Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )

Teema: Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Postitas:
Kägu

.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lihtsalt see pappkast on ju selline asi, et neid ikka jääb koju seisma, kui midagi ostad nt, või teinekord toidupoestki ise pappkastiga kraami koju tood. Selle pärast see mind hämmastabki, et pappkasti ei tohiks inimene võtta.

Aga ei olnud ju juttu pappkastist, mitmes kohas oli märgitud, et jutt oli ostetud plastkastist /nt turult kastiga ostest maksad kasti eest lisaraha, kui tagasi viid, saad kastiraha tagasi/. Vaevalt, et keegi pappkasti pärast nutaks.

Kui mina panen õunad tänava äärde, siis ilmselgelt on need mul üle, ma ise ei jõua ära kasutada ja kas keegi võtab 1 või terve kasti jagu, Jumala eest, mul kama kaks! Aga pärast aia tagant pillutud 1-amps-hammustatud õunasüdameid kokku riisuda ja mahakallatud õunu uuesti korjata tõesti ei tahaks, siis tekiks ka minul tõrge, et milleks ma pakun, kui sellest ainult lisatööd tuleb. Aga nagu öeldud, mul õnneks pole sellist neg kogemust ja panen õunu korviga ikkagi värava taha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ära viska häid õunu ära, kui linnalapsed saaksid vitamiinidest kõhud täis pugida.

Telli tasuta Omniva kuller õuntele järele, kui elad Harjumaa piirkonnas, või too õunad ise Õunastop peatustesse. Peatused avame järkjärgult alates 21.august. Täpsem info siin👉: https://ounastop.yu.ee

Kristiines pole ühtegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise pole julgenud niiviisi õunu võtta, Tartus olen elu jooksul ka ainult paar korda näinud, et õunad on niiviisi kastiga tänaval.

Küll aga meenus mulle lugu, kui töökaaslane tõi ükskord reedesel päeval tööle tohutu kotitäie mahakukkunud õunu – käis kõik toad läbi ja pakkus ja lõpuks pani koridori ja sildi juurde. Kahjuks keegi ei tahtnud neid õunu. Ja siis läks õunatooja väga vihaseks, pröökas ja paukus, et tema heast südamest tõi ja keegi nüüd ei oska hinnata ja edaspidi ta enam midagi ei too ka, kui niiviisi suhtutakse. No tõesti – nagu keegi oleks tema mahakukkuud õunu palunud tuua.

Tartus on Tammelinnas, sh. Soinaste tänaval ja kõikvõimalike lindude ja puuviljade nimelistes tänavatel kastideg õunu saadaval oi kui palju. Aga see teema oli mureks ka ühel sealsel naabril, kes samuti kurtis, et süüakse ja visatakse südamed tagasi andja aeda…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ise pole julgenud niiviisi õunu võtta, Tartus olen elu jooksul ka ainult paar korda näinud, et õunad on niiviisi kastiga tänaval.

Küll aga meenus mulle lugu, kui töökaaslane tõi ükskord reedesel päeval tööle tohutu kotitäie mahakukkunud õunu – käis kõik toad läbi ja pakkus ja lõpuks pani koridori ja sildi juurde. Kahjuks keegi ei tahtnud neid õunu. Ja siis läks õunatooja väga vihaseks, pröökas ja paukus, et tema heast südamest tõi ja keegi nüüd ei oska hinnata ja edaspidi ta enam midagi ei too ka, kui niiviisi suhtutakse. No tõesti – nagu keegi oleks tema mahakukkuud õunu palunud tuua.

