Esileht Lapse ootamine Miks haiglasse nii palju toitu vaja kaasa on?

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Miks haiglasse nii palju toitu vaja kaasa on?

Postitas:

Sünnitasin lapse Rakvere haiglas. Pärast sünnitust toodi lõunasöögiks hapukasasupp! (põhimõtteliselt lurr) ja kohupiim kisselliga. Tund hiljem olin juba nälga suremas. Soolane puder/piimasupp on minu jaoks jube. Üldiselt olid haiglatoidud maitsetud ja kõhtu täitsid vaid korraks. Õnneks mees käis toitu toomas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal, kui palju pirtsakaid naisi… Kui peaks kunagi sõda tulema siis sööte alles putru ja makarone nii, et suu matsub.

Kuule, sõja ajal süüakse rotte ka, eksole! See ei tähenda, et praegu peaks igapäevaselt igasugu kräppi sööma ja oma tervist rikkuma. Puder on väga tervislik toit, aga ülesoolatud puder seda küll ei ole.

Kust sa lugesid, et puder oli üle soolatud?

Vt, siin üleval pool jagati kogemust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.09 00:45; 27.09 00:47; 27.09 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb millal sünnitad. Mina sünnitasin õhtul ja peale sünnitust oli kohutav nälg kallal, ikkagi raske töö ja energiat kulub korralikult kui veerand tunniga last välja ei pressi. Teiseks on minu teada õhtu- ja hommikusöögi vahe väga pikk. Piima tootma hakates suureneb niisamagi isu

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal, kui palju pirtsakaid naisi… Kui peaks kunagi sõda tulema siis sööte alles putru ja makarone nii, et suu matsub.

Kuule, sõja ajal süüakse rotte ka, eksole! See ei tähenda, et praegu peaks igapäevaselt igasugu kräppi sööma ja oma tervist rikkuma. Puder on väga tervislik toit, aga ülesoolatud puder seda küll ei ole.

Kust sa lugesid, et puder oli üle soolatud?

Vt, siin üleval pool jagati kogemust.

Aga sa vaata ehk ise – kogemus, mida tegelikult jagati, oli, et puder oli soolane, mis võib tähendada lihtsalt seda, et ei olnud magus (soola pannakse ju kõigisse toitudesse). “Ülesoolatud puder” kirjutas keegi, kes tegelikult sellise pudru isiklikku kogemust ei jaganud, vaid arvatavasti lihtsalt fantaseeris sõnapaari “soolane puder” põhjal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Osadel on peale sünnitust suurem söögiisu- nt pikk ja raske sünnitus, tükk aega pole süüa saanud ja raske füüsiline töö, lisa veel juurde algav imetamine. Mõni toidukord haiglas (ITK kogemus) oli ikka päris lurr- nt kanasupp paari kartulikuubiku ja kahe makaroniga. Söödav toit, aga jääb väheks.

2. Enda kogemusest võin tuua ka selle, et mul oli beebiga pidevalt tegemist- esimene laps, palju asju õppida ja lisaks oli laps kogu aeg pikalt rinna otsas, magas ka rinna peal. Toitu toovad enamasti tülpinud töötajad, kelle jaoks sa oled lihtsalt see üks tuba ja kandik. Kandiku tahavad nad ära viia umb 10-15min peale toomist
Kui palud neil seda mitte ära viia, tulevad paari minuti pärast tagasi ja pööritavad silmi. Lihtsalt tüütu seal väsinuna paluda neid pidevalt ja mingi aja pärast on ka toit jahtunud ja siis on see tõesti juba päris kehv.

Minul oli nt enda tehtud kartulisalat, võikumaterjali ja puuvilju külmas- et vajadusel saaks võtta. Võimalusel sõin ikka haiglatoitu ka, aga alati ei jõudnud ja vahepeal oli ka suurem isu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal, kui palju pirtsakaid naisi… Kui peaks kunagi sõda tulema siis sööte alles putru ja makarone nii, et suu matsub.

Kuule, sõja ajal süüakse rotte ka, eksole! See ei tähenda, et praegu peaks igapäevaselt igasugu kräppi sööma ja oma tervist rikkuma. Puder on väga tervislik toit, aga ülesoolatud puder seda küll ei ole.

Kust sa lugesid, et puder oli üle soolatud?

Vt, siin üleval pool jagati kogemust.

Noup.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.09 09:27; 27.09 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli meeeeletu söögiisu haiglas pärast sünnitust ja pidin jääma kolmeks ööks, sest lapse kaal ei tõusnud kohe.

Lapse kaal ei hakkagi ju kohe tõusma, vaid vastupidi langeb ning beebi peaks saavutama sünnikaalu hiljemalt kahe nädala pärast?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli meeeeletu söögiisu haiglas pärast sünnitust ja pidin jääma kolmeks ööks, sest lapse kaal ei tõusnud kohe.

Lapse kaal ei hakkagi ju kohe tõusma, vaid vastupidi langeb ning beebi peaks saavutama sünnikaalu hiljemalt kahe nädala pärast?

No reedel sünnitasin ning pühapäeval langes lapse kaal veel rohkem kui laupäeval ja nii ei tohiks üldiselt olla, seetõttu hoidsid mind sees, et jälgida, kas piima tuleb piisavalt jne. Tegu esimese lapsega ka, seega ei tormanud koju, sest olin nõus arstidega, et olla pigem jälgimise all.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.09 20:53; 27.09 08:35; 27.09 20:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli meeeeletu söögiisu haiglas pärast sünnitust ja pidin jääma kolmeks ööks, sest lapse kaal ei tõusnud kohe.

Lapse kaal ei hakkagi ju kohe tõusma, vaid vastupidi langeb ning beebi peaks saavutama sünnikaalu hiljemalt kahe nädala pärast?

Sünnikaal peab olema tagasi hiljemalt 2 nädalaga, aga esimeste päevade kaalukaotus tohi liiga suur ka olla ning pärast paari esimest päeva peab kaal ikkagi tõusma hakkama.

Teemasse – ITK toidud olid enam-vähem, tavalised söögid, arusaadav, et mingit gurmeed seal pole võimalik pakkuda. Minu jaoks jäi samuti õhtu- ja hommikusöögi vaheline aeg liiga pikaks. Ma sain haiglas olles veenisiseselt antibiootikume, viimane doos oli õhtul kell 23 ja 6+ tundi enne magamaminekut viimast korda süüa on ikka päris ekstreemne, tavaliselt soovitatakse 2-3 tundi enne magamaminekut õhtust süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka tavaliselt peale sünnitust väga suur isu. Ebanormaalselt suur enda kohta. Aga ma söön siis ka, sest seda on järelikult kehal vaja. Sünnitusmajas sõin eeskujulikult absoluutselt kõik toidud ära, isegi need mida ma tegelikult ei armasta. Nt peedisalatit ja mannavahtu ma tavaliselt ise ei valiks, aga kõht oli nii tühi, et läks lihtsalt kõik. Ja mulle olid müslibatoonid ka ikka õhtute päästjateks + mingid pähkli ja puuvilja segud. Võtsin veel kaasa nn puuviljapüree tuube, et saaks ikka midagi värsket ka. Haiglas olin nädala, nii et isegi paariks õhtuks tegelikult jäi isegi kaasa võetud snäkkidest puudu, aga mul lihtsalt kohvrisse poleks rohkem mahtunud ka. Koju jõudes see isu rauges.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 3 last ITK sünnitanud ja pole kunagi võtnud kaasa toitu. Ainult sünnituse ajaks paar müsli batooni.
Minule haigla toit maitses, kõhud saime mehega mõlemad ilusti täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka juulis nädala ITK-s. Toit oli täitsa söödav. Õhtusöögi kõrvale pakuti alati kas mingi saiake (kaneelisai, moonisai) või puuvili. Hoidsin need hiljemaks, sest õhtusöök on tõesti nii vara ja supid suht lahjad, nii et hiljem tahaks midagi veel. Lisaks sünnituseelses osakonnas olles tõi mees mulle šokolaadi ja vett. Ootasin teda seal rõdul ja mees viskas paki üles :). Müslibatoonid olid ka kaasas, aga neid ei suutnud millegipärast süüa, tõin koju tagasi ja siis sõin isuga ära :D. Nii, et kui väga peps ei ole, siis nälga just ei jää, aga kuidagi väheks jääb seda toitu raseda/sünnitanu jaoks. Täiskõhu tunnet ei olnudki seal vist kordagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muidu pole peps aga kui pärast rasket sünnitust mulle toodi sinakashallid keedukartulid ja maksakaste, siis oli oma toit ikka omal kohal 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale sünnitust võib olla nälg nii suur, et ei piisa haiglatoidust (sh toidukordade vahed. Nt äratab laps sind kell 6 hommikul, aga süüa saad alles kell 8. Ma sõin esimese lapse sünnituse järgselt esimesel kuul nagu hobune, no koguaeg pidin sööma, nii hirmus näljane olin (mul oli ka suur verekaotus ja see kindlasti mõjutas).

Teise lapsega läks meil nii, et haiglasse läksin 16 paiku ja sünnitasin 18.30. Mingit õhtusööki sünnitustuppa mulle ei serveeritud ja samuti kella 21 paiku ei serveeritud perepalatisse midagi. Aga kamoon, me olime mehega mõlemad näljased!

Sa ei tea kunagi, mis kell sa haiglasse lähed, mis kell on viimane toidukord (st kui pikk on sünnitus) ja mis kell sa peale sünnitust süüa tahad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitasin kell 11 õhtul ITKs ja mulle toodi väike snäkk peale sünnitust. Tee, jogurt ning väike küpsis. Tol hetkel täitsa piisas. Aga nagu siin korduvalt mainitud, siis võta igaksjuhuks endale meelepärast kaasa, et olla valmis kui ka sulle tundub õhtu- ja hommikusöögivahe pikk või kui tekib hundiisu imetamise alguses. Ikka ju hea, kui midagi maitsvat endal ka olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pärnu haiglas toodi perepalatisse toit nii mulle kui mehele. Maitsvad toidud olid aga perepalatite menüü oli veidi teine kui ühispalatites.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olid kaasas pähklid näksimiseks ja mees tõi mineraalvett ning kodujuustu.
Mul oli rasedusdiabeet ja süsivesikuid sõin nii vähe kui võimalik, seda ka peale sünnitust. Aga haiglatoit on suures osas ainult SV: puder, võileib, tatar/kartul/riis/makaron, saiake jne. Kotlettides on ka saiapuru sees. Nii et haiglatoidust sõin ma salatit ja supivedelikku 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Haiglatoit on arvestatud keskmise haige järgi (jõuetu, eakam?), aga sina pärast sünnitust vajad seda mida Ironmani läbinu. Esimene laps sündis kell 18 õhtul, selleks ajaks viimati olin söönud natuke varahommikul ja järgmine toit oleks olnud hommikul. Sünnituse käigus sa söögile ei mõtle, aga pärast seda tabab metsik, ürgne nälg. Ämmaemand õnneks soovitas aegsasti, et vanavanemad jõuavad veel samal õhtul külastama ja võtku süüa kaasa. See eine on hästi meeles (liha, kartul, salat). Ma ei mäleta haiglatoidust otseselt midagi halba, seda lihtsalt on kohutavalt vähe, minu jaoks 1/3 sellest, mida tarvis oleks. Kuivade pakendatud snäkkide kaasavõtmisel ma enda puhul eriti mõtet ei näe, sest tühja kõhu peale snäkkide söömine ajab mind lihtsalt iiveldama. Mida igatseks, oleks korralikud portsud korralikku sooja toitu värske salatiga. Sööklatoidu kui sellise suhtes mul eelarvamusi pole, töötan koolis ja söön koolitoitu iga päev. Koolitoit on tänapäeval õnneks igati heal tasemel, esiteks saad ise ette tõsta ja teiseks on salateid ja muud värsket rikkalikult, mida haiglatoidus peaaegu üldse ei pakuta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul meeletut söögikotti kaasas polnud, aga kõik sõin ära, mis kaasas oli. Mul oli mega suur isu pärast sünnitust ja see kestis u kuu aega. Laps sündis pool 2, pool 4 toodi mulle lõuna ja kell 6 ajasin juba õhtusööki sisse. Haiglas pakutav toit on nii ja naa. Mõni asi väga maitsev ja teine mitte nii väga. Nt ma sain mingit riisirooga, mis oli nagu saepuru.
Aga ma võtsin nt banaani, juustuga võileiva, eat natural batoonid kaasa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )


Esileht Lapse ootamine Miks haiglasse nii palju toitu vaja kaasa on?