Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )

Teema: Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Postitas:
Kägu

Võib ju FB marketplace’i ka kuulutuse panna – need, kes tõesti soovivad, oskavad sealt ka üles otsida.
Mul endal ka palju õunu, aga aia taha pole kastiga mõtet panna. Kõnniteed siin ei ole, sõidutee väga vilets: kärutajad, koerajalutajad ja niisama jalutajad siia tänavale lihtsalt ei satu.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas Kristiines ka kuskil õunu saadaval, tahaksin mõne purgi moosi pohladega keeta, hea kui magusaid õunu saaks. Võin ka osta, aga turult sain magusate nime all hapusid.

Just nägin eile, olid kastiga aia taga – vaatasin praegu kaardilt, et Linnu teel (on vist üsna Kristiine kant ju? Ma päris kohalik pole).

Just täna jalutasin Kristiines (oma kodukandis) ja ikka väga paljude majade juures olid õunakastid. Vaata väiksematele tänavatele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need lömaks sõidetud ubinad jääksid ju maha mädanema ja sellist õunapuude alust ma küll näha ei soovi. Meeldib ilus roheline muru 🙂 (mädaplekkideta!)

Need purustatud õunad tõmbad mururehaga kokku, terveid õunu on hulga raskem kokku riisuda. Ja kui sul on üks õunapuu, siis tõesti võid neid noppida.

Mul on 4 viljakandvat õunapuud. Õunu riisuda ja veel katkiseid? Ikka takerduvad murusse… milleks seda lisatüli omale tekitada, kui palju lihtsam on eelnevalt terved ubinad kokku korjata!? 🙂
Seejärel mõnuga niiduki taga sammuda.. (kui pole takistusi)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu poolt samuti suur aitäh kõigile õunajagajatele – väga mõnus on ootamatult õunakastile peale sattuda ja paar tükki võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need lömaks sõidetud ubinad jääksid ju maha mädanema ja sellist õunapuude alust ma küll näha ei soovi. Meeldib ilus roheline muru 🙂 (mädaplekkideta!)

osta kogujaga niiduk ja mitte midagi ei jää maha vedelema. hekseldab õunad koos muruga peeneks ja komposteeuvad kiiresti

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on nagu üllatav teema, vastu teemale mis siin oli mõni aeg tagasi prügi maha viskamise kohta. mulle jäi seat teemast mulje, et õunasüda, mis on biolagunev jääde võib visata maha, sest ta laguneb ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu ema paneb ka alati kastidega kõnnitee äärde õunu. Tal väga käidav kõnnitee kohe krundi kõrval, aed suur ja suuri õunapuid täis. Head söömisõunad ka – suislepp, martsipan, õigel ajal ka valge klaar. Alati tehakse kast tühjaks ja sealt järgmisel päeval komposti tassid küll midagi ei ole. Õunad on muidugi ka valitud ja mingid plekilised ega vissid sinna kasti ei satu. Sama praktikat harrastavad ka paljud teised sama tänava inimesed.

Kord olid õunad koos kastiga kadunud ja naabrinaine teadis rääkida, et keegi maasturiga naisterahvas oli peatunud iga kasti juures ja kõik järjest enda auto peale tõstnud. Kahju kohe, et ei näinud, oleks kutsunud aeda endale korjama 🙂

Mingi õunasüda või paar suure krundi peale ei ole mitte mingi probleem. Parem visaku üle aia kui et tänavale kõnniteele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see on nagu üllatav teema, vastu teemale mis siin oli mõni aeg tagasi prügi maha viskamise kohta. mulle jäi seat teemast mulje, et õunasüda, mis on biolagunev jääde võib visata maha, sest ta laguneb ära.

Jah, ma ise viskan ka südamerahuga õunasüdamed loodusesse – AGA kusagile, kus nad silma ei riiva. Linnas kusagile tänavale või muru peale viskamine ei ole OK.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elan Tallinnas, aga satun aegajalt ka Keilasse. Tänan lahkeid peresid, kes oma aia taha imemaitsvaid õunu jätavad. Kui õieti mäletan, siis eelmine aasta olid maitsvad suveõunad, vist martsipanid, aga võisid olla ka midagi muud. Alati kui mööda jalutasin, võtsin õuna või kaks. Mõtlesin lausa midagi head vastu jätta perele, aga ei tulnud ühtegi head mõtet pähe 🙂 Tänava nime ka ei mäleta. Sellised inimesed on kullatükid ja meenutavad alati, et kõik hea pole ilmast kusagile kadunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina korteriinimesena olen samuti tänulik õunte eest. Aitäh teile, just Pirita elanikud. Tihti on kastides nii head õunad, et lihtsalt sööd ja mõmised.
Ühekorra on ka aeda sisse kutsutud, kui kasti seest kuldrenette kaasa korjasin. Vanahärral oli aed renette täis, tõi mulle paar suurt kilekotti ka, et korja korja, lastele on ikka moosi vaja 🙂 Siis sain küll suure laari moosi keeta, oi kui hea see oli.
Sellist teenindamist kindlasti alati ei oota, vaid olen tänulik iga õuna eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on peres neli väikest last, endal aeda pole. Oleme nii tänulikud igal aastal neile inimestele, kes panevad kaste õuntega. Meil kulub neid peres palju ja päritolu teame niiviisi ka. Ka raha hoiab kokku, kuigi tegelikult jõuaks neid ka ise osta. Südame teeb soojaks alati.
Äärmiselt kurb, et keegi seda hinnata ei oska, aga olen täitsa kindel, et rohkem on neid, kes oskavad. 🙂

