Esileht Hobinurk Miks kass näksab teist kassi?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Miks kass näksab teist kassi?

Postitas:

Mis võib olla põhjus, miks üks kass, kes väga otsib teise lähedust, mingil hetkel teist hammustab? Kaela pealt, aga ka tagumikust jne, suvalisest kohast, pole päris kõri puremine. Tundub justkui mingi instinkti moodi, aga täpsemalt seda ei mõista. Hammustaja on väga lähedustarmastav kass, kogu aeg käib teisel järel, hõõrub vastu, ronib kaissu magama jne, ja sealsamas siis hammustab. See on nii vastuoluline.

Mõlemad on isased, aga steriliseeritud. Päris alguses, kui nad sain, juhtus paar korda, et üks proovis teisele peale ronida, aga nüüdseks, kui steriliseerimisest veel rohkem aega möödas, selliseid asju enam pole.

Oskab keegi seda selgitada või anda nõu, et mida teha? Sellel kassil, keda näksatakse, tundub olevat juba stress, mis väljendub ka haigustes.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Armuhammustused. Mul üks kassidest hammustas öösiti mind ennast, ninast, kui suur armastus peale tuli. Hoidis hammastega kinni natuke aega, ise nurrus, siis lasi lahti ja miilustas veidike veel, lõpuks keris end karvamütsiks mu pähe.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli ka kass, kes ninast hammustas – istus süles, nurrus ja siis võttis hammastega ninast kinni.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kass näksab ka mind vahest õrnalt erinevatest kohtadest. Kuskilt lugesin, et see pidi kiindumust näitama.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küll koerad, aga ka neil pidi selline õrn näkitsemine ja hammustuse imiteerimine tugevat kiindumust näitama. Nemad ju kallistada ei oska. Üks minu koertest tuleb ligi ja näksib esihammastega, teisel koeral valus ei ole, inimesel ikka on, aga kutsul pole midagi halba mõttes. Kui tal kurjad kavatsused oleks oskaks ta niimoodi hammustada et veri lendab. See on loomariigis üsna üldine nähe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu üks kassidest ka näksib. Tuleb juurde, hõõrub vastu jalgu, nurrub ja aeg-ajalt võtab tasakesi jalast kinni. See on kiindumuse ja sõbralikkuse väljendus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kassid paarituvad, võtab isane hammastega emase turjast kinni. Hoiab teda sellega paigal. Kahe isase kassi puhul on tegemist domineerimisega ja võimuvõitlusega. Üks ütleb sellega teisele, et ta on temast üle ja teine allugu. Kui see ei juhtu mängimise käigus, siis ära lase seda teha vaid astu vahele.

Kui teine isane laseb endaga sedasi käituda ilma, et vastu hakkaks ja esimene endiselt kasutab sama strateegiat, siis on tegemist juba süstemaatilise kiusamisega ja sa võid hakata ootama kiusatavalt väga ebameeldivaid reaktsioone. Hakkab pissima väljapoole liivakasti (sest ei lähe enam liivakasti kus domineeriva kassi väljaheited on ees territooriumi märgistamas), jääb haigeks jne.

Kuidas neil muidu hierarhia kujunenud on? Kes on vanem, kes oli enne?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Hobinurk Miks kass näksab teist kassi?