Esileht Lapse ootamine Miks keisrit nii peljatakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )

Teema: Miks keisrit nii peljatakse?

Postitas:

Siit ja sealt olen lugenud, kuidas muretsetakse, et äkki tuleb keiser, kuna näiteks pole laps end peaseisu keeranud. Mis selles keisris nii hirmsat on? Mulle näiteks tundub sünnitus 10 korda hirmsam ja mõistagi valusam. Riskid on ju mõlemal.

+7
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 08:37; 22.08 11:56; 22.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olnud nii loomulik sünnitus kui keiser. Ma ka ei saa aru, mida naised põevad. Mina ei leia, et peaks looma moodi piinlema sünnitusel, kui saab ka inimlikumalt ja valuvabamalt. Iga kell valiks keisri uuesti.

+8
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 09:10; 23.08 13:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas asi just pelgamises on, pigem olen aru saanud, et naised soovivad väga siiski loomulikul teel last sünnitada. Läbi loomuliku sünnitee tulles saab laps ka kasulikud bakterid kaasa (minu teada), mis kaitsevad teda.
Keisriga ei pruugi asi ju valutum olla, taastumine üldjuhul siiski valulikum ja pikaaegsem.. Ja ega avanemise valusid tunnevad ju naised ka siis.
Mina sünnitasin loomulikult ja ei ütleks, et maha surin valu pärast, siin ma olen ja uut sünnitust ka valu pärast ei pelga, see on mööduv.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 09:32; 22.08 17:39; 22.08 20:36; 23.08 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõustun. See on lausa tobe, kuidas keisrit peljatakse ja med.töötajad vaatavad sind nagu hullu, kui julged midagi selle kohta mainida. Raske taastumine? Hmmm, ei ütleks, et loomulikust sünnitusest oli kerge taastuda. Esimestel päevadel selline valu ja laiba tunne, et püsti kuidagi ei saa, hiljem oli veel pikalt valus ja väga vaevaline liikuda.

Arm kõhul? Ma valiks pigem selle armi kõhul kui rikutud intiimpiirkonna ja hemorroidid. Mõnel läheb veel hullemini, pidamatus jms hädad mis võivad hiljem kimbutada. Aga sellest keegi ei räägi sulle raseduse ajal ja peale sünnitust ka kedagi ei huvita. Piisavalt delikaatne teema ka, et enda teada hoida…

+9
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 09:47; 23.08 15:05; 24.08 00:15; 24.08 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina keisrit ei pelga,pigem jätaks selle köige viimaseks variandiks.Olen ka lugenud ja läbimöelnud köik sellega kaasnevad plussid ja miinused ja ega väga vahet polegi ju.
Aga nagu eelmine postitaja ütles,et pigem eelistada armi kui rikutud intiimpiirkonda,siis ma olen täitsa nöus.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrilõige ise pole hull asi (olen 2x erakorralise keisriga sünnitanud), aga peale keisrit võivad komplikatsioonid tekkida, nt tromb (aga see on kõikide operatsioonide risk). Esimene oli üldnarkoosis väga kiire operatsioon, kiirustades said mingid närvid kahjustada ja nüüd on osa kõhupiirkonnast tundetu.
Eelnev keiser komplitseeris ka järgmise raseduse. Kõigepealt kardeti, et platsenta kasvab vanale keisriarmile (ja sellest läbi, nt kõhuõõnde lausa) – õnneks siiski nii ei juhtunud. Aga kohe peale seda tekkis kahtlus õhukesele armile (st võib raseduse/sünnituse käigus rebeneda). Mul viimasel raseduskuul oli sageli nn armivalu, aga kuna eelnev keiser pole näidustus järgmiseks keisriks, siis hakkasin ikkagi ise sünnitama. Ja emakaarm rebeneski sünnituse käigus. Õnneks olin juba haiglas ja jõuti uuesti erakorraline keiser teha.
Kui kolm last on juba keisrilõike abil sündinud, siis soovitatakse lapsi enam mitte saada, st neljas kord enam mitte sünnitada (komplikatsioonide oht on väga suur). Eestis vist saab end soovi korral kolmanda (plaanilise) keisri ajal lasta steriliseerida – siis enam loomulikul teel ei rasestu.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 10:43; 23.08 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See pole loomulik sünnitusprotsess. Seetõttu kahjulik nii emale kui ka lapsele. Tavalise sünnituse käigus laps valmistub pikalt aga keisri käigus on talle sündimine väga suur shokk. Laps pole saanud valmistuda ilmale tulekuks.
Opp on opp ja riskid üsna suured.
Sünnitamine igat moodi kehale raske aga loomulik sünnitus on kõige parem viis selleks. Kui ei saa siis ei saa, pole midagi teha.

+19
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 10:58; 23.08 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 10:43 tõi väga ilusti suurimad riskid välja. Keiser on eelkõige suur kõhuõõneoperatsioon, mitte väike sümboolne nahalõige. Nii nagu loomulik sünnitus on väga erinev, on seda ka keisri kulg ja tüsistused. Kindel on aga see, et keiser muudab järgmised rasedused riskantsemaks, selles pole küsimustki. Emaka rebenemine ON eluohtlik.

Olen kolm last loomulikul teel sünnitanud, viimane sünnitus oli 20 minutit, kusjuures jäin pea terveks ja taastumine oli väga kerge. Nädal aega pärast teist sünnitust käisin jooksuringil – keisrihaavaga seda teha ei saa.
Loomulikult olen enne ja pärast igat sünnitust tegelenud hoolikalt vaagnapõhjalihaste treeninguga, mistõttu kurikuulsad batuudil hüppamine, köhatamine jm probleeme ei põhjusta.
Aga ma annan aru, et mul ongi sünnitused kiired ja kerged olnud ning keha taastumisvõime on hea, muidu võiksin samamoodi küsida, et mida te seda loomulikku sünnitust nii põete ja kardate?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 loomulikku sünnitust seljataga, kõik kiired ja lihtsad ja pole see piirkond nnii rikutud midagi. Taastumine alati mõni päev ja kogu valu läinud. Keisrihaavaga nii lihtne poleks. Nii et jah, vabatahtlikult keisrit ei valiks.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 loomulikku sünnitust seljataga, kõik kiired ja lihtsad ja pole see piirkond nnii rikutud midagi. Taastumine alati mõni päev ja kogu valu läinud. Keisrihaavaga nii lihtne poleks. Nii et jah, vabatahtlikult keisrit ei valiks.

Eks neil muidugi tore rääkida, kel loomulikud sünnitused nagu lupsti ja mingit pärastist muret tervisega pole.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 11:54; 22.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Beebile on parem loomulik sünnitus (kui ta mahub normaalselt läbi sünnitusteede), kui lapsi tahta rohkem kui 1-2, siis tuleb mängu keisriarmi küsimus ja sellest tulenevad riskid. Keisrilõige on suur operatsioon, mis pole riskivaba. Taastumine võib olla hullem kui tavasünnituse puhul (minu 2 viimast tavasünnitust olid sellised, et taastuda nagu polnudki millestki) ja see arm ei pruugi väga kena jääda – mõnel võib sinna voldike tekkida vms.
Lisaks on minul veel paar isiklikku kiiksu, aga ei hakka neid mainima, sest teistel neid vast pole. Kui enda või lapse pärast keisrit vaja, siis muidugi laseks teha ega hakkaks kedagi ümber veenma, kuid eelistan igal juhul loomulikku sünnitust.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 12:24; 22.08 23:40; 08.09 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitusjärgse taastumisega meil medsüsteem ei tegele jah. Ma suure surmaga sain lõpuks oma tupeplastika (rebendid olid valesti kokku õmmeldud) aga eelnevalt pidin ikka pikalt kuulma, et “kasutage libestit”. Alles kolmas arst aitas.

Sellegipoolest valin vaginaalse sünnituse, lapsele parem.

Aga sellest keegi ei räägi sulle raseduse ajal ja peale sünnitust ka kedagi ei huvita. Piisavalt delikaatne teema ka, et enda teada hoida…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 19:26; 23.08 18:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu teema selles suhtes, et Eestis ei saa niikuinii valida, et kas sa tahad keisrit või loomulikku sünnitust. Kui võimalik, siis on loomulik sünnitus ja kui ei ole võimalik, siis on keiser. Kummalgi juhul ei ole mingitest kahtlustest või eelistustest mingit kasu. Läheb nagu läheb. Peamine, et nii laps kui ka ema terveks jääksid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma valiks iga kell loomuliku sünnituse kui keisri. Samas kui keiser vajalik, siis teeks ära, sinna poleks midagi parata. Ja ei, mul ei olnud kerge sünnitus. Väga raske oli. Sünnitegevus käis 5 päeva, enne kui lapse rinnale sain. Ma mõtlesin, et annan otsad. Presse polnud ja ei tulnud. Toorete valude najal pressisin lapse välja. Sain 2 rebendit aga 1 oli mikrorebend ja teine natukene suurem. Ei tea kas alumine ots on nüüd vähem väärt, sest ma ei näe seda 😀 Mees ütles, et pole mingit vahet, sama tihke pidi olema. Tegelikult on ammu teada, et tupp tõmbab end sama elastseks ja tihkeks tagasi. Peale sünnitust mis oli küll raske ja kohutavalt valus, olin ma siiski nii kraps, et kõndisin ise omal jalal palatisse. Liikusin ringi ja polnud probleeme. Kui oled enne juba vaagnapõhjalihaseid treeninud, siis ei teki mingit pidamatust.

Samas 1 sõbranna sünnitas 2 last keisriga. Teise lapse sünniga eemaldati emakas, sest platsenta kasvas koos armkoega läbi emaka ja enam ei olnud midagi teha.

Teine sõbranna sünnitas erakorralise keisriga. Oli hädas oma kehaga, sest kõht (õigemini vast emakas) tõmbas väga aeglaselt tagasi. Piim tuli rinda alles nädal hiljem. Armile jäi mingisugune inetu rasvarull mis ei taha kuidagi ära kaduda (sõbranna on alati väga sportlik olnud).

Kolmandal sõbrannal tekkis jällegist tugev põletik. 3 nädalat paranes ja ei saanud jalgu alla. Nüüd pool aastat hiljem valutab siiani oma armi.

Ütleme nii, et inimesed on individuaalsed ja igaühele mõjub keiser erinevalt. Kui ühel on lill, siis teine võib oma elu jätta. Täpselt nagu loomuliku sünnitusega.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 3 loomulikku sünnitust seljataga, kõik kiired ja lihtsad ja pole see piirkond nnii rikutud midagi. Taastumine alati mõni päev ja kogu valu läinud. Keisrihaavaga nii lihtne poleks. Nii et jah, vabatahtlikult keisrit ei valiks.

Eks neil muidugi tore rääkida, kel loomulikud sünnitused nagu lupsti ja mingit pärastist muret tervisega pole.

Mul oli sünnitus väga raske(üle 40h) ja valiksin ka pigem loomuliku sünnituse kui keisri.
Sain teise astme rebendid nii sisse kui väljapoole.
Keiser on siiski operatsioon ja riskid suuremad.
Kui laps on ohus, siis loomulikult tehakse see. Ma otseselt ei pelga keisrit aga minu organismil on omane armidele/haavadele liigliha kasvatada ja ilmselt keisriarm ei jääks lihtsalt aimatavaks “armiks”.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.08 08:52; 23.08 16:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pelgan igasuguseid operatsioone, õudne mõelda, et keegi surgib mu sisikonnas. Kaks loomulikku sünnitust kestsid 18h ja 12h ja sain rebendid, ka muus osas taastumine võttis ikka nädalaid. Ikkagi eelistan edaspidi ka loomulikku sünnitust. Ning nagu eelpool kirjutatud, et kui plaanid suuremat peret kui 1-3 last või alla 2,5a vanusevahet lastele, siis need plaanid keisrilõikega on väga riskantsed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul olemas mõlemad kogemused ja iga kell valiks ise sünnitamise.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 08:37; 22.08 11:56; 22.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind hirmutati ka keisriga,sest mul oli raseduse ajal kõrge vererõhk ja rasedusdiabeet. Laps sündis enneaegsena ja õnneks sain ise sünnitada. Mul oli õnneks kerge sünnitus ja sünnitaks veel. Kartsin keisrit see tõttu,et taastumine pidi raske olema ja keisriarm valutab pikalt. Ja tahtsin juba selle ise sünnitada,et teada saada mis tunne on sünnitada. Juba 5 tundi peale sünnitust tuhisesin mööda palatit ja koridori. Üks naine,kes on minuga samas beebi grupis,oli ka just seal ja imestas,et juba lasen ringi,et nagu polekski sünnitanud . Temal oli keiser olnud neli päeva varem.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 09:32; 22.08 17:39; 22.08 20:36; 23.08 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

Jah, sest uurisin temalt täpsemalt. Enne oma rasedust selline teema huvi ei pakkunud ja polnud selle kohta midagi küsinud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 08:37; 22.08 11:56; 22.08 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

Jah, sest uurisin temalt täpsemalt. Enne oma rasedust selline teema huvi ei pakkunud ja polnud selle kohta midagi küsinud.

Lihtsalt huvist, et nüüd, kui ise rase oled, kas pole endal seda tunnet, et tahaks lapse võimalikult loomulikul teel sünnitada? Mina olin enne rasestumist selline, et issand, sünnitamine tundub kohutav, eiei, aga kui rase olin ja seda pisikest tundma hakkasin (tema liigutusi), siis just hakkasin sünnitust ootama ja ei mõelnud sellele, et a la valus on (sest seda on see nagunii). Sünnitus kujunes mõttes ilusaks asjaks (siis lõpuks näen seda pisikest), seda enam, et polnud ju varem seda teinud ???? aga nüüd, sünnitanuna, võin öelda, et oligi armas, mis sest, et ei olnud ka lihtne, 5 tundi presse, laps ei liikunud hästi välja ja lõpuks II astme lahkliha rebend, aga see pole mind pannud mõtlema, et ma uuesti loomulikku sünnitust ei tahaks.. Rohkem positiivsust ja vähem hirme ????

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 09:32; 22.08 17:39; 22.08 20:36; 23.08 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikust sünnitusest üldjuhul taastub naine kiiremini. Isegi kui on rebendid või õmblused, saab tegelikult liikuda ja oled kiiresti püsti ja tegus. Keisriga tavaliselt ikkagi läheb mitu nädalat, vähemalt on minu keisrilõikega sünnitanud tuttavate kogemuse selline, et valud ja piirangud (tõstmisel, liikumisel jne) häirisid elu. Mul endal olid väga tugevad sünnitusvalud, mõlema lapsega, aga samas läheb see kiiresti meelest, nii et teist last oodates isegi ei mõelnud, et võib-olla oleks keisriga lihtsam. Siis juba olin kuulnud sõbrannade keisrikogemusest. Ise olin mõlema lapse sünni järel paar tundi pärast sünnitust püsti ja sain lapse eest hoolitseda, kuigi esimese sünnitusega sain sisemised rebendid ja tehti ka lahklihalõige, sellest taastumine läks aga väga kiiresti ja välja arvatud see, et esimestel päevadel ühele kannikale toetudes istusin, sain kodus kõigi tegemistega hakkama. Samas, kui nädal varem keisrilõikega sünnitanud sõbranna, ei saanud veel 2 nädalat pärast lapse sündigi kõrvalise abita lapsega õue jalutama. Teise laps sünd oli valus, aga kiire, tund pärast lapse sündi olin jalul, ei rebendeid, ei mingeid komplikatsioone. Pole nagu põhjust keisrit ihaleda, kui tean, et valus on, aga see läheb mööda ja ununeb ka.

Ja nagu eespool keegi ka kirjutas, sünnikanalit läbides saab laps kaasa kaitsavad bakterid. Kuigi statistiliselt see erinevus, et kas keisrilapsed on haigemad kui tavasünnituse lapsed, minu mäletamist mööda väga keisrilaste kahjuks ei olnud, üsna väike vahe oli. Viidet ei oska enam panna, lugesin seda uuringut ja sel teemal mitu aastat tagasi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

Jah, sest uurisin temalt täpsemalt. Enne oma rasedust selline teema huvi ei pakkunud ja polnud selle kohta midagi küsinud.

Lihtsalt huvist, et nüüd, kui ise rase oled, kas pole endal seda tunnet, et tahaks lapse võimalikult loomulikul teel sünnitada? Mina olin enne rasestumist selline, et issand, sünnitamine tundub kohutav, eiei, aga kui rase olin ja seda pisikest tundma hakkasin (tema liigutusi), siis just hakkasin sünnitust ootama ja ei mõelnud sellele, et a la valus on (sest seda on see nagunii). Sünnitus kujunes mõttes ilusaks asjaks (siis lõpuks näen seda pisikest), seda enam, et polnud ju varem seda teinud ???? aga nüüd, sünnitanuna, võin öelda, et oligi armas, mis sest, et ei olnud ka lihtne, 5 tundi presse, laps ei liikunud hästi välja ja lõpuks II astme lahkliha rebend, aga see pole mind pannud mõtlema, et ma uuesti loomulikku sünnitust ei tahaks.. Rohkem positiivsust ja vähem hirme ????

Minu meelest ei ole õiglane rõhuda sellele, et kui naine ei eelista loomulikku sünnitust, siis ta ei taha oma lapsele parimat. Mina näiteks ei saa aru sellest, et kui suudetakse kõiksugu asju välja mõelda, et inimene ei pea kannatama valu, siis sünnitus on põhimõtteliselt ikka sama õudne kui koopa aegadel. Ja see, kuidas meeletult rõhutatakse, et sa pole mingi õige ema kui kõike välja ei kannata, on absurd.
Siin üks kogemus: https://foorum.perekool.ee/teema/soovisin-keisriloiget-mind-veendi-umber-ja-nuud-ei-joua-ara-kahetseda/

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 11:54; 22.08 22:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit ja sealt olen lugenud, kuidas muretsetakse, et äkki tuleb keiser, kuna näiteks pole laps end peaseisu keeranud. Mis selles keisris nii hirmsat on? Mulle näiteks tundub sünnitus 10 korda hirmsam ja mõistagi valusam. Riskid on ju mõlemal.

Võib-olla kardetakse lähedastepoolset hukkamõistu.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja nagu eespool keegi ka kirjutas, sünnikanalit läbides saab laps kaasa kaitsavad bakterid. Kuigi statistiliselt see erinevus, et kas keisrilapsed on haigemad kui tavasünnituse lapsed, minu mäletamist mööda väga keisrilaste kahjuks ei olnud, üsna väike vahe oli. Viidet ei oska enam panna, lugesin seda uuringut ja sel teemal mitu aastat tagasi.

Keisriga sündinutel on statistiliselt suurem tõenäosus ka ülekaalulisusele.
Aga muidugi, ega see vahe pole nii suur, et keisri vajaduse korral end halvasti tunda.