Kui siin on mõnda Laagri õuntejagajat, siis suurimad tänud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui keegi on Kassisabast siin ja õunu jaganud, siis suur aitäh sulle, võimalik, et olen sinu armastusega kasvatatud ubinale hambad mõnuga sisse löönud. Väga superarmas teist, tõesti, siiras tänu ja imetlus 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Viisin bussipeatusess kastiga – ilusad puhtad õunad – keegi jobu oli selle kasti maha kallanud ja kasti ära võtnud.Kastist ei ole kahju, aga milleks siis sedasi maha valada, sellest ei saa ma aru.

Tõeline sigadus! Totaalse(te) debiiliku(te)ga oli tegemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühekorra on ka aeda sisse kutsutud, kui kasti seest kuldrenette kaasa korjasin. Vanahärral oli aed renette täis, tõi mulle paar suurt kilekotti ka, et korja korja, lastele on ikka moosi vaja

Meenus vähe teistmoodi kogemus: elasime kord majas, kus iga üürikorteri juurde kuulus ka aialapike. Meie aias olid mõned ilusad viljapuud. Esimesel sissekolimise järgsel sügisel korjasin ühel päeval ploome ja õunu, kui juurde astus üks vanahärra, kes kõrvaltrepikojas elas. Ja härra teatas mulle suhteliselt sapiselt, et kuna tema kunagi selle aia rajas ja puud istutas (aga hiljem, kui abiellus, müüs korteri maha ja kolis kõrvale elama), siis tema küll ei luba mul neid õunu jms TASUTA kasutada. Et pean talle maksma kilohinda, see oleks õiglane!!! Mul kukkus suu lahti, aga noor ja roheline nagu olin, lõingi kartma, et teen vanainimesele liiga ja lubasin õhtul 10 eurot viia. Õnneks rääkisin asjast ka abikaasale, kes ütles, et läheb ise. Tagasi tulnud, tunnistas, et läks ütles vanamehele hoopis “paar head sõna” ning lubas tol tulla puud maha raiuda, kui õuntest nii kahju on. Vanahärra muidugi kirvega ei tulnud, aga tere ta mulle ka enam kogu seal elatud aastate jooksul enam vastu ei öelnud. Ning iga kord, kui õunu korjasin, tundsin end nagu varas… Nii et on ka selliseid vanahärrasid!

Please wait...
Postitas:
Kägu

on tõesti selliseid, kes laseks enne maha ära mädaneda, aga teistele ka ei anna. ise panen kastiga välja (Tartus, Raadil). seni on võetud viisakalt, paari õunasüdant olen näinud küll, aga no … jõuad sa igaüht kasvatada. ma usun, et rõõmustajaid on rohkem kui lagastajaid, seega panen ikka õunu edasi, viin tööle ja raamatukokku. kui ei taha, siis ei pea võtma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on korralikud inimesed ja olen pannud õunu, olen ka võtnud kastist, lagastanud õnneks pole keegi. Paar inimest panevad nt imehäid kuldrenette välja vms, mitmel korral olen ka postkasti või samasse kasti jätnud väikese sokolaadi tänuks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Need purustatud õunad tõmbad mururehaga kokku, terveid õunu on hulga raskem kokku riisuda. Ja kui sul on üks õunapuu, siis tõesti võid neid noppida.

Milleks nii palju sahmerdada? Osta SEE!

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on paar korda isegi kastid ära viidud. Inimesed ei märka tänulikud olla jah, pigem kehtib vanasõna, et ükski heategu ei jää karistuseta. Tasuta õunte pakkumine on suur töö -sorteerid, puhastad, tassid, iga päev sorteerid uuesti, mis on võtnud plekid külge (suveõun läheb ühe ööga plekiliseks), vead tagasi oma aeda komposti ja tassid uusi. Aga tasuks – viiakse kastid ka minema, nagu ma jaksaks tervele linnale kaste ka veel osta.

Panen siiski ilmselt edasi, sest lapsi jalutab meie tänaval palju ja nii tore, kui nad saavad ikka tavalist, mürgitamata õuna ka vahel süüa.

Ma arvan, et inimesed lihtsalt ei tule selle peale, et keegi võiks hiljem kastile järele tulla. Mõeldakse, et ongi õunad koos kastiga võtmiseks pandud ja ehk oleks neist ebaviisakas tühja kasti sinna vedelema jätta, noh, et koristavad kah või nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on paar korda isegi kastid ära viidud. Inimesed ei märka tänulikud olla jah, pigem kehtib vanasõna, et ükski heategu ei jää karistuseta. Tasuta õunte pakkumine on suur töö -sorteerid, puhastad, tassid, iga päev sorteerid uuesti, mis on võtnud plekid külge (suveõun läheb ühe ööga plekiliseks), vead tagasi oma aeda komposti ja tassid uusi. Aga tasuks – viiakse kastid ka minema, nagu ma jaksaks tervele linnale kaste ka veel osta.

Panen siiski ilmselt edasi, sest lapsi jalutab meie tänaval palju ja nii tore, kui nad saavad ikka tavalist, mürgitamata õuna ka vahel süüa.

Ma arvan, et inimesed lihtsalt ei tule selle peale, et keegi võiks hiljem kastile järele tulla. Mõeldakse, et ongi õunad koos kastiga võtmiseks pandud ja ehk oleks neist ebaviisakas tühja kasti sinna vedelema jätta, noh, et koristavad kah või nii.

Jah, just! Igalt poolt ikka vinnaks midagi minema, sest taandareng mõtlemises on nii kõva. No näiteks restoranist taldriku, rannast ujuja rätiku, poest kaupa jne.
Uskumatu, et niisugusele teole leitakse õigustust?!
Eks tõenäoliselt üks keskmine kastivaras nii arvabki, jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest ka, aga hea oleks visata siiski põõsasse või nõgesepuhmasse, mitte pügatud murule või sillutisele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma arvan ka nii, seetõttu olekski pappkast parem, millest kahju pole. Möödakäijate poolt õunte võtmine on ju suure tõenäosusega hetkeotsus ja neil polegi õunu kuhugi panna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Eile hilisel õhtutunnil Tartus ja Karlovas, väga armas oli paar õuna võtta pingi peale asetatud plastkausist rattasõidul kodu poole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Paraku nii on, et inimesed ei hinda tasuta saadud asju, toitu, teenuseid.
Maasturitega naised on huvitav seltskond, kes heade kommetega ei hiilga. Nad ei anna kunagi jalakäijatele teed ja nende nägu on alati vissis. Ja kaltsuka uue kauba päeval on nad varakult autod ukse taha rivistanud. Kogu sissetulek läheb ilmselgelt oma kalli maasturikese peale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, ära loobu! Pane kastile lihtsalt silt külge a la võta tasuta aga ära loobi kui ei soovi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja naabrinaisele ütle ka, et korra veel proovid, kas sildist on abi. Kui ei, siis lõpetad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eile hilisel õhtutunnil Tartus ja Karlovas, väga armas oli paar õuna võtta pingi peale asetatud plastkausist rattasõidul kodu poole.

See lauseehitus…🙄

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle maasturi jutu peale tuli meelde et meie naaber kes kõrvitsaid kasvatab paneb iga sügis kõrvitsaid välja ja isiklikult nägin kui tuli maastur pintsaklipslastega kes viskasid pea poole kõrvitsahunnikust autosse ja vurasid minema. Oleks kindlasti kõik ära viinud aga ei mahtunud enam. Ikka tasuta, eks ole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Selle maasturi jutu peale tuli meelde et meie naaber kes kõrvitsaid kasvatab paneb iga sügis kõrvitsaid välja ja isiklikult nägin kui tuli maastur pintsaklipslastega kes viskasid pea poole kõrvitsahunnikust autosse ja vurasid minema. Oleks kindlasti kõik ära viinud aga ei mahtunud enam. Ikka tasuta, eks ole.

kui mul eelmisel aastal värava tagant koralik plastmasskast koos õuntega pihta pandi, siis üks naaber, kes parajasti mööda tänavat jalgsi tuli, hiljem mainis, et tegu oli samuti mingi tumeda uhke autoga, mis järjest igal pool, kus õunad olid, kõik järjest autosse tõstis koos kastidega.
ise mõtlesin, et huvitav, kas mingi hulgimüüja varub nii omale turuletti kaupa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

peale üht korralikku õunasõda, mis mu aia taga tunamullu maha oli peetud, pole ka enam õunakasti värava taha tõstnud.
tassin tööle, kolleegid, kel aeda pole, söövad ja rõõmustavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki viisid loomaaeda?
Samas, imelik vinguda kui NAABER midagu tasuta ära annab. Jube kade ja kide peab ikka olema!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale