Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks Eestis on kõik nii kallis.

Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Teema: Miks Eestis on kõik nii kallis.

Postitas:
delta

RE: Miks Eestis on kõik nii kallis.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]delta kirjutas:[/small]
[/tsitaat]

Oot, misasja? Miks sa minu teksti tsiteerid?

Please wait...
Postitas:
delta

Brutopalgana ehitusel 4000 eurot on ikka mystiline summa, see teeb nt. 37,5 tunnise tøønædala puhul keskmiseks tunnihindeks kuus 26,66 eurot…
Ehitusel palgad varieeruvad suuresti, aga 26 eurot tunnis ei saa kyll mingi tavaline myyriladuja vøi keevitaja vøi maaler, see on ehitusinseneri palgatase juba.

Tæiesti uskumatu on see, et yritatakse ilomselt kodus naistele, naise øelde, vanematele, sugulastele vøi søpradele jætta muljet, et vælismaal elades ja lihttøød tehes saab 4000 eurot brutona palka…
Køige kurevem on see, et Eestis elabki usk, et kodust eemal on pudrumæed ja piimajøed ning lihtsameelsed usuvadki seda ning kiruvad valitsust , Eesti riiki ja on kadedad naabrimehele, kes tøsi, ei saa sellist palka, millest naised yksteisega kohvitassi taga ræægivad.

Sellisest palgast saame siiski Soome møistes ræækida væhemalt kørgkooli læbinute inimeste puhul, kui sedagi. Nt. medtøøtajad, kel on sageli rakenduslik kørgharidus, nemad vøivad sellisest palgast unistada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Ärge siis ostke Eestist, vaid minge Soome või Saksamaale ostma, see ongi streik.
Kui keegi siin neid kalleid asju ei ostaks, küllap siis hinnad ka langeks. Logich?[/tsitaat]

Siis viid Eestist raha välja, suurendades väliskaubandusdefitsiiti. Ja ettevõtted panevad pigem oma uksed kinni ja töötute armee suureneb, mitte hinnad ei kuku. Eesti majanduse käekäigule tuleb kasuks osta Eestis Eesti toorainest Eestis valmistatud kaupu.

Please wait...
Postitas:
Marina25

kas seegi mäletab veel sellist lauset – EURO HINDA EI TÕSTA! nüüd tagantjärgi tundub see mulle lausa naljakas.

Please wait...
Postitas:
antimode

[small]delta kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Køige kurevem on see, et Eestis elabki usk, et kodust eemal on pudrumæed ja piimajøed ning lihtsameelsed usuvadki seda ning kiruvad valitsust , Eesti riiki ja on kadedad naabrimehele, kes tøsi, ei saa sellist palka, millest naised yksteisega kohvitassi taga ræægivad. [/tsitaat]

Kaudselt ongi välismaal pudrumäed ja piimajõed, sest palk on 4+ korda suurem ja elu 2- korda kallim. Millest siis inimene veel peaks unistama kui mitte poole paremast elust ?

Tavaline myyriladuja, keevitaja vøi maaler ei saa muidugi brutona 4000¤ palka, oma ala proff aga kindlasti.

Please wait...
Postitas:
delta

[small]antimode kirjutas:[/small]

Kaudselt ongi välismaal pudrumäed ja piimajõed, sest palk on 4+ korda suurem ja elu 2- korda kallim. Millest siis inimene veel peaks unistama kui mitte poole paremast elust ?

Tavaline myyriladuja, keevitaja vøi maaler ei saa muidugi brutona 4000¤ palka, oma ala proff aga kindlasti.
[/tsitaat]

LOL! Uskumatu vaidlus, mis siis, et køik tøendid (olen ise eespool andnud viite ja ka mistahes muud væited on kergesti tøestatavad) jaksab ikka keegi raiuda vastu, et \”kusagil maailma son ikka proff ehitustøøline, kes saab 4000 eurot kas bruto vøi netona\”. Tundub vægagi yhele teatud rakonnale omase demagoogiana.

