Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks koerad inimest lakuvad?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Miks koerad inimest lakuvad?

Postitas:
Kägu

Kas inimene on must? Või on see hoolitsus inimese vastu? Või on koeral endal mõnus lakkuda? Või saab ta inimese nahalt mingeid aineid (soolad, näiteks?). Mu koer kogu aeg tahab mu varbaid lakkuda, teeb seda hoole ja innuga. Sääri lakub ka, aga varbaid eriti. Minul sellega tõrget pole, mõnus on ja lasen tal lakkuda, tütar aga ei salli seda lakkumist ja ütleb selle kohta “iu” 🙂

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
kitah

Kass lakub ka, rott lakub ja isegi lehm lakub (teisi loomi ma ei tea, pole kokkupuudet olnud). Varbad meeldivad neile miskipärast jah eriti 😀
Ühest küljest on see nn sotsiaalhooldus, no nagu ahvid vastastikku kirpe otsivad ja hobused teineteist selja pealt nakitsevad. Võõral seda ei tehta, see näitab, et loom peab sind oma karja liikmeks. Puhastamise eesmärk muidugi ka, aga see pole primaarne, elik kui looma arvates sa tõesti oled tema jaoks must (loe: lõhnad valesti). Nt kui ma olen käsi kreemitanud ja need rotipuuri topin, siis kibekiiresti limpsitakse kõik sõrmed üle.
Ja muidugi veel selleks, et saada informatsiooni. Lehm on jube uudishimulik loom (juba vasikadki, aga ega täiskasvanudki teistmoodi pole) ja üritab kõike keelega katsuda. Vaat see on tõesti iuu, sest pärast oled selle ilaga koos.
Teraapiline efekt. Nii nagu nt kassiema (või üldse loomaema, minu pärast ka isa) lakuvad poegi või teist looma, antud juhul siis inimest – see annab signaali, sa oled oma, rahune maha, kõik on korras, kõik on turvaline. Koer lakub ka vabandamise eesmärgil, no et anna andeks, oleme kõik omad joped, eksju, ära pahanda mu peale. Või siis lohutuseks, kui sa kurb oled.
Lisaks olen ma tähele pannud, et kassid lakuvad mu käsi täpselt haige koha pealt. Lakub üle ja siis mässib ennast selle ümber, nagu kompressi teeks. Sugulasel olid pidevalt käed korpas, allergiad, ja nad võtsid koera, ja koer lakkus tema käsi ja mingil hetkel said need korbast puhtaks.
Rotid niisama, pluss veel näkitsevad tasakesi, ja siis lakub uuesti. Kass lakub pikalt ja põhjalikult, rott teeb kiiresti limps-limps-limps, naks-naks-naks, limps-limps-limps. Jube mõnus on, tõeline teraapia 😀

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas inimene on must? Või on see hoolitsus inimese vastu? Või on koeral endal mõnus lakkuda? Või saab ta inimese nahalt mingeid aineid (soolad, näiteks?). Mu koer kogu aeg tahab mu varbaid lakkuda, teeb seda hoole ja innuga. Sääri lakub ka, aga varbaid eriti. Minul sellega tõrget pole, mõnus on ja lasen tal lakkuda, tütar aga ei salli seda lakkumist ja ütleb selle kohta “iu” 🙂

Sõltub koerast. Mul on alati koerad olnud ja sugugi mitte kõigile pole meeldinud lakkuda. Üks kunagistest limpsas paar korda nagu rahustuseks üle käe, teisele meeldisid ainult ema varbad. Mõni on ainult kriimustusi puhastada proovinud. Praegustest koertest ühele meeldib korra üle lõua keelega tõmmata, teine ei ole üldse lakkuja. Võta siis kinni. Lohutajad ja kurva meeleolu tunnetajad on kõik olnud. Istuvad kõrvale ja toetuvad vastu nagu teadaandmiseks, ma olen siin ja sinuga.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://lemmik.postimees.ee/6517645/huvitav-teada-miks-koerad-inimeste-nagusid-lakuvad
Lakkumise ajal vabastab koera aju endorfiine, mis tekitavad heaolu- ja rahutunnet. Pole siis ime, et nad seda pidevalt teha soovivad.

Üheks lakkumise põhjuseks on see, et koer tunnistab sind kui oma karja juhti ning näitab lakkudes üles oma austust. Kui sul on rohkem kui üks koer, on kõige lakkumishimulisem neljajalgne karjas kõige madalamal positsioonil.

https://www.koer.ee/Kas_koer_lakub_voi_musitab_.html
Inimesed on tõlgendanud “koeramusid” kui koera sõbralikkuse avaldust. Teisalt vöivad liig pealetikkuvad koeramusid olla dominantse koera poolt tähelepanu vöitmiseks ja oma dominantsuse märkimiseks – sel juhul on parimaks käsuks “Fu!” või “Ei”.

https://lemmikloom.delfi.ee/koer/kust-tuleb-koertel-komme-alalopmata-inimese-nagu-lakkuda?id=85599009
Tavaline koera näolakkumine on arenenud hundikutsika käitumisest, kui nood lakuvad täiskasvanute suud, et kutsuda esile osaliselt seeditud toidu väljaoksendamine. Nii liiguvad kutsikad emapiima juurest osaliselt seeditud toidu ja seejärel juba tahke toidu söömise juurde.
Teise koera näo või ka inimese näo lakkumine on normaalne sotsiaalne käitumine. Lakkumine võib olla rahustav žest, mis annab märku koera sotsiaalsest lugupidamisest.
See võib olla ka signaal, et saada rohkem toitu, täiendavat sotsiaalset teavet, tähelepanu või olla kiindumuse märgiks.

Väga palju arvamusi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
kitah

Palju jah, aga nad kõik on õiged. St ühel hetkel on ajendiks üks asi, teisel juhul teine. Mõtted on erinevad, aga väljund on sama 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Milvi Kiisu

Parem las lakuvad inimese nägu ja käsi kui üksteise tagumikku.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks nad teevad neid asju kordamööda.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks nad teevad neid asju kordamööda.

Sellepärast ma ei saagi aru koeramusitajatest – öäkk, kui juhtun nägema.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest meil on kondid sees

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest meil on kondid sees

Logisin spetsiaalselt sisse, et sellele postitusele pluss panna.

Lühidalt ja sisukalt kokku võetud vastus teemaalgatusele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest meil on kondid sees

Logisin spetsiaalselt sisse, et sellele postitusele pluss panna.

Lühidalt ja sisukalt kokku võetud vastus teemaalgatusele.

Lühidalt – tõsi. Sisukalt – ei. Koerad ei laku konte, vaid närivad, muide.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
nyah nyah

Sotsiaalne instinkt, omane kõigile karjaloomadele. Ka inimestel on läbi aegade olnud sääraseid tavasid, millega väljendataxe hoolimist & yhtekuuluvust — alates ‘pea sorimisest’ ehk tingutõrjest & lõpetades lauluga Peeee-see mu sellllgaaa. Ilusalongis ju ka naudid, kui teenindajad Sind ‘lakuvad’. Loom lihtsalt sama asja yritab teha tema käsutuses olevate vahenditega.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilusalongis mina naudin küll, kui hästi läheb, aga “lakkuja” kindlasti mitte.
Temal vaevalt et endorfiinid vallanduvad 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kass lakub ka, rott lakub ja isegi lehm lakub (teisi loomi ma ei tea, pole kokkupuudet olnud). Varbad meeldivad neile miskipärast jah eriti 😀

Ühest küljest on see nn sotsiaalhooldus, no nagu ahvid vastastikku kirpe otsivad ja hobused teineteist selja pealt nakitsevad. Võõral seda ei tehta, see näitab, et loom peab sind oma karja liikmeks. Puhastamise eesmärk muidugi ka, aga see pole primaarne, elik kui looma arvates sa tõesti oled tema jaoks must (loe: lõhnad valesti). Nt kui ma olen käsi kreemitanud ja need rotipuuri topin, siis kibekiiresti limpsitakse kõik sõrmed üle.

Ja muidugi veel selleks, et saada informatsiooni. Lehm on jube uudishimulik loom (juba vasikadki, aga ega täiskasvanudki teistmoodi pole) ja üritab kõike keelega katsuda. Vaat see on tõesti iuu, sest pärast oled selle ilaga koos.

Teraapiline efekt. Nii nagu nt kassiema (või üldse loomaema, minu pärast ka isa) lakuvad poegi või teist looma, antud juhul siis inimest – see annab signaali, sa oled oma, rahune maha, kõik on korras, kõik on turvaline. Koer lakub ka vabandamise eesmärgil, no et anna andeks, oleme kõik omad joped, eksju, ära pahanda mu peale. Või siis lohutuseks, kui sa kurb oled.

Lisaks olen ma tähele pannud, et kassid lakuvad mu käsi täpselt haige koha pealt. Lakub üle ja siis mässib ennast selle ümber, nagu kompressi teeks. Sugulasel olid pidevalt käed korpas, allergiad, ja nad võtsid koera, ja koer lakkus tema käsi ja mingil hetkel said need korbast puhtaks.

Rotid niisama, pluss veel näkitsevad tasakesi, ja siis lakub uuesti. Kass lakub pikalt ja põhjalikult, rott teeb kiiresti limps-limps-limps, naks-naks-naks, limps-limps-limps. Jube mõnus on, tõeline teraapia 😀

Kreemis on pigem rasvad, seepärast lakuvad.

Aga muidu haiseb jalajuust nagu söögijuust, kunagi telekast veel nägin, et seal pidavat olema samad bakterid. Sellepärast lakutaksegi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu koer lakub kõiki, mitte ainult mind. Keegi väitis, et võõrast ei laku. Lakuvad küll.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu uhke hundikas ei lakkunud kellegi varbaid. Ainult kui kurb olin või pisara poetasin tuli limpsama aga mitte “lakkuma”. Issand kuidas ma teda igatsen.

+1
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks koerad inimest lakuvad?