Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks inimesed käivad nina maskist väljas?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Miks inimesed käivad nina maskist väljas?

Postitas:
Kägu

No juba päris viha teeb see. Täies elujõus keskealised mehed, kes võiks nagu maskikandmise ideest aru saada. Toidupoes kohtab alati vähemalt 5-6 sellist ninaliputajat.
Mõni ei ole isegi maski raatsinud osta, mingi bufiräbal vaevu suu ette tiritud. Kas inimesed on tõesti nii vaesed? Lollid? Hoolimatud? Või kõik kolm?

+48
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind ka häirib, nagu mingi üleoleku märk

+41
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mask on ebamugav ju. Mida see sinu jaoks muudab?

+10
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tõesti tahaks mõne sellise mehe käest küsida, et kas t*lli ei taha pükste peal kanda?

+46
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mask on ebamugav ju. Mida see sinu jaoks muudab?

Kui see sul nina all hõõrub, siis on mugavam või? Minu jaoks hoiab see sinu hingeõhku ehk veidi kinni (kui see on mask, aga mitte mingi kalts).

+29
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ka ei saa aru, miks seda nii kantakse. Veel olen näinud, et on mõnel  lõua all või ripub ühe kõrva küljes.

+29
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen näinud ka mõningaid poemüüjaid nii. Üks põhjus muidugi on viletsad riidest maskid, millel pole ninatraati ja mis välja venivad ja siis see nina ronib juba enam-vähem ise välja. Aga enamik neist jah, teeb mis mugavam lihtsalt ega viitsi mõelda, mis maski eesmärk on. Nagu ikka turvavarustusega, et kõvad mehed ei viitsi sellega jamada ja pärast pigem ravivad haavu, kui õnnetuse üle elavad.

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks.  Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, köhin aastaringselt, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Kui sind niiväga see nina väljas käimine häirib, tule ja küsi, näitan sulle oma antikehade sertifikaati.

+17
-47
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks. Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Vaevalt küll. Kui sa nii haige oled siis sa peaksid hapniku ballooniga ringi käima. Osta normaalse kaitse ja kvaliteediga mask ja kanna normaalselt. Kärsa võid muidugi väljas ka hoida aga teine kord coronat põdeda ei pruugi enam lillepidu olla.

+43
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks.  Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, köhin aastaringselt, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Lisaks nõrkadele kopsudele on ka nõrgad teadmised põhikooli keemiast. Muidu sa ehk teeksid vahet hapniku molekuli ja viiruse mõõtmetel. Mingit foobiat ei saa ometi õhupuuduseks nimetada!

+30
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks. Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Vaevalt küll. Kui sa nii haige oled siis sa peaksid hapniku ballooniga ringi käima. Osta normaalse kaitse ja kvaliteediga mask ja kanna normaalselt. Kärsa võid muidugi väljas ka hoida aga teine kord coronat põdeda ei pruugi enam lillepidu olla.

Ma ei ole haige. Saangi käia vaid õhukese salliga mille silmini tõmban, selle alt ahmin õhku. Olen põdenud nii vasakpoolset, parempoolset kui ka kahepoolset kopsupõletikku. Nooruses isegi paar korda aastas. Sul võib olla hea irvitada, aga hingamine on inimōigus veel esialgu. Tead, ma suudan isegi joosta väiksemaid distantse, nii 200 meetrit järjest ning ei pea sellepärast veel ballooniga ringi käima. Tõesti, mine tee oma vaktsiinid ära ja viharavi ei teeks ka paha…

+6
-29
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks. Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, köhin aastaringselt, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Kui sind niiväga see nina väljas käimine häirib, tule ja küsi, näitan sulle oma antikehade sertifikaati.

Miks sa arvad, et kui oled korra koroona läbi põdenud, et siis oled ohutu iseendale ja teistele.

Äkki sul ei tekkinud antikehi- kas oled kontrollinud?

Kõikide tüvede vastu ei ole kindlasti kaitset läbipõdenutel.

Korra poes käies peaks ikka suutma maski ninal hoida!

Ei ole keeruline kanda maski, usud või mitte. Kui nii on hetkel ühiskonnas norm siis milleks võidelda millegi nii väikese üle?

+22
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma korra toidupoes nägin kolme ca 25 aatast meest, väliselt treenitud ja vitaalsed. Üks tõmbas ka maski nina pealt ära ja hädaldas kuidas tal on raske hingata. Ma see hetk tahtsin küll juurde astuda ja öelda, et kuidagi hädised on need noored mehed. Tööd ikka jaksate teha. Ma sellest, kuidas ma eelmine kevad lõpurasedana maskiga iga nädal toidupoes nädala varu ostmas käisin, parem ei räägi. Tean ka naisi, kes on maskis lapse ilmale toonud (mina sain ilma sünnitada) ja ei hädalada, kui raske neil oli. Muide, arvake mida noormehed ostma tulid. Sigarette, loomulikult.

+18
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen naine ja käin ka enamasti nina väljas. Kaitsefunktsioon ei huvita. Kannan buffi, kuna midagi peab ju olema ja mingit kõrvikut ei soovi kanda.

Vaktsiin on tehtud.

+8
-32
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ma kannan seda maski vaid sinu rahustuseks. Esiteks olen popi haiguse läbipõdenud, teiseks on mul lapsepõlvest saati nõrgad kopsud ning krooniline bronhiit, köhin aastaringselt, maski taga tekib paari minutiga selline õhupuudus, et minestan sinnasamma ära.

Miks sa arvad, et kui oled korra koroona läbi põdenud, et siis oled ohutu iseendale ja teistele.

Äkki sul ei tekkinud antikehi- kas oled kontrollinud?

Kõikide tüvede vastu ei ole kindlasti kaitset läbipõdenutel.

Korra poes käies peaks ikka suutma maski ninal hoida!

Ei ole keeruline kanda maski, usud või mitte. Kui nii on hetkel ühiskonnas norm siis milleks võidelda millegi nii väikese üle?

korra poes käies ei saa keegi nakkust ega ka jaga seda.

+3
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole haige. Saangi käia vaid õhukese salliga mille silmini tõmban, selle alt ahmin õhku. Olen põdenud nii vasakpoolset, parempoolset kui ka kahepoolset kopsupõletikku. Nooruses isegi paar korda aastas. Sul võib olla hea irvitada, aga hingamine on inimōigus veel esialgu. Tead, ma suudan isegi joosta väiksemaid distantse, nii 200 meetrit järjest ning ei pea sellepärast veel ballooniga ringi käima. Tõesti, mine tee oma vaktsiinid ära ja viharavi ei teeks ka paha…

Kus sa välja loed irvitamist?! Nõrkade kopsudega peaksid seda enam ennast korralike kaitsevahenditega kaitsma. Muidu õigus on elule mitte maskita hingamisele. Hingamine ei kuulu inimõiguste alla.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No juba päris viha teeb see. Täies elujõus keskealised mehed, kes võiks nagu maskikandmise ideest aru saada. Toidupoes kohtab alati vähemalt 5-6 sellist ninaliputajat.

Mõni ei ole isegi maski raatsinud osta, mingi bufiräbal vaevu suu ette tiritud. Kas inimesed on tõesti nii vaesed? Lollid? Hoolimatud? Või kõik kolm?

Ja tead, kui paljudel on maskide sees augud. Nii et nende pärast võid ka vihastada palju tahad. Nii et kogu see maskiball on ebaõnnestunud katse viirust tõrjuda. Tahtes parimat on tulemuseks see, et igaüks vaatab kuidas vähem õiendada saaks ja elab ikka nii, nagu õigeks peab.
Mis aga nina väljas maskikandmisesse puutub, siis sa oled kohe kurjategija kui südamehaigelt maskis liikumist nõuad. Tervislikel põhjustel ei pea maski kandma ja see, mis põhjused need on, seda saavad teada vastava õigusega inimesed. Inimene isegi ei pea ütlema, mis on ta tervisel viga, et tal on hingamiseks õhku vaja. Nii et sinu teemat võib pidada kuritegelikuks, kuna nõuad nende inimeste surma. Maskiga käies nad sureks. Ja kujutad ette, sind ajab selline asi vihale, miks nad surnud pole?

