Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks Eestis on kõik nii kallis.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Teema: Miks Eestis on kõik nii kallis.

Postitas:
Marina25

küsimus pealkirjas.
soomes on mõned asjad odavad (söögid, mähkmed jne).
miks on see nii. me ei asu ju geograafiliselt nii kaugel üksteisest.
milles on küsimus, kas kohalikus poliitas või milles.

Please wait...
Postitas:
Laetud Püss

RE: Miks Eestis on kõik nii kallis.

Kuule, loll oled või mängid?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Oled küll möku.Mine sinna Soome,kui siin ei suuda vee peal püsida.
Meil on tunduvalt jõukamad inimesed ja seepärast ka kaupmees võtab rohkem matti.
Kas sa pole marksistliku kapitalismi põhitõdesid siis õppinud?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Marina25

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuule, loll oled või mängid? [/tsitaat]
vist loll! aru ei saa, et kuidas on nii, et soomes (sugulane elab seal) odavam elu on. üürimaksed neil muidugi üüratud meie mõistes. aga söök odavam… miks!

Please wait...
Postitas:
laovärv

soomes on kõik nii ulme-odav. põhimõtteiselt raha polegi vaja elamiseks. õudne kui odav on seal ikka

Please wait...
Postitas:
Jarka

Ei ütleks, et söök Soomes odavam on. Teatud asjad on natukene odavamad, aga enamik kaupu siiski kallimad. Ostujõud ka suurem muidugi.

Mine ise sinna poodi, Soome, ja vaata kui ei usu 🙂

Please wait...
Postitas:
Marina25

[small]laovärv kirjutas:[/small]
[tsitaat]soomes on kõik nii ulme-odav. põhimõtteiselt raha polegi vaja elamiseks. õudne kui odav on seal ikka[/tsitaat]
arvad seda oma juttu tõsiselt või.
mul on sugulased saksamaal samuti. kui nemad Eestis käisid siis ütlesid, et meil söök kallim kui neil. ja no soome tutavatelt kuulen sama, et Eestis söök kallis.

küsimus majandusinimesele, miks Eestis on söök nii kallis.

Please wait...
Postitas:
Jarka

[small]Marina25 kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]laovärv kirjutas:[/small]

mul on sugulased saksamaal samuti. kui nemad Eestis käisid siis ütlesid, et meil söök kallim kui neil. ja no soome tutavatelt kuulen sama, et Eestis söök kallis.

küsimus majandusinimesele, miks Eestis on söök nii kallis.[/tsitaat]

Vähene konkurents ehk?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindlasti,aga kas nad seda ei öelnud sulle,et sul on rinnad väiksemad,kui nende keskmisel naisel ja õlu on magusam,kui meie oma?!
Koonerdajatele tundubki välismaal kõik kallim olevat.

Please wait...
Postitas:
Jarka

http://www.ohtuleht.ee/446876 Leidsin sulle ühe artikli ka, loe viimast lõiku.

Üldiselt, googeldades saad kindlasti vastuse.

Please wait...
Postitas:
Marina25

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Marina25 kirjutas:[/small]

Kindlasti,aga kas nad seda ei öelnud sulle,et sul on rinnad väiksemad,kui nende keskmisel naisel ja õlu on magusam,kui meie oma?!
Koonerdajatele tundubki välismaal kõik kallim olevat.[/tsitaat]
heh! ei ole mingid koonerdajad 🙂
mina olen koonerdaja!

ausalt ei saa aru, et miks ühes riigis on kallim kui teises. soome on ju kiviviske kaugusel. nii, et kütuses ei saa ju asi olla.
milles siis…

Please wait...
Postitas:
Löwe

Küsimus on rahvaarvus. Eestis on liiga vähe tarbijaid. Toodetakse ja sisse tuuakse vähe, aga väikesed kogused on teadupärast alati kallimad kui suured kogused. Kui Eestis toodetakse mingit kaupa mõnesajale tuhandele inimesele, siis Saksamaal toodetakse sedasama asja mitmele miljonile. Soomes on ka rahvaarv suurem kui Eestis.

Please wait...
Postitas:
Marina25

teate, ma ei poolda mingit nö põgenemist Eestist. ja kes meid ootab seal laias ilmas…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Löwe kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus on rahvaarvus. Eestis on liiga vähe tarbijaid. Toodetakse ja sisse tuuakse vähe, aga väikesed kogused on teadupärast alati kallimad kui suured kogused. Kui Eestis toodetakse mingit kaupa mõnesajale tuhandele inimesele, siis Saksamaal toodetakse sedasama asja mitmele miljonile. Soomes on ka rahvaarv suurem kui Eestis.[/tsitaat]

Huvitav,miks meie sisseostjad siis nii lollid on ja hoopiski Saksamaalt kõike ei osta?Saksamaa saab ju palju odavamalt,koosostu tehes saaks ju ka Eesti palju odavamalt?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Söök polegi vast nii kallis, küll aga tarbekaubad. Vastus on lihtne: Eestis puudub selline mastaabiefekt nagu Saksamaal ja teistel suurtel riikidel.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Marina25

mastaabefekt – mis see on!

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Marina25 kirjutas:[/small]

Söök polegi vast nii kallis, küll aga tarbekaubad. Vastus on lihtne: Eestis puudub selline mastaabiefekt nagu Saksamaal ja teistel suurtel riikidel. [/tsitaat] Sellepärast siis ongi soodsama hinnaga kaubad eesti-läti-leedu-vene kirjadega – kolme riigi peale tuleb üks enamvähem normaalse mõõduga ala kokku?

Please wait...
Postitas:
Marina25

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Sellepärast siis ongi soodsama hinnaga kaubad eesti-läti-leedu-vene kirjadega – kolme riigi peale tuleb üks enamvähem normaalse mõõduga ala kokku?[/tsitaat]
🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtne vastus – Eesti rahvas on loll, sellepärast. Kõik ostavad kalleid tarbekaupu, valavad vaikselt kodus pisara, kuidas ei tule omadega välja ja ostavad vaikselt hambad ristis edasi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Lihtne vastus – Eesti rahvas on loll, sellepärast. Kõik ostavad kalleid tarbekaupu, valavad vaikselt kodus pisara, kuidas ei tule omadega välja ja ostavad vaikselt hambad ristis edasi.[/tsitaat]

Ja kui streigid v6i yritad kuidagi oma 6iguste eest seisma hakata, oled loll, kes ei jaga majanduse toimimise mehhanisme.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja kui streigid v6i yritad kuidagi oma 6iguste eest seisma hakata, oled loll, kes ei jaga majanduse toimimise mehhanisme.[/tsitaat]

Mis sa arvad siis, et streikides lähevad hinnad odavamaks või?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei teagi, kes jura ajab, aga kui mina vahel harva Eetis käin, vaatan küll, et toit on odav. Mis teil seal nagu kallim on? Või vä?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Noh, vaeste inimeste toit: Soomes 5 pk Torino makarone 1¤, kaks purki ananassilõike 1¤, kaks suurt külmutatud pitsat 2¤, kohv 2,79¤, kinkku (liha) sügavkülmutatud kg 2,78¤. Jne jne. Mis Eestis samad asjad maksavad?

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Minu meelest esitati normaalne küsimus, mis vääriks ka normaalset vastust. Aga ei. Kus on normaalsed eestlased? Kas tõesti ainult minu tuttavad? Miks ma mujal selliseid ei kohta. Fui.

* Löwe on kindlasti minu tuttav 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mitte ainult import kaup pole eestis kallis. Ekspordin eestis toodetud kaupa teise riiki ja see on võrreldes sama tootega(mujal toodetud) 20% kallim. Palgad on eestis väiksemad, firmadel maksud väksemad, tooraine saavad sama hinna eest, kui teised tootjad. Ei leia muud põhjust asjale, kui ahnus omanike poolt!!!!!

