Esileht Veebikonstaabel Miks küsib politsei kontaktandmeid?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Miks küsib politsei kontaktandmeid?

Postitas:

Palun selgitage, milleks on politseil vaja minu sünniaega ja nime, kui teatan telefonitsi minu jaoks tundmatust kihutajast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:15; 17.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõne vastuvõtjal on ilmselt selline (veneaegne?) blankett ees, kus sellised lahtrid vaja ära täita.

Tegelikult poleks sellist ajaviitmist tõesti vaja, sest isegi kui varjad oma telefoninumbrit teiste eest, on see politseil ikka teada, kust helistati ja selle järgi saaks sind igal juhul üles otsida, kui vajadus tekib.
Ja näiteks kui nimi oleks Ian Ghunnars Michel Jeorgina Abcint-Meelapaly, siis selle aja peale, kui see telefoni teel tähtede kaupa üle kontrollitult õigesti kirja saab, on kihutaja juba ammu kas surnud või jõudnud teise riiki/maakonda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1) Võimalik, et politsei soovib seoses selle auto ja juhiga Teid tunnistajana välja kutsuda, siis taoline info on oluline. Näiteks, kui juht teeb järgmise nurga taga avarii ja põgeneb.

2) Kui Te ei ole sellelt numbrilt varem helistanud, siis 110 poolt kasutatav andmebaas \”tahab\” isiku ja telefoninumbri omavahel seostada. Sel juhul saame vajadusel isikule tagasi helistada (kus liigub auto 3 minutit pärast eelmist kõnet jne). Samuti aitab see kiiresti sorteerida pilakõnesid, valeväljakutseid jne.

3) Lõuna-Eesti liiklusliin ei võta üldse vastu teateid inimestelt, kes soovivad jääda anonüümseks ka politsei jaoks. Sel juhul väheneb oht valekaebusteks.

Loomulikult on pika nimega inimeste puhul keeruline infot registreerida, kuid alati võib öelda oma isikukoodi, mis otsingut lihtsustab.

Loodetavasti saite vastuse oma küsimusele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga minule ei meeldi sellisel puhul oma andmeid anda ja olengi kõne katkestanud. Võiksid ka anonüümselt reageerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algataja olen. Ega ma tegelikult vastust ei saanud oma küsimusele. Olen korduvalt varem helistanud nr 110 ja teatanud roolijoodikutest või vägivallatsejast pereisast vms, viimati umbes kuu aega tagasi. Alati samalt tel olen helistanud. Mingi liiklusliiniga pole mind ühendatud. Ja mitte kunagi varem ei ole minu sünnikuupäeva tahetud. Kummaline igal juhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 10:15; 17.10 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Algataja olen. Ega ma tegelikult vastust ei saanud oma küsimusele. Olen korduvalt varem helistanud nr 110 ja teatanud roolijoodikutest või vägivallatsejast pereisast vms, viimati umbes kuu aega tagasi. Alati samalt tel olen helistanud. Mingi liiklusliiniga pole mind ühendatud. Ja mitte kunagi varem ei ole minu sünnikuupäeva tahetud. Kummaline igal juhul.[/tsitaat]Liiklusliini number on 14900, sinna ei ühendata, sinna peab ise helistama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:01; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Maarja kirjutas:[/small]
[tsitaat]1) Võimalik, et politsei soovib seoses selle auto ja juhiga Teid tunnistajana välja kutsuda, siis taoline info on oluline. Näiteks, kui juht teeb järgmise nurga taga avarii ja põgeneb.

2) Kui Te ei ole sellelt numbrilt varem helistanud, siis 110 poolt kasutatav andmebaas \”tahab\” isiku ja telefoninumbri omavahel seostada. Sel juhul saame vajadusel isikule tagasi helistada (kus liigub auto 3 minutit pärast eelmist kõnet jne). Samuti aitab see kiiresti sorteerida pilakõnesid, valeväljakutseid jne.

3) Lõuna-Eesti liiklusliin ei võta üldse vastu teateid inimestelt, kes soovivad jääda anonüümseks ka politsei jaoks. Sel juhul väheneb oht valekaebusteks.

Loomulikult on pika nimega inimeste puhul keeruline infot registreerida, kuid alati võib öelda oma isikukoodi, mis otsingut lihtsustab.

Loodetavasti saite vastuse oma küsimusele![/tsitaat]Ma räägin nüüd politseineiule telefoniaparaadi töötamise põhimõttest:
Tagasihelistamiseks ei pea teadma helistaja nime ja sünnipäeva. Tagasi helistamiseks piisab telefoninumbrist. Helistaja numbrit näeb politsei kohe alati ja kõigil helistajatel, isegi neil, kes oma numbrit varjavad.

Valekaebajal on ka võimalik öelda lambist suvaline pähetulnud nimi ja isikukood nagu Jaan Kask 36908091007, nii et lihtsam ja kiirem oleks kõne vastuvõtjal kohe ise see suvaline nimi oma paberitesse kirjutada ja kuulata, mida asjalikku on helistajal öelda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.10 15:01; 17.10 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on vaja kiiresti teatada mõnest kuriteost, mille osas saaks politsei kohe reageerida, siis algab kõne lausega, et kuidas teie nimi ja teie telefon jne ja kui lõpuks jõuad asjani oled juba näiteks auto nr unustanud või on pätt läinud… Olen loobunud, lisades, et need telefonitädid on tihti üsna ebameeldivad seal ja ülbikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

112 liiniga on sama lugu, hiljuti kutsusin kiirabi välja oma elukaaslasele, pidin 10 min seletama, kes ma talle olen, miks mina helistan ja mitte tema ja miks me kõhuvaluga laeva läksime, kui jõudsin 4 korda lõpetada jutu, et valu hakkas laeval, et ega ma pole kuu pealt kukkund, oleksin ju maal haiglasse pöördunud, siis pidin jälle alustama sellest, kes ma olen selline üldse, et ma helistan ja miks patsient ise ei helista…. nokk kinni saba lahti, samal ajal mees oli autos valudes, kõveras… Sain lõpuks lubaduse, et kiirabi tuleb laeva vastu, viimasel minutil see jõudiski. Aga milleks selline jamamine, seda ma küll ei tea.
Politsei liiniga kurvad kogemused puuduvad, seal on minule alati väga proffessionaalset nõu antud ja väga viisakalt räägitud. Muidugi pole mul ka midagi oma nime ja isikukoodi või tel numbri ütlemise vastu, kui neid küsitakse, pole midagi varjata. Kuigi paar korda olen jätnud politsei kutsumata roolijoodikule, sellepärast, et ma tean, et see tuleb välja, kes kutsus, piisab lausest, et tehti väljakutse (väikese koha rõõmud).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on helistaja nimele lisaks vaja ka sünniaega/isikukoodi selleks, et sarnase nimega inimesi on Eestis oi kui palju ja numbrinäiduga telefone EI OLE igas politseijaoskonnas mitte. Seega, kui helistab inimene, et nägi kuskil midagi ja ütleb kähku, et on Jaan Tamm näiteks ja paneb kohe toru ära, siis tagasihelistamise võimalus puudub, sest sellenimelisi on Eestis mitu tuhat ja neid kõiki läbi helistada võimatu. Siis pole ka ime, et ei reageerita, sest ei ole lihtsalt võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie helistasime suvel politseisse pärast seda kui üks \”liiklushuligaan\” üritas meie autot teelt kõrvale puksida – sõitis meile ette ning siis pidurdas järsult. Maantee oli üsna tühi ning me ei pidanud otstarbekaks temaga võidu kihutama asuda.
Politsei küsis ainult abikaasa nime ning mis autoga meie sõidame (meie auto ei ole Eesti registris). Lisaks tahtsid nad teada ka kihutaja-auto numbrit, seda olime õnneks märganud.
Mul ei ole midagi selle vastu kui minu nime või sünnipäeva küsitakse, mis selles halba on? Aega võttis see kõne vast paar minutit.
Politsei operatiivsus tol korral oli aga muljetavaldav, sest kümnekonna minuti pärast nägime tee ääres politseipatrulli, kes siis tolle veidra juhi rajalt maha võttis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Veebikonstaabel Miks küsib politsei kontaktandmeid?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.