Esileht Hobinurk Miks liigseid kasse ei panda magama, vaid piinatakse?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Miks liigseid kasse ei panda magama, vaid piinatakse?

Postitas:
Kägu

On täiesti ilmselge, et kõik liigsed loomad, eriti haiged loomad, ei leia omale kodu. Milleks piinata loomi varjupaigas, kus tegelikult pole loomadele sobivaid elutingimusi. Kogutakse inimestelt annetusi, kuid rahakasutust keegi ei kontrolli. Loomad pannakse vegantoidule, söödetakse neile inimestele mõeldud antidepressante – täielik narrus.

Vanasti taolist totrust ei esinenud. Kass elas koos inimesega ja toitis ise ära ennast. Mõnikord sai piima juurde preemiaks.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120194970/puudulik-haridus-ja-plaan-panna-kassid-vegantoidule-pesaleidja-endised-vabatahtlikud-suudistavad-juhatust-kasside-kahjustamises

+8
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On täiesti ilmselge, et kõik liigsed loomad, eriti haiged loomad, ei leia omale kodu. Milleks piinata loomi varjupaigas, kus tegelikult pole loomadele sobivaid elutingimusi. Kogutakse inimestelt annetusi, kuid rahakasutust keegi ei kontrolli. Loomad pannakse vegantoidule, söödetakse neile inimestele mõeldud antidepressante – täielik narrus.

Vanasti taolist totrust ei esinenud. Kass elas koos inimesega ja toitis ise ära ennast. Mõnikord sai piima juurde preemiaks.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/120194970/puudulik-haridus-ja-plaan-panna-kassid-vegantoidule-pesaleidja-endised-vabatahtlikud-suudistavad-juhatust-kasside-kahjustamises

Võid kindel olla, et kassid, kes piinlevad pannaksegi magama. Kuid kes ei piinle, need elavad. Elavad ja ootavad. Oma inimest. Kes võib tulla ka alles aastate pärast.

+12
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei oska arvata miks Pesaleidja talitab nii nagu nad talitavad. Omanike tausta teades võib vaid aimata. Puhas koht see kindlasti pole ja mina sinna raha annetada ei julgeks. Kõik kasse aitavad varjupaigad ei ole nagu Pesaleidja. Vegantoitu ei paku oma hoiukassidele keegi peale Pesaleidja omanike. Kusagil mujal pole nii väheste ruutmeetrite peale nii palju kasse kokku kuhjatud ja ei haigestu nii palju kasse stressist või pole parvoepideemiaid kus lausa kümneid kasse korraga sureb. Enamik varjupaikasid vastutab ka siis kassi eest kui nende kassil uues kodus mingi haigus välja lööb. Olen käinud teise mtü kassitoas kus kassid olid rahulikud ja sõbralikud, seal ei haisenud ja oli ruumi ja õhku. Kasse oli piisavalt vähe et seal pidi jalutama et neid leida. Pesaleidja kassitoas haises ja terve põrand oli kasse täis. Liivakastid samas ei olnud puhastamata aga kasse oli lihtsalt palju väiksema ala peale kordades rohkem. Võiks arvata et julgelt üle saja kassi ja ruum oli umbes mu elutoa suurune. Lisaks on enamik kasse ju üldse hoiukodudes kus nad elavad tavalist kassielu ja vahel jäävadki sinna päriseks. Ülejäänud kordadel leitakse uus kodu. Kasside soovijaid on küll ja oleks veel rohkem kui inimesed oma kasse lõikama õpiks. Lõikamata kodukass suudab aastas tuua mitmed pojad ja kusagil 6kuuselt toovad tema emased pojad juba omakorda pojad ning isased siis teevad neid. Nii tekivad kolooniad mida kasside päästjad peavad likvideerima ja nii need kassid varjupaikadesse satuvadki.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas peaks see enese toitmine välja nägema, kui kass elab paneelikas? Et omanik hakkab ise hiiri kasvatama või laseb kassi õue? See ei ole 19 sajandi talupidamine, et kassid püüdsid aidast hiiri ja said hommikusel lüpsis piima.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis väga ei praktiseerita, aga välismaal on tavaline, et püütakse kinni, tehakse sterilieerimisopp, kõrva sälk, et olek aru saada, et opitud ja tänavale tagasi. Eestis pigem need üksikud taluomanikud, kes ise sinna kogunenud kolooniate kasse operatsioonidele viivad.

Muidugi raha seob piirangud. Operatsioonid on kallid, tihti loomad haiged, talvine kliima Eestis kassidele siiski külm ja elamiväärsem on neile kodud leida. Vähemalt tänavakassidele, taluomad ilmselt leiavad ise talus-küünis süüa ja sooja koha ka talvel.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eestis väga ei praktiseerita, aga välismaal on tavaline, et püütakse kinni, tehakse sterilieerimisopp, kõrva sälk, et olek aru saada, et opitud ja tänavale tagasi. Eestis pigem need üksikud taluomanikud, kes ise sinna kogunenud kolooniate kasse operatsioonidele viivad.

Muidugi raha seob piirangud. Operatsioonid on kallid, tihti loomad haiged, talvine kliima Eestis kassidele siiski külm ja elamiväärsem on neile kodud leida. Vähemalt tänavakassidele, taluomad ilmselt leiavad ise talus-küünis süüa ja sooja koha ka talvel.

Eestis teeb seda cats help mingil määral. Kõrvadesse sälku ei tehta, aga pannakse kiip, mis registreeritakse nende nimele ja need kassid on arvel. Ei praktiseerita massiliselt, vaid nende kasside puhul, kes on terve elu õues inimestega elanud ja metsistunud ning kellest lemmiklooma vormimine oleks kassile suurem piin kui tema taltsutamine ja näiteks mõnes talus toa ja õue vahet käiva kassina elamine. Tehakse ka enne vaktsiinid, ussitõrje, hambad korda jne mitte ainult sigimisvõimetuks. Minu kodukandis nad tulid meile ühe koloonia likvideerimisega nii appi ja mõned kassid just nii tagastati. Vahel on küsimise peale ka neile kassidele toitu saadetud nende poolt. Ise tegime neile internetist leitud õpetuste järgi soojad pesad kõige külmemateks ilmadeks sest päris -20 on kassi jaoks liig. Joogivee eest hoolitseme ka nii palavatel suvepäevadel kui külma ilmaga. Vastutasuks on meil vähem probleeme närilistega ja pole ka märgistavaid isaseid sest nad hoiavad oma territooriumi võõrastest kassidest puhtana.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista, et kui see täiesti metsik tänavakass juba kinni on püütud, siis miks teda lihtsalt magama ei panda ja selle asemel steriliseerimisoperatsioon tehakse ning tänavale tagasi lastakse?

Varjupaigad sageli paluvad annetusi mingite täiesti jubedas seisus kasside jaoks, et nad tuhandete eurode eest korda teha – milleks? Kassile endale on see ju piin. Kodu neist enamik kunagi ei leia.

+7
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista, et kui see täiesti metsik tänavakass juba kinni on püütud, siis miks teda lihtsalt magama ei panda ja selle asemel steriliseerimisoperatsioon tehakse ning tänavale tagasi lastakse?

Varjupaigad sageli paluvad annetusi mingite täiesti jubedas seisus kasside jaoks, et nad tuhandete eurode eest korda teha – milleks? Kassile endale on see ju piin. Kodu neist enamik kunagi ei leia.

Kes on inimene, et tervelt loomalt võtta ära ainus asi, mis tal on – tema elu? Kui loom on siia ilma juba inimeste süül sündinud, siis tuleb talle tagada võimalikult kannatustevaene elu. Inimene pole jumal, kel on õigus näidata näpuga, et see kass ei vasta mingile standardile ja paneme aga magama ära. Kui kass piinleb ja nagunii vigastustesse või raskesse haigusesse sureks, on teine asi. Tagage see, et teie ja teie lähedaste kassid ei paljuneks, aidake vajadusel näitaks steriliseerimised kinni maksta, tehke teavitustööd. Iga inimene saab panustada sellesse, et see probleem väheneks.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista, et kui see täiesti metsik tänavakass juba kinni on püütud, siis miks teda lihtsalt magama ei panda ja selle asemel steriliseerimisoperatsioon tehakse ning tänavale tagasi lastakse?

