Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Teema: Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?

Postitas:
Kägu

Kuidas seal elada on, kas korterid kostavad läbi ja kas need vene+muudest rahvustest naabrid on väga lärmakad? Kus seal sellised majad (sotsiaalmajad) asuvad millest peaks kaugele hoiduma?

Sotsiaalmajade kohta ei tea, aga korterid eriti läbi ei kosta. Tegelikult eks see oleneb ka konkreetsete naabrite kommetest ja hääleulatusest, meil on enam-vähem kõik naabrid suhteliselt vaiksed ja meeldivad inimesed sattunud.
Eelmises elukohas kostis vahel küll ära, kui ülemise korruse naaber oma laste peale röökis, aga sellel proual oli ka eriliselt kõva ja kile hääl (eestlane kusjuures).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui sa tahad 3 või 4-toalist korterit ja oled tavaline keskmine inimene, siis uues kortermajas maksad end oimetuks ja saad korteri, kus köök on elutoa nurgas ja kõik hääled kostuvad avatud elutoast magamistubadesse. Lasnamäel pole roheluse puudust. See jutt pärineb ajast, mil Lasnamäe alles sai valmis ja haljastus oli rajamata.

Pealegi on Lasnamäe nii suur ja eriilmeliste asumitega, erinevatel ajastutel ehitatud majadega, et ei ole mõtet üldistavalt rääkida.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Inimesed, kes Lasnamäed maha teevad, pole suure tõenäosusega käesoleval sajandil ise Lasnamäele sattunudki. Tänane Lasnamäe on ikka hoopis midagi muud, kui see varem oli.

Ise elan Lasnamäel uusarenduses, pargi serval, järve kaldal, kesklinna tööle jõuan 10 minutiga. Väga rahul.

+21
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga Lasnamäe venelaste arv kasvab ja see on arusaamatu.

Sinu jaoks arusaamatu, aga nende jaoks “tut vse svai” teema.

Sa pole Lasnas vist käinud? See on ju Venemaa. Poed, mingid urkad, kus asju panditakse, turg, kus sibulat ja tsesnjakki müüakse, mida sa hing veel ihaldad?

Ükski eestlane kah jalus ei tolkne ja kui tolknebki, siis ta on vait.

Kas noored inimesed tõesti kolivad selle järgi, et saaks pandiurkasse minna ja turult venepäraseid asju osta? Ka kesklinn on üsna rahvusvaheline, Koplis on samuti palju venelasi, saab hakkama inglise või vene keelega, palju ilusamad majad ja ilus loodus. Ometi Kopli venelaste arv väheneb ja noored venelased kolivad Lasnamäele. Miks?

Sulle ju vastati juba. Nad tahavad olla oma rahva sees ja omakeelses poes käia, kus müüja vene keelt oskab. Kus on neile harjumispärase köögi toidukohti ja kus naabril on pühad samal ajal kui sul, mitte mingil arusaamatul 24. veebruaril või 20. augustil.

Aga paistab jah, et sa ei soovi seda uskuda.

Vastasin, et ka mujal on võimalik vene keeles rääkida, venekeelsed koolid, lasteaiad on igal pool olemas. Kopli oli vanasti venekeelsemgi kui Lasnamägi, kuid ka nüüd saab vene keelega ilusasti hakkama. Kalamaja ja kesklinna piirkond on nii rahvusvaheline, et saab kas vene või inglise keeles rääkida. Venekeelseid restorane on palju, nii Balti jaama kui ka keskturul on vene mutikesed ja vene kaupa pakutakse seal ka. Aga millegipärast koondub üha rohkem venelasi ikkagi Lasnamäele, mis on uskumatu, sest parkimiskohti seal pole, aga venelasele on auto oluline. Kui palju nooremaid inimesi ikka tõsiselt vabariigi aastapäeva tähistab, ükskõik mis riigi oma. Lihtsalt vaba päev enamikule. Ja venelastest naabreid on igal pool.

