Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks koolid koroonat täis on?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Miks koolid koroonat täis on?

Postitas:
Kägu

Näiteks Soome koolimajad- vanad, halb siseõhk, hallitus. Ometigi seal koolides ei voha koroona. Soome terviseameti lehelt saab lugeda, et selle aasta 20.augustiks olid kõik Soome maakonnad andnud teada natuke üle 98 tuhandest lähikontaktsest inimesest ja neist reaalselt haigestus 1,9%. Tegu oli lasteaia ja kooli keskkonnas olnud lähikontaktsetega.
Kui hakata mõtlema miks Eesti koolides on selline olukord siis tuleb mulle pähe ainult üks asi- Soome lapsed veedacad kõik vahetunnid õues joostes, kiikudes, ronides. Ja kõik lähevad õue. Õpetajad vahetustega on samuti õues korrapidajad. Eestis aga kahjuks istutakse 6-7 tundi kinnises koolimajas ????????‍♀️

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ise küsid ja ise vastad?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte Soomes teised reeglid pole testimisel? Testitakse ainult sümptomitega lapsi?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi oma kooli eest. Meie koolis veedavad samuti lapsed vahetunnid õues. Samuti avatakse iga vahetund aknad. Hetkel, kui Tallinna koolid olid distantsõppel, oli meie kool lahti. Ei olnud koroonat täis. Testitulemuste järgi läks koju nädalas 0.00000000x% lastest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Test ja haige ei ole ju üks ja sama. Alguses juba öeldi, et testid on haigussümptomiteta inimestele. Meil testitakse kõiki. Kui vaktsineerituid ka testitaks, vat siis saaks alles vägevad numbrid.

+3
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Test ja haige ei ole ju üks ja sama. Alguses juba öeldi, et testid on haigussümptomiteta inimestele. Meil testitakse kõiki. Kui vaktsineerituid ka testitaks, vat siis saaks alles vägevad numbrid.

Koolides testitakse ka vaksituid.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Test ja haige ei ole ju üks ja sama. Alguses juba öeldi, et testid on haigussümptomiteta inimestele. Meil testitakse kõiki. Kui vaktsineerituid ka testitaks, vat siis saaks alles vägevad numbrid.

Koolides testitakse ka vaksituid.

Praegu veel

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Räägi oma kooli eest. Meie koolis veedavad samuti lapsed vahetunnid õues. Samuti avatakse iga vahetund aknad. Hetkel, kui Tallinna koolid olid distantsõppel, oli meie kool lahti. Ei olnud koroonat täis. Testitulemuste järgi läks koju nädalas 0.00000000x% lastest.

Testitud on neid vist 3 nädalat, kui ma ei eksi? No kui suur see kool küll olema peab, et saad üheksa komakohaga tõenäosuse öelda? Ehk oleks lihtsam öelda, et pole ühtegi koroonahaiget selle kiirtestiga avastatud? Sest kui üks on, siis nt 100- lapselise kooli puhul tähendab see juba 0,1%.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi oma kooli eest. Meie koolis veedavad samuti lapsed vahetunnid õues. Samuti avatakse iga vahetund aknad. Hetkel, kui Tallinna koolid olid distantsõppel, oli meie kool lahti. Ei olnud koroonat täis. Testitulemuste järgi läks koju nädalas 0.00000000x% lastest.

Testitud on neid vist 3 nädalat, kui ma ei eksi? No kui suur see kool küll olema peab, et saad üheksa komakohaga tõenäosuse öelda? Ehk oleks lihtsam öelda, et pole ühtegi koroonahaiget selle kiirtestiga avastatud? Sest kui üks on, siis nt 100- lapselise kooli puhul tähendab see juba 0,1%.

???

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Räägi oma kooli eest. Meie koolis veedavad samuti lapsed vahetunnid õues. Samuti avatakse iga vahetund aknad. Hetkel, kui Tallinna koolid olid distantsõppel, oli meie kool lahti. Ei olnud koroonat täis. Testitulemuste järgi läks koju nädalas 0.00000000x% lastest.

Testitud on neid vist 3 nädalat, kui ma ei eksi? No kui suur see kool küll olema peab, et saad üheksa komakohaga tõenäosuse öelda? Ehk oleks lihtsam öelda, et pole ühtegi koroonahaiget selle kiirtestiga avastatud? Sest kui üks on, siis nt 100- lapselise kooli puhul tähendab see juba 0,1%.

???

Nojah, 1 null kadus kuhugi. 1 laps 1000-lapselise kooli puhul tähendab 0,1%. Ja noh.. 10 000 või miljoni lapsega kooli meil ehk ei ole, et nii paljudest komakohtadest rääkida…

Aga jah, ma võiksin oma teksti enne ärasaatmist korralikult üle vaadata enne ärasaatmist, eriti, kui teise teksti kalla norin. Sorry 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes on palju rohkem vaktsineerituid, kohati üle 80-90 protsendi.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laste kooli näide. Õpetajatest on küll paljud vaktsineeritud, aga kevad-talvel AZ-ga, mis tähendab, et see sügis hakkasid riburadapidi haigestuma õpetajad. Mitmes klassis tekkis kolle, ilmselt õpetajast alguse saanud. Enne sügisvaheaega oli olukord juba väga nutune, väga palju õpetajaid haiguslehel koroonaga, õpilaste seas haigestunuid. Paljud õpetajad olid plaaninud vaheajal tõhustusdoosi minna tegema, aga haigestusid enne seda. Mõni neist on 3-4 nädalat juba haiguslehel olnud. Nüüd hakkab olukord vaikselt paranema (see, et osad klassid olid distantsil, aitas hajutada), järgmine nädal on väike vahetus, need, kes enne olid distantsil, saavad kooli, distantsile jäävad teised klassid. Noorema lapse klassist on neil kahel nädalal kiirtestimisega tulnud nii mõnigi positiivne, kel pärast ka PCR-positiivne, nii et näha on, et nakatumisahelate katkestamisel on kiirtestimine toimimas. Tagantjärele tarkus ei aita nüüd kedagi, aga Tallinnas vähemalt oleks pidanud osades koolides juba nädal või kaks enne vaheaega  distantsile minema. Ja kiirtestimisega koolides oleks pidanud alustama vähemalt oktoobris juba.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil propageerib nüüd sopameedia, et teismelistel on võimalik vaktsineerida end salaja, seega soovib meedia lüüa kiilu vanemate ja laste vahele.

Milliseid suurepäraseid soovitusi jagavad lapsajakirjanikud

https://epl.delfi.ee/artikkel/95107843/noored-kes-vaktsineerivad-end-vanemate-teadmata-uhel-hetkel-see-tuleb-valja-ja-ma-ei-tea-mis-siis-saab

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Meil propageerib nüüd sopameedia, et teismelistel on võimalik vaktsineerida end salaja, seega soovib meedia lüüa kiilu vanemate ja laste vahele.

Milliseid suurepäraseid soovitusi jagavad lapsajakirjanikud

https://epl.delfi.ee/artikkel/95107843/noored-kes-vaktsineerivad-end-vanemate-teadmata-uhel-hetkel-see-tuleb-valja-ja-ma-ei-tea-mis-siis-saab

Kui nüüd juhtub, et sellel on mõni pikaajalisem negatiivne tagajärg mõnele salaja süstisaanule, kes vastutab… Ka see laps?

+2
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui nüüd juhtub, et sellel on mõni pikaajalisem negatiivne tagajärg mõnele salaja süstisaanule, kes vastutab… Ka see laps?

Aga kes muidu vastutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd juhtub, et sellel on mõni pikaajalisem negatiivne tagajärg mõnele salaja süstisaanule, kes vastutab… Ka see laps?

Aga kes muidu vastutab?

Kas äkki riik vastutab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärele tarkus ei aita nüüd kedagi, aga Tallinnas vähemalt oleks pidanud osades koolides juba nädal või kaks enne vaheaega  distantsile minema.

Miks just Tallinnas? Harjumaa koos Tallinnaga on kogu sügise jooksul olnud stabiilselt nakatumisnäitajate poolest 11.–13. maakond 15 maakonna hulgas, kordagi pole näitajad Eesti keskmiseni või sellest kõrgemale jõudnud.

 

Seda jah, et testima oleks võinud varem hakata. Mitte ainult Tallinnas, vaid igal pool. Ja eriti just kõrge nakatumusega maakondades.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärele tarkus ei aita nüüd kedagi, aga Tallinnas vähemalt oleks pidanud osades koolides juba nädal või kaks enne vaheaega distantsile minema.

Miks just Tallinnas? Harjumaa koos Tallinnaga on kogu sügise jooksul olnud stabiilselt nakatumisnäitajate poolest 11.–13. maakond 15 maakonna hulgas, kordagi pole näitajad Eesti keskmiseni või sellest kõrgemale jõudnud.

Seda jah, et testima oleks võinud varem hakata. Mitte ainult Tallinnas, vaid igal pool. Ja eriti just kõrge nakatumusega maakondades.

Nimetasin ainult Tln omi, kuna nende kohta tean enda laste ja enda sõprade kaudu olukorrast rohkem. Vähemalt nendes Tln koolides, kus mõned mu sõbrannat töötavad ja ka laste sõbrad käivad, oli olukord halb. Mujal mul koolides tuttavaid ei ole, nii et ei tea, mis seis päriselt oli. Numbrid paberil on üks asi, aga kui nt mõnes koolis on korraga 12-13 õpetajat haiguslehel, siis pole kedagi klassi ettegi saata, nende õpetajate õpetatud klassides hakkas riburadapidi ka õpilasi haigeks jääma jne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tagantjärele tarkus ei aita nüüd kedagi, aga Tallinnas vähemalt oleks pidanud osades koolides juba nädal või kaks enne vaheaega distantsile minema.

Miks just Tallinnas? Harjumaa koos Tallinnaga on kogu sügise jooksul olnud stabiilselt nakatumisnäitajate poolest 11.–13. maakond 15 maakonna hulgas, kordagi pole näitajad Eesti keskmiseni või sellest kõrgemale jõudnud.

Seda jah, et testima oleks võinud varem hakata. Mitte ainult Tallinnas, vaid igal pool. Ja eriti just kõrge nakatumusega maakondades.

Nimetasin ainult Tln omi, kuna nende kohta tean enda laste ja enda sõprade kaudu olukorrast rohkem. Vähemalt nendes Tln koolides, kus mõned mu sõbrannat töötavad ja ka laste sõbrad käivad, oli olukord halb. Mujal mul koolides tuttavaid ei ole, nii et ei tea, mis seis päriselt oli. Numbrid paberil on üks asi, aga kui nt mõnes koolis on korraga 12-13 õpetajat haiguslehel, siis pole kedagi klassi ettegi saata, nende õpetajate õpetatud klassides hakkas riburadapidi ka õpilasi haigeks jääma jne.

Parandus: mõned mu sõbrannad

(Palun, palun, moded, pange muutmisvõimalus tagasi, nii närvi ajab, kui näen neid näpukaid, mis sisse jäävad, aga muuta ei saa.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Numbrid paberil on üks asi, aga kui nt mõnes koolis on korraga 12-13 õpetajat haiguslehel, siis pole kedagi klassi ettegi saata, nende õpetajate õpetatud klassides hakkas riburadapidi ka õpilasi haigeks jääma jne.

Mul on vastupidine näide numbritest ja tegelikkusest: minu ühe lapse koolis on õpetaja, kes on iga natukese aja tagant karantiinis, sest õpetab paljudes klassides nii põhikoolis kui gümnaasiumis. Ilmselgelt ei ole ta vaktsineeritud ega läbi põdenud (vähemalt mitte viimase 6 kuu jooksul siis). Ehk siis inimene, kes võiks töötada, tunde anda, kuid lihtsalt mingitel müstilistel põhjustel eelistab nädalate kaupa isolatsioonis istuda ja lasta teistel õpetajatel oma tööd teha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et minu tln kesklinnakoolides käivate laste klassides on olukord olnud terve sügise normaalne, keegi haigestunud ei ole, aga üks laps õpib tänasest ikkagi kodus. Mis kaalutlustel, ei tea, tundub, et ainus mõjur oli Kõlvarti korraldus hajutada iga hinna eest.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et minu tln kesklinnakoolides käivate laste klassides on olukord olnud terve sügise normaalne, keegi haigestunud ei ole, aga üks laps õpib tänasest ikkagi kodus. Mis kaalutlustel, ei tea, tundub, et ainus mõjur oli Kõlvarti korraldus hajutada iga hinna eest.

et kuna on linnapea korraldus 30-50% õpilastest koduõppele saata, siis saadetaksegi suvalisi klasse?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin veel lisada, et minu tln kesklinnakoolides käivate laste klassides on olukord olnud terve sügise normaalne, keegi haigestunud ei ole, aga üks laps õpib tänasest ikkagi kodus. Mis kaalutlustel, ei tea, tundub, et ainus mõjur oli Kõlvarti korraldus hajutada iga hinna eest.

et kuna on linnapea korraldus 30-50% õpilastest koduõppele saata, siis saadetaksegi suvalisi klasse?

Mulle tundub küll nii. Kuna 4.-8. klass juba olid distantsõppel, siis nemad peavad nüüd koolis olema (ütles Kõlvart), seega saavad distantsile minejad tulla ainult 9.-12. klasside hulgast. Lõpuklassid jäavad arusaadavatel kaalutlustel kooli ja järgi jääbki 10.-11. klass, kes nüüd koju pidid jääma, olgu nende seis nakatumistega milline iganes. St vanematele ei ole tulnud mingit infot, et lapsed jäävad distantsõppele, kuna nakatumiste tase on nende klassis kõrge – mida ma siis arvama pean?

Ausalt, mul on ka juba varsti selline tunne, et pöördun kohtusse esialgse õiguskaitse saamiseks ????

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võibolla sellepärast, et Soome vaktsiinilaos ei olnud põrandakütet?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil propageerib nüüd sopameedia, et teismelistel on võimalik vaktsineerida end salaja, seega soovib meedia lüüa kiilu vanemate ja laste vahele.

Milliseid suurepäraseid soovitusi jagavad lapsajakirjanikud

https://epl.delfi.ee/artikkel/95107843/noored-kes-vaktsineerivad-end-vanemate-teadmata-uhel-hetkel-see-tuleb-valja-ja-ma-ei-tea-mis-siis-saab

Soomes on ammu juba igasuguste vaktsiinidega ja raviga niimoodi. Kui arst otsustab, et laps on ise võimeline oma ravimise eest otsustama siis saab laps ise otsustada. Sama kehtib vaktsiinide kohta. Ja seda kõike alates 10.eluaastast. Lapsevanem ei näe digikeskkonnas sellest vanusest alates isegi ühtegi lapse testi vastust, arsti sissekannet ega midagi. Ja kõik on seaduslik.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes on ammu juba igasuguste vaktsiinidega ja raviga niimoodi. Kui arst otsustab, et laps on ise võimeline oma ravimise eest otsustama siis saab laps ise otsustada. Sama kehtib vaktsiinide kohta. Ja seda kõike alates 10.eluaastast. Lapsevanem ei näe digikeskkonnas sellest vanusest alates isegi ühtegi lapse testi vastust, arsti sissekannet ega midagi. Ja kõik on seaduslik.

Ja mis siis saab, kui meditsiinilise sekkumisega tekitatakse pöördumatut kahju?

Siis peab lapsevanem sellega tegelema. Selles mõttes võiks nagu mingi kaal vanema või hooldaja sõnal siiski olla – kui pekki läheb, ei kannata mitte ainult see, kes otsustas ega kellel “aidati” otsustada, vaid ka see, kes tagajärgedega tegeleb. Ei?

Päris elus ei saa ikka selline üürnik olla, et võtad vastutuse (tagajärgedega arvestamise ja  tegelemise) ainult senikauaks, kuni kõik hästi läheb.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates, mis juttu netiavarus täis on, siis 16+ rühm võiks küll vanema loata vaktsineerimisõiguslik olla. Äärmusliku vaktsiinivastase laps kannatab suurema tõenäosusega vanema surve tõttu, kui vaktsineerimise.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates, mis juttu netiavarus täis on, siis 16+ rühm võiks küll vanema loata vaktsineerimisõiguslik olla. Äärmusliku vaktsiinivastase laps kannatab suurema tõenäosusega vanema surve tõttu, kui vaktsineerimise.

Mõtleks ja käituks kõik vaid nii nagu sina, maailm oleks parem paik.

Sina tegele oma lastega, ja teised tegelevad enda omadega. Aeg näitab.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates, mis juttu netiavarus täis on, siis 16+ rühm võiks küll vanema loata vaktsineerimisõiguslik olla. Äärmusliku vaktsiinivastase laps kannatab suurema tõenäosusega vanema surve tõttu, kui vaktsineerimise.

Terve 16-aastane ei vaja seda vaktsiini üldse.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla on asi ka rumalates ja saamatutes lapsevanemates. Mõni teismeline ei saa kiirtestigagi hakkama, nagu selgub. Ja ema hädaldab veel takka: https://elu24.postimees.ee/7387721/pahane-lapsevanem-pohimotteliselt-oleksin-ju-voinud-koroonatesti-pojale-hommikul-tegemata-jatta#_ga=2.155882875.1771965441.1635346427-2137804583.1635346425

Korduvalt on uudistes olnud koolilastele mõeldud video, kuidas testida. Vähemalt minu laste koolis postitati see kõigile ka Stuudiumisse ja saadeti klasside meililisti.

Aga mõni ikka hädaldab ja vingub. Isegi seda pole see “segaduses lapsevanem” aru saanud, et testimine kodus on kõigile kasulikum. Positiivse testi saanud laps ei ole siis ju jõudnud veel kooli minna. Teeb testi kodus, kui positiivne, siis jääbki koju. Kui neid teste tehtaks hommikul koolis, siis jõutud juba ju kokku puutuda, pos testi saanu läheb küll koju, aga ikkagi jääb võimalus, et nakatas kedagi. Kodus testimine on palju efektiivsem ja mõttekam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks koolid koroonat täis on?