Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )

Teema: Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Postitas:
Kägu

Nüüd aitab!
Oleme naabritega kahasse viinud õunad tänava äärde, kust paljud mööduvad. Tihti tehakse kortermajade juurest koerte või lapsevankriga ring ka selle tänava kaudu. Ise ma päris tänava ääres ei ela. Õunad olen viinud kastiga ja hiljem kasti ära toonud. Panen ka paber-ja kilekotte kasti serva külge et soovi korral saaks rohkem kaasa viia.

Täna hommikul viisin jälle. Korjasin ööga maha kukkunud ja sorteerisin hoolikalt, et mitte plekilisi viia. Nüüd tuli tänava ääres elav naaber ja palus, et me seda enam ei teeks. Põhjus lihtne. Õunasüdamed loobitakse tema aeda või siis aia taha tänava äärde, mille murulappi ka tema hooldab. Käisin vaatamas koos naabriga ja nii ongi. Ja mitte vaid südamikud. Palju oli ka niisama õunu autoteele laiali loobitud. Arvatavasti laste poolt.
Hetkel olengi õnnetu ja vihane korraga, aga enam ei paku tasuta võõrastele. Viin töö pigem töö juurde. See küll tähendab, et pean seda lasti parklast kontorisse tassima, aga vähemalt pole arvata, et keegi läbustama hakkaks.

Sellega on meie tänava õuna jagamine lõppenud. Paljud olid juba harjunud, et said sealt kotiga õunu (vahest pandi ka kurki, suvikõrvitsat jne) viia, aga nüüd lõpetame meie selle ära. Natuke isegi kahju, aga mis sa põrsastega teed…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina viin ikka edasi, kuigi ma ei tea üldse,. mida nendega tehakse. Pole sellist ülevaadet alati ja viin sellepärast, et äkki ikka mõnel on hea meel ka ja ma olen alles lühikest aega majaomaik ka. Hakkan ka pirne panema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on paar korda isegi kastid ära viidud. Inimesed ei märka tänulikud olla jah, pigem kehtib vanasõna, et ükski heategu ei jää karistuseta. Tasuta õunte pakkumine on suur töö -sorteerid, puhastad, tassid, iga päev sorteerid uuesti, mis on võtnud plekid külge (suveõun läheb ühe ööga plekiliseks), vead tagasi oma aeda komposti ja tassid uusi. Aga tasuks – viiakse kastid ka minema, nagu ma jaksaks tervele linnale kaste ka veel osta.
Panen siiski ilmselt edasi, sest lapsi jalutab meie tänaval palju ja nii tore, kui nad saavad ikka tavalist, mürgitamata õuna ka vahel süüa.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

mina tänan teid head inimesed, kes te õunu ja muud kraami lahkelt jagate, suuuuur aitäh!!!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga tubli oled ju siiani olnud. Mul jääb ka aiakraami üle, aga ei paku seda kuskile. Tean juba seda, et mida rohkem teistele head proovid teha, seda rohkem vastu pead saad.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas Kristiines ka kuskil õunu saadaval, tahaksin mõne purgi moosi pohladega keeta, hea kui magusaid õunu saaks. Võin ka osta, aga turult sain magusate nime all hapusid.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina tänan ka! Ma küll palju neisse kohtadesse ei satu, kus õunu jagatakse, aga mõnikord harva siiski juhtun peale. Olen alati ühe või kaks õuna võtnud, rohkem ei tihka kuidagi, pigem ostan siis turult.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu vanemad panevad ka aia äärde õunu ja minu meelest väga tänuväärne. Ükskord jäi aga mõru maik juurde, kui üks tädike riputas väikestes kilekottides õunu oma aia külge ja mina aitähi eest võtma tahtsin minna. Õunu ei saanudki, vaid küsiti hoopis 1 euro. Loomulikult mul poleks sellest rahast heade õunte nimel kahju olnud, aga polnud sularaha kaasas ja eeldasin, et nii pakutakse ikka tasuta. Tobe tunne tekkis. Ei teagi, ka ta kasutas lihtsalt olukorda, et oli ise juures või plaaniski vaikses eramajade piirkonnas neid nii müüma jääda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd aitab!
Oleme naabritega kahasse viinud õunad tänava äärde, kust paljud mööduvad.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sama kogemus, et võetakse koos kastiga. Vahet pole, kui pirakas see kast on, ikka vinnatakse minema. Mis seal ikka, toon poest puuviljakaste juurde. 🙂
Vahel on kast esimese 15 minutiga juba läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise pole julgenud niiviisi õunu võtta, Tartus olen elu jooksul ka ainult paar korda näinud, et õunad on niiviisi kastiga tänaval.