0
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui sa tahad 3 või 4-toalist korterit ja oled tavaline keskmine inimene, siis uues kortermajas maksad end oimetuks ja saad korteri, kus köök on elutoa nurgas ja kõik hääled kostuvad avatud elutoast magamistubadesse. Lasnamäel pole roheluse puudust. See jutt pärineb ajast, mil Lasnamäe alles sai valmis ja haljastus oli rajamata.

Pealegi on Lasnamäe nii suur ja eriilmeliste asumitega, erinevatel ajastutel ehitatud majadega, et ei ole mõtet üldistavalt rääkida.

seal on ainult lühike muru ja aeg-ajalt mõned puud. Kõle betoonlinn.

+2
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe tulevad siia eestlased rääkima, kuidas Lasnamäel elatakse keset rohelust, sest Pirita jõgi on sealsamas.

Millises linnaosas on rohelust rohkem kui Lasnamäel? Linn on linn.

Nõmmel, Koplis, Pirital, vanalinnas, ainult teistel mägedel ja igal pool kesklinnas ehk pole. Lasnamäel on lage muruplats majade vahel, see pole haljastus.

+1
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pole Lasnas vist käinud? See on ju Venemaa. Poed, mingid urkad, kus asju panditakse, turg, kus sibulat ja tsesnjakki müüakse, mida sa hing veel ihaldad?

Kas noored inimesed tõesti kolivad selle järgi, et saaks pandiurkasse minna ja turult venepäraseid asju osta? Ka kesklinn on üsna rahvusvaheline, Koplis on samuti palju venelasi, saab hakkama inglise või vene keelega, palju ilusamad majad ja ilus loodus. Ometi Kopli venelaste arv väheneb ja noored venelased kolivad Lasnamäele. Miks?

Sulle ju vastati juba. Nad tahavad olla oma rahva sees ja omakeelses poes käia, kus müüja vene keelt oskab. Kus on neile harjumispärase köögi toidukohti ja kus naabril on pühad samal ajal kui sul, mitte mingil arusaamatul 24. veebruaril või 20. augustil.

Vastasin, et ka mujal on võimalik vene keeles rääkida, venekeelsed koolid, lasteaiad on igal pool olemas. Kopli oli vanasti venekeelsemgi kui Lasnamägi, kuid ka nüüd saab vene keelega ilusasti hakkama. Kalamaja ja kesklinna piirkond on nii rahvusvaheline, et saab kas vene või inglise keeles rääkida. Venekeelseid restorane on palju, nii Balti jaama kui ka keskturul on vene mutikesed ja vene kaupa pakutakse seal ka. Aga millegipärast koondub üha rohkem venelasi ikkagi Lasnamäele, mis on uskumatu, sest parkimiskohti seal pole, aga venelasele on auto oluline. Kui palju nooremaid inimesi ikka tõsiselt vabariigi aastapäeva tähistab, ükskõik mis riigi oma. Lihtsalt vaba päev enamikule. Ja venelastest naabreid on igal pool.

Kas Koplis pakutakse samas hinnaklassis kortereid ja samas suuruses? Nõukaagsetest on seal ainutl kitsad Hruštšovkad. Kas Koplisse mahub 120 000 inimest elama? Kas Koplist kesklinna sõidab ühistranspordiga sama kiiresti ja sama tihedusega? Kas Koplis on suured kaubanduskeskused? Ujula ja spordikeskused? Mingit erilist haljastust seal pole.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänapäeva Lasnamäe on selline, selline ja selline.

2 viimast pilti on arvuti poolt genereeritud ja ei peegelda päris olukorda. Esimeselt pildilt on näha, et isegi rohelistel muruplatsidel pole eriti puid ja vähesed puud on väga väikesed.

+3
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ei tea Lasnamäest midagi. Seal on väga rohelisi piirkondi. See Kopli suvaline haljastus ja kohati metsik võsa ning umbrohi pole silmale midagi nauditavat. Kohutavalt palju lagunevaid ehitisi.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

2 viimast pilti on arvuti poolt genereeritud ja ei peegelda päris olukorda. Esimeselt pildilt on näha, et isegi rohelistel muruplatsidel pole eriti puid ja vähesed puud on väga väikesed.

Mine ise kohale ja vaata. Kui park on alles rajatud, siis ongi haljastus algul madal. Pae pargi juurest on kiviga visata Kadrioru parki, kes tahab kõrgemat haljastust ja sealt omakorda kiviga visata mereäärse promenaadini. Aga mis hämar mets see sinu arvates linnas olema peaks? Kopli haljastus on suvaline, planeerimata ja kole. Kuskil pole seal nii uhke kõndida nagu Kadriorus.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

oleneb venelastest, minu tuttavad venelased elavad Kakumäel omas majas, mehe õemehe sugulased elavad Meriväljal.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine ise kohale ja vaata. Kui park on alles rajatud, siis ongi haljastus algul madal. Pae pargi juurest on kiviga visata Kadrioru parki, kes tahab kõrgemat haljastust ja sealt omakorda kiviga visata mereäärse promenaadini. Aga mis hämar mets see sinu arvates linnas olema peaks? Kopli haljastus on suvaline, planeerimata ja kole. Kuskil pole seal nii uhke kõndida nagu Kadriorus.

Planeerimata haljastus on ilus, ei pea kõik olema hekkideks pügatud ja puud täpselt 20m vahedega istutatud.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine jaluta mõned tunnid Lasnamäe vahel.

See koht, kus mina elasin – majade esised olid lillepeenraid täis ja seda ala laiendati. Hoiti kenasti korras ja hooldati. Väga kena oli.

Ja seda olen ma paljude-paljude majade juures näinud.

Inimesed püüavad oma elukeskkonda kenamaks teha. (kuigi on ka neid, kes lagastavad, aga selliseid on igal pool).

Lisaks on seal kuskil ka kogukonnaaed – ehk siis koht, kuhu kõik inimesed minna saavad ja natuke aiandusega tegeleda.

Elasin üle 10 aasta Lasnamäel, abikaasa ka osa oma lapsepõlvest.

Kui ma praegu peaksin kuhugi mägedele elukoha muretsema korteri näol, siis pigem Lasnamäele (kuigi seal on palju venelasi).

Rohelust on piisavalt ja kesklinna saab kiiremini kui mujalt mägedelt.

Aga eks see oleneb ka sellest, et kuskohal sul töökoht on.

sellist madalhaljastust on natuke küll, aga kui mujal ulatuvad puud 5nda korruseni või kõrgemalegi, siis Lasnamäel on hea, kui keldriurka akna kõrgusel mõni põõsas on

+1
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine jaluta mõned tunnid Lasnamäe vahel.

See koht, kus mina elasin – majade esised olid lillepeenraid täis ja seda ala laiendati. Hoiti kenasti korras ja hooldati. Väga kena oli.

Ja seda olen ma paljude-paljude majade juures näinud.

Inimesed püüavad oma elukeskkonda kenamaks teha. (kuigi on ka neid, kes lagastavad, aga selliseid on igal pool).

Lisaks on seal kuskil ka kogukonnaaed – ehk siis koht, kuhu kõik inimesed minna saavad ja natuke aiandusega tegeleda.

Elasin üle 10 aasta Lasnamäel, abikaasa ka osa oma lapsepõlvest.

Kui ma praegu peaksin kuhugi mägedele elukoha muretsema korteri näol, siis pigem Lasnamäele (kuigi seal on palju venelasi).

Rohelust on piisavalt ja kesklinna saab kiiremini kui mujalt mägedelt.

Aga eks see oleneb ka sellest, et kuskohal sul töökoht on.

sellist madalhaljastust on natuke küll, aga kui mujal ulatuvad puud 5nda korruseni või kõrgemalegi, siis Lasnamäel on hea, kui keldriurka akna kõrgusel mõni põõsas on

Ära uduta, kui ei tea. Elan lasnakal 6. korrusel, maja ees on lasteaed, mille aia ääres on puuderivi ja maja taga haljasala. Mõlemal pool ulatuvad puude ladvad meie akendeni. Olen vahel mõelnud, et näe, madalamatel korrustel on vist suvisel ajal üsna pime korteris, sest puud varjavad päikesevalguse ära… Imestan, et nii kõrged puud.

Ise tahaksin sealt ära eelkõige seetõttu, et tõesti kipub vene keel ülekaalus olema, aga pean ju arvestama oma võimalustega.
Plussid: korteri planeering on väga hea (uut otsin ka nõukaaegset, need kaasaegsed lahendused on mulle vastuvõtmatud, kui just pole 4-5-toaline, aga selleks puudub raha), seinad läbi ei kosta (muidugi on müdinat kuulda, kui lapsed peakohal jooksevad, aga mu enda oma trambib ka), ühistu toimib, lasteaiad-koolid lähedal, pood 2min jalutuskäigu kaugusel, ühistransport peaaegu ideaalne, kesklinn lähedal, suuremad pargid samuti, alati merelt värske õhk (kole tuuline on küll), mänguväljakuid leidub ka.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et vanemad inimesed elavad Lasnamäel, sest seal on odavad korterid, lift koridoris ja töötav ühistransport ning nõuka ajal kasvanud inimese jaoks on sellel piirkonnal hea maine, aga miks lähevad nii paljud venelased praegu Lasnamäele elama? Venelased, kellel on pensioniiga veel kaugel ja kes on mõnikord alles 20-30ndates ja valivad elukohaks Lasnamäe. Miks? Venelased sõidavad tihti autoga ja seal pole isegi parkimiskohti. Teiseks, Lasnamäe on elukeskkonnana masendav, kui tahad natukenegi rohelust. Majad on koledad ja nõukaaegsed. Uusehitised on ka väga lasnamäeliku välimusega, meelega koledaks tehtud. Miks siis venelased ikka veel kolivad Lasnamäele? Vanainimesed ju ei koli, nad on nõuka ajast juba riigi poolt antud korteris, aga Lasnamäe venelaste arv kasvab ja see on arusaamatu. Iga noor inimene peaks sealt ära tahtma.

sest meie ja nende mõttemaailma on erinev, meie ja nende kultuur on erinev, nende jaoks on nende kogukond väga oluline, siin on veel mõned kohad, kus venelased tahavad minna, aga eestlane hoiab eemale

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Saan aru, et vanemad inimesed elavad Lasnamäel, sest seal on odavad korterid, lift koridoris ja töötav ühistransport ning nõuka ajal kasvanud inimese jaoks on sellel piirkonnal hea maine, aga miks lähevad nii paljud venelased praegu Lasnamäele elama? Venelased, kellel on pensioniiga veel kaugel ja kes on mõnikord alles 20-30ndates ja valivad elukohaks Lasnamäe. Miks? Venelased sõidavad tihti autoga ja seal pole isegi parkimiskohti. Teiseks, Lasnamäe on elukeskkonnana masendav, kui tahad natukenegi rohelust. Majad on koledad ja nõukaaegsed. Uusehitised on ka väga lasnamäeliku välimusega, meelega koledaks tehtud. Miks siis venelased ikka veel kolivad Lasnamäele? Vanainimesed ju ei koli, nad on nõuka ajast juba riigi poolt antud korteris, aga Lasnamäe venelaste arv kasvab ja see on arusaamatu. Iga noor inimene peaks sealt ära tahtma.

Kuhu need inimesed üldiselt siis kolima peaks? Kõik ei mahu kopli liinidele või nõmmele ja selleks, et saaksid endale meeldiva ja kõikide unistuste vastava kodu/korteri/maja (et maja oleks ka väljast ilus ja saaks autoga treppi sôita) peab selle ise ehitama. Ja selleks peab oi kui palju vôi rohkem raha olema. Ja võibolla inimesed ei ole erinevatel põhjustel nõus eluaseme eest 200 000 välja käima.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vähe sellest, et venelased. Ma tean ühte kolmekordset keskmist palka teenivat eestlast, kes ostis endale Lasnamäe lõppu korteri…

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina, 30-aastane noor, ostsin täitsa oma rahadega Lasnamäele ühetoalise korteri, kuna oli kõige odavam. Tegin korda, müüsin kallimalt maha, ostsin samasse kanti kahetoalise ja tegin natuke kallima remondi. Kui alguses pidi tegemist olema ajutise lahendusega, siis praeguseks olen juba 5 aastat Lasnamäel elanud. Ma tülitsesin alguses kõigi naabritega ja korteriühistuga – küll asjade toimimise nimel, küll liigse muusika ja peretülide pärast. Ja umbes viimane aasta olen täitsa kenasti saanud elatud. Samad naabrid ütlevad viisakalt tere, mõned isegi eesti keeles ja räägime juttugi. Nad on ise mulle konkreetselt öelnud, et nad on 30 aastat seal elanud ja kordagi pole ükski eestlane midagi julgenud öelda ja sellepärast ma ka alguses sain korralikult sõimu, kuna olen noor ja uus nägu (ja eestlane). Aga see on ju minu raha, mille eest korteri ostsin ja minu kodu ka, muidugi ma võitlen oma heaolu eest. Ja lõppeks jäävad samad plussid – korter on 49-ruudune kahetoaline eraldi köögiga, suurepärane transpordiühendus, hea infrastruktuur, KUMU ja Kadriorg on mulle tõesti 30-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Paevälja Pirita promenaadiga niisamuti. Mul on maja taga ka kõrged puud nagu paljudel majadel minu “rajoonis”. Aga võib-olla ma olen ka n-ö askeetlikum inimene, raha on olemas, aga isegi autot ei osta, kuna pole ju otseselt vaja. Võiks praeguseks hetkeks lubada endale ka uusarendusse korteri ostmist, aga samuti – pole ju vaja tegelikult. Kirjutan seda postitust oma vanemate majast Pirital, kus peatun juba mitmendat päeva ja juba esimesel õhtul tundsin, et mis asja, kus inimesed on. Haudvaikus. Ei mingit naabrite möla, lapsi mängimas. Mõnel ilmselt kohe kõrv ja süda puhkavad. Mul on lihtsalt imelik. Võib-olla olen lihtsalt sellist tüüpi, kes vajab inimesi enda ümber. Isegi, kui need on nõmedad naabrid, kelle tšebureki õlihais paar korda kuus mu korterisse imbub.

Keegi seda oskab kommenteerida, miks Paekaares, mis mööda Smuuli tänavat läheb, selline jube kanalisatsioonihais on? Kord jalutsin seal ja kanalisatsiooniluugi vahelt tuli kohe mõnus soe pahvakas virtsa. Sealkandis pole ju võimalik niimoodi isegi akent lahti hoida. Vanast ajast nagu ei mäleta sellist probleemi.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu jaoks uskumatu, lasnamäe venelase jaoks tõsiasi. Mida sa õigupoolest kraakled 🙂 Kui sa tahad uskuda, et nad peaksid pigem koplisse tahtma, siis ega see ei muuda tõsiasja, et ülimalt sageli lähevad nad Lasnamäele. Siin ei ole millegi üle vaielda, kui sina ihtsalt ei usu, no mida teised saavad sinna teha.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keegi seda oskab kommenteerida, miks Paekaares, mis mööda Smuuli tänavat läheb, selline jube kanalisatsioonihais on? Kord jalutsin seal ja kanalisatsiooniluugi vahelt tuli kohe mõnus soe pahvakas virtsa. Sealkandis pole ju võimalik niimoodi isegi akent lahti hoida. Vanast ajast nagu ei mäleta sellist probleemi.

tõenäoliselt tegu aastakümneid vana trassiga, kuhu jooksevad samaegselt kokku nii sadeveed kui kanalisatsioon ning viimaste päevade suured vihmad ei taha ära mahtuda sinna torustikku.

sama olukord on aastaid olnud iga suurema vihma järel ka stockmanni ristmikul, kuhu nüüd planeeritakse (ei tea küll mitme aasta pärast) trasside ümberehitust, nii et sadeveed ja kanalisatsioon oleksid tulevikus eraldi.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kusagil Õismäel oleks neljatoaline palju rohkem maksma läinud.

Õismäel on ülivähe neljatoalisi. Neid leidub ainult mõndades 5-kordsetes majades ja need 5-kordsed on vähemuses. Ei 9 ega 16-kordsetes neljatoalisi üldse polegi.

Endine õismäelane, nüüd õnnelik eramajakas:)

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Niiet sellest teemast on saanud magalate võrdluse teema? Nüüd räägitakse, kas haljastus on Lasnamäel parem kui Õismäel. Või kas Mustamäel on koledamad korterid kui Lasnamäel. Miks küll venelaste kogukonna keskme-eelistuse teema sellele keeras küll.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks küll venelaste kogukonna keskme-eelistuse teema sellele keeras küll.

Ilmselt seetõttu, et Lasnamäe ei ole enam aastaid nii vene-keskne nagu arvatakse ja on ka paljude eestlaste jaoks eelistatud elupaigaks saanud.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks küll venelaste kogukonna keskme-eelistuse teema sellele keeras küll.

Ilmselt seetõttu, et Lasnamäe ei ole enam aastaid nii vene-keskne nagu arvatakse ja on ka paljude eestlaste jaoks eelistatud elupaigaks saanud.

Selle kohta on mul midagi öelda.

1. olen elanud nii Lasna-, Musta- kui ka Õismäel. Lasnamäel on võrreldamatult kõige paremad korterid ja parim infrastruktuur. Aga peksa sain (õigemini kotijooksu ohvriks langesin) ma kaks korda, Lasnamäel. Vargad käisid korteris ainult korra – Lasnamäel.

2. mu poeg elab Lasnamäel. Ma täpselt ei tea, palju seal majas kortereid on – 15-16-korruseline torn. Koosolekul olen pidanud tema eest kaks korda käima, sest poeg ise oli pikemalt välismaal. Eesti keelest ei olnud seal vähimatki kasu. Esimees sai aru, ei rääkinud. Ülejäänud kohaletulnutest üle poolte ei saanud aru isegi minu küsimusest, et kas on mõtet osta sama firma koodlukku, mis nelja kuu jooksul kolmandat korda katki läks. Kui nad aru ei saanud, sõnastasin küsimuse kaks korda ümber. Siis alles taipasin, et nad ei saa eesti keelest mõhkugi aru ja läksin alandlikult üle vene keelele. Õnneks ma olen ise poolvenelane ja seega ma peksa ei saanud, aga sisistati küll. Isegi ” pagana aborigeen” kõlas 🙂 Ja “näe, oskab kultuurses keeles rääkida küll” Ja see oli alles 11-12 aastat tagasi, mil Eesti oli juba ligi 20 aastat iseseisev riik. Nüüd ütleb poeg, et majas on peale tema pere veel kaks eestikeelset peret, koosolekutel eesti keelega hakkama ei saa, aga fašistiks ei hüüta ning neid, kes vähemalt tere ütlevad, on palju.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma tean ühte kolmekordset keskmist palka teenivat eestlast, kes ostis endale Lasnamäe lõppu korteri…

Igasuguseid debiile on.
Ja samas, tema see “kolmekordne” ei ole mitte pangakontol, vaid pigem saunajuttudes.
Mida sa usud 100%.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks ilusas Põhja-Tallinnas on ainult venelased, millega seoses need sinna imporditi? Seal ju veel vanemad majad kui Lasnamäel.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olgu muude asjadega kuidas on, aga seda ei saa praegu küll öelda, et lasnamäel ei ole üldse rohelust.

Rohelust ei olnud seal siis, kui seda alles ehitati ja pandi kasvama noored puud. Ma sattusin lasnamäele paar aastat tagasi, suvel kui pärnapuud õitsesid – terve lasnamägi lõhnas pärnapuuõite järele, sest kunagised noored puud on nüüd suureks kasvanud ja rohelust on seal majade vahel küll sama palju või rohkemgi kui näiteks Õismäel või ehk ka Mustamäel. Probleemiks on see, et 9-kordsete majade vahele istuta puid palju tahad, need ei varjuta paneelikaid ära ja siis võib jääda mulje, et ongi vaid majad.

Tallinnas elab venelasi igal pool palju. Kui mina eestlasena peaksin mingil põhjusel valima magalarajoonis elamise, siis mägedest ma eelistaksin Lasnamäge, sest sellel on kesklinnaga kõige parem ja kiirem ühendus. Isegi tagalasnamäelt jõuad kesklinna ühistranspordiga mingi 15-20 minutiga. Samas kui Mustamäe tagant otsast nõksutad trolliga 50 minutit.

+5
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

te võite siin oma parkidest ja haljastusest jahuda, aga fakt on see, et need majad on seal röögatult koledad – need 5-korruselised vast ei olegi nii hullud kui just need kõrgemad (9+ korrust). vahel olen sunnitud sealt läbi sõitma ja siiralt imestan, et need sarad veel üldse püsti seisavad. enamjaolt ei ole need ju mingit remonti saanud. sellest, et iga koll on oma ilumeelest tulenevalt rõdu “disaininud” ei hakka ma üldse rääkima … kuidas nii koledas keskkonnas üldse elada on võimalik??? kas need majad juba eluohtlikud ei ole? no vaadake seda pilti – juba selle pildi vaatamisest võib depressiooni saada …

+7
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olgu muude asjadega kuidas on, aga seda ei saa praegu küll öelda, et lasnamäel ei ole üldse rohelust.

Rohelust ei olnud seal siis, kui seda alles ehitati ja pandi kasvama noored puud. Ma sattusin lasnamäele paar aastat tagasi, suvel kui pärnapuud õitsesid – terve lasnamägi lõhnas pärnapuuõite järele, sest kunagised noored puud on nüüd suureks kasvanud ja rohelust on seal majade vahel küll sama palju või rohkemgi kui näiteks Õismäel või ehk ka Mustamäel. Probleemiks on see, et 9-kordsete majade vahele istuta puid palju tahad, need ei varjuta paneelikaid ära ja siis võib jääda mulje, et ongi vaid majad.

Tallinnas elab venelasi igal pool palju. Kui mina eestlasena peaksin mingil põhjusel valima magalarajoonis elamise, siis mägedest ma eelistaksin Lasnamäge, sest sellel on kesklinnaga kõige parem ja kiirem ühendus. Isegi tagalasnamäelt jõuad kesklinna ühistranspordiga mingi 15-20 minutiga. Samas kui Mustamäe tagant otsast nõksutad trolliga 50 minutit.

Pole küll mustamäelane, aga oskan ühistranspordiäppi kasutada. Isegi hommikusel tipptunnil on pikim Mustamäe liin algusest lõpuni max 27 minutit.

Pole mõtet suvaliselt lahmida. Panid poole otsa omast tarkusest lihtsalt?

+6
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

kas need majad juba eluohtlikud ei ole?

Sa võiksid teada, et need Mustamäe pisikorterid on suures osas oluliselt vanemad, kui Lasnamäe avarad ja parema planeeringuga korterid.

Ja: 2017. aasta 1. jaanuari seisuga on Lasnamäel elanikke 119 180. Seisuga 1. september 2007 oli linnaosas registreeritud 112 088 alalist elanikku. Neist 28,6% oli eestlasi ja 57,8% venelasi. 2018. aastal on vastavad näitajad 26,0% ja 61,6%.

Niisiis, järelduse teeme ise.

+6
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 85 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?