Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lörtsitakse laulatuse väärtust?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Teema: Miks lörtsitakse laulatuse väärtust?

Postitas:
Kägu

Olen ise ateist, aga suhtun erinevatesse uskudesse suure austusega. Võibolla ma ateistina ei taju päris täpselt, kui suure harduse ja austusega peaks Jumalasse ja Jumala sõnasse suhtma, aga mulle tunduvad tänapäeva kristlased kohati pseudousklikena. Teemat sundis tegema Repinskite lahutus napilt 2 aastat pärast laulatust. Kas tõesti oli 2 aastat tagasi usk Jumalasse ja abiellu nii suur, et lasti end laulatada? Aga aasta-poolteist hiljem on juba see tõotus ununenud, et heas ja halvas….?

+41
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama “nauditav” oli kuulda Toomas Hendrik Ilvese ja tema ei tea mitmenda naise pühalikust laulatusest.

+28
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usklikud on silmakirjalikud, kristlik moraal on teistele lugemiseks, mitte endale järgimiseks. Tean meest, kes oli kolm korda laulatatud. Kaks esimest korda vene õigeusu kirikus. Kolmas kord õigeusu kirik enam nõus laulatama ei olnud, siis läks üle luteri usku ja sai ikka oma laulatuse. Nüüd ka see viimane abielu purunenud. Teenistustel käib ta praegu jälle õigeusu kirikus.

+18
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Enamus inimesi, kes laulatavad, pole ju tegelikult kristlased, vaid ehitakse ennast võõraste sulgedega. Käiakse kiiresti leeris, et lihtsalt saaks laulatada. Oodata nüüd neilt kristlikku käitumist ja võtta neid moraalseks eeskujuks, on paras narrus. Päris piinlik, kui laulatatakse lastega paar, või lahutatud inimesed. Ainuke hea asi, et see sündmus toob sugulased-sõbrad kirikusse ja vähendab võõristust selle koha suhtes.

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

aga mulle tunduvad tänapäeva kristlased kohati pseudousklikena.

Ega siis need, kes end laulatada lasevad, ei pruugi olla usklikud.
Need tahavad lihtsalt kiriklikku värki, et ilus oleks. Vblla nõuavad seda just naised, ei tea.

Päris kristlasi siia segada on ülekohtune.

+18
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usklikud on silmakirjalikud, kristlik moraal on teistele lugemiseks, mitte endale järgimiseks. Tean meest, kes oli kolm korda laulatatud. Kaks esimest korda vene õigeusu kirikus. Kolmas kord õigeusu kirik enam nõus laulatama ei olnud, siis läks üle luteri usku ja sai ikka oma laulatuse. Nüüd ka see viimane abielu purunenud. Teenistustel käib ta praegu jälle õigeusu kirikus.

Ilmselt polegi tegemist kristlasega, ta lihtsalt käib teenistustel, mis pole kellelegi keelatud. Puud tuntakse viljast, kristlast selle järgi, mis elu ta elab. Kui aga näitad näpuga, siis mõtle, kas ise elad mittekristlasena õigemat elu kasvõi ilmalike normide järgi, kristlikest rääkimata.

+7
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt polegi tegemist kristlasega, ta lihtsalt käib teenistustel, mis pole kellelegi keelatud. Puud tuntakse viljast, kristlast selle järgi, mis elu ta elab. Kui aga näitad näpuga, siis mõtle, kas ise elad mittekristlasena õigemat elu kasvõi ilmalike normide järgi, kristlikest rääkimata.

Tüüpilise uskliku reaktsioon- ärge näidake meile näpuga, vaadake ennast. Mina ei ole roninud kirikusse valet vanduma, veel enam seda korduvalt teinud. Kui mees, keda kirjeldasin, ongi valeusklik ja elab väärat elu, siis kirikuõpetajatel peaks ometi olema niipalju kristlikku moraali, et ta sarilahutajat ei laulata. Aga ju siis on see kopikas, mis kukub, rohkem väärt, kui usk ja tõekspidamised.

+11
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui aga näitad näpuga, siis mõtle, kas ise elad mittekristlasena õigemat elu kasvõi ilmalike normide järgi, kristlikest rääkimata.

Ma pole kristlane, ei pea elama kristlike normide järgi. Kes ise ennast kristlaseks peab ja loodab sellest tulenevatele vaimsetele hüvedele, see ju peaks ka neid norme järgima, seda arvan ka mina.

Ilmalike normide järgi elan ma täiesti õiget elu. Seadusi ei riku, liiklusreeglitest pean kinni, loodusseadusi ei üritagi eirata. Nii et küllap minul juba on õigus näpuga näidata.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk. Nagu see kirikutegelane, kes pahandas, et varsti on valitsuses posijaid ja sataniste täis (unustades, et ta ise on samamoodi usklik 😁).

Kirikuteema lörtsimine on popp ja sealt tuleb papp. Kirikud ise tahavad ja soosivad seda. Vaata ise milline tung on ülestõusmispühade või jõulude ajal kirikusse! Korraga nii palju tõsiusklikke? Aga mündid kukuvad kolisedes korjanduskarpi…
Kiriklik laulatus – jälle papp kirikule. Seega kui nemad on nõus, siis miks sina, “mitteusklik”, selle üle muretsed?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Enamus kirikuõpetajaid, keda mina tean, ei laulatagi lahutatud inimesi. Küll on see tava levinud luteri kirikus ja ilmselt ka siis õigeusus. Leian, et vaimuliku süü on palju väiksem (kui seda üldse on) kui lahutaja oma. Piiblis pole sõnagi öeldud midagi paaripanijast või tema moraalist, iseenesest pole see isegi oluline, kes või kuidas paari paneb, küll on juhised abiellujatele ja ka karmid sõnad lahutuse kohta.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen kristlane ja olen teemaalgatajaga nõus. Neid “natukene” kristlasi ehk lihtsalt religoosseid inimesi on tänapäeval palju, aga tegelikult on neid igal ajal palju olnud ja üsna vähe on olnud neid, kes tõeliselt on kristlased, kes armastavad Jumalat ja teevad Tema tahtmist.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk. Nagu see kirikutegelane, kes pahandas, et varsti on valitsuses posijaid ja sataniste täis (unustades, et ta ise on samamoodi usklik 😁).

Kirikuteema lörtsimine on popp ja sealt tuleb papp. Kirikud ise tahavad ja soosivad seda. Vaata ise milline tung on ülestõusmispühade või jõulude ajal kirikusse! Korraga nii palju tõsiusklikke? Aga mündid kukuvad kolisedes korjanduskarpi…

Kiriklik laulatus – jälle papp kirikule. Seega kui nemad on nõus, siis miks sina, “mitteusklik”, selle üle muretsed?

Kas kirikus käivad ainult tõsiusklikud? Kui ma käin korra 10 aasta jooksul loomaaias, kas ma pean ennast siis kohe diplomeeritud zooloogiks? Minu arust väga kena, kui inimesed kasvõi jõulude ajal kirikus käivad.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu arust võivad ju kõik ennast laulatada, kui tahavad, palju õudsem oleks, kui nad läheksid paari mingi jubeda satanistliku riitusega. Nii et isegi pooldan mitteusklikute nii-öelda tsirkust. Pea-asi, et abielluvad, mitte ei hoora.

+2
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas kirikus käivad ainult tõsiusklikud? Kui ma käin korra 10 aasta jooksul loomaaias, kas ma pean ennast siis kohe diplomeeritud zooloogiks? Minu arust väga kena, kui inimesed kasvõi jõulude ajal kirikus käivad.

Sa natuke vale näitega ei esine?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga võtame teisest äärest näite. Kiriklikud matused, tänapäeval vist tehakse matuseteenistus kõigile. Isegi neile kes polnud ristitud, eluski kirikus käinud ja olid näiteks padukommunistid ja -ateistid. Kas see pole lörtsimine? Minu arvates on samuti.
Ristimine ja leer on ka kaubandusartikliteks muutunud ja valdavalt kaotanud oma tähenduse.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen nõus, et lörtsitakse. Isiklikult ei saa aru neist, kes ei usu, aga tahavad laulatust, laste ristimist ja kiriklikku matust.

Matustest nii palju, et ega kõik ei saa kiriklikku matust. Enamik matuseid on tänapäeval ilmalikud.

Ise olen ristitud, leeritatud, laulatatud. Minu abikaasa on minu ainus suhe ja lapsed on sündinud abiellu. Kui ei usuks, poleks laulatust soovinud, sest see tunduks mulle sel juhul silmakirjalik.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sama “nauditav” oli kuulda Toomas Hendrik Ilvese ja tema ei tea mitmenda naise pühalikust laulatusest.

Tülgastavaks muudab kogu loo teadmine, et Ilves ei laulatanud ennast ise, vaid seda tegi vaimulik. Kui kristlikud vaimulikud nö kusevad ise endale jala peale, siis pole süüdistada ka kedagi teist väärtuste lörtsimises. Kristluse koht paistab olevat ajaloo prügikastis.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah, see on lörtsimine. Ja see võiks kehtida üks kord. Peale seda peaks isegi pikkade juhtmetega(mina ka olen seda, et keegi ei hakkas mind üleolevuses süüdistama) inimene aru saama, et kui tahad veel abielluda, siis mine ja abiellu ilmalikult, keegi ei keela. Nii lörstitakse ka usku.
Päris uskuvad inimese nii ei tee.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kristlastel on täielik õigus määrata, kes pääsevad jumalateenistusele.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiriklikud matused, tänapäeval vist tehakse matuseteenistus kõigile.