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul konkreetselt on see põhjus, et kui nina sees, on prillid nii udused, et mitte midagi ei näe. Ja prillideta käia ei ole võimalik.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need inimesed on hädised, hoolimatud ja rumalad.

+9
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhikooli õpetajana näen nüüd iga päev, kuidas suur osa üheksandikke (enamjaolt poisid) koolis nõnda ringi liigub. Lihtsalt suu väsib ära seletamast ja kõrvad häbematutest vastustest. Lõpuks nihutavad nina maski alla ka, aga kauaks seda, kui mina olen silmapiirilt kadunud…

+15
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis aga nina väljas maskikandmisesse puutub, siis sa oled kohe kurjategija kui südamehaigelt maskis liikumist nõuad. Tervislikel põhjustel ei pea maski kandma ja see, mis põhjused need on, seda saavad teada vastava õigusega inimesed. Inimene isegi ei pea ütlema, mis on ta tervisel viga, et tal on hingamiseks õhku vaja.

Kuidas on see seotud maskikandmisega? Vastus, et hapnikumolekulid ei mahu maskist läbi, on jabur. Need on ca 1000 x väiksemad kui viirus.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma arvan, et nad saavad aru, et maski kaitsefunktsioon on lihtsalt naeruväärselt väike ja seetõttu ei viitsi lolluste nimel pingutada.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas on see seotud maskikandmisega? Vastus, et hapnikumolekulid ei mahu maskist läbi, on jabur. Need on ca 1000 x väiksemad kui viirus.

Kõik õige, aga südame ja kopsuhaiged, kelle saturatsioon on niigi madalam, peavad hingamiseks ahmima, no nagu siis, kui sina hingeldad. Läbi maski hingamine kõndides võrdub nende jaoks pideva hingeldamisega ja see kurnab ja tekitab lämbumistunnet. Inimesed, kes käivad harva poes või kannavad harva maske, ei oska läbi nende sügavalt hingata, sest ka läbi maski hingamine vajab harjumist. Õhupuuduse tunne tekitab alateadlikku paanikat, mis omakorda tekitab hingamisraskusi. Nii et pole vaja nende peale pahandada, hoia lihtsalt kaugemale.

+4
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kõigile, kel maskid valesti näos  näitan pilti

+14
-7
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik õige, aga südame ja kopsuhaiged, kelle saturatsioon on niigi madalam, peavad hingamiseks ahmima, no nagu siis, kui sina hingeldad. Läbi maski hingamine kõndides võrdub nende jaoks pideva hingeldamisega ja see kurnab ja tekitab lämbumistunnet. Inimesed, kes käivad harva poes või kannavad harva maske, ei oska läbi nende sügavalt hingata, sest ka läbi maski hingamine vajab harjumist. Õhupuuduse tunne tekitab alateadlikku paanikat, mis omakorda tekitab hingamisraskusi. Nii et pole vaja nende peale pahandada, hoia lihtsalt kaugemale.

mu tuttav nii südame kui ka kopsuhaige, töötab haiglas ja kannab maski 8-9h päevas. olen ise kopsuhaige, kannan tööpäeval maski ca 10h, vahest ka 14h. elus! laps mul astmaatik ja allergik, kah maskiga. pole probleemi istuda koolis hetkel. ninna pihustab veel ternespiimasprayd.

need , kes ei suuda kanda maski korrektselt istugu kodus.

+15
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis aga nina väljas maskikandmisesse puutub, siis sa oled kohe kurjategija kui südamehaigelt maskis liikumist nõuad. Tervislikel põhjustel ei pea maski kandma ja see, mis põhjused need on, seda saavad teada vastava õigusega inimesed. Inimene isegi ei pea ütlema, mis on ta tervisel viga, et tal on hingamiseks õhku vaja.

Sinu enda jutt on jabur. Miks linna veetrass on tsipa jämedam kui sinu köögikapi alune veetoruke? Veemolekulid mahuvad mõlemast ilusti läbi. Võiks kõik torud siis hästi peenikesed teha, kokkuhoid missugune.

Kui hakkad ajama, et vedelik käitub teistmoodi, siis räägime maagaasi trasside jämedusest, sama teema. Ja ka maskiga/maskita on gaasi voog läbi pinna totaalselt erinev, mis sellest, et “molekulid mahuvad läbi”.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed, kes käivad harva poes või kannavad harva maske, ei oska läbi nende sügavalt hingata, sest ka läbi maski hingamine vajab harjumist. Õhupuuduse tunne tekitab alateadlikku paanikat, mis omakorda tekitab hingamisraskusi. Nii et pole vaja nende peale pahandada, hoia lihtsalt kaugemale.

Aasta on olnud aega harjutada. Peab ikka diagnoosiga olema, et nii lihtsat asja selgeks ei saa.
Aga eks see olegi juba vanaemade tarkus, et lollidest tuleb eemale hoida. Alati see lihtsalt ei ole võimalik.

+6
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

mu tuttav nii südame kui ka kopsuhaige, töötab haiglas ja kannab maski 8-9h päevas. olen ise kopsuhaige, kannan tööpäeval maski ca 10h, vahest ka 14h. elus! laps mul astmaatik ja allergik, kah maskiga. pole probleemi istuda koolis hetkel. ninna pihustab veel ternespiimasprayd.

need , kes ei suuda kanda maski korrektselt istugu kodus.

Sa ikkagi ei saa aru? Kui inimesel tekib maskist paanika, siis isegi kui ta reaalselt teab kuidas on õige, siis see teadmine ei aita teda. Ja ma ei räägi endast, minul probleeme pole. Ikka tahad teistele ära panna oma haukumisega? Oled kuidagi parem nüüd? Selliste haigustega nagu väidad end olevat ja nii taktitu?

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa ikkagi ei saa aru? Kui inimesel tekib maskist paanika, siis isegi kui ta reaalselt teab kuidas on õige, siis see teadmine ei aita teda. Ja ma ei räägi endast, minul probleeme pole. Ikka tahad teistele ära panna oma haukumisega? Oled kuidagi parem nüüd? Selliste haigustega nagu väidad end olevat ja nii taktitu?

Kui sul tekiba maskist paanika, siis leia palun keegi, kes sinu asemel su ostud teeb ja ära tuia uimase näoga mööda toidupoodi. Kui siiski oled sunnitud sinna ise tulema, siis äkki oled ise nii arvestav ja hoiad distantsi ja ei roni kaasostjatele oma katmata kärsaga selga jne. Probleem on ju sinus ja sinu haiges psüühikas, eks? Ja enne kõike seda otsi abi oma haigusele. Las perearst kirjutab mingid kangemad rahustid välja, siis saad maski nina ette tõmmata 15 minutiks.

+11
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga saavadki ideest aru ja täidavad käsku nii et trahvi ei saaks aga umbses kaltsus lämbuma ei peaks. Inimestel on sinust ja ettekirjutustest erinev põhimõte. Nõukogude ajal oli samuti jaburaid reegleid rohkem kui rubla eest, see veel ei tähendanud et kõik neid smirna järgisid.

Armeenia raadio nali. Milline rahvas on nõukogude liidus kõige lollim? Vastus: Eestlased, sest nad täidavad saksa täpsusega nõukogude valitsuse idiootseid seaduseid.

Olgu kohe öeldud, et mina olen tubli ja viksilt kannan mingit kaltsu nõutud kohas näos, nina on ka sees, kujuta ette. Sa võid kohe rahulikult hingata, et oled katstud. Mitte et ma seda teatrit karvavõrdki õigeks või põhjendatuks peaksin – see on lollus kuubis. aga pole mõtet ju kuuli ette ka hüpata. Lollidega pole mõtet vaielda.

+7
-13
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks inimesed käivad nina maskist väljas?