Esileht Ilu ja tervis Mikroskoopiline juureravi Tallinnas

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Mikroskoopiline juureravi Tallinnas

Postitas:
Kägu

Kus soovitate teha mikroskoopilist juureravi Tallinnas? Kodulehtedel kõik kiidavad end taevani, olen proovinud Tervisetrend hinnanguid ka vaadata, aga seal vist on kõik hambaarstid ühes jaotuses ehk et pole nii kerge konkreetset infot saada.

Ja teine küsimus, kas pigem oodata 2 kuud ja minna hea arsti juurde või oodata kuu ja minna nö esimese ettejuhtuva juurde?

Valu on olnud seni ainult õrn, pigem nagu tundlikkus üksikutel päevadel, aga röntgenipilt näitas siiski põletikku. Panin aja ka sinna kliinikusse juureravisse, aga seal ei olnud eriti viisakas suhtumine, kalli teenusega võiks ikka sõbralikkust ka saada.

Samuti lugesin, et pärast juureravi tuleks hambale panna ka kroon, kuna hammas kahjustab juureravi käigus palju. Siis muidugi ei tule kogusumma enam implantaadist sugugi odavam.

Ootan soovitusi ja kommentaare.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli valik, kas lõigata hamba juuretipud ära või proovida teha veel juureravi ümberravi. Otsustasin viimase kasuks. Hambaarst soovitas mulle Läänemere hambakliinikust dr Menšikovi. Ümberravi oli edukas. Ise ei oleks ilmselt osanud valida, kuna tegijaid on tõesti omajagu.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peale juureravi tuleb kroon panna? Kallike seda tehakse ikka selleks et patsiendilt rohkem raha välja pumbata.Minule tehti 2 hambale juureravi ja mingist kroonist ei räägitud poolt sõnagi.Kroon pannakse siis kui hammas on liiga lagunenud ja suured plommid pole parim lahendus.Aga see et peale juureravi tuleb kroon panna on absurd lihtsalt.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juureravi tuleb ikka teha, kroon või implantaat. Implantaat on ikka viimane variant, see on ikka võõrkeha organismis, kui vähegi midagi säilinud on, siis ikka kroon (kui üles ehitada hammast ei saa). Heades kohtades on järjekorrad jah ja ega need sekretärid pole paljudes kohtades eriti ninnunännutajad, mis siis, et teenus kirvehinnaga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juureravi tuleb ikka teha, kroon või implantaat. Implantaat on ikka viimane variant, see on ikka võõrkeha organismis, kui vähegi midagi säilinud on, siis ikka kroon (kui üles ehitada hammast ei saa). Heades kohtades on järjekorrad jah ja ega need sekretärid pole paljudes kohtades eriti ninnunännutajad, mis siis, et teenus kirvehinnaga.

Millest sina räägid, mina küll ei saa aru. Et juure all on põletik, ei tähenda üldse, et krooniosa oleks lagunenud, siis ei panda mingit krooni. Samamoodi võib olla olukord, kus juur on korras, aga krooniosa on lagunenud, siis pannakse kroon. Kui juurt enam ravida ei saa, pannakse implantaat ja sinna peale kroon.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Endine Nordic, praegune Maxilla hambakliinik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Juureravi tuleb ikka teha, kroon või implantaat. Implantaat on ikka viimane variant, see on ikka võõrkeha organismis, kui vähegi midagi säilinud on, siis ikka kroon (kui üles ehitada hammast ei saa). Heades kohtades on järjekorrad jah ja ega need sekretärid pole paljudes kohtades eriti ninnunännutajad, mis siis, et teenus kirvehinnaga.

Millest sina räägid, mina küll ei saa aru. Et juure all on põletik, ei tähenda üldse, et krooniosa oleks lagunenud, siis ei panda mingit krooni. Samamoodi võib olla olukord, kus juur on korras, aga krooniosa on lagunenud, siis pannakse kroon. Kui juurt enam ravida ei saa, pannakse implantaat ja sinna peale kroon.

Seda ma ju räägingi, kui hammast üles ehitada ei saa, siis kroon. Üksi ARST küll krooni peale ei suru, kui hammas ise täiesti korras ja terve, ainult juure all põletik. Või mida sina mõtled siis? Et krooni pakuti olukorras, kus hammas vinks-vonks, lihtsalt sellepärast, et terve hammas maha lihvida ja rohkem raha küsida?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju räägingi, kui hammast üles ehitada ei saa, siis kroon. Üksi ARST küll krooni peale ei suru, kui hammas ise täiesti korras ja terve, ainult juure all põletik. Või mida sina mõtled siis? Et krooni pakuti olukorras, kus hammas vinks-vonks, lihtsalt sellepärast, et terve hammas maha lihvida ja rohkem raha küsida?