Tartus on Tammelinnas, sh. Soinaste tänaval ja kõikvõimalike lindude ja puuviljade nimelistes tänavatel kastideg õunu saadaval oi kui palju. Aga see teema oli mureks ka ühel sealsel naabril, kes samuti kurtis, et süüakse ja visatakse südamed tagasi andja aeda…

Pange siis prügikast kõrvale.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina oleksin olnud õnnelik, kui keegi oleks kasti koos õuntega võtnud (olen see, kelle õunad maha kallati ja kast ära võeti). Kui olen midagi tasuta äraandmiseks välja pannud – siis ei ole enam minu asi, kas selle saab maaturiga tibi või jalgrattaga üksikema. Minu teema see enam ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasti võib võtta, kastitäit õunu mitte…

Jumala eest, nii mark on lugeda seda viha ja halvustamist (“maasturiga tibid”) ning kadedust (“võttis terve kastitäie õunu!”).
Mida teile endale annab see kontrollimisvajadus? Minu meelest ei midagi muud peale rikkis närvide (seda siit näebki) ja peavalu.
Palun, pange siis mitu kasti maha, sildid juurde, et “see on maasturitega tibidele” ja “see ontlikele perekooli kägudele”. Mingeid reegleid ei kehtestata ja siis pööritatakse silmi, et inimesed ei olegi kõik niisugused nagu nemad arvasid? Ei, eeldasid ikka. (Naljanumber – üks täiskasvanu eeldab teise, võõra! täiskasvanu käitumist?!).

kuule rahune maha.
jutt oli sellest, et võeti õunad koos kastidega. ja sama inimene sõitis mööda tänavat ning ladus järjest kastid auto peale.
ühte sellisesse kasti mahub max 5-6kg õunu, õuna kilohind olematu.
aga kahjuks korralik kast maksab ehituspoes paarkümmend euro.
tajud vahet?

Telli tasuta Omniva kuller õuntele järele, kui elad Harjumaa piirkonnas, või too õunad ise Õunastop peatustesse. Peatused avame järkjärgult alates 21.august. Täpsem info siin👉: https://ounastop.yu.ee

Kristiines pole ühtegi.

meie asumile lähimad kohad ka ca 3kg kaugusel linnulenult, aga autoga minnes ca 6kg. no pole ju mõtet.
aga mis puutub omnivasse, siis andke andeks, nad toovad isegi tähtud kirju tallinna piires kohal vahel üle 2 nädala, mis mõtet on lasta neil õunu tarida, aiaomanik peab nädal ette etteennustama, mitu grammi õunu tal järgmise nädala mingil x kuupäeval alla võiks sadada ja ilma plekkide ja ussideta just on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis te kasvatate neid õunu nii palju, kui ära tarbida ei jõua ja mädanema lähevad? Tõmmake puud maha ja probleem lahendatud. Ükski maasturiga tibi teie kraami enam autosse ei tõsta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Einoh, ikka läks pasunasse andmiseks… Seletati ju ilusti, õunaaastad on erinevad. Mõni aasta saab igalt puult 3 õuna, mõni aasta mitusada kilo. Ja vahepealsed variandid-aastad ka, nt 1 puu kannab, teised tühjad jne. Neil aastail, kui saab palju õunu igalt puult, jääb ilmselgelt üle ja heameelega jagame teistele. Tõesõna, minul on küll ükskõik, kui võtab maasturiga naine kõik ühekorraga ära, et õunamoosi keeta (viin kohe uued ju, kui aega saan), aga inimesed, ärge võtke ometi kasti, sest seda läheb vaja, et uutele inimestele jälle õunu välja panna!!! Ei ole ega sobi pappkastid, sest vihmaga need lagunevad ära, mul on all üks tugev plastkast, et vihm ei peksaks pori ülemises kastis olevatele õuntele (kes tahaks oma lapsele tee peal söömiseks pakkuda porist liivast õuna?) ja ülemises kastis siis puhtad õunad. 5 eurot maksab kast ja tõesti ei jõua ega taha ma iga päev 10 eurot maksta, et pakkuda teistele oma õunu. Veel vähem tahan organiseerida võõrastele veel prügikaste (võite arvata, mis juhtub, kui selline oma värava taha panna!) ja maksta nende tühjendamise eest.
Kui ei jaksa seda õunasüdant viia lähima prügikastini või metsa alla, ära võta siis neid õunu. Need on mõeldud neile, kes jaksavad ja mõistavad tänulikud olla (ei eelda kummardamist ega tänamist, vaid seda, et mu heategu ei karistataks prahi mahapildumisega ja kastide varastamisega.)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tajud vahet?

Tajun inimeste rumalust panna tänavale kallis asi ja selle kadumisel pärast nutta.
Ma ei usu ka, et terve tänavatäis inimesi nii lollid olid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tajun inimeste rumalust panna tänavale kallis asi ja selle kadumisel pärast nutta.

miks nii palju teemat solgid?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tajud vahet?

Et kõik peavad automaatselt arvama et kõik inimesed vargad on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole ega sobi pappkastid, sest vihmaga need lagunevad ära, mul on all üks tugev plastkast, et vihm ei peksaks pori ülemises kastis olevatele õuntele (kes tahaks oma lapsele tee peal söömiseks pakkuda porist liivast õuna?) ja ülemises kastis siis puhtad õunad. 5 eurot maksab kast ja tõesti ei jõua ega taha ma iga päev 10 eurot maksta, et pakkuda teistele oma õunu. Veel vähem tahan organiseerida võõrastele veel prügikaste (võite arvata, mis juhtub, kui selline oma värava taha panna!) ja maksta nende tühjendamise eest.

Jumal seda häda! PrügiKAST võib samasugune pappkast olla, kas sa ei leia? Kavatsesid konteineri tellida? Ja poest saab ka PUUST kaste, kui kui sa pappi pelgad. Vihmaga nagunii keegi ringi ei kõnni, samas pappkast on tasuta – vaheta või mitu korda päevas nad välja kui nad sul nii läbi ligunevad.
Aga ei, inimene ei oska mõelda ja tunneb vaid plastkasti! Eks osta ja nuta siis, maru asi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

miks nii palju teemat solgid?

On sul teada limiit, mitu postitust ühes teemas teha võib?
Rumalus ajab tõesti “palju solkima”, muud midagi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tajud vahet?

Tuleb nii välja. Kägu jälitab TERVE TÄNAVA ULATUSES autosid, kes KÕIK plastkastid kokku kojavad. Ta TEAB, et need vargad on naissoost ja maasturitega. Miks jumala nimel ei astu vahele, jääb arusaamatuks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tajud vahet?

Tuleb nii välja. Kägu jälitab TERVE TÄNAVA ULATUSES autosid, kes KÕIK plastkastid kokku kojavad. Ta TEAB, et need vargad on naissoost ja maasturitega. Miks jumala nimel ei astu vahele, jääb arusaamatuks.

Sul on vist eriti s.tt päev täna. Või nädal või kuu?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sul on vist eriti s.tt päev täna. Või nädal või kuu?

Minul? Ei ütleks. Pigem neil, kes teatud automarke ja nende eelistajaid vihkavad ning varasteks tembeldavad. See on tõsiselt inetu üldistamine ja jah, teeb meele pahaks küll. Lollus teeb alati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Plekilistest õuntest moosi ja mahla valmistamine ei ole tervislik. Looduslikuks saasteaineks patuliin, mis ei hävi kuumutamisel. Patuliin on mükotoksiin ehk hallitusseente sekundaarne ainevahetusprodukt, mis võib kahjustada inimese tervist. Patuliini tootvat rohehallitust iseloomustab mädanev hele- kuni tumepruun ala, pehme ja vesine tekstuur, mullane hallituslõhn, valge seeneniidistik ja roheka värvusega eosmass.
https://tervis.postimees.ee/4236323/plekilistest-ountest-moosi-ja-mahla-valmistades-paned-tervise-ohtu

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jumal seda häda! PrügiKAST võib samasugune pappkast olla, kas sa ei leia? Kavatsesid konteineri tellida? Ja poest saab ka PUUST kaste, kui kui sa pappi pelgad. Vihmaga nagunii keegi ringi ei kõnni, samas pappkast on tasuta – vaheta või mitu korda päevas nad välja kui nad sul nii läbi ligunevad.
Aga ei, inimene ei oska mõelda ja tunneb vaid plastkasti! Eks osta ja nuta siis, maru asi?

Ahah. Et sorteerin, tassin, vahetan, vean plekilisi minema ja uusi asemele ja siis hangin, tassin koju ja vahetan iga paari tunni tagant pappkaste ka veel? Saad ikka aru, et ma teen seda kõike oma vabast ajast, heast südamest (kuigi sellega on palju rohkem tööd kui otse komposti vedamine), lihtsalt tahtest kaasinimestele võimaldada mürgitamata koduaiaõunu?
Ma ei suuda uskuda, et mõni on nii õel ja omakasupüüdlik, lihtsalt ilmselt elab end välja siin kõiki ja kõike halvustades. Ehk jätab siis oma laste kallal sel päeval tänitamata ja õelutsemata vähemalt, saab siin välja elada?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina panen õunu ikka veel, sest aias nii palju puid, et ei jaksa ise ära teha/süüa ja kahju ka kui ära mädanevad.

olen sattunud peale, kui inimene tuleb autoga – suur kast pagasnikus ja kallab terve aiataha pandud kasti endale autosse. ja käib ka naabrite juures samamoodi. saab ehk 30-40 kilo õunu – mis ta nendega teeb? kas läheb müüb maha v teeb midagi? ei tea. imelik ikkagi.

ja samamoodi, need tänavapuhastus AS autod – võtavad musta prügikoti ja kallavad kastitäie autosse endale.
ja ka bussijuhid samamoodi.

kahju ei ole aga kui lapsed mööda jalutavad, siis päris niru, kui kast jälle tühjaks tehtud ja ühtegi õuna võtta pole.

meil selliseid väiklaseid naabreid väga pole, nii et õunasüdamete pärast ei muretse keegi õnneks.

Please wait...
Postitas:
Tähesära

Mahla tegemiseks kulub suur kogus. Mahla ka müüakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mahla tegemiseks kulub suur kogus. Mahla ka müüakse.

Mis mahla, siidrit ikka tehakse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina panen õunu ikka veel, sest aias nii palju puid, et ei jaksa ise ära teha/süüa ja kahju ka kui ära mädanevad.

olen sattunud peale, kui inimene tuleb autoga – suur kast pagasnikus ja kallab terve aiataha pandud kasti endale autosse. ja käib ka naabrite juures samamoodi. saab ehk 30-40 kilo õunu – mis ta nendega teeb? kas läheb müüb maha v teeb midagi? ei tea. imelik ikkagi.

ja samamoodi, need tänavapuhastus AS autod – võtavad musta prügikoti ja kallavad kastitäie autosse endale.

ja ka bussijuhid samamoodi.

kahju ei ole aga kui lapsed mööda jalutavad, siis päris niru, kui kast jälle tühjaks tehtud ja ühtegi õuna võtta pole.

meil selliseid väiklaseid naabreid väga pole, nii et õunasüdamete pärast ei muretse keegi õnneks.

Aga oma tasuta õunte edasise saatuse pärast muretsemine ei ole väiklane?😁
Aru ma ei saa: võetakse koos kastiga – häda, valatakse kast oma kotti tühjaks- häda, võtab maasturitibi- häda, võtavad tänavapuhastajad – jälle häda!
Ausalt, pange reeglid juurde – kasti ei tohi võtta, üle kahe õuna ei tohi võtta, maasturiomanikud ei tohi, bussijuhid ei tohi jne jne jne
Või siis viige kohe komposti, pidi ju palju lihtsam olema ja nagunii ei osata teie vaeva väärtustada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis te kasvatate neid õunu nii palju, kui ära tarbida ei jõua ja mädanema lähevad? Tõmmake puud maha ja probleem lahendatud. Ükski maasturiga tibi teie kraami enam autosse ei tõsta.

Minu vanaisa õpetas, et elujõus viljakandvat puud ei rüüstata, elan tema põhimõtete järgi ning austan oma aia õunapuid, need on istutatud meie pere tähtpäevadel – kõige vanem on minu sündimisel ja lapse lapse auks -kokku on küll ainult 4 puud, aga kannavad sunnikud üle aasta ja siis ohtralt. Jagan õunu igale poole, tööle, sõpradele, lastelastele lasteaeda. Ka aia taha sai pandud.
Tänapäeval ongi nii, kui ei meeldi – siis saag sisse ja maha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ahah. Et sorteerin, tassin, vahetan, vean plekilisi minema ja uusi asemele ja siis hangin, tassin koju ja vahetan iga paari tunni tagant pappkaste ka veel? Saad ikka aru, et ma teen seda kõike oma vabast ajast, heast südamest (kuigi sellega on palju rohkem tööd kui otse komposti vedamine), lihtsalt tahtest kaasinimestele võimaldada mürgitamata koduaiaõunu?

