Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 123 )

Teema: Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Postitas:
Kägu

Tasuta või mitte, viisakas on teiste peale ka mõelda ja mitte kõike omale laduda.

Tumedad ja uhked autod ilmselgelt krabavad müügiks.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle maasturi jutu peale tuli meelde et meie naaber kes kõrvitsaid kasvatab paneb iga sügis kõrvitsaid välja ja isiklikult nägin kui tuli maastur pintsaklipslastega kes viskasid pea poole kõrvitsahunnikust autosse ja vurasid minema. Oleks kindlasti kõik ära viinud aga ei mahtunud enam. Ikka tasuta, eks ole.

Äkki viisid loomaaeda?

Samas, imelik vinguda kui NAABER midagu tasuta ära annab. Jube kade ja kide peab ikka olema!

Sina see maasturiga isik?

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga mis need õunasüdamed teevad? Looduse osa ju. Suht lollus neid maast üles korjata. Kunagi üks tädi hakkas sõimama, kui banaanikoored põõsa alla viskasin.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

No mahakukkunud õuntest, kui ma neid ei soovi, laseks ma vabalt muru niites üle ja oleks väetiseks, ei mingit lisatööd. Ning õunte kastiga aia äärde viimine on suurem töö, kui kompostihunnikusse viimine. Kompostihunnikusse viies lihtsalt korjad ja viid sinna. Aia juurde viimiseks otsid kasti, sorteerid, ilusad viid kastiga aia juurde, koledad kompostihunnikusse ning järgmine päev lähed vaatad, kui õunu veel alles on siis koledad taas kompostihunnikuse. Palju vähem oleks tööd, kui nad otse komposti viia. Ja veel vähem, kui muru niites neist üle lasta, ei pea isegi kummardama ja muru niidad niikuinii.

Oled nendest õuntest ise üle niitnud. Terve muru on pärast neid poolikuid mädanenud õunu täis. Sinna siis küll pärast enam oma jalga tõsta ei kannata.

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuta või mitte, viisakas on teiste peale ka mõelda ja mitte kõike omale laduda.

Ise ka usute seda, et maasturimehed teie õunakasti müües ratsa rikkaks on saanud?

Ma ei õigusta loopimist ja lagastamist, aga kui teile mittevajalikud õunad aia tagant lihtsalt ära viiakse, siis peaks ju ok olema? Või on asi ikka maasturis, tuleks üks papi Žigulliga ja kastid peale laoks, siis oleksite rahul?

Hakkab juba meenutama neid kuulutusi “annan ära plekilised beebiriided ja pleekinud käru perele, kes neid tõeliselt vajab.” Et endal vaja ei ole, aga teised las tõestavad oma vaesust mulle ja ma siis valin, kes kõige õnnetumas olukorras on…

Kui asjast loobuda kahju, siis panen müüki, kui tasuta annan, siis mul ükskõik kas müüvad edasi, panevad selga või keedavad moosiks😁

+16
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ehk on ka sellekohast statistikat kuskilt lugeda või taandub kõik oletustele? Kui jah, siis vot nii need külajutud tulevadki.

+7
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Selle maasturi jutu peale tuli meelde et meie naaber kes kõrvitsaid kasvatab paneb iga sügis kõrvitsaid välja ja isiklikult nägin kui tuli maastur pintsaklipslastega kes viskasid pea poole kõrvitsahunnikust autosse ja vurasid minema. Oleks kindlasti kõik ära viinud aga ei mahtunud enam. Ikka tasuta, eks ole.

Äkki viisid loomaaeda?

Samas, imelik vinguda kui NAABER midagu tasuta ära annab. Jube kade ja kide peab ikka olema!

Sina see maasturiga isik?

Oi, no mida muud olekski võinud arvata! 😀 😀
Ei, ma ei kanna lipsu ja liikumiseks kasutan jalgratast. Õunu ja õunapuid on endalgi.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ise ka usute seda, et maasturimehed teie õunakasti müües ratsa rikkaks on saanud?

Ma ei õigusta loopimist ja lagastamist, aga kui teile mittevajalikud õunad aia tagant lihtsalt ära viiakse, siis peaks ju ok olema? Või on asi ikka maasturis, tuleks üks papi Žigulliga ja kastid peale laoks, siis oleksite rahul?

Hakkab juba meenutama neid kuulutusi “annan ära plekilised beebiriided ja pleekinud käru perele, kes neid tõeliselt vajab.” Et endal vaja ei ole, aga teised las tõestavad oma vaesust mulle ja ma siis valin, kes kõige õnnetumas olukorras on…

Kui asjast loobuda kahju, siis panen müüki, kui tasuta annan, siis mul ükskõik kas müüvad edasi, panevad selga või keedavad moosiks😁

Tundub jah, et üks osa inimesi tahab oma ande veel aastaid käsutada ja kontrollida. Mille muuga seda ikka selgitada.
Kastide endalevõtmist ei õigusta, samas ei saa aru, kuidas inimene nii naiivne on, et paneb tänavale midagi, mida ta hiljem tagasi tahab? Lastelegi selgitatakse, et ära jäta asju laokile, nüüd siis täiskasvanu eeldab (!), et ta kallis plastkast alles jäetakse? Selle tarbeks on poodides kaubakaste küllaga.

+5
-8
Please wait...

Postitas:
talent

Mul tekkisid kahetised tunded seda teemat lugedes. Esiteks muidugi on tore oma üleliigset aiavaru teistega jagada – miks mitte? See on ka mujal maailmas levinud, ainult et siis istuvad pakkujad tihtipeale ise juures (kui vähegi võimalik) ja mitte valvamiseks, vaid et tulijaga juttu puhuda. Meil on see juba kinnise iseloomu ja sallimatuse pärast välistatud, aga üldiselt on inimene ikkagi sotsiaalne loom ja soovib suhelda.
No see selleks.

Teisalt jääb seda teemat lugedes tunne, et inimene tahab ükskõik mil viisil tunnustust ja kiitmist saada. No et näete, ma olin teie vastu nii hea, aga vot te pahad pildusite õunasüdamed laiali – enam ei anna teile! No hea küll, pehmeks rääkisite (?), ikka lähen ja viin veel…
Ma muidugi loodan, et see pole na-tu-ke-ne-gi selle lõhnaga teema siia tehtud ja ongi päriselt nii siiraid inimesi, a näe, rikutud inimene mõtleb ikka seda viletsamat versiooni. Ja just need ülalkirjeldatud kauplejad soodustavad sellist mõtlemist. Meil on ju hetaegevusega üldse see teema, et alustatakse kuskilt avaliku kampaania kaudu, et siis kõik näeksid ja teaksid, kuigi olen veendunud, et IGAL inimesel on mõni kehvema elujärjega tuttav, keda võiks samamoodi aidata. Ainult et jah, siis pole see nii uhke.

+8
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead Skandinaavias, Lääne-Euroopas jäetakse aiasaadused, farmitoodang tänava äärde kasti ja sa jätad oma raha sinna karpi. Keegi ei tule selle peale, et raha on ka kaasa võtmiseks jäetud. Eestlane paneb kõik pihta ja õigust ka üle – mis sa loll siis usaldad.

+22
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No minu meelest on antud juhul siiski asi põhimõttes. Kui keegi paneb need õunad aia taha, siis ta soovib jagada neid tasuta oma naabritele, möödakäijatele jne. Üpris inetu ju, kui mingisugused maasturi- või žigulimehed/-naised tulevad ja korjavad needsamad õunad kokku ning pakuvad neid raha eest. Teoreetiliselt jah pole aiaomaniku jaoks vahet, kes need õunad sealt ära viib, kuid eetiliselt võttes pole müügiks äraviimine kena.

+13
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma tahan, et need õunad saaksid tasuta inimesi rõõmustada, siis tõesti ei meeldi, kui need maasturiga tibid tervet kasti minema tirivad. See bimbo ilmselgelt ei keeda õunamoosi ega kasvata kodus viite last. Muidugi teeb äri, mis muud.

+8
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ma tahan, et need õunad saaksid tasuta inimesi rõõmustada, siis tõesti ei meeldi, kui need maasturiga tibid tervet kasti minema tirivad. See bimbo ilmselgelt ei keeda õunamoosi ega kasvata kodus viite last. Muidugi teeb äri, mis muud.

Kole jah, äkki saab sinust rikkamaks?
Väga lihtne – ära jaga siis oma õunu, kui võtjatele on tingimused kasutamiseks ette antud.

+9
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miskipärast ei usu, et bimbo turul õunu müüb. Ja päris kindlasti ei ole neid õunu seal aia taga nii palju, et need äriideena võiksid kvalifitseeruda😁 Pigem usun tõesti, et viis nt emale moosi jaoks. Aga see on ôige küll, et kui ikka tingimused ette antud, siis pange need kirja ka, no nt “kasti palun mitte kaasa võtta” vms.

Ja see on ikka ilmselgelt liialdus, et ainult maasturitega tibid neid kaste ära viivad, küllap on ikka muid variante ka olnud.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tead Skandinaavias, Lääne-Euroopas jäetakse aiasaadused, farmitoodang tänava äärde kasti ja sa jätad oma raha sinna karpi. Keegi ei tule selle peale, et raha on ka kaasa võtmiseks jäetud. Eestlane paneb kõik pihta ja õigust ka üle – mis sa loll siis usaldad.

Kas sina toimiksid tõesti nii? Mina küll mitte, ometigi olen eestlane.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mind ei häiri, kui tõstetakse kogu kastitäis maasturi peale. maasturiga sõitvatel inimestel on ka lapsed ja endalgi õunaisu 🙂 ennem söögu nemad kui niisama maha mädanevad.

minu naaber laseb maha mädaneda nii õuntel kui ploomidel, igal aastal, sadade kilode viisi. korra ütlesin, kui ta mulle oma õunu ja ploome pakkus, et pane kastiga tänavale – no kesse tahab. mina, et ma panen ja kõik viiakse minema. noh, mh, ah ja viljad ikka mädanevad. ise lõikab hoolega puid, niidab muru, trimmerdab …. a majaümbrus haiseb praegu nagu veinivaat. ei saa ma aru.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll kunagi sedasi tänava äärest õunu võtnud, aga mind natuke hämmastab, et pappkastiga ei tohiks võtta, poleks selle peale tulnudki. Kui inimene juhuslikult kõnnib mööda, aga tahakski just rohkem õunu, aga kotti pole kaasas, siis millega ta neid sealt võtma siis peaks? Ma olen alati arvanud, et kui pannakse, kilekotiga või pappkastiga, siis ongi see, et võta kogu täiega, et inimene, kes need sinna pani, ei pea enam tulema ja jääke korjama või “taarat” koju viima.

Pärast selle teema lugemist ei julge inimesed ilmselt üldse tänava äärest õunu võtta, jäävadki mädanema.

+7
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kust küll sellised mõtted? See tibi läheb poodi ja ostab odavat poola õuna, mitte ei hakka jändama sinu kastitäie kuskil maha müümisega.

Ma ei saa sellest aru, inimesed, kel on midagi üle ja tahaks lahti saada, tunnevad nii suurt muret selle üle, kes ikka võtab ja mitu võtab ja mis ta ikka nendega teeb. Kui ei suuda ise oma mammonast “lahti lasta”, siis mine ise turule ja müü. Või siis kui tehakse head, antakse tasuta, siis milleks kogu see klammerdumine ja heitamine, kas nende õunte võtja on ikka neid väärt?

Kui viid näiteks enam mitte vaja minevad riided kogumiskasti või kasvõi Sõbralt Sõbrale või Humana poodi, siis ju ei mõtle, et kes selle ükskord selga paneb ja kas tal ikka oli seda vaja, ja äkki keegi veel teenib selle pealt.

Kes teie õunte üle tõesti tänulikud oleks, on ilmselt lasteaiad. Minu laste rühmast on iga sügis õpetajad küsinud, et ega kellelgi oma aia õunu pole, et võib lasteaaeda rühma tuua. See puuvilja-juurvilja amps, mida lastele vahepalaks antakse, on vähemalt Tallinna linnas nii kokku kuivanud, et mõned õunad rõõmustaks lapsi väga.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole küll kunagi sedasi tänava äärest õunu võtnud, aga mind natuke hämmastab, et pappkastiga ei tohiks võtta, poleks selle peale tulnudki. Kui inimene juhuslikult kõnnib mööda, aga tahakski just rohkem õunu, aga kotti pole kaasas, siis millega ta neid sealt võtma siis peaks? Ma olen alati arvanud, et kui pannakse, kilekotiga või pappkastiga, siis ongi see, et võta kogu täiega, et inimene, kes need sinna pani, ei pea enam tulema ja jääke korjama või “taarat” koju viima.

Pärast selle teema lugemist ei julge inimesed ilmselt üldse tänava äärest õunu võtta, jäävadki mädanema.

Räägin ainult võtja seisukohast, jagada pole mul midagi. Mina läheks koju või lähimasse poodi või jagaja ukse taha ja muretseks endale selle koti, või vähemalt küsiks jagajalt, et kas tohib koos kastiga võtta. Kummaline oleks endale terve laar koos kastiga koju vinnata, aga võib-olla olen hoopis mina see imelik. Aga tõsi, kaste olen märganud vaid enda kodu lähedal ja mul ei ole probleem käia kodus ära, kui vaja.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siidrit teeb!

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägin ainult võtja seisukohast, jagada pole mul midagi. Mina läheks koju või lähimasse poodi või jagaja ukse taha ja muretseks endale selle koti, või vähemalt küsiks jagajalt, et kas tohib koos kastiga võtta. Kummaline oleks endale terve laar koos kastiga koju vinnata, aga võib-olla olen hoopis mina see imelik. Aga tõsi, kaste olen märganud vaid enda kodu lähedal ja mul ei ole probleem käia kodus ära, kui vaja.

Lihtsalt see pappkast on ju selline asi, et neid ikka jääb koju seisma, kui midagi ostad nt, või teinekord toidupoestki ise pappkastiga kraami koju tood. Selle pärast see mind hämmastabki, et pappkasti ei tohiks inimene võtta.

+4
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära viska häid õunu ära, kui linnalapsed saaksid vitamiinidest kõhud täis pugida.

Telli tasuta Omniva kuller õuntele järele, kui elad Harjumaa piirkonnas, või too õunad ise Õunastop peatustesse. Peatused avame järkjärgult alates 21.august. Täpsem info siin👉: https://ounastop.yu.ee

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on vedanud siis-esimest aastat olen 5 päeva juba õunad tänavale pannud ja täitsa okei uue värvilise plastkausiga. Mitu korda päevas täidan ja mitu inimest on üle aia aitäh! hõiganud.Nii tore! Eks siis vaatan, kas mõnel hommikul kauss ka kadunud. Aed on õunu täis, mitu korda nädalas viime prügimäele, oleksin õnnelik kui keegi küsiks rohkem korjata mahlaks või moosiks #viimsi #valgeklaar

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on vedanud siis-esimest aastat olen 5 päeva juba õunad tänavale pannud ja täitsa okei uue värvilise plastkausiga. Mitu korda päevas täidan ja mitu inimest on üle aia aitäh! hõiganud.Nii tore! Eks siis vaatan, kas mõnel hommikul kauss ka kadunud. Aed on õunu täis, mitu korda nädalas viime prügimäele, oleksin õnnelik kui keegi küsiks rohkem korjata mahlaks või moosiks #viimsi #valgeklaar

Aga sa pane oma kausi kõrvale silt, et kes tahab suuremas koguses ja/või hoidistamiseks, siis astugu sisse või helistagu mingil numbril ja leppigu aeg kokku, millal korjama saaks tulla.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil sel aastal polegi õunu. Varem olen ikka pannud õunu tänavale mingi anumaga millest kahju pole. aga ma olen näinud, et on pandud ka kilekottidega. Kuigi kilekott on nüüd saatanast, siis tegelikult on mugav võtjal. Ükskord olid ühel aiapidajal kõik õunad pakitud väikestesse, neisse puuviljaleti kilekottidesse. nii saab küll kiiresti õuntest lahti ja võtjal ka mugav. ja eks ole see ju ka kilekoti taaskasutus.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil sel aastal polegi õunu. Varem olen ikka pannud õunu tänavale mingi anumaga millest kahju pole. aga ma olen näinud, et on pandud ka kilekottidega. Kuigi kilekott on nüüd saatanast, siis tegelikult on mugav võtjal. Ükskord olid ühel aiapidajal kõik õunad pakitud väikestesse, neisse puuviljaleti kilekottidesse. nii saab küll kiiresti õuntest lahti ja võtjal ka mugav. ja eks ole see ju ka kilekoti taaskasutus.