Teemaalgataja pole veel arsti juures käinudki, tema luges kuskilt, et kui juureravi tehakse, siis pannakse ka kroon. Mina räägingi, et oleneb olukorrast, et juur on läbi, ei tähenda, et kroon oleks katki.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on veidi vastupidine probleem. on vaja panna kroon. üks tallinna hambakliiniku kõrgeltkiidetud spetsialist, kelle juurde aja sain, pani peale plastikust proovikrooni ja ütles, et päris krooni ta enne ei pane, kui juureravi on mikroskoobi all igaks juhuks tehtud, et äkki hakkab kunagi krooni all valutama. proovikrooni parim enne pidi olema 3-4 kuud. mul on see nüüd olnud juba ligi aasta, sest ei pea mõistlikuks mittevalutama hamba lahtilammutamist ja “juureravi” alustamist nö igaks juhuks.
küsimus, kas on tallinnas mõni selline koht, kus ollakse valmis ilma juureravita proovikrooni asemele päris krooni panema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda ma ju räägingi, kui hammast üles ehitada ei saa, siis kroon. Üksi ARST küll krooni peale ei suru, kui hammas ise täiesti korras ja terve, ainult juure all põletik. Või mida sina mõtled siis? Et krooni pakuti olukorras, kus hammas vinks-vonks, lihtsalt sellepärast, et terve hammas maha lihvida ja rohkem raha küsida?

Teemaalgataja pole veel arsti juures käinudki, tema luges kuskilt, et kui juureravi tehakse, siis pannakse ka kroon. Mina räägingi, et oleneb olukorrast, et juur on läbi, ei tähenda, et kroon oleks katki.

Olen TA. Just nii, kroonijuttu lugesin kodulehelt. Samas – ma ei olnud seda varem kuulnudki, et juureraviga VÕIB ka selline lisakulutus tulla. Minu puhul oleks see isegi loogiline, hammas on plombeeritud kunagi lapsepõlves. Ja üliterve ja -korras ta kindlasti enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on veidi vastupidine probleem. on vaja panna kroon. üks tallinna hambakliiniku kõrgeltkiidetud spetsialist, kelle juurde aja sain, pani peale plastikust proovikrooni ja ütles, et päris krooni ta enne ei pane, kui juureravi on mikroskoobi all igaks juhuks tehtud, et äkki hakkab kunagi krooni all valutama. proovikrooni parim enne pidi olema 3-4 kuud. mul on see nüüd olnud juba ligi aasta, sest ei pea mõistlikuks mittevalutama hamba lahtilammutamist ja “juureravi” alustamist nö igaks juhuks.

küsimus, kas on tallinnas mõni selline koht, kus ollakse valmis ilma juureravita proovikrooni asemele päris krooni panema?

Kas röntgenpilt on tehtud, kas hamba all on põletik? Juureravi keegi nüüd igaks juhuks küll ei tee… Mul on ühel esihambal kroon, esteetilistel põhjustel, paigaldatud 10a tagasi, juureravi küll emina seda “igaks juhuks” ei tehtud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas röntgenpilt on tehtud, kas hamba all on põletik? Juureravi keegi nüüd igaks juhuks küll ei tee… Mul on ühel esihambal kroon, esteetilistel põhjustel, paigaldatud 10a tagasi, juureravi küll emina seda “igaks juhuks” ei tehtud.

pilt on tehtud, põletikku pole. lihtsalt see alla 40a doktor väidab, et juureravi on tehtud liiga vanade vahenditega ja võibolla võib varsti peale krooni panekut põletik tekkida.

juur on kinni tsementeeritud 1990ndatel, siis kui too hambatohter veel alaealine oli, pärast seda pole valutanud

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pilt on tehtud, põletikku pole. lihtsalt see alla 40a doktor väidab, et juureravi on tehtud liiga vanade vahenditega ja võibolla võib varsti peale krooni panekut põletik tekkida. juur on kinni tsementeeritud 1990ndatel, siis kui too hambatohter veel alaealine oli, pärast seda pole valutanud

Siis see ju pole terve hammas, vaid (halvasti) ravitud hammas. Nendega ilmselt on lihtsalt kogemus, et peavad umbes 20-30 aastat kõige rohkem vastu ja sinu oma aeg hakkab ümber saama. See on tõesti mõttekas uuesti ravida, ehk saab päästa. Minul oli kaks sellist hammast, samamoodi umbes 20-25 aastat tagasi ravitud ja hetkel on käsil implantaadiravi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paljude hambatohtrite probleem on see, et neil pole udust aimugi, milliseid palku teenivad tavalised inimesed ja kui suure augu see “igaksjuhuks” tehtav juureravi võib rahakotti lüüa. lihtsalt igaks juhuks pole ma nõus poolest oma kuupalgast loobuma. Kuuldavasti on hambaarstide keskmine palk umbes 3x kõrgem kui eesti keskmine, aga eesti keskmistki palka ei saa suurem osa inimesi,

viimase kommenteerija loogika järgi peaksid kõik pensionärid 100% kõik oma sissetulekud hambaarstidele viima, sest kõigil 60+ vanuses inimestel on suus mõned hambad, mida on viimati parandatud 20-30-40a tagasi. no ei hakka ometi iga hammast üle parandama, kui hambaarstidele mingid über-uudsed  ja ulmekallid materjalid lisanduvad.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavaliselt ikka nii ei ole, et hammas on täitsa terve ja koras, aga juure alla tekib põletik. Enamasti on juureravi vajavas hambas juba suur auk/plomm ja juureravi tehakse ka ju ikka läbi hamba. Lisaks ei ole ravitud juur enam “elus” ja hamba verevarustus halveneb. Sellepärast ongi juureravitud hammas nõrk ja soovitatakse kroonida, aga muidugi ei ole see kohustuslik.

Ja “igaks juhuks” küll juureravi ei tehta, kui hammas ei valuta ja röntgen põletikku ei näita. Küll saab hiljemgi vajadusel krooni eemaldada ja hammast ravida või välja tõmmata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägingi, et oleneb olukorrast, et juur on läbi, ei tähenda, et kroon oleks katki.

Juureravi tegemine hambale ei tähenda, et juur on läbi. Hammas küll suretatakse, kuid juurt üritatakse säilitada, et see täita ja siis hammas peal uuesti üles ehitada või plommida. Selline ülesehitatud hammas võib ka vabalt 20-30 aastat suus olla ilma probleemideta, lihtsalt ta on nõrgem kui elus hammas ja võib näiteks murduda – siis ehitatakse jälle üles kuni enam ehitada ei saa – siis pannakse alles kroon. Ja implantaat pannakse siis, kui juur on läbi, st seda enam kasutada ei saa hamba kroonimisekski mitte. Mida kauem oma hammas-juur, seda parem.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina räägingi, et oleneb olukorrast, et juur on läbi, ei tähenda, et kroon oleks katki.

Juureravi tegemine hambale ei tähenda, et juur on läbi. Hammas küll suretatakse, kuid juurt üritatakse säilitada, et see täita ja siis hammas peal uuesti üles ehitada või plommida. Selline ülesehitatud hammas võib ka vabalt 20-30 aastat suus olla ilma probleemideta, lihtsalt ta on nõrgem kui elus hammas ja võib näiteks murduda – siis ehitatakse jälle üles kuni enam ehitada ei saa – siis pannakse alles kroon. Ja implantaat pannakse siis, kui juur on läbi, st seda enam kasutada ei saa hamba kroonimisekski mitte. Mida kauem oma hammas-juur, seda parem.

Tsiteerid mind ja räägid täpselt sama juttu, mida ma juba mitu korda kirjutasin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin selle alles hiljuti läbi. Surnud hambal oli kroon peal. Kroon tuli ära. Kuna olin kaks kuud kroonita, siis pidin tegema hambale mikroskoopilist juureravi. Peale seda paigaldati uus hambakroon.

Käisin Confidental kliinikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas juureravi tehakse ikka kofferdami abil või ka ilma? Kunagi mulle tehti kofferdamiga juureravi ja see oli päris hirmus. Aga ma muidu ka väga kartlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kardad kummilappi või mis mõttes hirmus? Korralik arst ikka teeb sellega, kuidas muidu baktereid välistada?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas juureravi tehakse ikka kofferdami abil või ka ilma? Kunagi mulle tehti kofferdamiga juureravi ja see oli päris hirmus. Aga ma muidu ka väga kartlik.

Ajad vist mingi muu riistaga segi. Mis sellest nö operatsioonilinast karta, kui kasutatakse ikka palju jubedamaid asju nagu nõelad, juurelaiendajad jne, jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin ja käin ka praegu Maxillas . Olen väga rahul .

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Ilu ja tervis Mikroskoopiline juureravi Tallinnas