Ma ei suuda uskuda, et mõni on nii õel ja omakasupüüdlik, lihtsalt ilmselt elab end välja siin kõiki ja kõike halvustades. Ehk jätab siis oma laste kallal sel päeval tänitamata ja õelutsemata vähemalt, saab siin välja elada?

Oh, sa hea hing! Soovid sa medalit? Teed midagi VABATAHTLIKULT ja ootad nii väga kiitust? Tobe natuke.

Loogikat sul ka pole: kui palju sa arvad, et neid õunasüdameid sinna kasti tekib?
Mitu inimest näiteks 10-st sööb sealsamas koha peal seistes õuna, et pärast saba sinnasamma kasti visata?
Mida imet sa sorteerid ja möllad? Paned õunad lauale (mis iganes alusele), kõrvale tühja kasti jäätmete jaoks ja kõik. Kas ma elan liiga murevabalt või miks ma ei näe sellises tegevuses niisugust dramaat nagu sina? Kui on kerge plekiga õun, siis sööja ise otsustab kas tahab või mitte. Sa tunned vajadust puhastada ja sorteerida ka?
Loogiline, et üleni mäda jubinat ei pane, selle peale ei tulekski.

Äkki sa oled mu sugulane? Raua tn kant? Sel on ka komme kõik asjad endal 10 korda raskemaks teha ja siis hädaldada kui raske tal on. Kiitust, tänu ja tunnustust ootab muidugi iga selle dramaatilise ohke eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laud ka tuleb osta veel värava taha? Mis sa ise ka võõraste inimeste heaks tasuta teed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Maasturifoobikud on ikka haledad- krt, müü ise need õunad maha ja osta saadud raha eest omale maastur. Siis kaob kadedus. Või pane silt juurde- õunu võivad võtta vaid miinimumpalka teenivad ja autot mitteomavad isikud.
Tasuta asjade jagamine ja siis luuratakse, kiibitsetakse ja hädaldatakse, kui keegi võtab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Laud ka tuleb osta veel värava taha? Mis sa ise ka võõraste inimeste heaks tasuta teed?

Ei tule, sul pole selleks ju rahagi. Ja ikka sellepärast, et sa ei saa aru, et pappkast on tasuta, aga sina näed selles ainult häda ja viletsust.
Eks osta siis plastkaste ja kiru omaette. Aga nende peale, kes osta jaksavad, ei pea ka kade olema.

* imelik, muidu kirjeldab siin kui keeruline on õuna jõudmine puu alt maast võtjani, et ikka puhasta ja sorteeri, ja siis paneb need niisama tänavale maha.
?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei tule, sul pole selleks ju rahagi. Ja ikka sellepärast, et sa ei saa aru, et pappkast on tasuta, aga sina näed selles ainult häda ja viletsust.

Eks osta siis plastkaste ja kiru omaette. Aga nende peale, kes osta jaksavad, ei pea ka kade olema.

* imelik, muidu kirjeldab siin kui keeruline on õuna jõudmine puu alt maast võtjani, et ikka puhasta ja sorteeri, ja siis paneb need niisama tänavale maha.

?

Troll või loll? Jutt oli ju, et mul mitu kasti üksteise otsas, et õunad mustaks ei saaks vihmaga (sügisel sajab pea iga päev nii, et pori pritsib), aga õunavõtjad viivad kastid ka minema, mõtlemata, et ma ei saa ju õunu võtmiseks tänavale maha kallata. Küllap need lauad-prügikastidki kaoksid, kui neid värava taha linnas panema hakata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ee…pappkasti ei saa üksteise otsa ladustada? Puukaste?

Ah, vahet pole. Sa oled rumal ja kade ja sind tunnustatakse vähe. Muidugi teeb meele tigedaks!

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale