Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks kardetakse tuuletõmbust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Teema: Miks kardetakse tuuletõmbust?

Postitas:
Kägu

Miks nii paljud inimesed kardavad tuuletõmbust ja seostatavad seda saja tervisehädaga? Mulle on see alati paras müstika tundunud, samas mingi tõepõhi peaks asjal justkui all olema, kui hirm nii levinud on nii meil Eestis kui mujal.
Mis haigusi põhjustab või soodustab tuuletõmbus suvisel soojal ajal?

(Muidugi võiks rääkida ka sellest, mis haigusi põhjustab JAHE ÕHK, aga see on juba teine teema 🙂 )

+17
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minul hakkab nt kael valutama.

+22
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuuletõmbus jahutab keha väga kiiresti ja tekivad samad haigused kui külmetamise korral. Näiteks hääl on kähe või hommikuti kurk veidi valus. On ju tobe tegelikult ainult tuule tõmbuse läbi saada külmetushaigus….

+15
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul tekkib õlga närvipõletik väga kergelt tuuletõmbusest. Algas see mõned aastad tagasi ja nüüd juba krooniline.
Kui mul seda probleemi ei olnud, ei saanud samuti sellest tuulehirmust aru.

+21
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole ka sellest aru saanud. Jahe tuul puhub meil ju pidevalt, kas see pole siis sama? Kas siseruumis tõmbab kuidagi teisiti?

+12
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina sain tuuletõmbusest elukestvad kaelavalud.

+13
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuuletõmbus jahutab keha väga kiiresti ja tekivad samad haigused kui külmetamise korral. Näiteks hääl on kähe või hommikuti kurk veidi valus. On ju tobe tegelikult ainult tuule tõmbuse läbi saada külmetushaigus….

Külmetamise korral ei jää inimene haigeks.
Inimene haigestub “külmetushaigustesse” kas viiruste või bakterite tõttu, mis mingil põhjusel tema organismi satuvad.
Inimesed haigestuvad rohkem talvel, kuna jahedamad temperatuurid on viirustele sobivamad ja neid levib rohkem.
Seega, ei, tuuletõmbus ei põhjusta nohu ega köha. Kuid jah, kael võib tõepoolest kangeks jääda.

+18
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul komiknärvi põletik siis kohe kui tuuletõmbust saan. Mõnikord tekivad ka kõrvavalud või pea paks.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need kaelavalud ja närvipõletikud tekivad nt suvel mere ääres samamoodi või on tuuletõmbuse tuules midagi erilist, mis neid tekitab?

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Külmetamise korral ei jää inimene haigeks.

Inimene haigestub “külmetushaigustesse” kas viiruste või bakterite tõttu, mis mingil põhjusel tema organismi satuvad.

Jah oled tark küll, aga jätsid mainimata, et kui inimene külmetab, siis tema organismi vastupanuvõime väheneb ja need viirused ja bakterid, mida mingil määral on iga inimese organismis kogu aeg, nö ärkavad ellu, hakkavad tegutsema ja inimene jääb haigeks.

Karastamise mõte ongi ju see, et organismi harjutada toime tulema järskude temperatuurimuutustega, et iga väiksemagi külmetusega kohe haigeks ei jääks.

Seepärast nimetataksegi külmetushaiguseks, et selge seos on olemas, ehkki haigeks jääb inimene ikka viiruste ja bakterite tõttu.

ma arvan, et pigem inimene, kes on juba viirushaigusesse (“külmetushaigusesse”) nakatunud, muutub sellest põhjustatuna külmakartlikumaks (kehatemperatuur juba tasapisi tõuseb) ja hiljem kui tõsisemad haiguse sümptomid avalduvad, siis ta seostab seda selle külmatundega ja kurdab, et tuuletõmbusest/külmetumisest jäi haigeks, kuid tegelikult ta juba oli haigestunud enne seda ja esimene kerge sümptom ongi see külmakartlikkus

+4
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole ka sellest aru saanud. Jahe tuul puhub meil ju pidevalt, kas see pole siis sama? Kas siseruumis tõmbab kuidagi teisiti?