Valude leevendamist tehakse mitmel moel ka tavasünnituse puhul ja minul ühel korral vedas üldsegi nii, et avanemise valusid ei olnudki. Vaid pressimine oli mingil hetkel natuke valus, aga enamuse ajast nagu üks eriti intensiivne trenn.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.08 12:24; 22.08 23:40; 08.09 20:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

Jah, sest uurisin temalt täpsemalt. Enne oma rasedust selline teema huvi ei pakkunud ja polnud selle kohta midagi küsinud.

Lihtsalt huvist, et nüüd, kui ise rase oled, kas pole endal seda tunnet, et tahaks lapse võimalikult loomulikul teel sünnitada? Mina olin enne rasestumist selline, et issand, sünnitamine tundub kohutav, eiei, aga kui rase olin ja seda pisikest tundma hakkasin (tema liigutusi), siis just hakkasin sünnitust ootama ja ei mõelnud sellele, et a la valus on (sest seda on see nagunii). Sünnitus kujunes mõttes ilusaks asjaks (siis lõpuks näen seda pisikest), seda enam, et polnud ju varem seda teinud ???? aga nüüd, sünnitanuna, võin öelda, et oligi armas, mis sest, et ei olnud ka lihtne, 5 tundi presse, laps ei liikunud hästi välja ja lõpuks II astme lahkliha rebend, aga see pole mind pannud mõtlema, et ma uuesti loomulikku sünnitust ei tahaks.. Rohkem positiivsust ja vähem hirme ????

Minu meelest ei ole õiglane rõhuda sellele, et kui naine ei eelista loomulikku sünnitust, siis ta ei taha oma lapsele parimat. Mina näiteks ei saa aru sellest, et kui suudetakse kõiksugu asju välja mõelda, et inimene ei pea kannatama valu, siis sünnitus on põhimõtteliselt ikka sama õudne kui koopa aegadel. Ja see, kuidas meeletult rõhutatakse, et sa pole mingi õige ema kui kõike välja ei kannata, on absurd.

Siin üks kogemus: https://foorum.perekool.ee/teema/soovisin-keisriloiget-mind-veendi-umber-ja-nuud-ei-joua-ara-kahetseda/

Loomuliku sünnituse jaoks on ka valuvaigistavad meetodid ju välja mõeldud. Näiteks epiduraal. Osad muidugi ei jõua seda saada, kui liiga hilja haiglasse jõuavad või on muud vastunäidustused, aga enamasti on seda varianti võimalik kasutada, kuigi ka sel on omad riskid ja võimalikud komplikatsioonid. Näiteks USAs sünnitatakse üliharva ilma epiduraalita, seal vaadatakse nö täiesti naturaalseid sünnitajaid natuke imelikult.

Ma ise ei saanud epiduraali, aga sõbranna ütles, et tema magas epiduraaliga ilusti teki all avanemise valude ajal ja presside ajal ka midagi ei tundnud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõbrannal olemas mõlemad kogemused ja iga kell valib tema hoopis keisri. Sai sünnitusest tohutu trauma, oli väga raske ja vajas intensiivset sekkumist. Lisaks jubedad kompliaktsioonid pärast. Keisriga oli lihtsalt paar esimest päeva valus, aga paranemine läks kiirelt.

Teemaalgataja vastab enda küsimusele või ????

Jah, sest uurisin temalt täpsemalt. Enne oma rasedust selline teema huvi ei pakkunud ja polnud selle kohta midagi küsinud.

Lihtsalt huvist, et nüüd, kui ise rase oled, kas pole endal seda tunnet, et tahaks lapse võimalikult loomulikul teel sünnitada? Mina olin enne rasestumist selline, et issand, sünnitamine tundub kohutav, eiei, aga kui rase olin ja seda pisikest tundma hakkasin (tema liigutusi), siis just hakkasin sünnitust ootama ja ei mõelnud sellele, et a la valus on (sest seda on see nagunii). Sünnitus kujunes mõttes ilusaks asjaks (siis lõpuks näen seda pisikest), seda enam, et polnud ju varem seda teinud ???? aga nüüd, sünnitanuna, võin öelda, et oligi armas, mis sest, et ei olnud ka lihtne, 5 tundi presse, laps ei liikunud hästi välja ja lõpuks II astme lahkliha rebend, aga see pole mind pannud mõtlema, et ma uuesti loomulikku sünnitust ei tahaks.. Rohkem positiivsust ja vähem hirme ????

Minu meelest ei ole õiglane rõhuda sellele, et kui naine ei eelista loomulikku sünnitust, siis ta ei taha oma lapsele parimat. Mina näiteks ei saa aru sellest, et kui suudetakse kõiksugu asju välja mõelda, et inimene ei pea kannatama valu, siis sünnitus on põhimõtteliselt ikka sama õudne kui koopa aegadel. Ja see, kuidas meeletult rõhutatakse, et sa pole mingi õige ema kui kõike välja ei kannata, on absurd.

Siin üks kogemus: https://foorum.perekool.ee/teema/soovisin-keisriloiget-mind-veendi-umber-ja-nuud-ei-joua-ara-kahetseda/

Polegi rõhunud üldse sellele muidu, loe uuesti juttu ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 20.08 09:32; 22.08 17:39; 22.08 20:36; 23.08 07:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrit õigustavad need kes ei hooli lapse ja enda tervisest. Pidades seda lihtsamaks variandiks. Väga naiivne.

Muidugi on olukordi kus see päästab lapse v ema elu aga need on erandid, need ei kuulus selle alla. Pean silmas seda õigustamist, et Iga kell enne keiser kui piinlemine jne.

Keiser ei ole loomulik sünnituse viis ja sellel on kordades rohkem ohtusid kui loomulikul sünnitusel, see on meditsiiniline fakt.

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 10:58; 23.08 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keisrit õigustavad need kes ei hooli lapse ja enda tervisest. Pidades seda lihtsamaks variandiks. Väga naiivne.

Muidugi on olukordi kus see päästab lapse v ema elu aga need on erandid, need ei kuulus selle alla. Pean silmas seda õigustamist, et Iga kell enne keiser kui piinlemine jne.

Keiser ei ole loomulik sünnituse viis ja sellel on kordades rohkem ohtusid kui loomulikul sünnitusel, see on meditsiiniline fakt.

Hapnikupuudusest tingitud kahjustused ja väärarengud on kordades rohkem levinud, kui keisrist tulenevad samaväärsed elu pöördumatult muutvad komplikatsioonid. Ükski ämmaemand ega arst ei saa lõpuni aru ega võta hiljem vastutust hapnikupuuduse valesti hindamise eest. Ükski neist ei ole ka koguaeg naise kõrval, suutmaks tagada täielikku lapse heaolu. Keisri ajal on personal olemas täiskoosseisus igal sekundil.

21.sajandil kuulda kõrvalt palatitest naiste röökimist, pole ka eriti inimlik ega osa imelisest sünnituselamusest. Üks venelane kutsus ema appi ja kisendas vene kõige rõvedama sõimuga võidu “ei taha, ei taha” üle kogu osakonna. Ema vaimne ja füüsiline tervis nii enne kui pärast on täpselt sama olulised kui lapse omad. Ja tuletan ikka meelde, et kõigil ei tule lapsed, lups ja lups, välja. Naistel võiks olla siiski vabadus valida ja nende soove võiks rohkem kuulata, mitte neid marginaliseerida või alavääristada.

Mina eelistan keisrit, sest enne lõigatagu mind, kui et kehitatakse pärast koos arstide ringkaitsega õlgu lapse hapnikupuudusest tingitud väärarengute peale.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.08 09:10; 23.08 13:10;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 54 )


Esileht Lapse ootamine Miks keisrit nii peljatakse?