Esileht Imetamine Miks kaal ei tōuse?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Miks kaal ei tōuse?

Postitas:

<p style=”text-align: right;”>Laps saab homme ühe nädalaseks. Sünnikaal oli 4.1kg, koju tulime viie päevasena ja kaal oli 3784, päev enne seda 3780, ehk juurde vóttis päevaga ainult 4 grammi. Madalaim kaal oli 3745 ehk juurde ei vótnud eriti midagi. Samas laps sööb ilusti, haarab ilusti rinda, pissib ja kakab (pissib kindlasti 6 ja rohkem kordi ööpäevas).
Täna kaal näitas hommikul 3.8, päeval juba 3.77 ja õhtuks 3.74. Ei peaks muidugi nii tihti kaaluma, aga miks ta alla võtab, mitte juurde?</p>
Olen täna ka kaalunud teda enne-pärast toitmist. Ühel söögikorral võttis 20 juurde, aga ta oli just tund aega enne söönud. Kui oli korralik 3h vahe siis sōi kahe rinna peale kokku 90. Õhtul sõi samas kahe rinna peale kokku 30 ainult. Proovisin siis 30 ml lisa juurde anda pudelist, sõi mingi 10-15 ml ära, kaal näitas ikka sama, mis enne toitmistki ja peale seda oksendas laps 2 korda.

Mida ma siis tegema peaksin? Kaka-pissi järgi tundub, et laps saab piisavalt vedelikku, aga samas kaal ei tõuse..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:05; 24.02 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul sündis natuke enneaegne laps soovitati kaalyda iga päev ühel ja samal kelleajal, et saada teada, palju ööpäevane lisa tuleb:kui õieti maletan, siis +15g oli hea ja +20/30gr oli väga hea. Samuti kaalusin enne ja pärast toitmist, et toidukogus teada saada, see oli alati erinev, oliline on, et tita saaks päevanormi kätte, pole vahet kui palju ta igakord sööb. Jälgida tuleks just seda ilma riieteta kaalumist ja kui palju päeva jooksul sööb. Kui ta kaalub u 4kg siis päevane toidukogus on 600ml. Kui sageli tita sööb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 06:09; 21.01 17:13; 28.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kaalu natuke vähem ja nagu eelmine soovitas – alati samal kellaajal. Aga ainult korra päevas.

Sul peaks ju kohe-kohe olema perearsti visiit 10-14 päevaselt. Oled ikka aja pannud juba?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:49; 28.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin veel, et kui pikad on toiduvahed?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 06:09; 21.01 17:13; 28.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sarnane jama. Kuuepäevase lapsega käisin imetamisnõustaja juures. Väga laisk sööja on ja tissi otsas ainult elakski. Mingit nõu sealt ei saanud. Õeldi, et imemisvõte on õige. Pidin RPAd andma juurde. Ühe päeva sai seda, siis jätsin ära. Nüüd on laps 3 nädalat vana. Käisime alles nüüd perearstil ja laps on samas kaalus, mis haiglast väljasaades. Terve aja siis näljas olnud ja ma pole midagi aru saanud. Pissib ja kakab ilusti, sellest järeldasin, et kõik on korras. Tissiralli käib pidevalt, aga tahab magama jääda niimoodi kogu aeg. Käsitsi rinda pumbates ei tule peaaegu mitte midagi. Ise söön ja joon hästi. Mingid imetamist soodustavad kapslid on ka kasutusel. Nüüd arst käskis hakata RPAd andma. Üle ühe toitmiskorra 50ml.

Tundub, et mu imetamisega aeg otsad kokku tõmmata. Nii kurb olen. Aga ei saa ju last näljas hoida. Samas vb on tal mingi avastamata tervisehäda küljes, et ei viitsi imeda ja juurde ei võta…

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:14; 05.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas läinud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.01 06:09; 21.01 17:13; 28.01 06:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka sarnane jama. Kuuepäevase lapsega käisin imetamisnõustaja juures. Väga laisk sööja on ja tissi otsas ainult elakski. Mingit nõu sealt ei saanud. Õeldi, et imemisvõte on õige. Pidin RPAd andma juurde. Ühe päeva sai seda, siis jätsin ära. Nüüd on laps 3 nädalat vana. Käisime alles nüüd perearstil ja laps on samas kaalus, mis haiglast väljasaades. Terve aja siis näljas olnud ja ma pole midagi aru saanud. Pissib ja kakab ilusti, sellest järeldasin, et kõik on korras. Tissiralli käib pidevalt, aga tahab magama jääda niimoodi kogu aeg. Käsitsi rinda pumbates ei tule peaaegu mitte midagi. Ise söön ja joon hästi. Mingid imetamist soodustavad kapslid on ka kasutusel. Nüüd arst käskis hakata RPAd andma. Üle ühe toitmiskorra 50ml.

Tundub, et mu imetamisega aeg otsad kokku tõmmata. Nii kurb olen. Aga ei saa ju last näljas hoida. Samas vb on tal mingi avastamata tervisehäda küljes, et ei viitsi imeda ja juurde ei võta…

Käsitsi pumbates ei saagi enamu smidagi!

Kas oled imetamise ajal proovinud last õrnalt näpistada, kõditada, võta ta mähkmeväele jne. Et ta ei jääks magama. Samuti ei tasu last iga tunni tagant rinna otsa toppida, kuigi viimasel ajal on lausa seda hakatud soovitama. Pigem just pikenda imetamise vahesid nt 3 h-ni, et laps tõesti nutaks näljast, kui rinna otsa paned – küll siis sööb ka isukalt! Just niimoodi õpetas mulle minu ema, mul olid ka alguses probleemi ja äratasin ise last söömiseks kellapealt ja ei saanud kuidagi asja jonksu. Aga tuli lihtsalt oodata, et laps ikka ise ka süüa küsiks. Ja iga lapse liigutus ei tähenda nälga, iga kord, kui laps korraks suud maigutab või silmi paotab!

Minuarust on just viimase 4-5 aastaga see teema eriti hulluks läinud. raiutakse, et ongi normaalne, laps peabki 24/7 tissi otsas olema. Ei pea. Ei ole kunagi nii asjad käinud, et naine terve esimese aasta muud ei tee kui tassib last endaga kaasas.

Sügisel käisin külas sõbrannal, kelle 1,5kuune laps ja mind tõesti hämmastas, et selle 3 h jooksul jõudis ta 3x lapsele rinda anda! Kui küsisin, miks ta nii tihti – aga ta ju tegi silmad lahti, ju tahab süüa… what? Ja seda päriselt täna õpetataksegi noortele emadele, et laps nagu muul põhjusel üldse ei liiguta end, ei häälitse

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 11:49; 28.01 14:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas läinud on?

Aitäh küsimast. Meil õnneks läheb hästi. Käisime mingil neljapäevasel päeval arsti juures ja laps oli alla võtnud veel sellest kaalust, millega haiglast välja saime. Arst tegi nägusid ja saatis kohe imetamisnõustamisse. Seal jäid nad meiega rahule – laps sõi ilusti ja piisavalt seal. Kutsuti tagasi esmaspäeval ja selleks ajaks oli kaal ka tõusnud. Nüüd kaal tõuseb kenasti. 🙂

Imetamisnõustamises ütlesidki lihtsalt, et móni laps võtabki alla ja kõik ei saa kahe nädalaselt sünnikaalu, et siis saavad kolme nädalaselt ja pole midagi.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:05; 24.02 17:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, kas ma võin RPA andmise ära jätta ja ainult rinda anda, kui kuu ajaga kilo juures? Andsin 2x päevas ca 60ml juurde, kuna perearst käskis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 17:14; 05.03 15:39;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Imetamine Miks kaal ei tōuse?