tavalise tuulega on haruharva ju kui tuul pidevalt sama tugevusega sama kehapiirkonda mõjutab. Tuuletõmbuse puhul ei olegi ilmselt asi selles, et ta nii jahe oleks, vaid selles, et ta kestab kaua. Pool tundi tugevat valu on lihtsalt vastik, aga selle kannatab ära ja lõpuks ta kaob. Näriv, tunde ja päevi kestev keskmine valu väsitab ja koormab. Eriti kui pole lootustki et ta niipeagi vaibuks kui üldse. Üks kirurg kirjutas, et kunagi ei loe niipalju halva teguri tugevus kuivõrd loeb kestvus.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas need kaelavalud ja närvipõletikud tekivad nt suvel mere ääres samamoodi või on tuuletõmbuse tuules midagi erilist, mis neid tekitab?

Jah, on eriline.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult tekivad nad ka õues tuule käes külmetades samamoodi kui ruumis sees olles. Selle erinevusega, et kui sa lähed randa, kus on tugev tuul, siis ilmselt sul pole samal ajal nahk märg, sest pole sellist äkilist tuule algust, enne mida on olnud palav. Kui aga inimene istub siseruumis, kus tal on palav, ehk higistab ka veidi – siis keegi tark avab aknad, et teeme tuuletõmbust ning see tuul käib üle higise naha ning jahutab ekstra kiiresti.
Sama on konditsioneeriga, mis huugama keeratakse, kui palav on.

ma arvan, et pigem inimene, kes on juba viirushaigusesse (“külmetushaigusesse”) nakatunud, muutub sellest põhjustatuna külmakartlikumaks (kehatemperatuur juba tasapisi tõuseb) ja hiljem kui tõsisemad haiguse sümptomid avalduvad, siis ta seostab seda selle külmatundega ja kurdab, et tuuletõmbusest/külmetumisest jäi haigeks, kuid tegelikult ta juba oli haigestunud enne seda ja esimene kerge sümptom ongi see külmakartlikkus

See küll tõele ei vasta.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kes ütles, et ei teki nohu: alati kui auto konditsioneer puhub mulle pikemat aega näkku siis õhtuti on nina kinni ehk tatine.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tuuletõmbuse puhul on üks asi see, et ega kogu ruumis õhk ühe kiirusega ei liigu, kohati on tuul ehk õhu liikumine kiirem ja seega ka jahutav toime tugevam. Minule mõjub just see kohatine jahutamine hullemalt. Teiseks võib inimene olla enne tuuletõmbusesse sattumist higine, seega on tuule jahutav toime tugevam kui kuiva naha puhul. Väljas on kogu ilma mõju ühtlasem ja muudatused ei ole nii järsud.

Kes siin mainis, et inimene haigestub bakterite ja viiruste tõttu – kahtlemata. Samuti kui öösel purjuspäi koju töllerdav mees saab tappa ja jääb rahast ilma tänaval olevate pättide tõttu. Samas kui ta poleks öisele tänavale kondama läinud või täis olnud, poleks temaga tõenäoliselt midagi juhtunud. See ei ravi sinikaid ega anna raha tagasi, kui öelda, et pätid olid süüdi, mitte purjuspäi ringi kondamine. Või teine näide: väljas on põrgupalav, higi voolab ojadena. Istud autosse ja keerad konditsioneeri põhja. Hea jahe hakkab. Varsti tunned, et kurk on valus. Järgmisel päeval oled hoopis haige. Kas ainult pahad pisilased või ikka külmetamine ka haigestumises süüdi?

