Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks joodik ei sure

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Teema: Miks joodik ei sure

Postitas:
Kägu

Kõik muusikud ja näitlejad joovad ja panevad narkot

Siiski ei. St täiskarsklastest puudub mul aimdus, aga neid on piisavalt, ks pole kunagi olnud liigtarvitajad. Eks mõni pidu alu jookusl võis ülekäte minna, aga alkoholi kuritarvitajad pole enamik artiste kunagi olnud

Nimetan mõned – Eri Klas, Ita Ever, Arvo Pärt, Ivo Linna. Võiksin jätkata väga pikalt.

Kuidas sina seda tead mida nad tarbivad? Enamus neist ju praeguseks nii vanad, aga noorena nad ju ikka tarbisid alkoholi.

Eri Klas kindlasti pani kärakat, päris palju sest tal on see alkohooliku näopunetus tekkinud.

Eri Klas ei olnud täiskarsklane, aga mitte kunagi polnud tal alkoholiprobleemi. Kuidas ma tean, mida tad tarbivad? Eee….esmalt oleks päris raske mitte teada, kui Ita Everil oleksid rasked alkoprobleemid ja etendused oleksid aastaid ära jäänud. Ivo Linna kohta on see ju lihtsalt teada fakt . Kõiki eelnimetatuid peale Pärdi tunnen-tundsin ma ka isiklikult ja aastakümneid.

Nimekirja võiks lõputult jätkata. Inimestest, kes teevad loomingulist tööd hästi, aga pole alkoholiprobleemis kunagi olnud. Kaie Kõrb, Ülo Vilimaa, Lembit Peterson, Ain Anger, Aivar Tommingas, Herta Elviste……kle, ma võikski jääma neid nimesid ette lugema. Ja näiteks Taukar (lihtsalt üks nimi sulle ka noorte seast – teine asi, mida sa ta andest arvad).

Ma kirjutasin ju andekad. Need keda sa kirjeldad ei ole andekad. Miks sa nüüd üritad musta valgeks rääkida? Ma pole nendest sinu nimedest midagi isegi kuulnud.

0
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin ju andekad. Need keda sa kirjeldad ei ole andekad. Miks sa nüüd üritad musta valgeks rääkida? Ma pole nendest sinu nimedest midagi isegi kuulnud.

Kui sa pole midagi kuulnud Arvo Pärdist, Kaie Kõrbist, Ain Angerist, Ita Everist, Lembit Petersonist…mul pole seepeale midagi kosta. Sa lihtsalt ei peaks sõna võtma selle kohta, et kõik andekad artistid jooovad.

Seda nalja saan ma seltskonnas rääkida, et Kägiu pani lihtsalt paika, et Peterson pole andekas ega Anger ega Ita Ever ka mitte 🙂

Mis sa tahad? ? Ja tõesti, sa ei tea, kes on Kaie Kõrb? Või Lembit Peterson? Sinuga ei saa ju andekatest artistidest rääkida.

Proovime siis veel. Liina Tennosaar? Peeter Tammearu? Evelin Võigemast? Helgi Sallo?

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Pits ja suits  käis kõikide nõuka põlvkondade juurde.  Tähistamised ja istumised olid napsuga paksus suitsuvines. Egas teatrimajad polnud mingi erand. Isegi koolis õpetajate toas võeti sünnipäevadel napsi. Üldiselt inimesed ikka teadsid piiri ja suisa käpuli ja laua alla end sellegi poolest ei joodud.

Kujutate ette, kunagi oli töökabinetis suitsetamine normaalne! Ja isad tõmbasid autoga sõites suitsu, endal lapsed tagaistmel näost sinised. Täna ei tule kõne allagi. Ajad muutuvad.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui sa pole midagi kuulnud Arvo Pärdist, Kaie Kõrbist, Ain Angerist, Ita Everist, Lembit Petersonist…mul pole seepeale midagi kosta. Sa lihtsalt ei peaks sõna võtma selle kohta, et kõik andekad artistid jooovad.

Seda nalja saan ma seltskonnas rääkida, et Kägiu pani lihtsalt paika, et Peterson pole andekas ega Anger ega Ita Ever ka mitte 🙂

Mis sa tahad? ? Ja tõesti, sa ei tea, kes on Kaie Kõrb? Või Lembit Peterson? Sinuga ei saa ju andekatest artistidest rääkida.

Proovime siis veel. Liina Tennosaar? Peeter Tammearu? Evelin Võigemast? Helgi Sallo?

Miks sa demagoogitsed? Ma kirjutasin nende nimede kohta keda tsiteerisin. See et sa nüüd mingeid teisi nimesid hakkad sisse tooma on naeruväärne.

Jah, Liina Tennosaar? Peeter Tammearu? Evelin Võigemast? Helgi Sallo? ei ole minu jaoks andekad, see on minu arvamus.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pits ja suits käis kõikide nõuka põlvkondade juurde. Kõik tähistamised ja istumised olid napsuga paksus suitsuvines. Egas teatrimajad polnud mingi erand. Isegi koolis õpetajate toas võeti sünnipäevadel napsi. Üldiselt inimesed ikka teadsid piiri ja suisa käpuli ja laua alla end sellegi poolest ei joodud.

Kujutate ette, kunagi oli töökabinetis suitsetamine normaalne! Ja isad tõmbasid autoga sõites suitsu, endal lapsed tagaistmel näost sinised.

No just. Loomulikult võin ma ka loetleda pinu andekaid artiste, kell on olnud alkoholiga tõsiseid probleeme, aga see juba läheks GDPRi alla 🙂 vist. Aga väita, et KÕIK andekad hooovad nagu loomad ja või panevad narkot, oleks väät küll selle väitja kohta kohtuaja algatamist.

See on solvav. Ja rumal. Ja vale.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pits ja suits käis kõikide nõuka põlvkondade juurde. Kõik tähistamised ja istumised olid napsuga paksus suitsuvines. Egas teatrimajad polnud mingi erand. Isegi koolis õpetajate toas võeti sünnipäevadel napsi. Üldiselt inimesed ikka teadsid piiri ja suisa käpuli ja laua alla end sellegi poolest ei joodud.

Kujutate ette, kunagi oli töökabinetis suitsetamine normaalne! Ja isad tõmbasid autoga sõites suitsu, endal lapsed tagaistmel näost sinised.

No just. Loomulikult võin ma ka loetleda pinu andekaid artiste, kell on olnud alkoholiga tõsiseid probleeme, aga see juba läheks GDPRi alla 🙂 vist. Aga väita, et KÕIK andekad hooovad nagu loomad ja või panevad narkot, oleks väät küll selle väitja kohta kohtuaja algatamist.

See on solvav. Ja rumal. Ja vale.

Et kui sinu arvamus peale ei jää, siis algatad muudkui kohtu asju? Kas sa ei karda et oled ise sedasi vangis?

Sa ise ju need nimed tood letti ja sul ei ole selleks mingit õigust. Mina ühtegi nime maininud ei ole, küll aga sina!

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eri Klas, Ita Ever, Arvo Pärt, Ivo Linna.
Kaie Kõrb, Ülo Vilimaa, Lembit Peterson, Ain Anger, Aivar Tommingas, Herta Elviste

Minu postituses on need nimed. Ja kui sa ei teadnud, kes need on ega pole keegi neist sinu jaoks andekas, kuule, lõpetame ära. Phähh. Võta mingi muu teema peale kultuuri, sest seda sa ei valda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eri Klas, Ita Ever, Arvo Pärt, Ivo Linna.

Kaie Kõrb, Ülo Vilimaa, Lembit Peterson, Ain Anger, Aivar Tommingas, Herta Elviste

Minu postituses on need nimed. Ja kui sa ei teadnud, kes need on ega pole keegi neist sinu jaoks andekas, kuule, lõpetame ära. Phähh. Võta mingi muu teema peale kultuuri, sest seda sa ei valda.

Ma ei tea miks sa neid inimesi siia joodiku teemasse tõid? Mina väitsin seda et paljud andekad joovad, aga sina kukkusid väita reaalsete inimeste nimedega, et nemad ei joo.

Äkki sa ikka mõtled enne kui teiste nimesid pillud?

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ise ju need nimed tood letti ja sul ei ole selleks mingit õigust. Mina ühtegi nime maininud ei ole, küll aga sina!

Jah, mina ollen kirjutanud rea nimesid andekatest artistidest, kel pole alkoholiprobleemi (olnud).

Sina olid see, kes sa väitisid, et KÕIK andekad muusikud ja näitlejad joovad ja panevad narkot.

Kui ma oleksin andekas näitleja oleks sul kohtulugu kraes kohe. Kohe.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina väitsin seda et paljud andekad joovad,

Ei, sa väitsid, et KÕIK. Joovad ja panevad narkot.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, mina ollen kirjutanud rea nimesid andekatest artistidest, kel pole alkoholiprobleemi (olnud).

Sina olid see, kes sa väitisid, et KÕIK andekad muusikud ja näitlejad joovad ja panevad narkot.

Kuidas nii? Minu arvamust sa ei saa kohtus võita, ära nüüd päris lolliks ka mine.

Ma kirjutasin sedasi:

Aga ilma alkoholita poleks nad ka andekad olnud. Kõik muusikud ja näitlejad joovad ja panevad narkot. Need kes ei pane, on ka keskpärased.

Mis sulle ei meeldi? Keskpärasus? Lähed annad mu kohtusse kuna pean kedagi keskpäraseks?

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuidas nii? Minu arvamust sa ei saa kohtus võita, ära nüüd päris lolliks ka mine.

Sa esitasid selle väitena. Mitte arvamusena. Arvamus oleks olnud – minu arvates suur osa andekaid artiste joob päris palju.
Sina aga väitsid kindlas kõneviisis:

Oli täpne tsitaat. Täislause. Pärast täiendasid, et just kõik andekad teevad seda.

Minu poolest muidgi pauguta edasi, mina pole ei andekas muusik ega näitleja aga kui oleksin ja poleks elus narkot proovinud, siis me kohtuksime kohtus.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa esitasid selle väitena. Mitte arvamusena. Arvamus oleks olnud – minu arvates suur osa andekaid artiste joob päris palju.

Oli täpne tsitaat. Täislause. Pärast täiendasid, et just kõik andekad teevad seda.

Minu poolest muidgi pauguta edasi, mina pole ei andekas muusik ega näitleja aga kui oleksin ja poleks elus narkot proovinud, siis me kohtuksime kohtus.

Jaura edasi, ju sul siis nüüd häda käes et need nimed siia kirjutasid ja jalg hakkas värisema.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi sa, tola, seda “andekust” kohtule tõestaks, oleks huvitav teada….?

Tere, ma olen andekas proua See ja See – kas nii või?
Sest suvaline kohtunik võib ju öelda, et Helen Mirren ei ole andeks ja sry, see on tema arvamus.
Kuigi, Mirren on mingi Londoni suure teatri eluaegne näitleja, kes ka Hollywoodis mitte vähe pappi teeninud.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jaura edasi, ju sul siis nüüd häda käes et need nimed siia kirjutasid ja jalg hakkas värisema.

Mäh? Ma kirjutasin loetelu inimestest, kes on andekad ja kellel pole alkoholiprobleemi, ehk siis kaks suurepärast omadust. Mida siin jalga väristada? 🙂 Et sa nagu arvad, et Arvo Pärt võiks solvuda, et teda andekaks nimetatakse? Kle, hoia hoogu.

Iga kultuurne inimene aga teab neid nimesid, kui ta juba kord kultuurist rääkima hakkab. Need nimed on vabalt internetis saadaval koos ametite ja CVdega ja ma TÕESTI soovitan sul googeldada korraks, kes on Lembit Peterson vüi Kaie Kõrb. Vähem häbi elus.

Ja väita et KÕIK andekad artistid joovad ja panevad narkot, nagu sina tegid, on igale kultuurihuvilisele solvav. Sa ei peaks nii inieste kohta ütlema.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mismoodi sa, tola, seda “andekust” kohtule tõestaks, oleks huvitav teada….?

Näiteks auhindade, kutsete ja hõivatusega. Aga ma pole. Ja seega minu poolt muidugi ei tule ka mingitki jama. Külla aga äkki mõne mitte-narkot-tarbiva tuntuma Eesti näitleja või laulja poolt. Jääme põnevusega ootele.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mäh? Ma kirjutasin loetelu inimestest, kes on andekad ja kellel pole alkoholiprobleemi, ehk siis kaks suurepärast omadust. Mida siin jalga väristada? 🙂 Et sa nagu arvad, et Arvo Pärt võiks solvuda, et teda andekaks nimetatakse? Kle, hoia hoogu.

Iga kultuurne inimene aga teab neid nimesid, kui ta juba kord kultuurist rääkima hakkab. Need nimed on vabalt internetis saadaval koos ametite ja CVdega ja ma TÕESTI soovitan sul googeldada korraks, kes on Lembit Peterson vüi Kaie Kõrb. Vähem häbi elus.

Ja väita et KÕIK andekad artistid joovad ja panevad narkot, nagu sina tegid, on igale kultuurihuvilisele solvav. Sa ei peaks nii inieste kohta ütlema.

Oi kuidas demagoogitsed, aga oma nupuvõttest oled ikka siruli. Need inimesed saaks sind kohtusse anda sest sa kirjutasid nende nimed joodiku teemasse ükskõik mis ideel sa seda ka tegid, sa ju neilt ei küsinud luba.

Nii et lase parem see teema ära kustutada, sest muidu võid tõesti nõudekirja saada.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oi kuidas demagoogitsed, aga oma nupuvõttest oled ikka siruli. Need inimesed saaks sind kohtusse anda sest sa kirjutasid nende nimed joodiku teemasse ükskõik mis ideel sa seda ka tegid, sa ju neilt ei küsinud luba.

No Arvo Pärti, Kaie Kõrbi, Lembot Petersoni või Ita Everi andekust ja häid elukombeid võin ma mainida nii sageli kui tahan. Ma kiidan neid isegi oma blogis ja FBs. Mida ma ka just tegin PKs. Erinevalt sinust, kes sa polnud neist kuulnudki (lubatav, aga naljakas) ja väitsid, et nad on kas andetud või joovad ja tarvitavad narkot. Väga-väga piilnik sinust.

Nõudekirjad ei tule postituste peale “Eesnimi Perenimi on nii andekas ja meeldiv”. Nad tulevad postituste peale, kus kirjutatakse, nagu sina, et kaks võimalust – kas pole andekas või joob JA teeb narkot.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks internetist võib igasugu kommentaare lugeda. Iseasi, kas leidub üldse kedagi, kes neid tõsiselt võtab ja kas tõesti peab iga ilmselge lahmimise pärast  kohtusse pisardama jooksma. Sageli võib inimeste arvamusi lugeda a la kuidas kõik ametnikud joovad hommikust õhtuni kohvi ja logelevad. Ma arvan, et iga mõistusega inimene teab, et see päris nii ikka ei ole. Kas te teate kedagi, kes teaks kedagi, kes usub kõike, mida internetis anonüümselt avaldatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis asi see alkoholidementsus veel on? Joodikul on kolm seisundit: täis, kaine ja surnud.

Alkoholdementsus on seisund, kus inimese närvisüsteem on alkoholi liigtarbimise tagajärjel nii tugevalt kahjustunud, et ta iseseisvalt enam e!uga toime ei tule. Jäsemed paralüseeruvad, aju on kahjustunud, aga inimene veel hingab, elab, sööb ja situb ja natuke paar sõna mõmiseb rääkida ka. Sellised satuvadki hooldekodudesse. Kained nad seal kahtlemata on, teovõimelised enam mitte, surma saavad veel ka aastaid oodata. Muidugi pole neid nendes hooldekodudes, kuhu sa oma nunnu tädi Maali paned. On teistsugustes. Tavalised hooldekodud ei taha üldse dementseid eriti võtta.

Erihooldekodudes on meeste osakaal täiesti jahmatavalt suur.  See, et neid enneaegseid 50-60 aastaseid rauku ei näe ja nende olemasolu ei tunnista, ei tähenda, nagu neid ei oleks.

Aga minu kommentaar oli vastuseks küsimusele, miks joodik ei sure – vastan, et eksisteerib lihtsalt veel üks võimalus, mis pole ei surm ega elu.

+15
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ongi teadus, sa sured näiteks sellistesse haigustesse mida ka sinu vanemad põdesid.

Ära räägi rumalusi, kui vanaisa Johann suri tuberkuloosi ja vanavanaisa Mads lihtsalt jooksis metsatöödel saadud vigastustes verest tühjaks ning vanaema Amalie oma kolmandat last sünnitades, siis nende järglased surevad ilmselgelt millessegi muusse. Teadus nii ei tööta, nagu sina arvad.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa viimane kahtlustad teisi kontosid pidevalt. Aga sul endale on 3 kontot, vist isegi rohkem? Miks?

Ma ei kahtlusta vaid näen.

Sul on tüüpilise alkohooliku paranoiad.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Joodikuks saavad reeglina inimesed, kellele juhus on andnud väga tugeva ja vastupidava tervise. Teised lihtsalt saavad suuremast joomisest juba üsna joomiskarjääri algul nii halva enesetunde, et nad jätavad lausjoomise juba enne sõltuvuse teket järgi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eri Klas kindlasti pani kärakat, päris palju sest tal on see alkohooliku näopunetus tekkinud.

Näopunetus võib tekkida näiteks rosaatsea tõttu või mõne muu tervisehäire tagajärjel, see, et sina igalt poolt oma alkoholismi õigustuseks ettekäändeid otsid, on lihtsalt hale enesepettus.

Alkohol ei tee mitte kedagi andekaks. Andekate inimeste alkoholism paistab lihtsalt glamuursem välja no ja kuna andetul inimesel on joomist kergem jäljendada kui loomist, siis nii need müüdid ringlema lähevad.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest ega vähirakk või koroonaviirus kah loll ei ole – parasiidina on mõttekas end ikka terve ja tugeva peremeeskeha sisse elama asutada,

Sa oled jälle täiesti valesti aru saanud.

Vähk ei vali, tugev või nõrk inimene. Statistiliselt on lihtsalt vähki suremise võimalus suurem sel inimesel, kes enne mõne muu haiguse kätte ära ei sure. Aga “nõrk” – bioloogilises mõttes sisutu mõiste – isend, keda hoitakse turvalistes tingimustes, võib ka selle vanuseni elada. Lihtsalt, mida kauem inimene olend elab, seda rohkem mutatsioone tekib rakkudes.

Koroonaviirus pesitseb paljudes kehades, tapvaks kõigile ei muutu. Viirus, mis tapab oma peremehe, ei ole tegelikult edukas viirus. Adaptsioon on evolutsiooni võtmeoskus.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga meenutage legendaarset Tartu Supilinna piiril elanud joodikust muusikut ja poeeti A.M, vedas ka mu meelest 70 täis, kuigi viimased eluaastad vist polnud nii tegus.

Ei vedanud 70 täis.
https://et.wikipedia.org/wiki/Aleksander_M%C3%BCller

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Joodikuks saavad reeglina inimesed, kellele juhus on andnud väga tugeva ja vastupidava tervise.

Neid ikka sureb ka, nii et see on 50/50. Ei loobu kõik viletsa tervisega isikud alkoholist, ei loobu alati isegi siis, kui arst ütleb, et ainult see võiks aidata. Maksatsirroos on tüüpiline, mis neid tapab, kuigi seda võivad saada ka mittealkohoolikud. Pealegi, paljud alkohoolikud ei hooligi iseendast ja sisimas ilmselt tahavadki mingil määral surra, eriti jube tundub ilmselt elu ilma alkoholita, kuna alkohol on nende elu üks väheseid rõõme, mõnel koguni ainus rõõm.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on, kõik inimesed on surelikud. Pole mingit vahet lõpuks kuidas sa selle elu ära viidad, surm võtab kõik ära.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis vahet seal on, kõik inimesed on surelikud. Pole mingit vahet lõpuks kuidas sa selle elu ära viidad, surm võtab kõik ära.

Oluline vahe on selles, et joodik muudab enne suremist põrguks paljude teiste inimeste elu.

Sinu teesiga on ka muidugi päris lihtne joodiklust õigustada.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oluline vahe on selles, et joodik muudab enne suremist põrguks paljude teiste inimeste elu.

Sinu teesiga on ka muidugi päris lihtne joodiklust õigustada.

Kuidas nii, enamus joodikutest on salajoodikud, istuvad kodus ja joovad nii et keegi ei tea. Need kes kusagil käratsevad on mingi tühine osa. Äkki sa peaks ka jooma natuke, äkki siis sa pole nii kibestunud?

+4
-7
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks joodik ei sure