Küll aga meenus mulle lugu, kui töökaaslane tõi ükskord reedesel päeval tööle tohutu kotitäie mahakukkunud õunu – käis kõik toad läbi ja pakkus ja lõpuks pani koridori ja sildi juurde. Kahjuks keegi ei tahtnud neid õunu. Ja siis läks õunatooja väga vihaseks, pröökas ja paukus, et tema heast südamest tõi ja keegi nüüd ei oska hinnata ja edaspidi ta enam midagi ei too ka, kui niiviisi suhtutakse. No tõesti – nagu keegi oleks tema mahakukkuud õunu palunud tuua.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eks neid segaseid ikka ole, siingi see Kägu 18.08.2019 17:10

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Haugud täitsa vale puu all. Mina ei lähe oma õunu kuskile pakkuma just sinusuguste tõttu. Mind ei häiri need mahakukkuvad õunad mitte kuidagi, ei pea peale maksma, et keegi need ära viiks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

No mahakukkunud õuntest, kui ma neid ei soovi, laseks ma vabalt muru niites üle ja oleks väetiseks, ei mingit lisatööd. Ning õunte kastiga aia äärde viimine on suurem töö, kui kompostihunnikusse viimine. Kompostihunnikusse viies lihtsalt korjad ja viid sinna. Aia juurde viimiseks otsid kasti, sorteerid, ilusad viid kastiga aia juurde, koledad kompostihunnikusse ning järgmine päev lähed vaatad, kui õunu veel alles on siis koledad taas kompostihunnikuse. Palju vähem oleks tööd, kui nad otse komposti viia. Ja veel vähem, kui muru niites neist üle lasta, ei pea isegi kummardama ja muru niidad niikuinii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas Kristiines ka kuskil õunu saadaval, tahaksin mõne purgi moosi pohladega keeta, hea kui magusaid õunu saaks. Võin ka osta, aga turult sain magusate nime all hapusid.

Just nägin eile, olid kastiga aia taga – vaatasin praegu kaardilt, et Linnu teel (on vist üsna Kristiine kant ju? Ma päris kohalik pole).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
Perekooli Moderaator

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Vaeseke, sul pidi ikka päris hull lapsepõlv olema

Please wait...
Postitas:
Kägu

https://ounastop.yu.ee/
Keegi on teinud tasuta õuntevahetuseks lausa MTÜ. Viige ülearused õunad sinna.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka võtnud kastidest paar õuna. Tore, et sedasi jagatakse. Täna aga tekkis mingi hirm kui kasti nägin, et äkki mõni opakas on õuntesse midagi süstinud. Äkki segased lapsed, kes oskavad igasuguseid lolluseid välja mõelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on sama kogemus, et võetakse koos kastiga. Vahet pole, kui pirakas see kast on, ikka vinnatakse minema. Mis seal ikka, toon poest puuviljakaste juurde. 🙂

Vahel on kast esimese 15 minutiga juba läinud.

Pappkast oleks hea, et võikski kaasa võtta. Neid on poodides küllalt niisama saadaval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Kui ei taha, siis ei võta aia tagant, ega see kohustuslik pole!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommnetaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.

Ma jällegi imestan, et õunu niidetakse :O Hämming kuubis!
Mul niitmine õunahooajal algab alati õunte puu alt ära korjamisega.
Isegi, kui vahepeal 3-4 õuna maha potsatavad, on need häirivad. Üle neist ei sõida, tõstan käigu pealt niidetud alale.

Need lömaks sõidetud ubinad jääksid ju maha mädanema ja sellist õunapuude alust ma küll näha ei soovi. Ega hiljem kõndida selle plöga sees. Meeldib ilus roheline muru 🙂 (mädaplekkideta!)

P.s. õunu viin töö juurde, emale ja annan külalistele kaasa. Rõõmsad on kõik osapooled.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need lömaks sõidetud ubinad jääksid ju maha mädanema ja sellist õunapuude alust ma küll näha ei soovi. Meeldib ilus roheline muru 🙂 (mädaplekkideta!)

Need purustatud õunad tõmbad mururehaga kokku, terveid õunu on hulga raskem kokku riisuda. Ja kui sul on üks õunapuu, siis tõesti võid neid noppida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii lahe kui õunad kastiga aia taga. Nii lahe, aitäh!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisin bussipeatusess kastiga – ilusad puhtad õunad – keegi jobu oli selle kasti maha kallanud ja kasti ära võtnud.Kastist ei ole kahju, aga milleks siis sedasi maha valada, sellest ei saa ma aru.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ka võtnud kastidest paar õuna. Tore, et sedasi jagatakse. Täna aga tekkis mingi hirm kui kasti nägin, et äkki mõni opakas on õuntesse midagi süstinud. Äkki segased lapsed, kes oskavad igasuguseid lolluseid välja mõelda.

Näe, siinne ullike kadunud, läkski õunu mürgitama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen pannud õunu oma aia taha.
eelmisel aastal pandi kord kast pihta, siis ajas vihale küll kergelt.
aga pärast seda enam korraliku kastiga pole pannud, pigem mingi kingakarbi vmt karbiga, mis muidu nagunii pliidi alla läheks.
täna sai üks kastitäis lõunaks juba tühjaks, siis täitsin uuesti.

neile, kes siin jauravad, et miks neid siis nii palju peab kasvatama:
mina sain õunapuud kaasa koos majaga. mõnel aastal on õunu palju, mõnel aastal mitte.
nt sel aastal on täis 2 suveõunapuud, aga osa hilisemaid on täitsa tühjad.
eelmisel aastal oli totaalne pirniuputus (panin isegi osa kastiga värava taha), sel aastal ei ühtki pirni puude otsas.
kui üks sort korraga valmis saab, siis ongi uputus. umbes nädal.
täna olen teinud 7 liitrit õunamoosi, plaaditäie õunakooki, pannud toidukuivati õunu täis, siis osad veel kastiga värava taha ka. lihtsalt neid on hetkel rohkem, kui ma lõikuda jõuan. ja suveõunad ju pikalt ei seisa.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale