Esileht Pereelu ja suhted Miks Eestis on lapse saamine naise kohustus?

Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )

Teema: Miks Eestis on lapse saamine naise kohustus?

Postitas:

Et riik peab tegelema sellega, et naised TAHAKSID lapsi

Ei usu, et riik saab kuidagi inimese nii isiklikke valikuid mõjutada. Enamik Eesti naistest soovib 0-2 last, vähesed tahavad rohkem.

Juba 70ndail avaldas sotsioloog Aili Kelam artikleid, kus selgus, et Eesti peres oli keskmiselt 1,5-1,7 last, küll aga kergitasid keskmist tublisti ida poolt sisse rännanud.

Jah, ei saa muura inimese sisemist soovi, kui üldse lapsi ei taha. Aga kui palju lükab lapsesaamist edasi, sest peab valima? Ma ei räägi naistest, kes üldse lapsi ei taha ükskõik mis tingimustes. Vaid naistest, kes tahavad lapsi, aga ka muu on oluline – mehed ei tee täna seda valikut. Ma rääkisin oma mehega 3. lapse saamisest. Ta oli igati nõus. Siis rääkisin, et seekotd võiksin minna tööle, kui laps on umb 6.-8.kuune ja tema jääb koju. Selle jutu tulemusel panime asja ootele. Keskendun karkäärile ja pärast vaatame, kas olen liiga vana…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 09:05; 02.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Artikkel ei rääkinud kohustusest, vaid motiveerimisest.Et riik peab tegelema sellega, et naised TAHAKSID lapsi JA saaksid laosi (sh 3 last) nii, et ei pea valima lastesaamise ja eneseteostuse vahel.

Ta just juhtis tähelepanu kitsaskohale, et naised ongi sundseisus. Jah, kui sa lapsi ei taha, siis on lihtne – sind häirib ainult vanatädi surve. Aga kui sa lapsi tahad, aga tahad ja tööalast eneseteostust, siis on juba sisemised dilemmad – mida lükkad edaso ja mida mitte? Ja kuids ühe või teise ootelepanek mõju avalab?

Väga palju sõltub oma suhtumisest. No draama- midagi ei ole jäänud laste pärast tegematta, midagi ei ole pidanud ootele panema. Lapsed ei ole sündinud ei raha ega riigi pärast. Valikute küsimus, ega lapsed siis 21 aastat rinna otsas ripu.

Kas mind purustada saab, siis kindlasti. Seadus. Olukord, kus mees otsustaks lapsed võtta ja elatist nõuaks. Meil on mitu last ja minu kuupalk ei kasva sama kiirusega kui miinimumpalk. 100% oleksin põlvini võlgades. Et tegelikult hulljulge naine olen- et oli julgust riskida!

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 08:12; 01.03 17:00; 01.03 17:34; 02.03 10:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust nii mõttetu teema. Kui inimesel on põhimõte (ei taha lapsi) siis jäägu endale kindlaks ja seisku selle eest. Ma ei usu, et tema ümber olevad inimesed vajavad üle kolme korra ütlemist, kui väljendada nii: “Ma ei soovi lapsi saada, seetõttu mul ei ole ega ei tule lapsi”, kui vastuseks tuleb järgmine küsimus a la Miks, kas sa ei saa, kas sa pole terve vms? siis kordad oma lauset, kui selle peale ikka veel vastuseks tuleb järgmine küsimus a la Aga kuidas siis ikka nii, ja vastutus maailma ees ja pension vms. Kordad kolmandat korda oma vastust. Kõik. Teema lõpeb ära. Milleks jaurata, kuidas teised inimesed suhtuvad. Suhtuvad nii nagu suhtuvad- nende probleem. Arutavad selja taga- no mis sellest, nende süü, et neil on nii igav elu.

Ja kui inimesel on probleem – teised inimesed ei suhtu minusse hästi. No ma võin kihla vedada, et laste mitte soovimine ei ole põhjus, miks hästi ei suhtuta. Mina ka ei suhtu hästi inimestesse, kes virisevad, ei ole empaatilised, on valimatult kriitilised, on liiga enesekesksed, ei näe oma lähedaste muresid, ei soovi panustada, ei soovi abistada, on laisad, on upsakad jne jne. Ma lihtsalt valin nende läheduses mitte olla. See kas nad lapsi soovivad või mitte, ei ole suhtumise kujunemisel üldse teema.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks Eestis on lapse saamine naise kohustus?

Imelik küsimus. Sest ainult naised saavad sünnitada, ja kuna meil on inimõigused, siis ainult naised saavad otsustada, KAS sünnitada, kuna sünnitada jne. Teised saavad ainult seda kas soodustada või halvendada.
Kui naine tahab lapsi, siis saabki palju ära teha selles, kas ema jõuaks ja saaks lapsi sünnitada, kuidas need lapsed kasvavad ja kas emal muuks ka võimalusi on- me ei taha ju sünnitusmasinaid või kuidas? Kui inimene ei taha lapsi, siis saan aru küll, miks see teema häirib, aga kindlate põhimõtetetega peaks suutma ikka iseoma tõekspidamistele truuks jääda. Vastuvoolu ujumine ei olegi nõrkadele ja paljud inimesed teevad mingeid asju, sest “nii on kombeks”, mitte suurest sisemisest sunnist. Häirud sa teemast ikka ise, sest tunned survet.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:20; 04.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei vaidle vastu, et lapsi ei peaks sünnitama naine.
Aga pärast rasedust ja imetamist jääb veel 15-20 aastat, kuniks laps on naise asi ja kohustus.

Tean mitut naist, kes on lahkuminekul omavahelise kokkuleppena andnud esmase kasvatusõiguse mehele – maksavad elatist, käivad koolivaheajareisidel, helistavad ja suhtlevad niisama. Teevad kõike seda, mida teeb ‘hea isa’ kui pole jagatud hooldusõigust. Aga neid emasid nimetatakse rongaemadeks.
Ühiskond on väga suure topeltmoraaliga laste saamise ja kasvatamise osas.

Keegi eelpool küsis et miks naised kohtus ei võitle, et oleks jagatud kasvatusõigus – sest nendest meestest, kes päriselt oma lapsi kasvatavad, ei minda nii naljalt lahku. Naisi, kes ENNE lahku minekut võitlevad, et mees kas või natukene tegeleks lapsega, on küll ja veel.

Paljudes riikides on sisse viidud vanemahüvitisele kohustuslikud isakuud.
Selle tagajärjel on juhtunud see, et mehed tegelevad küll oma lastega rohkem, aga kokkuvõttes on hakanud vähem lapsi tahtma. Huvitav miks küll.

+10
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 15:54; 02.03 13:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult saab väga hästi muuta sisemist soovi laste saamiseks
See sisemine soov ju sõltub sajast erinevast faktorist.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse loomulikult saab väga hästi muuta sisemist soovi laste saamiseks

See sisemine soov ju sõltub sajast erinevast faktorist.

Ei, kindlasti ei saa. Miks peakski?
Laste olemasolu pole ju kuidagi eluks “vajalik”. Väga suurepäraselt saab ilma hakkama.

Saad aru, paljud inimesed naudivad lihtsalt paarielu või ka üksi elamist. Ei soovi lisainimesi oma elamisse. Nad naudivad eneseteostust, rahu ja vaikust jne.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 21:49; 02.03 09:32; 03.03 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatus on liialdus. No näiteks see dramaatiline hüüatus:

Suhtumine on Eestis õudne ja naisi alandav. Sa ei saa olla iseseisev vallaline naine, kes elab üksinda ning kellel ei ole lapsi, ilma, et sind halvustatakse.

Täielik liialdus! Ka minul (olen 43) on mitmed tuttavaid naisi, kes elavad üksi või mehega kahekesi ning kellel pole ühtegi last. Ja huvitav – inimesed, kellel endal on lastega pere, peavad neid lastetuid inimesi headeks sõbrannadeks/kolleegideks. Ei näe Eesti ühiskonnas sellist lõhet, et lastega inimesed oleks uhkelt omasugustega ning lastetud õnnetult omaette. Ei näe, et lastetute naiste võimalus Eestis midagi saavutada ning rahuldustpakkuvat elu elada oleks kuidagi takistatud.

Ah et mõni inimene ikka ütleb välja oma mingi sellise arvamuse, mis lastetu arvamusega kokku ei lähe? Nagu üks eelnev kägu õigesti mainis, siis võiks ju mina, 3-lapseline, ka draamatilises toonis hädaldama kukkuda, et minu elu Eestis on võimatu, sest on palju neid, kelle arvamus ei lähe minu arvamusega kokku. Kasvõi siin Perekoolis on sõimatud küll sünnitusmasinateks, küll palgalõhe soodustajateks, kes mõtle, ei tegelegi 100% oma tegusast elueast püha palgateenimistöö tegemisega (töö on ju püha ja töö tegemine ülim eesmärk siin elus – mõne arvates). Et pead ennast nagu õigustama: “Aga mul on haridus ja eriala olemas ja ausalt – ma lähen peale soovitud laste arvu täitumist ilusti tööle tagasi ja hakkan sissetulekut teenima!”, et sa mingi seltskonna arvates üldse eluõigust vääriksid. Võiks ju ka suure draama kokku keerata: “Milline kohutav suhtumine on ikka eestlastel!”, ähvardada Eestist ära kolida kuhugi, kus suurperede traditsioon on tugevam kui Eestis (näit. Iirimaa, kus 5 lapse üle ei imestata – tavaline pere) jne.

Mis puutub poliitikutesse, siis minumeelest peaaegu kõik iibeteemadel sõnavõtnud poliitikud (va. ehk EKRE, kelle eesmärk ongi igal teemal võimalikult ärritavaid väljaütlemisi toota) on ette ja taha rõhutanud (kasvõi seesama Solman), et põhimõttelised lastetud või/ja üksi elada tahtjad on see kategooria inimesi, keda nemad kui poliitikud ei saa mitte mingi iibepoliitikaga kuidagi mõjutada – et kogu iibepoliitika on siiski suunatud inimestele, kes põhimõtteliselt tahavad lapsi või tahavad lapsi juurde, aga on selle soovi mingil põhjusel maha surunud/edasi lükanud. Mingipärast aga teemaalgataja-sugused lasevad kõik need kinnitused kõrvust mööda ja jonnivad ikka edasi: “Üäääääääää, Eestis on kole naine olla, sest mind kui naist sunnitakse sünnitama!!!”

Tekib küsimus, kuidas ja kui palju siis teemaalgataja-sugustele veel kinnitama peab, et Eesti riik ei sunni neid sünnitama? Kas poliitikud peaks isiklikult tulema iga lapsi mitte sooviva naise ette kummarduma: “Ohh vabandust, ohh vabandust, ohh vabandust, et me üldse julgeme rääkida, et Eesti jaoks on lapsed väärtuslikud ja laste sündi tuleb soodustada!” Kas siis lõpuks need naised enam ei karjuks, kuidas Eestis neid ahistatakse ja võimatu on elada? Või ei piisaks ka sellest?

Siit tuleb see üldisem teema, et sallivus on tore asi. Aga kui need, keda viisakas inimene sallib, ise igal võimalikul ja võimatul juhul igasugu sallivuse kinnitused kõrvust mööda lasevad ning lausa otsivad tikutulega, kus jälle keegi on midagi sellist öelnud-teinud, mille peale saaks karjuma pista: “Aaaaaaaaga näete – jälle ei ilmuta ühiskond minu suhtes piisavat sallivust!” – siis just pideva kisa ja “ikka veel suurema sallivuse” nõudmise tulemusena muutuvad nad… lihtsalt ebasümpaatseks.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 04.03 13:15; 04.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks inimestel on omad nägemused ja arvamused ja tahetakse sellest märku anda. Olen 34 ja abikaasa mul 35 ja oleme otsustanud, et ei soovi lapsi- eks ikka vahest kuuled mingeid ohkeid jms, aga ausalt, mul täiesti ükskōik. See on minu elu, mida elan mitte kellegi teise. Ja me ei ole isekad või halvad inimesed seetõttu. Ja ei pea kellegi teise lapsed meile pensione hakkama maksma (raha selleks ajaks piisavalt kogutud). Pigem panustame meie praegu majandusse, et teised saaksid oma emapalkasid, hüvitisi jms (meie ju neid ei vaja). Las poliitikud või kes iganes avaldavad oma arvamusi, sundida keegi kedagi sünnitama ei saa niikuinii.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 17:40; 04.03 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ei pea kellegi teise lapsed meile pensione hakkama maksma (raha selleks ajaks piisavalt kogutud).

Kui siis riiklik pension veel kehtib ja te seda sisse kasseerite, siis vast ikka teiste lapsed seda teile maksavad, nagu praegu teie maksate sotsiaalmaksu praeguste pensionäride pensioniteks.

Pension on ainult üks väike osa ühiskonnast, kellegi teise lapsed on arstid, hooldajad, koristajad, teedeehitajad, IT-spetsialistid jne jne jne (või misiganes tööd siis olulised on). Ma muidugi ei väida, et kõik peaks nüüd lapsi saama hakkama, aga see pensioni jutt on väga kitsas, et tööealised inimesed justkui ainult selleks ongi. Sa võid rikas olla, iseendale pensioni maksta, aga kiirabiga tuleb sulle järgi ikka inimene, kes peab olemas olema. Ja peab ta tulema mööda teed, mille on teine inimene ehitanud, ja autoga, mille on kolmas ehitanud, ja viima sind haiglasse, mille on neljas ehitanud. Jne. Piltlikult öeldes.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 21:29; 03.03 20:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei survesta isiklikult kedagi, kui arvan, et teemaalgataja-sugustele (kellel pole meditsiinilist lastetust) peaks kehtestatama lastetusmaksu.

Mina olen kahe käega poolt, kehtestada lastetusmaks kõigile 25-50 aastastele lastetutele 100eur/kuus. See oleks üks katteallikas kodanikupalgale. Teine katteallikas oleks tulumaksuvaba miinimumi kaotamine.
Näiteks 200eur kuus kodanikupalk, 100eur, tulumaksuvaba miinimumi kaotamise pealt ja 100eur lastetusmaksu pealt, Lastetu töötaja ei võida-ega kaota midagi, aga jääb mõtlema. Võitjateks jäävad lastega pered. Lastetoetus kaotada ja asendada kodanikupalgaga teine sott iga lapse pealt. Pensinäridel samuti asendada pension 200 euri ulatuses kodanikupalgaga. Kui jääb nappima siis tõsta paar protsenti käibemaksu ja ehk ka tulumaksu. Ajutisele võõrtööjõule/maksumaksjatele tee vabaks, nemad ju maksavad ka makse, aga kodanikupalka saame vaid meie. Ja väga kõva piits ja suur präänik hallipassimeestele. 2400eur aastas pensionilisa kodanikupalga näol õpetab ruttu eesti keele ja riigihümni selgeks ja ka nooremad on huvitatud kodanikupalgast. Kodakondsuseadust tuleks ka karmistada, elamisaeg tõsta 5-lt aastalt 10-le. Lisaks väheneks maksehäiretega kodanike arv suurelt, sest kohtutäiturid saaksid ju raha kätte.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellegi saadud laps ei garanteeri veel, et ta ei koli välismaale ja ei hakka hoopis sinna makse maksma (kui palju eestlasi elab Soomes, ca paarsada tuhat?). Kui palju istub kellegi lapsi vanglas (mida kõik, sh lastetud inimesed kinni maksavad). Kui palju on inimesi, kes on täiesti töövõimetud jne.. et miski siin elus pole garanteeritud. On naisi, kes ei saagi tervislikel pòhjustel lapsi ja need, kes teadlikult seda vâldivad on siiki vâga väike % võrreldes nendega, kes tahavad ja saavad lapsi. Näiteks mina saaksin, aga üks põhju miks loobun on see, et mul on nii emal kui õel erivajadustega laps, kes kunagi iseseisvalt elu ei hakka elama (kahjuks mu suguvõsas veel erinevaid haigusi) ja suure tõenäosusega võib ka mul nii juhtuda. Võin kaaluda lapsendamist, aga ei oska hinnata, kas ikka nii sooviksin sisimas (pean arvestama ka abikaasaga), pigem see mõte ei meeldiks meile.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.03 17:40; 04.03 12:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei survesta isiklikult kedagi, kui arvan, et teemaalgataja-sugustele (kellel pole meditsiinilist lastetust) peaks kehtestatama lastetusmaksu.

Mina olen kahe käega poolt, kehtestada lastetusmaks kõigile 25-50 aastastele lastetutele 100eur/kuus. See oleks üks katteallikas kodanikupalgale. Teine katteallikas oleks tulumaksuvaba miinimumi kaotamine.

Näiteks 200eur kuus kodanikupalk, 100eur, tulumaksuvaba miinimumi kaotamise pealt ja 100eur lastetusmaksu pealt, Lastetu töötaja ei võida-ega kaota midagi, aga jääb mõtlema. Võitjateks jäävad lastega pered. Lastetoetus kaotada ja asendada kodanikupalgaga teine sott iga lapse pealt. Pensinäridel samuti asendada pension 200 euri ulatuses kodanikupalgaga. Kui jääb nappima siis tõsta paar protsenti käibemaksu ja ehk ka tulumaksu. Ajutisele võõrtööjõule/maksumaksjatele tee vabaks, nemad ju maksavad ka makse, aga kodanikupalka saame vaid meie. Ja väga kõva piits ja suur präänik hallipassimeestele. 2400eur aastas pensionilisa kodanikupalga näol õpetab ruttu eesti keele ja riigihümni selgeks ja ka nooremad on huvitatud kodanikupalgast. Kodakondsuseadust tuleks ka karmistada, elamisaeg tõsta 5-lt aastalt 10-le. Lisaks väheneks maksehäiretega kodanike arv suurelt, sest kohtutäiturid saaksid ju raha kätte.

Miks selline vanusevahemik? Lapsevanemaks võib saada igas vanuses.
Nimetamse seda sinu pakutud maksu õigesti – noorte lapsevanemate toetus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 13:03; 04.03 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellegi saadud laps ei garanteeri veel, et ta ei koli välismaale ja ei hakka hoopis sinna makse maksma (kui palju eestlasi elab Soomes, ca paarsada tuhat?). Kui palju istub kellegi lapsi vanglas (mida kõik, sh lastetud inimesed kinni maksavad). Kui palju on inimesi, kes on täiesti töövõimetud jne.. et miski siin elus pole garanteeritud. On naisi, kes ei saagi tervislikel pòhjustel lapsi ja need, kes teadlikult seda vâldivad on siiki vâga väike % võrreldes nendega, kes tahavad ja saavad lapsi.

Jah, ei olegi siin elus midagi garanteeritud ning asja ei saagi vaadata üksiku perekonna tasemel, vaid peab vaatama ühiskonna tasemel. Kui sündivus on taastetasemel, siis hoolimata sellest, et teatatud osa noori läheb välismaale, teatud osa astub vanglasse jne., on ikkagi olemas kriitiline hulk noori, kes tagavad igasugu elutähtsad teenused, näiteks veevarustuse ja teed, kes sõidavad kiirabiautoga või on haiglas arstid jne. jne. Kägu 20.57 on väga õigesti välja toonud, et ega siis tööealist elanikkonna tööd pole vaja ainult vanemaelistele pensioni maksmiseks. Noored peavad oma töö abil ka tsivilisatsiooni püsti hoidma – kui keegi enam tsivilisatsiooni püsti ei hoiaks, satuks vanemaealised metslooma (või koopainimese) tasemele elama. Päris loomuliku iibe peal läänelikud ühiskonnad juba mõnda aega ei püsi, ikka on immigratsioon ka, mis allapoole taastetaset jäävat sündimust korvab – aga kui omi/lapsi noori on keskpäranegi hulk, siis suudetakse need mujalt tulnud noored ka kuidagimoodigi veel ära integreerida. Kui oma noori üldse poleks – no siis poleks ka mujalt tulnutel kellegagi integreeruda ning selline ebasidus ühiskond läheks juba ohtlikuks.

Seetõttu isegi need, kes ise lapsi ei soovi, ei peaks siunama, et Eesti riik (või mistahes riik) propageerib laste saamist ning soodustab erinevate abinõudega laste sündi neil, kes lapsi tahavad. Üsna absurdne on suhtumine, et kui mina lapsi ei taha, siis peab riik oma iibepropaganda üldse kokku korjama – kuna muidu äkki mina tunnen ennast puudutatuna.

Ikka niimoodi võiks mõelda, et okei, mina isiklikult lapsi ei taha – aga teie, teised, kes te lapsi tahate – muudki sünnitage, sünnitage aga – sest ka minul on sellest tulevikus kasu, kui noorte tegusate inimeste % – kes tagavad, et meil on tsivilisatsioon ning me ei pea koopainimese tasemel elama – on ühiskonnas suurem. Kui mina oleks mingil põhjusel lastetu – siis ma küll mõtleks just nii!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 04.03 13:15; 04.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seetõttu isegi need, kes ise lapsi ei soovi, ei peaks siunama, et Eesti riik (või mistahes riik) propageerib laste saamist ning soodustab erinevate abinõudega laste sündi neil, kes lapsi tahavad. Üsna absurdne on suhtumine, et kui mina lapsi ei taha, siis peab riik oma iibepropaganda üldse kokku korjama – kuna muidu äkki mina tunnen ennast puudutatuna.

Ikka niimoodi võiks mõelda, et okei, mina isiklikult lapsi ei taha – aga teie, teised, kes te lapsi tahate – muudki sünnitage, sünnitage aga – sest ka minul on sellest tulevikus kasu, kui noorte tegusate inimeste % on ühiskonnas suurem. Kui mina oleks mingil põhjusel lastetu – siis ma küll mõtleks just nii!

Teema ei ole sellest, et iibepropagandat ei tohiks teha
Teema on sellest, et kõik iibe ja lastega seotud teemad survestavad naisi, ainult naisi.

Palun viidake uudislugusid või arvamusi sellest , et mees võiks olla lastega kauem kodus, noorest saati oma valikuid selliselt teha, et oleks parem lapsi saada, maksta rohkem oma eraldi elavate laste eest, sest lapsed peavad tema vanadekodu eest maksma – millest iganes, palun viidake mulle meestele suunatud sõnumid laste saamise ja kasvatamise teemal.

Või kus on mehed, kes kurdavad, et nad ei saa tööl suuremat vastutust võtta, sest lapsed on sageli haiged ja neljapäeviti kell 2 on vaja Peeter laulutundi viia?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.03 13:03; 04.03 13:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ei ole sellest, et iibepropagandat ei tohiks teha
Teema on sellest, et kõik iibe ja lastega seotud teemad survestavad naisi, ainult naisi.

Nojah, see puhtbioloogiline vahe muidugi on, et otseselt sünnitamist mehelt tõesti eeldata. Mehe puhul kujutatakse lapsesaamist ette ikka läbi naise – et mees võtab naise ja eostab lapse. Kui mehel pole keskeaks veel lapsi, võivad samuti sugulased ning tuntud mehe puhul ka ajakirjanikud uudishimulikuks muutuda, et khmm, aga kas järeltulija on siis ka eluplaanides või…?

Oma lapsega tegelemise surve meestele on samuti suurenenud. On loodud riiklikult võimalus,et beebi/väikelepsega võib kodus olla ka isa. Lapsega isapalgale jäämist või kui näiteks kui mehe tööaeg on vaba (tema enda määrata) ning ta kombineerib nii, et saab ka ise lapsega olla (et naine saaks midagi muud teha), serveeritakse ajakirjanduses ikka väga positiivselt (“näe, kui tubli ja mitmekülgne mees”) – pole kohanud, et seda serveeritaks negatiivselt. Ning noorema põlvkonna mehi mõjutab see kõik väga, neid võibki rohkem näha kärudega jalutamas, väikelastega mänguväljakul, last lasteaiast/huviringist toomas/viimas, lastevanemate koosolekutel. Paljud nooremad naised ei hakka enne rasestumisvastaseid vahendeidki ära jätma, kui mehega kokku lepitud, kuidas lapsekantseldamine omavahel jagatakse. Võibolla mitte enam nii noored paarid on, kuidas öelda… vanameelsema mõtlemisega, aga neil tuleb vanus peale ning varsti on nad lapsesaamiseast väljas – mis muudab üldist pilti ilmselt veelgi enam.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.03 10:18; 04.03 13:15; 04.03 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema ei ole sellest, et iibepropagandat ei tohiks teha
Teema on sellest, et kõik iibe ja lastega seotud teemad survestavad naisi, ainult naisi.

Mina seda nii absoluutselt ei näe. Mis on see isapalga võimalus ehk et ka isa saab lapsega koju jääda jne kui riiklik meede, et ka isa saab lapsega olla. Ühiskondlik arvamus on juba väga kaugele arenenud “lapsed on naise asi” mõtlemisest, eriti nooremate meeste seas, alates sellest, et mehed on juba 30a saanud peresünnitusel osaleda vrd vanasti “sünnitamine on naise asi, mis mees seal juures passib” mõtteviisist edasi arenenud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:20; 04.03 16:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 31 kuni 47 (kokku 47 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks Eestis on lapse saamine naise kohustus?