Tøesti, Ozzy Osbourne on eraialalt keevitaja, saab
tulusid væhemalt miljonite eurode eest aastas.

Samuti suvaline ehitustøøline vøib saada aasta løikes væærtpaberite, aksiate ostust-myygist tulusid (hmm…tøsi, væhetøenæoline..), aga see ei ole palk.

Ei ole møtet vøerrelda vørreldamatuid suurusi, vaid suurusi, mis on vørreldavad.

Please wait...
Postitas:
antimode

http://www.tyosuojelu.fi/fi/tootaminesoomes/

Minul ei ole endiselt mingit põhjust kahelda selles, et teatud tingimustel saab siiski ka seda 4000¤ palka. Muidugi ei saa ega tohi tööle asumisel arvestada \”ulmelise\” maksimumiga, vaid ikka kvalifikatsiooni eest ette nähtud miinimumiga.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

4000 eurot võivad saada ehitajad, kes töötavad mustalt ja teevad 12-15 tunniseid tööpäevi, ilma puhkepäevadeta muidugi. Samas lastakse neid jälle üle ühe objekti üle, nii et üldse midagi ei saa või saavad sandikopikaid, nii et keskmine palk tuleb aasta lõikes ikka tunduvalt kehvem, eriti kui arvestada traditsioonilist 40 tunnist töönädalat (või on Soomes ametlik töönädal tiba lühem?).

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen 20a soomes elanud ja meil on oma firma. põhimõtteliselt võin endale ise palganumbri kirjutada mis meeldib. asi on aga selles, kui hakkad yle 40% vero (tulumaksu) maksma siis pole nagu erilist mõtet suurel palgal. mina saan kätte 2 tuhat eurot (vero 32%). kasulikum on kasutada firma teenuseid (mis samuti maksustatud) auto kasutus, eluase jne.
rikkad ei võta soomes endale palka välja vaid elavad dividendidest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Brutopalgana ehitusel 4000 eurot on ikka mystiline summa, see teeb nt. 37,5 tunnise tøønædala puhul keskmiseks tunnihindeks kuus 26,66 eurot…
Ehitusel palgad varieeruvad suuresti, aga 26 eurot tunnis ei saa kyll mingi tavaline myyriladuja vøi keevitaja vøi maaler, see on ehitusinseneri palgatase juba.

Tæiesti uskumatu on see, et yritatakse ilomselt kodus naistele, naise øelde, vanematele, sugulastele vøi søpradele jætta muljet, et vælismaal elades ja lihttøød tehes saab 4000 eurot brutona palka…
Køige kurevem on see, et Eestis elabki usk, et kodust eemal on pudrumæed ja piimajøed ning lihtsameelsed usuvadki seda ning kiruvad valitsust , Eesti riiki ja on kadedad naabrimehele, kes tøsi, ei saa sellist palka, millest naised yksteisega kohvitassi taga ræægivad.

Sellisest palgast saame siiski Soome møistes ræækida væhemalt kørgkooli læbinute inimeste puhul, kui sedagi. Nt. medtøøtajad, kel on sageli rakenduslik kørgharidus, nemad vøivad sellisest palgast unistada.[/tsitaat]

Kuule, sa ajad ikka bruto ja neto vist segamini. Brutona 4000euri on täiesti normaalne soomlase kohta. Ma päris täpselt soomalaste palkasid ei tea. Küll aga tean seda, et umbes pool sellest on ju maksud. Netona ei jää ju siis midagi erilist kätte. Ma ei taha uskuda, et nad nüüd nii väikese raha eest Soomes tööd teevad. Kui sa saad Soomes kätte näiteks 2500euri, siis see pole eriline raha. Mu mees saab kätte 2500euri umbes, aga ta ei ole Soome firmas. Tunni hind on 13euri. Maksud maksab Eestisse. Laevapiletid 4x69euri ostab ise. Ma pakuks, et soomlastel palk ehk jääb sinna 15-16euri kanti tunnis kätte. Minu arvates see pole müstiline summa. Ma isegi ei kujuta ette, kuidas sellise palgaga Soome hindade juures ära elada. Eestis saab hakkama, aga Soomes? Seepärast ma eluski ei tahaks Soome elama.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[small]Marina25 kirjutas:[/small]
[tsitaat]küsimus pealkirjas.
soomes on mõned asjad odavad (söögid, mähkmed jne).
miks on see nii. me ei asu ju geograafiliselt nii kaugel üksteisest.
milles on küsimus, kas kohalikus poliitas või milles.[/tsitaat]

No tropp koli siis sinna soome, siis näed kui odav seal tegelikult on.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
delta

Kuule, sa ajad ikka bruto ja neto vist segamini. Brutona 4000euri on täiesti normaalne soomlase kohta. Ma päris täpselt soomalaste palkasid ei tea. Küll aga tean seda, et umbes pool sellest on ju maksud. Netona ei jää ju siis midagi erilist kätte. Ma ei taha uskuda, et nad nüüd nii väikese raha eest Soomes tööd teevad. Kui sa saad Soomes kätte näiteks 2500euri, siis see pole eriline raha. Mu mees saab kätte 2500euri umbes, aga ta ei ole Soome firmas. Tunni hind on 13euri. Maksud maksab Eestisse. Laevapiletid 4x69euri ostab ise. Ma pakuks, et soomlastel palk ehk jääb sinna 15-16euri kanti tunnis kätte. Minu arvates see pole müstiline summa. Ma isegi ei kujuta ette, kuidas sellise palgaga Soome hindade juures ära elada. Eestis saab hakkama, aga Soomes? Seepärast ma eluski ei tahaks Soome elama. [/tsitaat]

Inimesed:(, palun uurige ikka reaalseid palku ega ærge kuulake, mida naabrinaise mees vøi søbranna-søbranna øde væidetavalt teenib, kas Soomes, Norras vøi Ungaris. Tænapæeval on netist info kættesaadav kui væhemalt inglise keelt osata.

See ylepaistutatud tekst, mida inimesed ræægivad, ei pea sageli paika, sest, kes tahab, et søbrad-tuttavad haletseksid kui selgub tøde, et elatakse sageli (ehitajatest nt. jutt) 4-5 yhes korteris ja ei oile mingit privaatsust ega isiklikku elu, selle nimel, et teenida 2400 eurot (bruto, mis ei pruugi isegi sedavørd olla).

Ehitajate (kærgema jærgu) tunnitasu jææb 15-16 euro kanti, lihtne matemaatika næitab, et 37,5 tunnise tøønædala puhul see inimene teenib umbes 2400 eurot kuus, miinus maksud. Aga sageli ei teeni eestlane, kes on tøøl læbi Eesti firma, sedagi summat.

Nagu eelnevalt øeldud, 4000 eurone brutopalk eeldab sageli kørghariduse olemasolu ja tøød valdkonnas, kus on selle olemasolu elementaarne.

Møelge loogiliselt, et kui olete ise ettevøtja:

keskimine ehitaja turuhind on nt. 14 eurot (bruto) tunnist, siis miks te maksaksite nt. 26-27 eurot tunnist kui saab poole odavamalt?

Ettevøtja alati kalkuleerib kulusid ja tulusid, mitte ei maksa ylihinda, et olla hetke pærast pankrotis.

Ainult eestlane kusagil Kapa-Kohilas, kel on haridust ilmselt 6 klassi kylakooli, suudab pøikpæiselt uskuda demagoogiat, et igalpool Eestist væljaspool on hiigelpalgad ja pudrumæed (sellele muidugi aitavad kaasa teatud erakonnas).

Eks inimene ikka usub seda, mida ta TAHAB uskuda, aga realiteedid palkade suhtes, kahjuks on teistsugused.

Soomes on 4000 eurot brutona juba VÆGA hea palk,

nt. kassapidaja teenib marketis 1500-1700.- bruto,
koristaja 1200-1600.- bruto,
arst (3 kursuse tudeng) alates 3800.- bruto, keskmine on siiski yle 5000,
kvalifitseeritud ehitaja, normtøøtundidega umbes 2500.- bruto, sageli palju væhem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]antimode kirjutas:[/small]

LOL! Uskumatu vaidlus, mis siis, et køik tøendid (olen ise eespool andnud viite ja ka mistahes muud væited on kergesti tøestatavad) jaksab ikka keegi raiuda vastu, et \”kusagil maailma son ikka proff ehitustøøline, kes saab 4000 eurot kas bruto vøi netona\”. Tundub vægagi yhele teatud rakonnale omase demagoogiana.

Tøesti, Ozzy Osbourne on eraialalt keevitaja, saab
tulusid væhemalt miljonite eurode eest aastas.

Samuti suvaline ehitustøøline vøib saada aasta løikes væærtpaberite, aksiate ostust-myygist tulusid (hmm…tøsi, væhetøenæoline..), aga see ei ole palk.

Ei ole møtet vøerrelda vørreldamatuid suurusi, vaid suurusi, mis on vørreldavad.[/tsitaat]

Ozzy võib erialalt olla keevitaja, aga ega ta sellel ala ju ei tööta 😀

Please wait...
Postitas:
delta

Ozzy võib erialalt olla keevitaja, aga ega ta sellel ala ju ei tööta :D[/tsitaat]

Loe tekst ikka uuesti læbi, saad ehk ka ise aru, millele viitasin:D.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Delta, aga kui ma väidan, et minu mees teenib u 2500euri puhtalt kätte Soomes, siis ma sinu arvates valetan, või. Miks ma peaksin valetama? Mu mees ei saa ka mulle valetada, sest internetipanga paroolikaardid on ka minu käes. Tema töögrupist 5 meest veel teenivad sarnast palka. See on reaalsus, mitte see, mis kuskil ametlikul paberil kirjas. Ma võin öelda, et 3 kuud teenis mu mees ka 4000euri puhtalt kätte, aga tööpäev oli siis 13-14tundi. Selline jama hakkas tervisele. Pealegi ülemus keelas ära nii pikad tööpäevad, sest naabrid hakkasid virisema. Enamus objektide peal tohibki tööd teha 8tundi. Kui eramaja ehitus toimub kuskil linnast väljas, on võimalik ka pikemaid tööpäevi teha. Mõned teevad ju veel nädalavahetusel ka tööd. Sealt need suured palgad tulevadki.
Ei tasu arvata, et inimesed valetavad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small][/i

Seda turu väiksuse juttu võite ajada oma vanaemale. Tegelikult on kaupmeeste ahnus pluss rendihinnad, sest ostukeskused ju ka laenuga ehitatud. Vaadake, kui odavalt saate kaupa müüa, kui rent on 50 eur ruudust. Samuti on näiteks mõned ketid nagu rahva raamat võtnud tööle miljon keskastme juhti, igaüks tahab ju neist vähe tööd ja palju palka. Selle maksad ju sina kinni.Efektiivsuses annaks palju ära teha, aga meil nülitakse see lõpptarbija taskust.

Väga õige! Inimesed, kellel endal mitte mingit arusaama, ega kogemust äri ajamisest ei ole ei saagi aru, mida see tähendab.
Soovitan samuti oma äri,kas või väikene püsti panna ja küll siis näed, kas ja kuidas on üldse võimalik Eestis vee peale jääda ja ehk kasumit teenida. Eriti veel ülikõrgete rendihindadega kaubanduskeskustes. See on uskumatu, milliseid ulmesummasid kaubanduskeskustes rendiks küsitakse. [/tsitaat]

Please wait...
Näitan 16 postitust - vahemik 91 kuni 106 (kokku 106 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks Eestis on kõik nii kallis.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.