Ei tehta, tegelikult. Ilmalik matusetseremoonia on täiesti levinud toiming, mitte midagi enneolematut.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Väga hea tähelepanek teemaalgataja!
Martini ja Sireti puhul oli asi tegelikult lihtne. Suur paks mees, kelle nime ma igaks juhuks ei nimeta, lörtsis tüdruku ära. Vaja oli midagi ette võtta. Partei käsuliini pidi anti käsk allapoole ja nii Martin Sireti ära võttis. Armastust ei pruukinud olla.
Umbes nagu mõisa ajal, kui mõsnik talutüdrukuga esimest korda “seda” tegi, siis naiseks anti talutüdruk hoopis mõisniku käsul mõnele talupojale.
Martin on vene poiss ja talle tegelikult meeldivad hoopis temperamentsed slaavitarid ja nii ta läks. Nüüd on õiged omavahel kokku saanud.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk.

Ateism ei ole usk. Nagu kiilaspäisus ei ole juuksevärv ja markide mittekogumine ei ole hobi.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No aga kirik ju lubab. Või siis kirikuõpetaja.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiriklikud matused, tänapäeval vist tehakse matuseteenistus kõigile.

Ei tehta, tegelikult. Ilmalik matusetseremoonia on täiesti levinud toiming, mitte midagi enneolematut.

Ei pidanud tegelikult seda otseselt silmas. Muidugi on palju ilmalikke tseremoobiaid, aga kui ikka omaksed soovi avaldavad siis tehakse kiriklik matus. Ka neile kes kogu elu kirikust ja usust midagi ei pidanud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Leian, et vaimuliku süü on palju väiksem (kui seda üldse on) kui lahutaja oma.

See on nüüd küll huvitav!? Et siis vaimulikul suva, keda laulatab, kas või koeri? Ega tema, vaeseke, ju saa midagi parata.
Eriti kummaline vaatenurk.

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk.

Ateism ei ole usk. Nagu kiilaspäisus ei ole juuksevärv ja markide mittekogumine ei ole hobi.

Ateism on üks kõige agressiivsemaid ja pimedamaid uske üldse.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Esiteks, usklik ei ole ingli sünonüüm. Usklik on samasugune inimene nagu iga teine, ja täpselt sama ekslik.

Teiseks, igal kogukonnal on omad rituaalid. Mõnel pool on kombeks alati abielluda kirikus, alati matta kiriklikult jmt. Õigeusklikud on ühed sellised. Siin polegi tegemist sellega, mida ükskikisik konkreetselt usub, vaid kuidas tema peres on kombeks.

Kolmandaks, hoolimata sellest, et paljud abielud lahutatakse, abiellutakse siiski alati usus ja lootuses, et see abielu püsib. Isegi, kui see vaid väheste puhul päriselt nii läheb, siis palju hullem oleks, kui üldse enam keegi ei usuks ega loodaks.

Lõppeks, Jeesus ütles, et kes teist patuta on, visaku esimene kivi. Minu käsi kahjuks ei tõuse.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk.

Ja ateisti jumala nimi on mis?

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ateism on samamoodi usk.

Ja ateisti jumala nimi on mis?

Religioonil pole alati (defineeritud) jumalust. Näiteks nõukogude kommunismil esines religioosseid ilminguid, vähemalt teatud perioodil (siis alustati ka nn kommunismitempli ehitust), aga jumalust neil polnud. Ka veganlusel on paljude meelest religioosseid sugemeid (on ka päris religiooniks nimetatud), kuid otseselt jumalust neil pole.

Ateistil on muidugi vabadus otsustada kas ta ateismi religiooniks peab või ei pea, samuti ka teistel, kes arvavad teisiti.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris nii see ju ei ole, et igaüks, kes tahab laulatust, seda ka saab, et lihtsalt ilu pärast. Minuteada (ma ei ole usklik, aga niipalju ikka tean) peab selleks, et saada laulatust, olema ristitud ja leeris käinud. Vähemalt minu need tuttavad, kes on laulatuse teinud, on pidanud esmalt leeri läbi tegema.

Aga kui see laulatatud abielu osutub siiski mingiks hulluks põrguks, siis mu meelest ainult selle pärast, et sai kirikus abiellutud, ei peaks seda piina küll jätkama. Pigem loobu usust kui usu sellesse, et jumal sind mehe käe läbi nüpeldab ja nii on hea ja peabki olema…

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 35 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks lörtsitakse laulatuse väärtust?