et politseiga ähvardad?

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Kaks naist panid muusika põhja arvestamata korterinaabritest.  Aga no ju nad siis mängisid sinumeelest beebi ja ema?

No sa ületad juba perekooli lollide klassika. Nilbe inimene oled!

+7
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui nad oleks soomlased või mis iganes rahvus öörahu rikkumist mina ei aktsepteeri.

Sa parem räägi ära, milles öörahu rikkumine seisnes, mitte ära siin seleta mingitest rahvustest ja küsija luuludest. Vasta küsimusele, mida need naised tegid nii hirmsat, et politseiga ähvardad?

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Kaks naist panid muusika põhja arvestamata korterinaabritest. Aga no ju nad siis mängisid sinumeelest beebi ja ema?

No sa ületad juba perekooli lollide klassika. Nilbe inimene oled!

Kuule, nilbe inimene, järgmine kord kutsu kohe politsei, mitte ära räuska nagu napakas Perekoolis.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Kaks naist panid muusika põhja arvestamata korterinaabritest. Aga no ju nad siis mängisid sinumeelest beebi ja ema?

1. Sul polnud seda infot kirjaski, mida funktsionaalselt lugeda oleks saanud. Lisasid selle alles nüüd.

2. Enne kellegi lugemisoskuse kallale minemist tasuks oma teabeedastusele ja kirjaoskusele tähelepanu pöörata. Keelevigade põhjal pakuks, et oled kas väheharitud, häirega või pole eesti keel sinu emakeel.

3. Olen öörahu rikkumise eest politsei kutsunud nii eestlastele kui ka venelastele. Milleks siin eraldi ukraina rahvust oli vaja nimetada? Kas lärmamine on sinu meelest rahvuspõhine?

+21
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Funktsionaalne lugemisoskus tähendab siiski seda, et kirjapandud tekstist on võimalik välja lugeda, milles asja uba on. No et tekstis on sellele selge vihje. Sina kirjutad nii: “Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest.”

Lugejal võib see funktsionaalse lugemise oskus olla kuitahes hea, aga sellest tekstilõigust ei saa mitte kuidagi teha mitte mingisuguseid järeldusi, milles seisnes konkreetse olukorra öörahu rikkumine. Kas laps nuttis, kas nad tülitsesid omavahel, äkki ise nutsid valju häälega, kas muusika mängis või ehk hoopis harjutasid klaverit.

Küll aga saab funktsionaalse lugemisoskusega sinu avaldatud postitustest välja lugeda seda, et sa oled närvihaige inimene ja tekib küll tõsine kahtlus selles osas, kas öörahu rikkumine ikka oli päriselt olemas, või võimendusid mingid tavalised olmehääled sinu peas tohutuks müraks.

+22
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Funktsionaalne lugemisoskus tähendab siiski seda, et kirjapandud tekstist on võimalik välja lugeda, milles asja uba on. No et tekstis on sellele selge vihje. Sina kirjutad nii: “Kasutan teemat ära ja küsin mis teema see öörahu rikkumisega ukrainlastel on? Mul naabriks kaks naist. Eile öösel kell 01.15 olin sunnitud nende uksele koputama, et neid korrale kutsuda aga ei tulnud keegi uksele. No öö oli mul nüüd rikutud ja minu arvamus ka nendest.”

Lugejal võib see funktsionaalse lugemise oskus olla kuitahes hea, aga sellest tekstilõigust ei saa mitte kuidagi teha mitte mingisuguseid järeldusi, milles seisnes konkreetse olukorra öörahu rikkumine. Kas laps nuttis, kas nad tülitsesid omavahel, äkki ise nutsid valju häälega, kas muusika mängis või ehk hoopis harjutasid klaverit.

Küll aga saab funktsionaalse lugemisoskusega sinu avaldatud postitustest välja lugeda seda, et sa oled närvihaige inimene ja tekib küll tõsine kahtlus selles osas, kas öörahu rikkumine ikka oli päriselt olemas, või võimendusid mingid tavalised olmehääled sinu peas tohutuks müraks.

Lollidaga ei olegi võimalik vaielda.

Kaks naist ja beebi kisa??? No ei saa lollimaks minna. Kui sul oleks närvid korras ei lõunaks siin, loll lehm

+2
-22
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lõugaks*

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sul oleks närvid korras ei lõunaks siin, loll lehm

Siin lõugad küll ainult sina ise, mine võta rohud sisse enne kui märatsema hakkad. Ma ei avaks ka sinusugusele ust, närvihaige.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul puudub Funktsionaalne lugemisoskus

Kaks naist panid muusika põhja arvestamata korterinaabritest. Aga no ju nad siis mängisid sinumeelest beebi ja ema?

1. Sul polnud seda infot kirjaski, mida funktsionaalselt lugeda oleks saanud. Lisasid selle alles nüüd.

2. Enne kellegi lugemisoskuse kallale minemist tasuks oma teabeedastusele ja kirjaoskusele tähelepanu pöörata. Keelevigade põhjal pakuks, et oled kas väheharitud, häirega või pole eesti keel sinu emakeel.

3. Olen öörahu rikkumise eest politsei kutsunud nii eestlastele kui ka venelastele. Milleks siin eraldi ukraina rahvust oli vaja nimetada? Kas lärmamine on sinu meelest rahvuspõhine?

 

Mikrolaineahi on rahvuspõhine või?

Pole midagi parata kui ukraina naised armastavad öösiti pidutseda. Ei ole tunda, et nad eriti traumeeritud on.

Aga sugulasel on tore ukraina pere oma majas nüüd. Käisin täna tal külas.

Ära ise plõksi kui sa asjadest aru ei saa, eksole.

 

 

 

+2
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sul oleks närvid korras ei lõunaks siin, loll lehm

Siin lõugad küll ainult sina ise, mine võta rohud sisse enne kui märatsema hakkad. Ma ei avaks ka sinusugusele ust, närvihaige.

Küll sa avaks kui lolliks lähed nagu praegu, hüsteerik

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Küll on kahju, et ma teemaalgatajana teemat sulgeda või kustutada ei saa. No mis ila te ajate siin kahekesi?

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll on kahju, et ma teemaalgatajana teemat sulgeda või kustutada ei saa. No mis ila te ajate siin kahekesi?

Ise ju alustasid,  et ukrainlased. Mis viha sul nende vastu on?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 139 )


Esileht Kodunurk Mikrolaineahi ukrainlastel