Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks keskmine pk kägu rumal on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Miks keskmine pk kägu rumal on?

Postitas:
Kägu

Kas perekooli foorum on mingi rumalate eri? Vaata üht või teist teemaalgatust, enamik neist ei anna kuidagi intelligentse inimese mõtlemise mõõtu välja. Teatav hulk on lausa piinlikkuse tipp, kus inimesed vist ei taipa ka, et nad oma rumalust eksponeerivad.

+14
-27
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 31 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

A kuidas sa nüüd ise parem oled?

+30
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

A kuidas sa nüüd ise parem oled?

Lihtsalt. Fakti konstateerimine ei tee mitte kellestki rumalat.

+8
-25
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga ometi leiad end pidevalt siit… sööd ja salgad?
Aga üldiselt on vastuste hulga ja provotseeringu järgi kaugele aru saada Jälkuri M.O. – teha vihaleajav sõnavõtt ja siis teema võimalikult solvavate vastustega “käima lükata”. Pole mõtet sellisele hagu anda, tema ise on siin kõikse põlastusväärsem kõikidest teemaalgatajatest. Ta ei tee ju faktil ja arvamusel vahet- oskus, mis on tänapäeva meediatarbijal algklassitase.

Küll aga on olemas perekooli väljapaistev lollus ja sellel kindlasti on omad põhjused, mida ma püüangi teada saada.

Ometi piisaks ainult peeglisse vaatamisest ja endale ausalt vastamisest, miks sa oled siin (pealegi haiglaselt tihti, järelikult on arengutase vastav ja miski sind siin hoiab) ja miks sa siin teemasid a) loed ja b) teed. Ja ongi kogu müstika.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No minu arust on sinu postitus rumalam kui keskmine perekooli teema. Esiteks konstateerid sa enda arust fakti, aga tegelikult räägid oma muljest. Teiseks ei ole sul vist üldse ettekujutust, millist mõju omab sõnastus ning tausta teadmine iga teema puhul. Jutt, mis 12-aastase suust kõlab tark, on 30-aastase suust naeruväärne ning 70-aastase suust paneb juba mõistuses kahtlema. Mõte, mis raske minevikuga inimesele tundub ulme, on lillelisest lapsepõlvest tulnule reaalsus. Jne. Mingi paari lause järgi kellegi rumalaks nimetamine näitab ainult nimetaja enda rumalust.

+31
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Aga ometi leiad end pidevalt siit… sööd ja salgad?

Eks see ole nagu mõne ebameeldiva õppeainega – asi ei meeldi, aga tead, et see valdkond tuleb endale samuti selgeks teha.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tooks vähemalt konkreetse näitegi, et milline siis on see hirmus rumal.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

No minu arust on sinu postitus rumalam kui keskmine perekooli teema. Esiteks konstateerid sa enda arust fakti, aga tegelikult räägid oma muljest. Teiseks ei ole sul vist üldse ettekujutust, millist mõju omab sõnastus ning tausta teadmine iga teema puhul. Jutt, mis 12-aastase suust kõlab tark, on 30-aastase suust naeruväärne ning 70-aastase suust paneb juba mõistuses kahtlema. Mõte, mis raske minevikuga inimesele tundub ulme, on lillelisest lapsepõlvest tulnule reaalsus. Jne. Mingi paari lause järgi kellegi rumalaks nimetamine näitab ainult nimetaja enda rumalust.

Ma nii huvi pärast palun sul siit ajaviitejuttude esilehelt siia ritta laduda 10 teemaalagtust, mis sulle arukad tunduvad. Siis räägime edasi.

+3
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma nii huvi pärast palun sul siit ajaviitejuttude esilehelt siia ritta laduda 10 teemaalagtust, mis sulle arukad tunduvad. Siis räägime edasi.

Hmm. Sa oled veel rumalam kui arvasin? Ka arukaks nimetamine on täpselt sama rumal paari rea pealt, kui rumalaks nimetamine. Hinnangu andmisest üldiselt rääkisin. Näiteks võtame teema puukborrelioosi ja -entsefaliidi vaktsiinist. Jah, küsimus on rumal, inimene ei tea, et borrelioosi vaktsiini pole olemas. Kuid siit ei või teha järeldust, et inimene üleüldiselt rumal on. Võimalik, et juhtus teemavaldkond, millest ta midagi ei tea. Mina võiks näiteks kokandusest sama rumalaid küsimusi küsida. Või autoasjandusest. Samas on valdkondi, mida tunnen hästi ja väga hästi. Olen ma rumal või mitte? Ei ole võimalik öelda.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nt “kas pakse peab erikohtlema…” ja see on saanud 36 kommentaari.
“öööö, miks sa ei joo”‘ 29 kommi
“Stockholmi dieedi näidismenüü”
“Mis vanusest inimene kibestub”
“Meie armsad influemcerid”
Jne
Need tunduvad teile arukate inimeste algatatud või?

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

Hmm. Sa oled veel rumalam kui arvasin? Ka arukaks nimetamine on täpselt sama rumal paari rea pealt, kui rumalaks nimetamine. Hinnangu andmisest üldiselt rääkisin.

Tõesti? Mina tean, et ükski arukas inimene ei algata lollakat teemat.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jne

Paksused erikohtlemise teemas küll midagi rumalat ei näe. Harilik arutelu. Ööö miks sa ei joo – samuti väga eluline teema. Kui sulle probleem võõras on, siis on see sinu probleem, mitte pole teemaalgataja rumal. Kibestumise teema on tõesti rumal, kuid seepärast pole veel teemaalgataja rumal. Muudest teemadest ei tea midagi ja ei viitsi ka vaadata.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti? Mina tean, et ükskiükarukas arukas inimene ei algata lollakat teemat.

Oota, aga sina ise ja su käesolev teema? Teema on ju lollakas. Nüüd on kaks varianti, kas oled sinagi seepärast lollakas või siis ei pea su väide paika. Vali.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jne

Paksused erikohtlemise teemas küll midagi rumalat ei näe. Harilik arutelu. Ööö miks sa ei joo – samuti väga eluline teema. Kui sulle probleem võõras on, siis on see sinu probleem, mitte pole teemaalgataja rumal. Kibestumise teema on tõesti rumal, kuid seepärast pole veel teemaalgataja rumal. Muudest teemadest ei tea midagi ja ei viitsi ka vaadata.

Ükski intelligentne inimene ei algata teemat “öööö, miks sa ei joo”. Sinu meelest on siis võimalik, et sellise teema algataks nt Kaja Kallas?
Ja mingit paksude erikohtlemist pole olemas.

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

.

Oota, aga sina ise ja su käesolev teema? Teema on ju lollakas. Nüüd on kaks varianti, kas oled sinagi seepärast lollakas või siis ei pea su väide paika. Vali.

Minu teema on tark teema, sest ma päriselt tahan ka teada, miks perekool eriliselt lollusega välja paistab. Oskad vastata?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgatus on “otse kümnesse” arvestades, kui palju seda miinustatakse.
Mõnus provokatsioon, sest adekvaatset vastust andma oleksid siinses foorumis võimelised vähesed.

Ootan arengut huviga.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu teema on tark teema, sest ma päriselt tahan ka teada, miks perekool eriliselt lollusega välja paistab. Oskad vastata?

Ei oska, nagu ma ei oska vastata ka küsimustele “Miks maa lapik on?”, “Miks Anne Veski on kuninganna Victoria ema?” või “Miks on sipelgad suuremad kui elevandid?”.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei oska, nagu ma ei oska vastata ka küsimustele “Miks maa lapik on?”, “Miks Anne Veski on kuninganna Victoria ema?” või “Miks on sipelgad suuremad kui elevandid?”.

Sinu toodud võrdlused näitavad sindki rumalana, sest selliseid nähtusi pole olemas. Küll aga on olemas perekooli väljapaistev lollus ja sellel kindlasti on omad põhjused, mida ma püüangi teada saada.
Jääbki üle kahtlustada, et sina seda lollust siin ei taju, mis ütleb sinu kohta paraku kõik.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jääbki üle kahtlustada, et sina seda lollust siin ei taju, mis ütleb sinu kohta paraku kõik.

Või siis ütleb see just kõike sinu kohta, kes kõike tundmatut lollusena tajub. Eks see küsimus jääbki lahtiseks.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Või siis ütleb see just kõike sinu kohta, kes kõike tundmatut lollusena tajub. Eks see küsimus jääbki lahtiseks.

Selle tundmatu mõtlesid sa praegu omast peast välja. Mitte ükski neist teemadest pole tundmatu, olen kõigist kuulnud, mis ei tähenda, et ma peaksin neid arukateks pidama. Sa pead siis arukaks kõike, millest sa midagi kuulnud oled ja tead?

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pead siis arukaks kõike, millest sa midagi kuulnud oled ja tead?

Sa ikka ei saanud aru? Seletan viimast korda. Ma ei jaga igal sammul hinnanguid teemade autoritele. Teemad võivad mulle tunduda veidrad või sisaldada rumalusi, kuid ühe teema pealt ei saa teha järeldust teema autori rumaluse või arukuse kohta. Isegi sina oled tõenäoliselt arukas, kuigi tegid selle lolli teema ning oled ilmselt üle keskmise ennast täis. Küllap oled noor. Või on sul väga igav ja vaja provotseerida. Aga sorri, kurvastan sind nüüd, ma lõpetan sellel teemal diskuteerimise.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka ei saanud aru? Seletan viimast korda. Ma ei jaga igal sammul hinnanguid teemade autoritele. Teemad võivad mulle tunduda veidrad või sisaldada rumalusi, kuid ühe teema pealt ei saa teha järeldust teema autori rumaluse või arukuse kohta. Isegi sina oled tõenäoliselt arukas, kuigi tegid selle lolli teema ning oled ilmselt üle keskmise ennast täis. Küllap oled noor. Või on sul väga igav ja vaja provotseerida. Aga sorri, kurvastan sind nüüd, ma lõpetan sellel teemal diskuteerimise.

Kordame siis veel kord, kui ühest korrast ei piisanud: mitte ükski intelligentne ja arukas inimene ei algata lolli teemat. Mu meelest pole nii keeruline, et sellest mitte aru saada, aga sa vist tõesti ei saa.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kordame siis veel kord, kui ühest korrast ei piisanud: mitte ükski intelligentne ja arukas inimene ei algata lolli teemat. Mu meelest pole nii keeruline, et sellest mitte aru saada, aga sa vist tõesti ei saa.

Kui vaadata minu teemaalgatusele antud hinnanguid, siis kõik klapib. Tarkade suhe lollidesse on igas ühiskonnas enam vähem sama, tarku on lollidega võrreldes imevähe. See on vist ka üks põhjuseid perekoolis vohavale lollusele, aga ilmselt mitte ainuke.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline läbilõige ühiskonnast. Ei ole eri. Mis siis?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma igaks juhuks küsin, et kas sa tahad sellega öelda, et Eesti kogu ühiskond ongi lollide eri.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma igaks juhuks küsin, et kas sa tahad sellega öelda, et Eesti kogu ühiskond ongi lollide eri.

Küsisid, et miks “keskmine pk kägu rumal on”? See eeldab, et jaotus jätkub skaalal mõlemale poole. Keskmine ei võrdu kogu.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

“Kõige õiglasemalt on siin ilmas jagatud mõistust. Igaüks arvab, et temal on seda küllalt.”

Ja vanasõna ütleb, et küsija suu pihta ei lööda, aga seda meie teemaalgataja oma suures tarkuses ei tea ega täida…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

.

Paistab välja võrreldes millega?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No üks perekoolikas usub, et ta kodus kummitab, üks küsib tõsimeeli kas peaks kartma pisikuid kui ülemine naaber rõdul köhib, jätab küll sellise rumala mulje

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsida/arutleda võib kõike, mul ei ole selle kohta ühtegi pretensiooni. Pigem on siin see suureks probleemiks, et ei loeta korralikult teksti ja/või saadakse sellest valesti aru. Keegi küsib laktoosivaba juustu asendust ja talle soovitatakse laktoosivaba juustu (enne just jäi silma). Sellise malli järgi vastamine on nii tüüpiline siin. Vahel võib tekkida pähe küsimus, et krt, kas sa oled loll või millest sa aru ei saa (kui mõni põhjendamatult vaidleb nt), aga tegelikult ei pruugi inimene üldsegi rumal olla. Lihtsalt löövad välja teatud isikuomadused või ignorantsus.

+2
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks keskmine pk kägu rumal on?