Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks automaadiga on autokoolitus kallim kui manuaaliga?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Miks automaadiga on autokoolitus kallim kui manuaaliga?

Postitas:
Kägu

Tahaks minna autokooli ja automaadiga lube tegema, aga vaatan, et mitmel pool on see variant kallim. Oskab keegi öelda, miks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Et kasvõi natukene vähendada tõenäosust, et iga saamatu load teeb? Mõnel saamatul võib hea õnne korral raha taha asi jääda..

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

autommatkäigukastiga autod ise on kallimad, seega, kui autokool tahab autohinna ka tagasi teenida, siis ehk just seetõttu. aga ei tea muidugi täpselt, lihtsalt esimene mõte, mis tekkis. ise tegin ka automaadiga load ja väga soovitan.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et kasvõi natukene vähendada tõenäosust, et iga saamatu load teeb? Mõnel saamatul võib hea õnne korral raha taha asi jääda..

Aga milleks üldse sisepõlemismootoriga autoga sõita? Sõida ikka jalgrattaga, veel parem hobusega. Sa ju pole ometi mingi saamatu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oskab keegi öelda, miks?

Lihtsalt kui poest uut autot osta, siis automaat on kallim. Ja vanasti võtsid nad rohkem kütust ka, täna küll enam mitte.
Ühesõnaga, lihtsalt tahavad rohkem küsida ja kõik.
Tee manuaali load, kui ei meeldi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

igal juhul tasub manuaaliga sõit selgeks saada, sa tohid ju sellega automaadiga ka sõita, vastupidi aga mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma teeks ka manuaaliga load, see tähendab, et tegingi. Siis saad iga masinaga sõita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei taha iga masinaga sõita ja kui vaadata statistikat, siis toodetakse manuaaliga masinaid järjest vähem. Mis on ka loogiline, sest automaadiga on sul üks asi vähem, millele oma keskendumist jagada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No ma ei taha iga masinaga sõita ja kui vaadata statistikat, siis toodetakse manuaaliga masinaid järjest vähem. Mis on ka loogiline, sest automaadiga on sul üks asi vähem, millele oma keskendumist jagada.

See käigukangi liigutamine pole nii keeruline, kui sulle ehk tundub ja mingit keskendumist see ei sega. Minul on olnud vajadust manuaaliga sõita küll. Näiteks on oma auto remondis, asendusautoks oli pakkuda vaid manuaal. Tööl olen pidanud vahel tööandja autoga sõitma, taas manuaal. Rentisin ühel eksootilisel maal auto, ainult manuaal oli valikus jne, jne. Minu arust ei tasuks ennast ilmaasjata piirata. Aga kui see nii üle jõu ja mõistuse käib, mis seal siis ikka, maksa rohkem ja ära virise.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga milleks üldse sisepõlemismootoriga autoga sõita? Sõida ikka jalgrattaga, veel parem hobusega. Sa ju pole ometi mingi saamatu.

Üritasid ära panna, aga kas ma olen öelnud, et ma ei sõidagi jalgrattaga? Hale..

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üritasid ära panna, aga kas ma olen öelnud, et ma ei sõidagi jalgrattaga? Hale..

Ok, hale küll,aga
Kui palju see hinnavahe siis on? ja kui palju maksab manuaaliõpe.

Selge on muidugi see, et tulevik on automaatkastide päralt ja linnas liigeldes pole manuaali mitte mingit pointi. Eriti nõme on veel 6käiguline manuaal, muud ei teegi, kui sidur-käik-sidur-käik.
Aga ega see automaadiõpe nüüd 50% kah kallim ei ole?

Edit: kuskilt lugesin, et mingi sõit maksab 105€. Automaadi puhul lisandub 5€.
Ehk siis kas mul on mataga halb, kui leian, et see alla 5% pole tõmblust väärt VÕI on siiski ka keegi teine natuke … hale.

Tutikas Yaris, plank, manuaal – 11990€
YAris, plank, automaat – 14350€
Vahe on rohkem kui 5%

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ega see automaadiõpe nüüd 50% kah kallim ei ole?

Ei, 50% ei ole. Mälu järgi oli umbes selline vahe, et manuaaliga oli hind 470 ja automaadiga 510. Lihtsalt jabur tundus, õpe ei erine ju millegi poolest iseenesest. Sama teooria, samamoodi liikluses. Muide, ma olen manuaaliga sõitma õppinud, ühe korra juba käisin autokoolis, lihtsalt raha sai otsa, st autokooli sõidutunnid said täis ja polnud raha juurde osta. Iseenesest eriline koba ei olnud, sõiduõpetaja isegi kiitis. Aga lihtsalt nüüd hakkasin mõtlema, et milleks see krdi manuaal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma läksin kevadel autokooli ja minul küll ei olnud automaadiga kallim, täpselt sama hind. Registreerudes pidin ainult linnukese tegema, et soovin sõite automaatkastiga autoga teha ja muud vahet ei olnud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma läksin kevadel autokooli ja minul küll ei olnud automaadiga kallim, täpselt sama hind. Registreerudes pidin ainult linnukese tegema, et soovin sõite automaatkastiga autoga teha ja muud vahet ei olnud midagi.

Kus koolis see nii on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elu seeski ei osta automaatkastiga autot. Häbi oleks sellisega sõita.
Mees automaatkastiga auto roolis on sama, kui mees pissib istudes või mees vaatab telekast Õnne13 – väga eidelik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu!

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

No aga sõtku surmani neid pedaale, kes keelab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ilmselt teie wc on pissi pritsmeid täis.

Miks? Pritsmed saab ära pesta. Usina naise kodu on alati puhas.

Ja samal ajal kui sina pissipritsmeid küürid, raalivad teised oma automaatidega ringi. 😀

Please wait...
Postitas:
jimmy

Automaatkastiga auto ei ole nüüd enam nii palju kallim ka.
Autokooli jaoks on probleem pigem selles, et kui nad soovivad automaatkastiga õpet pakkuda, siis nõudlus selle järele on suhteliselt väike ja see auto ei saa niiöelda täiskoormust. Sellest ka kallim hind ühele sõidutunnile.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kus koolis see nii on?

Oü Autosõit, Rakveres.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sõit selge, siis sa ei jaga oma keskendumist käiguvahetusele. See on automaatne liigutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Neid automaatkäigukastilubade kiitjaid lugedes tuleb meelde Krõlovi valm hapudest viinamarjadest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui sõit selge, siis sa ei jaga oma keskendumist käiguvahetusele. See on automaatne liigutus.

Käikude vahetamine on nii automaatne liigutus,et sinna ei kulu küll mingit lisa tähelepanu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees automaatkastiga auto roolis on sama, kui mees pissib istudes või mees vaatab telekast Õnne13 – väga eidelik.

Jälle see püksikusev, vabandust, püstikusev eitmees on lahti lastud.

Aga ma olen üsna kindel, et kui sinusugune ringrajal või rallil kõrvalistmele turvavöödega kõvasti kinni tõmmata ja paar kiiremat ringi või katset teha, siis hakkad ka sina istudes kusema. Ja täitsa avalikult!

Ja ühtlasi saad aru, et see, mida sina selle käigukangiga oma külavahel teed, isegi ei meenuta kuskilt otsast “mehelikku” sõitmist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kommentaar eemaldati, aga see on tõesti väga asjalik kommentaar?
Mina vastasin sellele “asjalikule” kommentaarile,et püsti pissides tekib pritsmeid, kui ta targutas ja tõi ebasobilikke näiteid.
Mõistlik oleks see “sisukas” ja “asjalik” kommentaar siiski eemalda. Väga imelik suhtumine.

Ilmselt see esialgne kommentaar läheb ikka aruka ja konstruktiivse arutelu alla pk arvates.

Please wait...
Postitas:
Kägu

igal juhul tasub manuaaliga sõit selgeks saada, sa tohid ju sellega automaadiga ka sõita, vastupidi aga mitte.

Ja nüüd ütleb umbes seitse kägu veel seda. Kujuta ette, kõik teavad, et see nii on ja kindlasti teab seda ka teemaalgataja.

Teemasse aga, siis ma ei näe jälle mingit mõtet manuaali lubadel. Ise tegin ka automaadi, ei näinud mõtet käigukangi eest topelt raha maksta lisatundide eest autokooli.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemasse aga, siis ma ei näe jälle mingit mõtet manuaali lubadel. Ise tegin ka automaadi, ei näinud mõtet käigukangi eest topelt raha maksta lisatundide eest autokooli.

see loogika võib isegi paika pidada – kuna automaadiga õppijad saavad sõidu varem selgeks ja ei hakka lisatunde võtma, siis tuleb kogu raha neilt juba varem ja kindla peale kätte saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja nüüd ütleb umbes seitse kägu veel seda. Kujuta ette, kõik teavad, et see nii on ja kindlasti teab seda ka teemaalgataja.

Aoutomaatkäigukastiga autol on samuti käigukang olemas. See on see pulgake kahe istme vahel, mida lükkad park või drive asendisse.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks automaadiga on autokoolitus kallim kui manuaaliga?