Kilekotis lähevad ruttu pahaks.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mul on ka maastur, kas ma ei tohi õuna võtta? Mida see maastur näitab? Mõni maastur on odavam kui tavaline keskklassi auto. Mul nt on selline 12-15000eur maksev maastur. Enamik uuema generatsiooni sedaane maksavad rohkem. Sõidan maasturiga, kuna mul on palju lapsi ja autos on 7 kohta. Samuti mahukas pakiruum ja hea pööramisraadius, mitte nagu bussil. Suured maasturid on enamasti mingil eesmärgil ostetud. Keegi ei pea neid niisama üleval. Linnamaasturid on teine asi. Neil muud eesmärki pole kui veidi kõrgem auto, jäävad suurema lumega kinni ja väga mahukad ka pole.
Mina lasen alati inimesed üle tee, ümberreastujad vahele ja kollase tule taga jään ka seisma. Pole 20a jooksul mitte ühtki liiklustrahvi- ega hoiatust saanud. Auto ei dikteeri inimese sõidustiili. Väga inetud eelarvamused.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt see pappkast on ju selline asi, et neid ikka jääb koju seisma, kui midagi ostad nt, või teinekord toidupoestki ise pappkastiga kraami koju tood. Selle pärast see mind hämmastabki, et pappkasti ei tohiks inimene võtta.

Kasti võib võtta, kastitäit õunu mitte…

Jumala eest, nii mark on lugeda seda viha ja halvustamist (“maasturiga tibid”) ning kadedust (“võttis terve kastitäie õunu!”).
Mida teile endale annab see kontrollimisvajadus? Minu meelest ei midagi muud peale rikkis närvide (seda siit näebki) ja peavalu.
Palun, pange siis mitu kasti maha, sildid juurde, et “see on maasturitega tibidele” ja “see ontlikele perekooli kägudele”. Mingeid reegleid ei kehtestata ja siis pööritatakse silmi, et inimesed ei olegi kõik niisugused nagu nemad arvasid? Ei, eeldasid ikka. (Naljanumber – üks täiskasvanu eeldab teise, võõra! täiskasvanu käitumist?!).
Tõesti, jätke oma jutumärkides “heategevus” tegemata, sest see hilisem ving on lihtst piinlik.

* lugedes aiandusfoorumeid, siis vahel ikka imestan, et miks on vaja absoluutselt viimanegi mari või seen loodusest üles korjata ja sisse konserveerida. Tohutu hirm, et äkki mõni tigu või talvine linnuke saab süüa.
Siin samamoodi – vingutakse ja tahetakse kontrollida kui keegi aitab teil mahakukkunud õuntest lahti saada, aga nii palju ei viitsi-raatsi ennast liigutada, et needsamad õunad mis tüli tekitavad, viia loomaaedadesse või niisama metsa alla?
Oo ei, seda ei tehta, sest kitsed ja notsud ju ei oska foorumisse teemasid teha ja õnnistegijatele Glory, hallelujah! hüüda.
Täiesti perzes inimesed 🙁

+6
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kujutad sa ette, et ükskord on iga õun viimane? Sa jätad selle altruistlikult võtmata, sest “teiste peale tuleb ja mõelda?”. Päriselt?
Aga õunte tooja ju ei tea, kas kast sai tühjaks sekundi või mitme tunniga (kui teda ennast näiteks kodus pole).

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ükskord olid ühel aiapidajal kõik õunad pakitud väikestesse, neisse puuviljaleti kilekottidesse. nii saab küll kiiresti õuntest lahti ja võtjal ka mugav.

No kägude arvates tohib sealt kotist ju max ühe õuna võtta, muidu oled ahnitseja ja maasturiga tibi.

+3
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale