Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Teema: Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?

Postitas:
Kägu

Mustamäele ja Õismäele ei koli aga hordid, vaid ajutiselt inimesed, kellel pole palju raha.

Mõnel inimesel on see üsna püsiv seisund.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Miks SA nii Lasnamäe vastu oled? Kas sul juhtus midagi? Et sa iga hinna eest seda kohta mustata püüad? Isegi kui sel kohal on mitmeid plusse ja eeliseid teiste mägede suhtes.

Mis on sinu probleemiks?

Ma ei ole Lasnamäe vastu, ei saa aru, miks nooremad inimesed üldse mägedesse kolivad. Mustamäele ja Õismäele ei koli aga hordid, vaid ajutiselt inimesed, kellel pole palju raha. Lasnamäele aga kolitakse päriselt elama, lausa uusarendustesse. Mustamäel on tegelikult ka paar uusarendust, kuhu meelega elama minnakse. Miks? Nõuka ajal kasvanud inimese jaoks on mäed luksus, sest näevad välja nagu suurlinnad ja soe vesi on sees, aga mitte noortele.

Kuhu nad kõik peaksid siis kolima? Eramaju ju ei jätku kõigile.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülemiste City kesklinnapoolsema osa kanti.

Sealt ju alles ajaraiskamine algab

Ma tulen Pärnu poolt, mööda Järvevana või ringteed.

No aga üldse miks siis elada kuskil kitsas korterikeses magalas ja sõita läbi terve linna 🙂

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No aga üldse miks siis elada kuskil kitsas korterikeses magalas

Kõik ei ole nii paksud ega joo ennast täis, et korteris ennast ära löömata liikuda ei saaks. Mis õigus on sinul teiste valikuid arvustada?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olgu muude asjadega kuidas on, aga seda ei saa praegu küll öelda, et lasnamäel ei ole üldse rohelust.

Rohelust ei olnud seal siis, kui seda alles ehitati ja pandi kasvama noored puud. Ma sattusin lasnamäele paar aastat tagasi, suvel kui pärnapuud õitsesid – terve lasnamägi lõhnas pärnapuuõite järele, sest kunagised noored puud on nüüd suureks kasvanud ja rohelust on seal majade vahel küll sama palju või rohkemgi kui näiteks Õismäel või ehk ka Mustamäel. Probleemiks on see, et 9-kordsete majade vahele istuta puid palju tahad, need ei varjuta paneelikaid ära ja siis võib jääda mulje, et ongi vaid majad.

Tallinnas elab venelasi igal pool palju. Kui mina eestlasena peaksin mingil põhjusel valima magalarajoonis elamise, siis mägedest ma eelistaksin Lasnamäge, sest sellel on kesklinnaga kõige parem ja kiirem ühendus. Isegi tagalasnamäelt jõuad kesklinna ühistranspordiga mingi 15-20 minutiga. Samas kui Mustamäe tagant otsast nõksutad trolliga 50 minutit.

Pole küll mustamäelane, aga oskan ühistranspordiäppi kasutada. Isegi hommikusel tipptunnil on pikim Mustamäe liin algusest lõpuni max 27 minutit.

Pole mõtet suvaliselt lahmida. Panid poole otsa omast tarkusest lihtsalt?

Google Maps ütleb, et kõige kaugem peatus Mustamäel on Mäepealse. Sealt sõidab buss nr. 24A Estonia juurde 30-33 minutit. Lasnamäelt, Priisle peatusest, sõidab buss nr. 68 Estonia juurde 24-25 minutit.
Lasnamäe keskelt, Laagna peatusest, sõidab buss Estonia juurde 14-16 minutit, Mustamäe keskelt, Szolnoki peatusest, sõidab buss Estonia juurde 16(ekpsress)-27 minutit.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Google Maps ütleb, et kõige kaugem peatus Mustamäel on Mäepealse. Sealt sõidab buss nr. 24A Estonia juurde 30-33 minutit. Lasnamäelt, Priisle peatusest, sõidab buss nr. 68 Estonia juurde 24-25 minutit.
Lasnamäe keskelt, Laagna peatusest, sõidab buss Estonia juurde 14-16 minutit, Mustamäe keskelt, Szolnoki peatusest, sõidab buss Estonia juurde 16(ekpsress)-27 minutit.

Google maps võib öelda mida iganes, aga reaalsel elul ja ummikutel üle linna on tipptundidel ülearugi tihti vähe ühisosa. Tulin just reisilt ja google ning äpid ütlesid teelõigu kohta, et 20 minutit, aga reaalsus oli 1,5h. Osaline teeremont, avarii ja lihtsalt aktiivne liiklus

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks SA nii Lasnamäe vastu oled? Kas sul juhtus midagi? Et sa iga hinna eest seda kohta mustata püüad? Isegi kui sel kohal on mitmeid plusse ja eeliseid teiste mägede suhtes.

Mis on sinu probleemiks?

Ma ei ole Lasnamäe vastu, ei saa aru, miks nooremad inimesed üldse mägedesse kolivad. Mustamäele ja Õismäele ei koli aga hordid, vaid ajutiselt inimesed, kellel pole palju raha. Lasnamäele aga kolitakse päriselt elama, lausa uusarendustesse. Mustamäel on tegelikult ka paar uusarendust, kuhu meelega elama minnakse. Miks? Nõuka ajal kasvanud inimese jaoks on mäed luksus, sest näevad välja nagu suurlinnad ja soe vesi on sees, aga mitte noortele.

Aga mis variandid siis inimestel veel on, eriti noortel peredel? Uusarendused, mis ei asu mägedes, on enamasti väga kallid. Meil on suur 3-toaline paepargis, julgen arvata, et samasugune korter maksaks kalamajas 100 tuhat rohkem. Kui üldse sellise leiad, enamasti on kalamaja 3-toalised 55-60 ruutmeetrised ja ilma rõduta, parkimiskoht maksab 10-15 tuhat, tänaval ruumi parkimiseks pole. Miks seal siis parem on täpsemalt?

Üks noorte perede lemmik on kakumäe selveri taga olev arendus. Vaatasime isegi neid kortereid, aga praegu nii hea meel, et sinna ei ostnud ikka. Majad on ülilähestikku, lisaks elad seal veel aastaid nagu ehitusplatsil, kuni nad järgmiseid maju ehitavad.

Ja muidugi ei pea elama uusarenduses, aga järelturult pole ka lihtne midagi sobivat leida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Olgu muude asjadega kuidas on, aga seda ei saa praegu küll öelda, et lasnamäel ei ole üldse rohelust.

Rohelust ei olnud seal siis, kui seda alles ehitati ja pandi kasvama noored puud. Ma sattusin lasnamäele paar aastat tagasi, suvel kui pärnapuud õitsesid – terve lasnamägi lõhnas pärnapuuõite järele, sest kunagised noored puud on nüüd suureks kasvanud ja rohelust on seal majade vahel küll sama palju või rohkemgi kui näiteks Õismäel või ehk ka Mustamäel. Probleemiks on see, et 9-kordsete majade vahele istuta puid palju tahad, need ei varjuta paneelikaid ära ja siis võib jääda mulje, et ongi vaid majad.

Tallinnas elab venelasi igal pool palju. Kui mina eestlasena peaksin mingil põhjusel valima magalarajoonis elamise, siis mägedest ma eelistaksin Lasnamäge, sest sellel on kesklinnaga kõige parem ja kiirem ühendus. Isegi tagalasnamäelt jõuad kesklinna ühistranspordiga mingi 15-20 minutiga. Samas kui Mustamäe tagant otsast nõksutad trolliga 50 minutit.

Pole küll mustamäelane, aga oskan ühistranspordiäppi kasutada. Isegi hommikusel tipptunnil on pikim Mustamäe liin algusest lõpuni max 27 minutit.

Pole mõtet suvaliselt lahmida. Panid poole otsa omast tarkusest lihtsalt?

Jutt oli trollidest. Bussiliine ma ei vaadanud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on sinu probleemiks?

Aga mis variandid siis inimestel veel on, eriti noortel peredel? Uusarendused, mis ei asu mägedes, on enamasti väga kallid. Meil on suur 3-toaline paepargis, julgen arvata, et samasugune korter maksaks kalamajas 100 tuhat rohkem. Kui üldse sellise leiad, enamasti on kalamaja 3-toalised 55-60 ruutmeetrised ja ilma rõduta, parkimiskoht maksab 10-15 tuhat, tänaval ruumi parkimiseks pole. Miks seal siis parem on täpsemalt?

Üks noorte perede lemmik on kakumäe selveri taga olev arendus. Vaatasime isegi neid kortereid, aga praegu nii hea meel, et sinna ei ostnud ikka. Majad on ülilähestikku, lisaks elad seal veel aastaid nagu ehitusplatsil, kuni nad järgmiseid maju ehitavad.

Ja muidugi ei pea elama uusarenduses, aga järelturult pole ka lihtne midagi sobivat leida.

Miks saadakse lapsi siis, kui raha pole? Ok, mõnel tõesti juhtub, aga praegu on see trend. Enne ikka peaks korralikult raha teenima ja siis alles mõtlema laste peale.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on sinu probleemiks?

Miks saadakse lapsi siis, kui raha pole? Ok, mõnel tõesti juhtub, aga praegu on see trend. Enne ikka peaks korralikult raha teenima ja siis alles mõtlema laste peale.

Ja kus noor raha teenimise ajal elama peaks, kas kakumäe krundil asuvas külalistemajas?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ülemiste City kesklinnapoolsema osa kanti.

Sealt ju alles ajaraiskamine algab

Sealt edasi ma ei sõida kuskile. Ainult pärast tööpäeva ringteed või Järvevanat tagasi.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on sinu probleemiks?

Et siis kui ma ostan endale korteri uusarendusse Lasnamäel, mis maksab 150 tuhat, siis mul pole piisavalt raha, et lapsi saada? Lapsi võivad saada ainult need, kes suudavad osta 250+ tuhat maksva korteri?

Me saame mehega mõlemad umbes kahekordset eesti keskmist palka, tänud muretsemast, aga ma arvan, et ma saan oma lapsi endale lubada.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis on sinu probleemiks?

oot, mis lause see viimane on, Nõuka ajal kasvanud inimese jaoks ON mäed luksus…..see ikka OLI võibolla ja seda ka mõnikümmend aastat tagasi

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kohe tulevad siia eestlased rääkima, kuidas Lasnamäel elatakse keset rohelust, sest Pirita jõgi on sealsamas.

Millises linnaosas on rohelust rohkem kui Lasnamäel? Linn on linn.

Nõmmel, Koplis, Pirital, vanalinnas, ainult teistel mägedel ja igal pool kesklinnas ehk pole. Lasnamäel on lage muruplats majade vahel, see pole haljastus.

Vanalinn ja roheluse musternäidis? Tule taevas appi!
Lasnamäe halvustamist ei kannata. Tunnen palju toredaid inimesi, kes seal elavad, ja kelle kodud on kaunid ja õdusad.
Omaenda lapsepõlv samuti seal möödunud, oma rohelusse uppuva aiaga kortermaja vanas Lasnamäe osas. Kõik mängud said mängitud ja ainult toredad mälestused.
Ise tänaseks juba 20 aastat Nõmmel, kuna oli võimalus oma maja osta metsa ääres.
Sellest hoolimata ei ole midagi imelikku ega tögamisväärset selles, kui inimene elab Lasnamäel. Trepikodades teretatakse emakeeles, yhistud korralikud ja toimivad.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi hommikusel tipptunnil on pikim Mustamäe liin algusest lõpuni max 27 minutit.

Ja mina sõidan oma maamajast, mis pole kuskil põllul ja kus on maad, metsa ja ruumi, Tallinna tööle 41-43 minutit. Laupäeval ja õhtuti 38-40 minutit, kui teie ainult Mustamäed 27 min künnate. Miks kuram ma peaks tahtma mustamäel elada.

Vaata, mina tahan Mustamäel elada seetõttu, et isegi ilma autota (mida kasutan peamiselt suvekoju sõitmiseks) on mul Kesklinna sõitmiseks mitu varianti ühistranspordiga. Nõmmele on 2 bussipeatust, Õismäele 2. Lisaks asub mu töökoht Mustamäel.
Olen neljandat põlve tallinlane ja ei virise, nagu mõned hiljuti maalt tulnud isendid.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sind õigupoolest see Lasnamäe ja sinna kolivad venelased häirivad, sellest ma aru ei saa. Kas sa ise ei koliks sinna, kus on sinukeelne infrastruktuur, saaksid emakeeles hakkama poes ja naabritega jne. Isegi kui sa kohalikku keelt oskad, on ikka kihk minna sinna, kus oma rahvusest inimesed on ees. Parem elagu nad seal, kui ühtlaselt üle terve Tallinna laiali (mida ka nagunii on).
Lasnamäe keskelt on jah kivine, aga parke ja rohelust on ikka piisavalt. Mis mind hämmastab, et lasnemäe serva uusarendused on samasugused inetud kui nõukaaegsed naabermajad ja sama tihedalt koos. Aga samas on lasnamäel näiteks ühed vingemad mänguväljakud Tallinnas.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Isegi hommikusel tipptunnil on pikim Mustamäe liin algusest lõpuni max 27 minutit.

Ja mina sõidan oma maamajast, mis pole kuskil põllul ja kus on maad, metsa ja ruumi, Tallinna tööle 41-43 minutit. Laupäeval ja õhtuti 38-40 minutit, kui teie ainult Mustamäed 27 min künnate. Miks kuram ma peaks tahtma mustamäel elada.

Sest mina ei taha elada maal, kõik need sääsed, parmud, elektrikatkestused iga syytu tuulekesega ja eraldatus ajab mind eos hulluks.
Mulle meeldib, et igal pereliikmel ei pea eraldi autot olema, et omale sobival ajal sinna karukanni maale koju pääseda. Mulle meeldib, et hilisteismelised lapsed saavad käia oma kesklinna koolides ja õhtustel pidudel yhistranspordiga, mitte sellest ei teki kogu pere puudutavat logistikapuslet. Ja vajadusel saavad taksoga 8.- euro eest ka öösel koju.
Saa ometi aru, kõik inimesed on erinevad. Mind absoluutselt ei kõneta su sääsed ja igapäevane maanteel uhamine.
Meil maja Nõmmel, 1600 ruutu krunt piisab täiesti eraldatuseks ja yhistranspordi bussid viivad 100 meetri kauguselt peatusest lapsed kesklinna kymne minutiga. Toovad tagasi ka. Ja mitte kaks korda päevas, vaid lausa iga 10-15 minuti järel.
Mustamäe on naaberlinnaosa. Väga meeldiv. Suured majad jah, aga roheline, ilus infra, pole häda midagi. Absoluutselt ei halvusta inimesi, kes seal elavad. Täiesti normaalne elukeskkond.

+3
-2
Please wait...

Näitan 17 postitust - vahemik 61 kuni 77 (kokku 77 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lähevad venelased Lasnamäele elama?