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]teate, ma ei poolda mingit nö põgenemist Eestist. ja kes meid ootab seal laias ilmas…
[/tsitaat]
lahenduseks oleks siis hindade proportsionaalne vâhendamine vastavalt rahvaarvule?
ja arvestada tuleks ka majaduslikku vaesuskoefitsenti?

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]Lihtne vastus – Eesti rahvas on loll, sellepärast. Kõik ostavad kalleid tarbekaupu, valavad vaikselt kodus pisara, kuidas ei tule omadega välja ja ostavad vaikselt hambad ristis edasi.[/tsitaat]

kôik on ôige su jutus, va viimane vâide.
tullaks perekooli halama, nutt kurgus. enne muidugi nutetakse lahinal. patja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toon näiteks oma õe, kes elab ja töötab Soomes juba 15 aastat. Ta on tavaline juuksur (meie mõistes FIE), kes teenib kuus umbes 4000 eurot. Tema mees on tavaline ehitaja (lihttööline), tema saab kuus umbes sama, ehk suts vähem. Kokku saavad kahe peale umbes 7500 euri kuus. Sellest summas läheb igasugusteks maksudeks (kodulaen, autoliising, telefon, elekter jne) umbes 3000 euri. Järgi jääb elamiseks 4500 euri. Meie mõistes on see ikkagi üüratu summa.Saavad endale lubada küll mitte kõike, küll aga piisavalt, et tunda ennast INIMESENA-käia suusareisidel, sõita iga nädalavahetusel 500 km kaugusele külla ja tagasi.Lubada normaalseid riideid endale ja lastele. Süüa kõike mida tahad. Käivad minul külas ja toovad ka alati minule ja minu perele igasugu tavaari. Ja viimased korrad on nad öelnud, et kuidas te siin Eestis ära elate selliste hindadega, ka nemad leiavad, et siin on kallis. Mina näiteks saan (ja ilmselt enamus keskmisi eestlasi) kuus kätte oma töö eest suts üle 500 euri. Kuu maksud on umbes 120 euri. Hirmus mõelda tegelikult ikka küll. Tunne on ikka päris närune.

Please wait...
Postitas:
Käggu

[tsitaat]Ei teagi, kes jura ajab, aga kui mina vahel harva Eetis käin, vaatan küll, et toit on odav. Mis teil seal nagu kallim on? Või vä?[/tsitaat]

sa kâid teises eestis âkki?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Toon näiteks oma õe, kes elab ja töötab Soomes juba 15 aastat. Ta on tavaline juuksur (meie mõistes FIE), kes teenib kuus umbes 4000 eurot. Tema mees on tavaline ehitaja (lihttööline), tema saab kuus umbes sama, ehk suts vähem. Kokku umbes 7500 euri kuus. Sellest summas läheb igasugusteks maksudeks (kodulaen, autoliising, telefon, elekter jne) umbes 3000 euri. Järgi jääb elamiseks 4500 euri. Meie mõistes on see ikkagi üüratu summa.Saavad endale lubada küll mitte kõike, küll aga piisavalt, et tunda ennast INIMESENA-käia suusareisidel, sõita iga nädalavahetusel 500 km kaugusele külla ja tagasi.Lubada normaalseid riideid endale ja lastele. Süüa kõike mida tahad. Käivad minul külas ja toovad ka alati minule ja minu perele igasugu tavaari. Ja viimased korrad on nad öelnud, et kuidas te siin Eestis ära elate selliste hindadega, ka nemad leiavad, et siin on kallis. Mina näiteks saan (ja ilmselt enamus keskmisi eestlasi) kuus kätte oma töö eest suts üle 500 euri. Kuu maksud on umbes 120 euri. Hirmus mõelda tegelikult ikka küll. Tunne on ikka päris närune.[/tsitaat]

Õnnelik inimene, kui kuu maksud (ehk siis ilmselt mõeldud arveid) on vaid 120¤. Mul näiteks oli vaid küttearve sel kuul peaaegu 140¤ 64 ruuduses korteris. Lisaks korterilaen, elekter, muud kommunaalid…kokku ikka umbes 600¤, oeh. Tõesti kadestan.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks Eestis on kõik nii kallis.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.