Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks küsitakse ema menopausi algust

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Miks küsitakse ema menopausi algust

Postitas:
Kägu

Tere
Kas oskate öelda, milleks on vaja teada ema menopausi algust? Kuidas see mind peaks puudutama?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sest on tõenäosus, et sul tuleb menopaus samal ajal.
See annab arstile aimu ka munaraku reservist ilma analüüsi tegemata. Oleneb, ka kui vana oled ja suitsetamine mõjutab seda ka paar aastat.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tihti on need tõesti sarnased, menseste algus, tsükli regulaarsus, menopusi aeg jne Esimene kord günekoloogil arst küsis ka ema käest, kas teil on tsükkel regulaarne või on vahed. Ema rehmas käega, et üks suur ebaregulaarsus ongi! Arst siis arvaski, et küllap tütrel samamoodi.. oli kuulus ja hea günekoloog Fred Kirss (seda ema muidugi ei öelnud enne, et meesarst on!)

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No ei vasta need asjad alati ikka tõele.
Mina olin 9 a pikem kui mu ema täiskasvanuna, päevad hakkasid mul 11 a, emal 16 a. Ema pikkus oli 155 cm, mul 172 cm. Emal hakkas menopaus 44-45 a, ma olen 52 ja päevad on regulaarsed.
Tänapäeval peaks arstid siiski lähtuma tõenduspõhistest meetoditest, mitte suguvõsauuringutest. Eriti juhul, kui tegu pole päriliku haigusega.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeval peaks arstid siiski lähtuma tõenduspõhistest meetoditest, mitte suguvõsauuringutest.

See ongi teaduspõhine, nimelt naise füsioloogia geneetika. Kui sul on teisiti, siis oled pigem erand ja see kinnitab reeglit. Või on sinu üksikjuht tõenduspõhisem?

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olin 9 a pikem kui mu ema täiskasvanuna, päevad hakkasid mul 11 a, emal 16 a. Ema pikkus oli 155 cm, mul 172 cm. Emal hakkas menopaus 44-45 a, ma olen 52 ja päevad on regulaarsed.

Tänapäeval peaks arstid siiski lähtuma tõenduspõhistest meetoditest, mitte suguvõsauuringutest. Eriti juhul, kui tegu pole päriliku haigusega.

52aastane rasestumise foorumis?

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viimasele postitajale märgiksin, et ka mina käin siin aeg-ajalt lugemas kuigi asja pole. Olen 42 aastane ja mul on 5 last. Soovitud laste arv on täis ja rohkem lapsi kindlasti ei soovi. Siiski käin siin vahepeal lugemas. Hiljuti lugesin Tomi ja Anni Rahula raamatu läbi, et avardada oma maailmapilti.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti teate oma ema kohta seda infot, millal tal algasid päevad ja millal menopaus? Mina küll ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei tea mil hakkasid päevad kuna ei tulnud teemaks kunagi. Ema suri 48 aastaselt kui mina olin 22.
Küll aga tean,et enne surma käisid tal päevad küll ehk siis varajast menopausi mul oodata ei ole. Ka see teadmine on aidanud mind olles nyyd ise 44 ifv raames. AMF on suts alla 3

Kas tõesti teate oma ema kohta seda infot, millal tal algasid päevad ja millal menopaus? Mina küll ei tea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle peale pole mõelnud, et ka mõni arstidest siin vahel naermas käib või niisama huvipärast?! Kui väga jaburaks asi kisub siis ehk võtab sõna ka?
😃

52aastane rasestumise foorumis?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loodaks, et arst suudaks siis ka paremini argumenteerida, seega ei mänginud rolli välja.

https://www.sciencedaily.com/releases/2018/10/181011190651.htm see artikkel väidab näiteks, et ka poegade puberteedi varajasus või hilisus sõltub nende ema menarhe algusest, sama tütardega.

0
-1
Please wait...

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Miks küsitakse ema menopausi algust