Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks joodik ei sure

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Teema: Miks joodik ei sure

Postitas:
Kägu

Kuidas nii, enamus joodikutest on salajoodikud, istuvad kodus ja joovad nii et keegi ei tea. Need kes kusagil käratsevad on mingi tühine osa.

Sa elad illusioonides. Enamik joodikuid harrastab joomist seltskonniti ja tekitab suurel hulgal lärmi, tüli ning loomulikult majanduslikku kahju. Salajoodikuid on küll ontlike pereemade hulgas, aga ka need jõuavad joodikluse pikemal kestmisel sotsiaalsete probleemideni. Nii nagu sina siin käid ja laiad, nii nagu sina siin esined enda meelest kõiketeadjana ja nähvad  kõigile – sa ise ehk usud, et sa ei muuda teiste inimeste elu põrguks, aga keegi teine nüüd küll nii ei arva. Joodikute reaalsustaju logiseb lihtsalt nii põhjalikult.

https://www.youtube.com/watch?v=d-QIeng2lOo

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas nii, enamus joodikutest on salajoodikud, istuvad kodus ja joovad nii et keegi ei tea.

Sageli on neil perekond, kes teab väga hästi. Roolijoodikutest ma ei hakka üldse rääkima. Ja vahel piisab sellest, et naaber on salajoodik ja läheb suitsuga magama- võib ka naabrite elu halvemaks teha, rääkimata muidugi selle isiku enda eluküünlast, mis võib suisa kustuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kuidas nii, enamus joodikutest on salajoodikud, istuvad kodus ja joovad nii et keegi ei tea. Need kes kusagil käratsevad on mingi tühine osa.

Sa elad illusioonides. Enamik joodikuid harrastab joomist seltskonniti ja tekitab suurel hulgal lärmi, tüli ning loomulikult majanduslikku kahju. Salajoodikuid on küll ontlike pereemade hulgas, aga ka need jõuavad joodikluse pikemal kestmisel sotsiaalsete probleemideni. Nii nagu sina siin käid ja laiad, nii nagu sina siin esined enda meelest kõiketeadjana ja nähvad kõigile – sa ise ehk usud, et sa ei muuda teiste inimeste elu põrguks, aga keegi teine nüüd küll nii ei arva. Joodikute reaalsustaju logiseb lihtsalt nii põhjalikult.

https://www.youtube.com/watch?v=d-QIeng2lOo

Kui poleks joodikuid siis poleks meelelahutusasutusi olemas, paljud poed oleks kinni sest need elavadki alkoholi müügist, riik ei saaks aktsiisi jne. Nii kui inimloom hakkas maailmast arusaama, õppis ta looma alkoholi, sest maailm ja elu on tegelikult inimese vaates üks pointless värk või mis?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 21 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui poleks joodikuid siis poleks meelelahutusasutusi olemas, paljud poed oleks kinni sest need elavadki alkoholi müügist, riik ei saaks aktsiisi jne

See on seni võibolla ainuke tõsiseltvõetav argument alkoholi kasuks, nimelt majanduse elavdamine, kuid see on ka ülimalt küüniline seisukoht, umbes sama palju väärt, kui kiita sõjandust tehnoloogia arengu innustajana.

Nii kui inimloom hakkas maailmast arusaama, õppis ta looma alkoholi,

Kuid see on üks järjekordne valearusaam. Inimene ei loonud alkoholi, inimese eellased hakkasid käärinud puuvilju tarbima ajutiselt muu toidu puuduses ja avastasid siis selle tujutõstva efekti. Alkohol tekib bakterite elutegevuse tulemusena ka ilma inimese abita, inimesed õppisid lõpuks seda protsessi suunama ja kujundama, saamaks kiiremini ja kvaliteetsemat tulemust. Alkohol ei ole mingi inimliku arusaamise apoteoosi tulemus, see on lihtsalt üks paljudest väikestest nippidest muuta elu kas huvitavamaks või summutada probleeme.

Ent see pole kunagi olnud ja ei saa olema probleemide lahendus. Mitte ükski midagi tõeliselt suurt ja edasiviivat leiutanud inimene pole olnud alkohoolik. Võibolla välja arvatud see munk, kes esimesena viina destilleeris.

Mul isiklikult on üsna ükskõik, kas alkohol kui kaubagrupp eksisteerib või mitte. Põnev on teada, kuidas see keemilise ühendina tekib ja kuidas seda toodetakse, aga mitte tõsisasi, et see on praegu legaalne meelemürk. Mul on ka täiesti ükskõik, kes perekoolikatest joob ja kes ei joo. Asi, mida ma aga talu, on pseudoteaduslike faktide esitamine tõe pähe. Joo, kui tahad – aga ära, kurat, räägi lollusi geneetikast, sotsiaalsete probleemide esinemissagedustest või toiduainetööstuse ajaloost.

Nii et veel üks vastus teemaalgatajale oleks vast see, et  võibolla oleks elu natuke igav, kui selles poleks üldse probleeme, kasvõi kellegi teise omi – aga kui joodik on igas muus mõttes jahmatavalt terve, siis on tal lihtsalt vedanud nii geneetiliselt kui epigeneetiliselt, kuid tuleb meeles pidada, et see vedamine ei pruugi päranduda tema lastele.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui poleks joodikuid siis poleks meelelahutusasutusi olemas, paljud poed oleks kinni sest need elavadki alkoholi müügist, riik ei saaks aktsiisi jne. Nii kui inimloom hakkas maailmast arusaama, õppis ta looma alkoholi, sest maailm ja elu on tegelikult inimese vaates üks pointless värk või mis?

Kõige targem on paarismaja elanikel, kel seina taga voodis suitsetav joodik, teha täiskindlustus kogu elamisele kahjutule vastu. Siis kui naaber lällab, võib rahulikult kõrvatropid sisse panna, sest metsik raha on tulekul kui midagi tõsisemat juhtuma peaks

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu vend, kes on 60+, on samuti padujoodik.  Isegi arusaamatu, kuidas viitsib ja jaksab. Kui teised joovad hommikul kohvi, siis tema longerot v õlut. Ja on täis pm nonstop.

Samal ajal on ta meie suguvõsas ja perekonnas ainus, kel pole üldse mingeid terviseprobleeme. Ei vererõhu, südame, liigeste  – mittemillegagi.

Ennem surevad maksahaigusesse tõenäoluselt padukarsked.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Surm on enamasti loterii.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastus küsimusele: ju sellele konkreetsel alkohoolikul on lihtsalt keskmisest parem tervis looduse poolt kaasa antud.

Muidu, üldiselt, aga… me elame maal ja siin küll väga ei tundu, et jumal joodiku eluviisiga inimese tervist eriliselt hoiaks. Paljud keskealised (kolhoosiajal alustanud) alkohoolikud on kas surnud, hooldekodus või näiteks oma pensionäridest vanemate hooldusel – ongi nii, et pensionärid teevad-toimetavad, käivad poes ja toovad toidu kätte, sest ise 50 ringis alkohoolikud enam ei jaksa. Varem võis neid kogu aega teiste endasugustega “sotsialiseerumas” näha – aga siis äkki inimest enam linna peal ei näe ja varsti kuuledki, et: “Ah tema – hooldekodus ju” või siis ütleb poes kohatud penisonärist (80+) ema: “Ega ta enam jalul seista suurt ei jaksa, aga noh, mina käin poes ja hoolitsen”. Samas, 80+ ja isegi 90+ soliidsed õpetajannade, kes on olnud vanatüdrukud või ka pereinimesed, aga hästi korralike eluviisidega kogu aeg (sest õpetajanna pidi ju ikka  see eeskuju olema – muidu oleks silmad häbi täis olnud), read on veel tihedad ja tegusad… Ja need mõned mehed, kes 80+ veel iga päev tööl käivad – nad on olnud läbi elu sellised, kes sünnipäevalauas lõbusa elevuse tekkimise jagu võtavad küll,  aga joomisega selle sõna tõsises mõttes ei seostu.

Ma arvan, et vanemas keskeas/vanemas eas tegus olemine on ikka omamoodi loterii – et ei ole tugevat kalduvust varajasele südamehaigusele, kasvajale jms. .

Mõnel, jah, on tervis nii tugev, et seda ei tapa isegi äärmused (iga päev joobes olemine, ületöötamine, suur stress jms. )

Küllalt on aga nn. “keskmise tervisega” inimesi. Kes pole looduse poolt antuna need kõige nõrgemad küll, aga ikkagi ei kannata välja äärmusi – alkoholismi või  ka ületöötamist. Mille märk on see, et kui nad “raudinimesi” kopeerida püüavad, siis hakkab tervis tunda andma ja kui neid märke ignoreerivad, siis tulevad juba tõsisemad jamad.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin ju andekad. Need keda sa kirjeldad ei ole andekad. Miks sa nüüd üritad musta valgeks rääkida? Ma pole nendest sinu nimedest midagi isegi kuulnud.

Kui sa pole midagi kuulnud Arvo Pärdist, Kaie Kõrbist, Ain Angerist, Ita Everist, Lembit Petersonist…mul pole seepeale midagi kosta. Sa lihtsalt ei peaks sõna võtma selle kohta, et kõik andekad artistid jooovad.

Seda nalja saan ma seltskonnas rääkida, et Kägiu pani lihtsalt paika, et Peterson pole andekas ega Anger ega Ita Ever ka mitte 🙂

Mis sa tahad? ? Ja tõesti, sa ei tea, kes on Kaie Kõrb? Või Lembit Peterson? Sinuga ei saa ju andekatest artistidest rääkida.

Proovime siis veel. Liina Tennosaar? Peeter Tammearu? Evelin Võigemast? Helgi Sallo?

Issand kus sa oled käinud nüüd raporteerimas. Kõik minu arvamused on vihakõned?

Kõikide varikontodega raporteerid?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingil hetkel tundus mulle ka, et rasked haigused on pigem “tavalistel” inimestel ning joodikud on pikaealised. Aga nüüd olen siiski arvamust muutnud, hea tervisega joodikud on ikkagi ilmne väsimus. Kui mõtlen oma kunagisele kodukülale ja sealsetele koolhoosiajal alustanud 50+ vanuses joodikutele siis tänaseks päevaks on nad kas surnud või enam ei joo. Elu on siiski korrektuurid teinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jumal hoiab lolle ja joodikuid. Head, säravad inimesed, kes toovad maailma palju valgust, võtab ära millegipärast. Eks seda tuleb jumalalt endalt küsida, kui aeg on käes, et miks nii..

Äkki on teispoolsus ägedam ja need head on igati välja teeninud selle, et siit hädaorust minema saavad? Ega me ju ei tea seda.

You made my day…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägin joodikust mehest kes oma 50+ aastat joob, mitmeid perekondi lõhkunud, sealjuures oma lapsed maha jätnud, suhted oma lähedestega lõhkunud. Ja mõtetult juues elab ja ära ei sure, kuidas on see võimalik? Alati öeldakse joomine kahjustab tervist, kuis vanamees joob, suitsetab ja aga elab. Pole mingeid tervise probleeme. Ausalt kõik lähedased ootavad et ometi joob surnuks, aga nagu prussakas elab edasi.

Kas on võimalik olla läbinähtavalt pahatahtlik. On võimalik.  Mis neil mittesuhtlevatel lähedastel joodikmehe tervisest või surmast?  Kas hooldekoduarved kripledavad või on vanamehel metsa mida juba müüa tahaks. Teemaalgatus on häbi-häbi!

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas hooldekoduarved kripledavad või on vanamehel metsa mida juba müüa tahaks. Teemaalgatus on häbi-häbi!

Sel on peale metsa ilmselt veel ka normaalne majake, millele nii teemaalgataja kui kogu see tema kamp keelt limpsavad.
Aga see prussakas ei sure!

Muidu oleks ju täiesti savi, kas mingi suvaline võõras vanamees kuskil joob või mitte, elab või sureb.
Aga mis see perekoolikas ikka muud tahab, kui pappi. Siis saab kohe Tidriksoni jope osta.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingil hetkel tundus mulle ka, et rasked haigused on pigem “tavalistel” inimestel ning joodikud on pikaealised. Aga nüüd olen siiski arvamust muutnud, hea tervisega joodikud on ikkagi ilmne väsimus. Kui mõtlen oma kunagisele kodukülale ja sealsetele koolhoosiajal alustanud 50+ vanuses joodikutele siis tänaseks päevaks on nad kas surnud või enam ei joo. Elu on siiski korrektuurid teinud.

Pole ju vahet kui kaua elad. Kui inimene sureb, siis peale seda ta ei saa enam hinnata kas elas vähe või palju. Teda enam pole. Kui 50 aastane sureb ära, isegi kui ta on joodik, siis ta mõnes mõttes sureb tervelt. Aga kui elad 75 aastaseks, siis sured hästi haigelt. Võib-olla vedeled aastaid kusagil haiglas kuni surm tuleb. Keegi ei tea oma tulevikku ette, keegi ei tea kuidas ta sureb ja millistes tingimustes.

Maakohtades on elu pigem need korrektiivid teinud, et sealt on paljud ära kolinud ja nüüd nad ei joo mitte maal vaid joovad linnas. Linnas neid joodikuid märkab vähem kui kodutud välja arvata.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt kõik lähedased ootavad et ometi joob surnuks, aga nagu prussakas elab edasi.

Solvusid nüüd?

Ja ise oled veendunud, et see, mida sa selle mehe kohta rääkisid, ei ole solvav ja alandav arutelu teise inimese ja tema lähedaste isikliku elu kohta ????

Tõsiselt oled veendunud, et ei ole?

+1
-1
Please wait...

Näitan 15 postitust - vahemik 61 kuni 75 (kokku 75 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks joodik ei sure