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen suvel autoga sõites (sooja ilma korral) harjunud pigem aknad veidi lahti sõitma, mitte konditsioneeriga. Samas mõned autos hakkavad vinguma (vanemad inimesed tavaliselt), et oi, jube tuul (ja ei, mitte seepärast, et juuksed sassi lähevad, vaid et kohe jäävad haigeks). Ei ole mina ka aru saanud, mida see soe suvetuul teha saab, minu arvates on see igati mõnusam, kui konditsioneer huugama panna. Sellega on mul küll nina tihti tatiseks jäänud.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmiknärvipõletikuga:
Mul isegi poes mõnes kohas puhub liiga kuklasse (toidupoes, riiulite vahel). Autoakna avamisest ei räägigi, ventikad suunan alla või panen oma poole kinni. Kui tuul on õues siis seon salli pähe, kasutan peapaela või kapuutsi. Njah, ma elan muidugi merest 300 meetrit. Aga tuuliste ilmadega väga välja ei kipu ka.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuidas te kõik küll nii nõrgukesed olete??? ma olen üldiselt märganud, et suurem osa neist “tuulekartjatest” on väheaktiivsed ja ka muidu hädise olekuga inimesed. sporti ei tee ja meres ujumas ei käi jne. võib-olla siis tõesti kerge jahe tuuleke viib immuunsuse kohe nii nõrgaks, et viirused ja bakterid kohe võimust võtavad.

+8
-24
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga kui ruumis on 30 kraadi, mida siis teha? Mina olen tuuletõmbust teinud, kuna see kuumas passimine tundub tappev. Samas, teised, kes neid kolmiknärvipõletikke ja muud jura saavad, ilmselt küpseksid rahulikult. Ma lihtsalt ei suuda sellist asja taluda. Sama, kui istud kuuma autosse, mis palaval päeval rannas parklas on, see on ju nii ebameeldiv tunne, et muidugi tahad keskkonda ruttu maha jahutada. Kas need kergesti külmetajad on äkki siis selle vastiku umbse kuumuse suhtes immuunsed? Ma mäletan siiani, kui rõve oli umbses bussis suvise maksimumpalavusega (ilma igasuguse konditsioneerita), siis sealt laeluugist puhus kerge tuuleke, mis natuke jahutas, aga hakkas keegi hädaldama, et puhub hirmsasti ja see pandi kinni ja tekkis ikka rõve konservikarbis küpsemise tunne.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

pigem aknad veidi lahti sõitma, mitte konditsioneeriga. Samas mõned autos hakkavad vinguma

sealt laeluugist puhus kerge tuuleke, mis natuke jahutas, aga hakkas keegi hädaldama, et puhub hirmsasti

Hädaldavad need, kes õhuvoolule ette jäävad.
Juhist läheb tuul mööda, kaasreisija saab pihta.
Bussis üldiselt liigub värske õhk, luugi lähedal olijad on hädas. Kui ise ei tunne, ongi raskem aru saada.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuidas te kõik küll nii nõrgukesed olete??? ma olen üldiselt märganud, et suurem osa neist “tuulekartjatest” on väheaktiivsed ja ka muidu hädise olekuga inimesed. sporti ei tee ja meres ujumas ei käi jne. võib-olla siis tõesti kerge jahe tuuleke viib immuunsuse kohe nii nõrgaks, et viirused ja bakterid kohe võimust võtavad.

Mina küll nõrguke ega hädine ei ole. Haige olen harva, võib olla kord aastas, meres ja jões ujun nii palju kui vähegi saan, vähemalt juulikuu, siis olen merele lähedal. Aga tuuletõmbust ei talu mu näonärv (ma ei tea, kas kolmik või mitte, aga külma ta kardab), kael ning mingil määral ka kurk.
Maailm pole midagi nii lineaarne, nagu sa arvad.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See ei vasta tõele. Mina olen väheaktiivne ja mittesportlik inimene, merre ujuma pääsen ka haruharva. Aga tuuletõmbuse virinast pole eluilmas aru saanud. Kui see nii päevakorral kogu aeg on, ju siis peab seal mingi tõetera kuskil olema. Aga samas on see üks tüütumaid probleeme sageli. Ei tohi õhutada, ei tohi akent avada, kas või lämbu. Sest see kurikuulus tuuletõmbus mõjub kellelegi raudselt tapvalt.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hädaldavad need, kes õhuvoolule ette jäävad.

Ei, mina istusin konditsioneerita bussis luugile nii lähedale, kui võimalik, nii et see hädaldamine ei sõltu ikka õhuvoolust, vaid mingist individuaalsest eripärast ja ilmselt ka eelnevast kogemusest (kui tuuletõmbuse tõttu ongi haigeks jäädud).

