Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks 40+ laps saada?

Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Teema: Miks 40+ laps saada?

Postitas:
Kägu

Olen 43 ja loodan kogu hingest, et õnnestub veel loomulikul moel rasestuda.
Kaks last, suured juba, mõlemad saabusid kohe kui neile võimaluse andsin. Seetõttu need paar viimast spiraalivaba kuud ja tulemus null teevad kurvaks. Inofolicut hakkasin ka sööma, paljud kiidavad seda pulbrit, eks näeb, kas mulle ka aitab või on rong läinud. Enim kardan iseenda emotsioonidega toimetulekut kui beebit ikkagi saada ei õnnestu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Arvan, et põhjused on laias plaanis paljudel sarnased. Oma instinktide asemel mõeldakse rohkem tulevasele lapsele, talle tahetakse parimat ja stabiilsemat kodu ja kasvukeskkonda.

Minul näiteks puudus 20+ vanuses lihtsalt piisav ressurss pühendumiseks… kui midagi teen, tahan üle keskmise tulemusel teha. Siis sai mu tähelepanu haridus ja tööalase stabiilsuse saavutamine. Siinjuures mitte materiaalset üle tähtsustades vaid pigem ebakindlust – minul lihtsalt puudus piisav enesekindlus, et suudan tõeliselt talle kõik vajaliku pakkuda (ja seda mitte ainult materiaalselt vaid ka vaimses ja emotsionaalses plaanis – olla piisavalt kannatlik, püsiv, hoolitsev, rahulik, õrn, mõistev, empaatiline).

Lisaks ebakindlus kaaslase osas. Hoolimata sellest, et elasime üle 10 aasta, puudus kindlus, et ka tema maksimaalselt pühenduda soovib (töö ja palk pole siin ainsad kriteeriumid).

Paljud sama vanad mehed ei anna hea isa mõõtu välja (kellelegi midagi ette heitmata, see on ka loomulik, et vajalik hoiak tulebki mõnel hiljem). Enamus mu tutvusringkonnast, kes noorelt sünnitasid, on kaaslase osas teisel-kolmandal ringil ja lapsed on rohkem elu näinud kui ma ise (mina lihtsalt ei soovi lapsele (ka väga head) kasuisa.

Ja vastupidiselt on minu tutvusringis 30+ vanuses esmakordsed isad ja emad väga õiges rollis.
Igaüks kasvatab lapsed siis, kui tunbeb, et on valmis. 20 aastane lapsevanem pole seega kuidagi 40 aastasest parem, targem ega õigem.

Please wait...
Postitas:
Anra

Ma ei tea mitte ühtegi paari oma tuttavate hulgas, kes oleks laste saamist lihtsalt pahatahtlikult 10-15 aastat edasi lükanud. Kõik 40+ paarid pole varem lihtsalt lapsi saanud, või on nad lihtsalt hilises vanuses tutvunud. Mõned ongi kannatlikult ootanud ja proovinud umbes 20 aastat. Olen ka märganud seda, et päriselt ja lõplikult viljatud kipuvad olema ainult need, kes on aborti teinud, aga see on lihtsalt minu tutvusringkonna statistika.

Tänapäeva meditsiini arengu juures abort küll kedagi viljatuks ei tee. Mis lihuniku juures nad siis seda küll huvitav teinud on?

Mina ka kahjuks pidin 2012 kirurgilise abordi tegema oma tervise pärast ja peale seda saime veel 2 last. Tüsistusi ei olnud ja taastumine oli väga kerge. Vaimselt oli palju raskem kui füüsiliselt.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 31 kuni 33 (kokku 33 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks 40+ laps saada?