Küsi seda https://www.instagram.com/shellyroche/ yt on live üleval pidevalt ja vahel vastab küsimustele ka seal. See on neil kombeks Kanadas ja ta suht tegus naine. See on neil kombeks väidetavalt seal, et püütakse kinni, ravitakse, tehakse opp ja lastakse tagasi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://www.facebook.com/tinykittens/videos/1295014574386655
https://www.facebook.com/tinykittens/videos/1239578486979864

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka ei mõista, et kui see täiesti metsik tänavakass juba kinni on püütud, siis miks teda lihtsalt magama ei panda ja selle asemel steriliseerimisoperatsioon tehakse ning tänavale tagasi lastakse?

Küsi seda https://www.instagram.com/shellyroche/ yt on live üleval pidevalt ja vahel vastab küsimustele ka seal. See on neil kombeks Kanadas ja ta suht tegus naine. See on neil kombeks väidetavalt seal, et püütakse kinni, ravitakse, tehakse opp ja lastakse tagasi.

Samas on välismaal käies need kassi- ja (osades riikides ka) koertekolooniad ikka päris hirmsad vaadata. Mitte, et ma arvaks, et varjupaigas puuris elada on looma jaoks kuidagi toredam elu, aga kurb on vaadata ikka neid kodutute kasside/koerte masse, kes igal pool tänavatel ja hotellide juures patseerivad ja toitu otsivad. Eestis väga ju sellist pilti näha ei tahaks. Paljud neist tänavaloomadest on ka vigastatud või nähtavalt haiged.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samas on välismaal käies need kassi- ja (osades riikides ka) koertekolooniad ikka päris hirmsad vaadata. Mitte, et ma arvaks, et varjupaigas puuris elada on looma jaoks kuidagi toredam elu, aga kurb on vaadata ikka neid kodutute kasside/koerte masse, kes igal pool tänavatel ja hotellide juures patseerivad ja toitu otsivad. Eestis väga ju sellist pilti näha ei tahaks. Paljud neist tänavaloomadest on ka vigastatud või nähtavalt haiged.

Olen nõus, eriti hull oli asi kuskil aasiamaades, kuhu vaatasin videotes vene põgenikud mobilli eest olid läinud, Türgis olid vähemalt kassid vist prisked ja kõik toitsid neid, aga mõnes riigis olid nagu kondibuketid. Eks see kole lugu on, oma piirkonnas vaatan ka, et mõni kass ripub üleval mitu aastat, kahju, ilusad kassid, aga endale ei taheta võtta. Eks see on ka mõistetav, sest kassidega on see probleem, et ega väga kuskil käia ei saa, oledki paikne terve aeg, eriti suviti, kus käiakse tean, et lõkkeõhtult ruttu tagasi koju, sama jõuludel, uuel astal jne. Eestis vähemalt püütakse neid kinni ja tegeletakse sellega, muidugi on haigeid inimesi, kes jätavad kuskile kasti metsa vms, aga sellest ei hakka rääkimagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et nad otseselt piinlevad.

Aga ma tahtsin ka kassi. Kirjutasin kümneid kirju varjupaikadesse aga mitte ühtegi vastust ei saanud…

Nüüd sain tuttava kaudu kaks maakassi(vennad).  Oleks tahtnud ka päästa mõne varjupaiga kassi aga no kui ikka kuude viisi ei vastata, on vähe veider.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes on inimene, et tervelt loomalt võtta ära ainus asi, mis tal on – tema elu? Kui loom on siia ilma juba inimeste süül sündinud, siis tuleb talle tagada võimalikult kannatustevaene elu. Inimene pole jumal, kel on õigus näidata näpuga, et see kass ei vasta mingile standardile ja paneme aga magama ära. Kui kass piinleb ja nagunii vigastustesse või raskesse haigusesse sureks, on teine asi. Tagage see, et teie ja teie lähedaste kassid ei paljuneks, aidake vajadusel näitaks steriliseerimised kinni maksta, tehke teavitustööd. Iga inimene saab panustada sellesse, et see probleem väheneks.

Inimene on pandud loomade eest vastutama Jumala poolt. Loomad ei sünni siia ilma inimese süül, vaid iseenda tahtel ja Jumala õnnistusel.  Sul on asjad päris segi peas.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et nad otseselt piinlevad.

Aga ma tahtsin ka kassi. Kirjutasin kümneid kirju varjupaikadesse aga mitte ühtegi vastust ei saanud…

Nüüd sain tuttava kaudu kaks maakassi(vennad). Oleks tahtnud ka päästa mõne varjupaiga kassi aga no kui ikka kuude viisi ei vastata, on vähe veider.

Mul küll probleemi polnud varjupaigast võtmisega, mitmed tuttavad ka võtnud. Minu juures kaks kassi erinevatest varjupaikadest, kokku on neid olnud neli. Eelmised olid kaks seeniori, kelle omanik suri ja pärijad kassidest vabanesid. Elasid minu juures üks 4a ja teine peaaegu 6a. Kui kümneid kirju kirjutada ja keegi ei vasta, siis on viga ikka kirjutajas. Varjupaigad teevad ju taustakontrolli ja suhtlevad omavahel, ilmselt oled millegagi silma paistnud varem miks sulle looma ei soovita anda. Mina ei tea kedagi, kellel probleemi oleks olnud. Miks peaks varjupaik mitte loovutama looma heasse koju? Mitte üks varjupaik, vaid kümned? Põhjust peab ikka peeglist otsima. Kodukasside loovutajad ei küsi, neil peaasi et oma lolluse tagajärgedest kiirelt vabanevad. Esimene saab, kes järele tuleb ja võtad ühe, pakitakse teine kaasa. Nõme on see, et sellega ainult toidad seda kasside probleemi. Loodan, et sa enda kassid vähemalt lõikasid ära.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid kindel olla, et kassid, kes piinlevad pannaksegi magama. Kuid kes ei piinle, need elavad. Elavad ja ootavad. Oma inimest. Kes võib tulla ka alles aastate pärast.

Nii kaua ei oota vist küll kuskil… kui 3 kuu jooksul ei leia, siis läheb magama.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei usu, et nad otseselt piinlevad.

Aga ma tahtsin ka kassi. Kirjutasin kümneid kirju varjupaikadesse aga mitte ühtegi vastust ei saanud…

Nüüd sain tuttava kaudu kaks maakassi(vennad). Oleks tahtnud ka päästa mõne varjupaiga kassi aga no kui ikka kuude viisi ei vastata, on vähe veider.

Mul küll probleemi polnud varjupaigast võtmisega, mitmed tuttavad ka võtnud. Minu juures kaks kassi erinevatest varjupaikadest, kokku on neid olnud neli. Eelmised olid kaks seeniori, kelle omanik suri ja pärijad kassidest vabanesid. Elasid minu juures üks 4a ja teine peaaegu 6a. Kui kümneid kirju kirjutada ja keegi ei vasta, siis on viga ikka kirjutajas. Varjupaigad teevad ju taustakontrolli ja suhtlevad omavahel, ilmselt oled millegagi silma paistnud varem miks sulle looma ei soovita anda. Mina ei tea kedagi, kellel probleemi oleks olnud. Miks peaks varjupaik mitte loovutama looma heasse koju? Mitte üks varjupaik, vaid kümned? Põhjust peab ikka peeglist otsima. Kodukasside loovutajad ei küsi, neil peaasi et oma lolluse tagajärgedest kiirelt vabanevad. Esimene saab, kes järele tuleb ja võtad ühe, pakitakse teine kaasa. Nõme on see, et sellega ainult toidad seda kasside probleemi. Loodan, et sa enda kassid vähemalt lõikasid ära.

Mulle ka vaatamata korduvatele küsimistele ei antud.  Ilmselt oli asi selles, et ma ei öelnud, nagu toidaksin kasse ainult kanafileega kuldtaldrikult, ja see tundubki olevat neil peamine probleem. Et nad niisama puhast liha saavad ja vahelduseks krõbinaid ja konserve (ka mitte neid kõige odavamaid poe omi), see ei lugenud. Vastati küll, aga et on juba broneeritud, kuigi tegelikult ei olnud ja sama kass kudes veel kuid nende kodulehel.  Lõpuks ma loobusin ja  tuli samuti ise “päästa” kassikolooniatest mõned pojad. Ning olen rahul – keegi ei vahi sul näppudele ega nõua neid kuldtaldrikuid ja kanafileesid. Lõigatud on nagunii, vaktsineeritud ja ussikuuritatud ka, ilusad, terved, hästitoidetud loomad.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et nad otseselt piinlevad.

Aga ma tahtsin ka kassi. Kirjutasin kümneid kirju varjupaikadesse aga mitte ühtegi vastust ei saanud…

Nüüd sain tuttava kaudu kaks maakassi(vennad). Oleks tahtnud ka päästa mõne varjupaiga kassi aga no kui ikka kuude viisi ei vastata, on vähe veider.

Mul küll probleemi polnud varjupaigast võtmisega, mitmed tuttavad ka võtnud. Minu juures kaks kassi erinevatest varjupaikadest, kokku on neid olnud neli. Eelmised olid kaks seeniori, kelle omanik suri ja pärijad kassidest vabanesid. Elasid minu juures üks 4a ja teine peaaegu 6a. Kui kümneid kirju kirjutada ja keegi ei vasta, siis on viga ikka kirjutajas. Varjupaigad teevad ju taustakontrolli ja suhtlevad omavahel, ilmselt oled millegagi silma paistnud varem miks sulle looma ei soovita anda. Mina ei tea kedagi, kellel probleemi oleks olnud. Miks peaks varjupaik mitte loovutama looma heasse koju? Mitte üks varjupaik, vaid kümned? Põhjust peab ikka peeglist otsima. Kodukasside loovutajad ei küsi, neil peaasi et oma lolluse tagajärgedest kiirelt vabanevad. Esimene saab, kes järele tuleb ja võtad ühe, pakitakse teine kaasa. Nõme on see, et sellega ainult toidad seda kasside probleemi. Loodan, et sa enda kassid vähemalt lõikasid ära.

Mulle ka vaatamata korduvatele küsimistele ei antud. Ilmselt oli asi selles, et ma ei öelnud, nagu toidaksin kasse ainult kanafileega kuldtaldrikult, ja see tundubki olevat neil peamine probleem. Et nad niisama puhast liha saavad ja vahelduseks krõbinaid ja konserve (ka mitte neid kõige odavamaid poe omi), see ei lugenud. Vastati küll, aga et on juba broneeritud, kuigi tegelikult ei olnud ja sama kass kudes veel kuid nende kodulehel. Lõpuks ma loobusin ja tuli samuti ise “päästa” kassikolooniatest mõned pojad. Ning olen rahul – keegi ei vahi sul näppudele ega nõua neid kuldtaldrikuid ja kanafileesid. Lõigatud on nagunii, vaktsineeritud ja ussikuuritatud ka, ilusad, terved, hästitoidetud loomad.

Ma see eelmine. Mul ilmselt oli häda selles, et mu püsielukoht on Soomes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei usu, et nad otseselt piinlevad.

Aga ma tahtsin ka kassi. Kirjutasin kümneid kirju varjupaikadesse aga mitte ühtegi vastust ei saanud…

Nüüd sain tuttava kaudu kaks maakassi(vennad). Oleks tahtnud ka päästa mõne varjupaiga kassi aga no kui ikka kuude viisi ei vastata, on vähe veider.

Mul küll probleemi polnud varjupaigast võtmisega, mitmed tuttavad ka võtnud. Minu juures kaks kassi erinevatest varjupaikadest, kokku on neid olnud neli. Eelmised olid kaks seeniori, kelle omanik suri ja pärijad kassidest vabanesid. Elasid minu juures üks 4a ja teine peaaegu 6a. Kui kümneid kirju kirjutada ja keegi ei vasta, siis on viga ikka kirjutajas. Varjupaigad teevad ju taustakontrolli ja suhtlevad omavahel, ilmselt oled millegagi silma paistnud varem miks sulle looma ei soovita anda. Mina ei tea kedagi, kellel probleemi oleks olnud. Miks peaks varjupaik mitte loovutama looma heasse koju? Mitte üks varjupaik, vaid kümned? Põhjust peab ikka peeglist otsima. Kodukasside loovutajad ei küsi, neil peaasi et oma lolluse tagajärgedest kiirelt vabanevad. Esimene saab, kes järele tuleb ja võtad ühe, pakitakse teine kaasa. Nõme on see, et sellega ainult toidad seda kasside probleemi. Loodan, et sa enda kassid vähemalt lõikasid ära.

Ma võtsingi teadlikult nad mõlemad, mitte ei topitud teist kaasa.  Mul on elus olnud vaid üks kass. Tema suri 8-saselt vähki.

Praeguseid kasse plaanin kindlasti lõigata. Hetkel nad alles liiga pisikesed (3kuused). Vaktsiinid, kiibid ja passid saavad ka, sest üle piiri reisides võtan nad kaasa alati.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma see eelmine. Mul ilmselt oli häda selles, et mu püsielukoht on Soomes.

Kas see on probleem? Olen lugenud pidevalt Soome viidud kassidest ja koertest, just varjupaiga omadest või muidu hüljatutest, kes sinna uued kodud leiavad, ja ongi nagu jäänud mulje, et Soome elanikud, olgu nad siis eestlased või soomlased, kasutavad isegi rohkem seda võimalust. Aga äkki on asi selles, et sa polegi soomlane – et eestlane Soomes, see tundub nagu kahtlane, ei tea nüid, kas ikka anda või ei. Selline suhtumine, kui see peaks tõsi olema, on ikka väegade nõme.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguseid kasse plaanin kindlasti lõigata. Hetkel nad alles liiga pisikesed (3kuused). Vaktsiinid, kiibid ja passid saavad ka, sest üle piiri reisides võtan nad kaasa alati.

Ära kaua oota, kui märgistamise komme tekib, siis ei ole sellest lihtne lahti saada. Ja mida nooremalt lõikad, seda kiirem on taastumine. Sellised kolmekuused tulevad opilt koju nagu ei oleks midagi juhtunudki, mäng läheb edasi sealt kus pooleli jäi 🙂 Ma olen ise tõukasside aretaja ja mu kassipojad lähevad oma uutesse kodudesse juba lõigatuna. Opp 12nädalaselt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praeguseid kasse plaanin kindlasti lõigata. Hetkel nad alles liiga pisikesed (3kuused). Vaktsiinid, kiibid ja passid saavad ka, sest üle piiri reisides võtan nad kaasa alati.

Ära kaua oota, kui märgistamise komme tekib, siis ei ole sellest lihtne lahti saada. Ja mida nooremalt lõikad, seda kiirem on taastumine. Sellised kolmekuused tulevad opilt koju nagu ei oleks midagi juhtunudki, mäng läheb edasi sealt kus pooleli jäi ???? Ma olen ise tõukasside aretaja ja mu kassipojad lähevad oma uutesse kodudesse juba lõigatuna. Opp 12nädalaselt.

Soomes ei tehta enne 6 kuud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid kindel olla, et kassid, kes piinlevad pannaksegi magama. Kuid kes ei piinle, need elavad. Elavad ja ootavad. Oma inimest. Kes võib tulla ka alles aastate pärast.

Nii kaua ei oota vist küll kuskil… kui 3 kuu jooksul ei leia, siis läheb magama.

On varjupaiku, kus ei panda kedagi magama, v.a. surmavalt haiged kassid. Muidu voib kass seal oodata kodu ka aastaid.

Endal ka ammune ebameeldiv kogemus yhe populaarse Eesti varjupaigaga, kysiti isiklikke kysimusi, ja siis isegi ei vastatud, et kass juba ara antud, vms. Ka minu puhul oli ilmselt pohjuseks, et elasin siis veel valismaal.

Aga selliselt kysija, nagu teemaalgataja, on tavaliselt mistahes loomast, ykskoik kui haigest, ebameeldivam. Egoistlik, laiutav inimeseloom, kes millegiparast kujutab ette, et koik on talle volgu ja et koik peab kaima tema tahtmiste jargi. Tavaliselt sellised teistele inimestele ei meeldi ka.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soomes elamine ei tohiks probleem olla. Mõnel varjupaigal eraldi hinnakiri üleval selle jaoks, kuna eraldi protseduurid vajalikud kassile siis ja europass.

Kus 12nädalast kassi opereeritakse? Eestis ka üldiselt seda ei tehta. Kassil on siis ju veel paljud asjad välja arenemata mis vajavad ka suguhormoone. Kedagi pole soovitav enne suguküpsust lõigata, sellega kaasnevad terviseprobleemid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus 12nädalast kassi opereeritakse? Eestis ka üldiselt seda ei tehta. Kassil on siis ju veel paljud asjad välja arenemata mis vajavad ka suguhormoone. Kedagi pole soovitav enne suguküpsust lõigata, sellega kaasnevad terviseprobleemid.

Lõigatakse nii Eestis kui ka Soomes. See, et eelpuberteete ei tohiks lõigata on müüt. Kassid ei ole koerad, olgugi, et enamik arste kipub neisse niimoodi suhtuma.  Mitmete aastate vältel tehtud teaduslik uuring tegi kindlaks, et kassi arengus ei ole mitte mingisugust vahet, kas ta on lõigatud 7nädalaselt või 7kuuselt.

Kes soovib lugeda, otsib artikli üles. Developmental and Behavioral Effects of Prepubertal Gonadectomy. Mark S. Bloomberg, DVM, MS; W.P. Stubbs, DVM; D.F. Senior, BVSc; Thomas J. Lane, BS, DVM; University of Florida at Gainesville.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus 12nädalast kassi opereeritakse? Eestis ka üldiselt seda ei tehta. Kassil on siis ju veel paljud asjad välja arenemata mis vajavad ka suguhormoone. Kedagi pole soovitav enne suguküpsust lõigata, sellega kaasnevad terviseprobleemid.

Lõigatakse nii Eestis kui ka Soomes. See, et eelpuberteete ei tohiks lõigata on müüt. Kassid ei ole koerad, olgugi, et enamik arste kipub neisse niimoodi suhtuma. Mitmete aastate vältel tehtud teaduslik uuring tegi kindlaks, et kassi arengus ei ole mitte mingisugust vahet, kas ta on lõigatud 7nädalaselt või 7kuuselt.

Kes soovib lugeda, otsib artikli üles. Developmental and Behavioral Effects of Prepubertal Gonadectomy. Mark S. Bloomberg, DVM, MS; W.P. Stubbs, DVM; D.F. Senior, BVSc; Thomas J. Lane, BS, DVM; University of Florida at Gainesville.

Mind huvitaks mõni konkreetne arst või kliinik Eestis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varjupaigad sageli paluvad annetusi mingite täiesti jubedas seisus kasside jaoks, et nad tuhandete eurode eest korda teha – milleks? Kassile endale on see ju piin. Kodu neist enamik kunagi ei leia.

Mis piin, kui saab terveks? Ja muidugi leiavad terveks ravitud ja hea iseloomuga kiisud ka kodu. Eesti tingimustes tänavale tagasi saata muidugi ei saa ja ega see kõigis riikides ka levinud pole. Isegi Kreetal, kus vanasti oli kasse nagu muda,  ei ole enam tänavakasse nii palju midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa, teemaalgataja, nimetad kassi puurishoidmist piinamiseks, aga kassi tapmist nimetad eufemistlikult magamapanekuks?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind huvitaks mõni konkreetne arst või kliinik Eestis.

Haabersti loomakliinik, Vetmobiil, Cat Clinic, Miki… Ma Tallinna inimene, teiste linnade kliinikuid ei tea täpselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ka pensionieas inimestele ei anta varjupaikadest ja MTÜ-dest loomi. Ise tahtsin aastaid tagasi oma vanaemale võtta täiskasvanud kassi ja mitmed kohad ütlesid ära, kuni lõpuks valetasin, et võtan kassi endale.

Samuti minu sugulane, kes on mitmeid kordi võtnud varjupaikadest vanu ja keerulist tõugu koeri, keda keegi teine ei taha ja kes on niimoodi mitmele koerale taganud ilusa vanaduspõlve – talle nüüd ka enam koera ei anta, kuna ta on ise liiga vana, mis sest et tegus ja väga kogenud koerapidaja.

Suhteliselt masendav olukord, et juba 70a inimest peetakse liiga vanaks, et kodulooma pidada, samas koduloom just hoiab vanu inimesi aktiivsete ja tegusatena ja ka loomal kindel ja rahulik kodu olemas.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Hobinurk Miks liigseid kasse ei panda magama, vaid piinatakse?