Esileht Ilu ja tervis Miks ei opereerita vanusega kaasnenud kaugnägelikkust?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Miks ei opereerita vanusega kaasnenud kaugnägelikkust?

Paljudel hakkab juba 40ndates tekkima vajadus plussprillide järele. Mul on olukord, kus üks silm on miinusklaasiga, teine aga plussklaasiga ning see kaugnägelik silm muutub järjest kehvemaks, kuna pluss tasapisi suureneb. Miinussilm näeb aga endiselt päris hästi. Miks ei võiks seda pluss-silma opereerida, et vahe kahe silma vahel poleks nii suur? Miks üldiselt vananemisega süvenevat kaugnägevust ei korrigeerita opiga? Saan aru, et see pluss ka pärast operatsiooni tuleb tasapisi uuesti, aga opiga saaks ju olukorda siiski nö edasi lükata.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:25; 19.02 18:43; 19.02 18:43;
To report this post you need to login first.

Sest see kaugnägevus ei tule mitte tasapisi tagasi vaid üsna ruttu. Ikka nii, et teed oma op-i ära, maksad suure raha selle eest ja juba poole aasta või aasta pärast on ikka lugemiseks prille tarvis. Kas sa siis oleksid ka nõus silmaopile minema kui ette teaksid, et tulemus püsib väga vähe aega? Raha ju tagasi ei saa!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 15:27; 19.02 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Opereeritakse ikka. Pöördu Tartu Refocusesse, mul seal tehtud, ideaalne.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:16; 20.02 07:52; 25.02 12:46;
To report this post you need to login first.

Sest see kaugnägevus ei tule mitte tasapisi tagasi vaid üsna ruttu. Ikka nii, et teed oma op-i ära, maksad suure raha selle eest ja juba poole aasta või aasta pärast on ikka lugemiseks prille tarvis. Kas sa siis oleksid ka nõus silmaopile minema kui ette teaksid, et tulemus püsib väga vähe aega? Raha ju tagasi ei saa!

Ma mõtlen, et pärast oppi vast ikka nii kiiresti samale kõrgusele see pluss ei hüppa. Mul on lùhinägelik silm -1,75, aga kaugnägelik juba +4, oleksin rõõmus, kui see vähemasti +2 pealgi mõnda aega oleks. Kohe ehk pärast oppi +4 peale ei läheks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:25; 19.02 18:43; 19.02 18:43;
To report this post you need to login first.

Opereeritakse ikka. Pöördu Tartu Refocusesse, mul seal tehtud, ideaalne.

Kaua sul opist möödas on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:25; 19.02 18:43; 19.02 18:43;
To report this post you need to login first.

Opereeritakse ikka. Pöördu Tartu Refocusesse, mul seal tehtud, ideaalne.

Kaua sul opist möödas on?

Ja kui vana sa oled?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 15:27; 19.02 19:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ opereerimine on üldse keerulisem. Ega miinuse lõikus ka ohutu pole, praegu on silmaarstikeskustes hordide viisi neid, kes 20+ aastat tagasi teemantlõikuse tegid ja kel nüüd tüsistused on, millega midagi ette võtta ei saa. Aga + on veel keerulisem ja riskantsem, tuleb tagasi ja annab kõrvalnähte. Isegi tavaline suht ohutu kaeoperatsioon, mille puhul lääts vahetatakse, on seda suuremate tüsistustega, mida noorematele seda teha (annab halosid, varje, tahmasadusid jne, lisaks oht võrkkestarebendile).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:57; 26.02 11:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 ja veerand aastat möödas. See opp https://refocus.ee/operatsioonid/femto-40

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:16; 20.02 07:52; 25.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refocuses oma silmalääts asendatakse kunstläätsega, miks peaks kunstlääts kehvaks tagasi minema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tean, et kunstläätsed pannakse mingis vanuses, kui soovi on.

Mul mitu sugulasest vanamutti loevad lehte ilma prillita jälle.

Ise olen 50 ja prillid ajavad ikka hulluks küll. Väga vastik on, kui ei näe ilma. Eks näis, kui sügavale see + vajub. Mul isal ei tulnud rohkem kui +2,5 aga emal oli rohkem. Pidi ka kunstläätsed saama aga suri nädal enne opiaega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Refocuses oma silmalääts asendatakse kunstläätsega, miks peaks kunstlääts kehvaks tagasi minema?

Ei olnud mul läätsevahetus. Loe linki, mille panin, laseropp tavapärasest erineva metoodikaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.02 16:16; 20.02 07:52; 25.02 12:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+ opereerimine on üldse keerulisem. Ega miinuse lõikus ka ohutu pole, praegu on silmaarstikeskustes hordide viisi neid, kes 20+ aastat tagasi teemantlõikuse tegid ja kel nüüd tüsistused on, millega midagi ette võtta ei saa. Aga + on veel keerulisem ja riskantsem, tuleb tagasi ja annab kõrvalnähte. Isegi tavaline suht ohutu kaeoperatsioon, mille puhul lääts vahetatakse, on seda suuremate tüsistustega, mida noorematele seda teha (annab halosid, varje, tahmasadusid jne, lisaks oht võrkkestarebendile).

Mis tüsistused neil aastakümnetetagustel opitutel siis on? Hirmu ajad nahka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On ju loetletud tüsistused. Minul on tumedad varjud ja täpid nägemisväljas. Väga häirivad. Vahel rohkem, vahel vähem. Üks tuttav näeb aeg-ajalt nagu tahmasadu , lihtsalt nagu musta tahma sajaks, nägemine sel ajal praktiliselt null. Paljudel on halod silme ees, eriti hämaras ja pimedas. Siis on sarvkesta muutused. Lisaks veel pimedaksjäämise ohuga seotud tüsistused -võrkkestarebendid nt. Iga operatsioon on risk, mitte lust ja lillepidu nagu reklaam väidab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 20:57; 26.02 11:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Miks ei opereerita vanusega kaasnenud kaugnägelikkust?