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina küll nõrguke ega hädine ei ole. Haige olen harva, võib olla kord aastas, meres ja jões ujun nii palju kui vähegi saan, vähemalt juulikuu, siis olen merele lähedal. Aga tuuletõmbust ei talu mu näonärv (ma ei tea, kas kolmik või mitte, aga külma ta kardab), kael ning mingil määral ka kurk.

Maailm pole midagi nii lineaarne, nagu sa arvad.

Sama siin: käin matkamas (ka kaugmatkadel ja mägedes), veekogus ujumas maist septembrini, liikumiseks kasutan aasta läbi jalgratast, viibin üleüldse palju õues, aga tuuletõmbust ei kannata – saan pea- ja kaelavalu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga kui ruumis on 30 kraadi, mida siis teha? Mina olen tuuletõmbust teinud, kuna see kuumas passimine tundub tappev. Samas, teised, kes neid kolmiknärvipõletikke ja muud jura saavad, ilmselt küpseksid rahulikult. Ma lihtsalt ei suuda sellist asja taluda. Sama, kui istud kuuma autosse, mis palaval päeval rannas parklas on, see on ju nii ebameeldiv tunne, et muidugi tahad keskkonda ruttu maha jahutada. Kas need kergesti külmetajad on äkki siis selle vastiku umbse kuumuse suhtes immuunsed? Ma mäletan siiani, kui rõve oli umbses bussis suvise maksimumpalavusega (ilma igasuguse konditsioneerita), siis sealt laeluugist puhus kerge tuuleke, mis natuke jahutas, aga hakkas keegi hädaldama, et puhub hirmsasti ja see pandi kinni ja tekkis ikka rõve konservikarbis küpsemise tunne.

Umbses autos teeme algul uksed vastastikku lahti ilma sisse istumata, seejärel alandame konditsioneeri temperatuuri järk-järgult, laseme puhuda vaid jalgadele.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmiknärvipõletikuga:

Mul isegi poes mõnes kohas puhub liiga kuklasse (toidupoes, riiulite vahel). Autoakna avamisest ei räägigi, ventikad suunan alla või panen oma poole kinni. Kui tuul on õues siis seon salli pähe, kasutan peapaela või kapuutsi. Njah, ma elan muidugi merest 300 meetrit. Aga tuuliste ilmadega väga välja ei kipu ka.

Toidupoe jaoks on meil suvel “valvejakid” autos. Õues neid suvel peaaegu kunagi ei kanna (ikka lühikeste varrukate väel), aga poes on nii külm!

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina haigeks jäämist ei karda, aga mulle lihtsalt ei meeldi tuuletõmbus. Vererõhk on madal, kätes ja jalgades veri hästi ei ringle, seega hakkab mul kohe külm. Ka õues ei meeldi jaheda tuulega olla, samuti hakkab kiiresti külm.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teatud vanuseni ei saanud ma ka aru, mis tuuletõmbuse jutt see on. Aga nüüd on ka mul see seos, et teatud kohas, kus tuul läbi tõmbab olles, tekivad nt kaelavalud, või hakkavad kõrvad valutama. Vanusega muutub organism tundlikumaks, immuunsus on nõrgem, teatud nõrgad kohad tekivad, mida sellised tühised asjad, nagu tuuletõmbus või korraks märjaks saanud jalad, hakkavad mõjutama.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle ka mõjub. Mu reumatoidartriidihaige ema ei talu ka mitte väga sooja tuult, kohe tekib põletik kuskil. Käib kõuge palavamal soojal päeval ka kampsun seljas, kui tuul on. Need valud on nii talumatud, et valikut pole. Kevadel ja sügisel, mil valud kõige hullemad, kutsutakse selliseid siin perekoolis sardellideks ja kubujussideks. Nii kole on selliseid teemasid lugeda, kui enda ema sellist haigust põeb juba 20-datest alates.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahjuks minul ja emal küll

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 52 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks kardetakse tuuletõmbust?