Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )

Teema: Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale

Postitas:
Kägu

Sa oled rumal ja kade ja sind tunnustatakse vähe. Muidugi teeb meele tigedaks!

Oi, kui hästi sa tead! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa oled rumal ja kade ja sind tunnustatakse vähe. Muidugi teeb meele tigedaks!

Oled sa kuulnud ütlust “What Susie says of Sally says more of Susie than of Sally.”? Nii hästi panid 😛

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tajun inimeste rumalust panna tänavale kallis asi ja selle kadumisel pärast nutta.
Ma ei usu ka, et terve tänavatäis inimesi nii lollid olid.

No tegelikult võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga on olukord ikka palju paremaks läinud ja tänapäeval saab vabalt oma kartulid panna müügiks sildiga “iseteenindus” ja inimesed, oh üllatust, ei varastagi kartuleid ja raha ära. Sest usaldus ja austus käivad vastastikku. On ikka väga piinlik varastada, kui sind usaldatakse. Plastkast ei ole kallis ühe kastina, aga kogu see tegevus läheb kokkuvõttes kalliks nii ajakulult kui rahaliselt, kui peab iga kord uue kasti panema.

Ma arvan, et võibolla isegi aitaks silt “Palun ära võta kasti kaasa, aitäh!”. Sest meie hulgas on palju selliseid ullikesi, kes arvavad, et teistele tulevad asjad kergemini kätte ja ei mõtegi sellele, et kast ka maksab midagi. Ma mäletan iseenesegi suhtumist näiteks tudengina (loe ullikesena), kus mulle tundus täiesti normaalne, et kõik mind aitavad, autoga sõidutavad jne. Ma ei tajunud üldse, kui palju see reaalselt kokku igale abistajale tegelikult maksma läks.

Sama moodi on inimesi, kes mõtlevad “looduslik kraam, laguneb ära, seda on ok maha visata”, nad ise ei oma aeda, või ei püüa seda korras hoida ja seetõttu ei saa eraldi ütlemata murekohast arugi.

Meilgi näiteks paar sugulast, tuttavat aeg-ajalt õuele tulles ikka küsivad, et kas võivad meilt kaasa võtta paar hööveldatud lauda või katusepaneeli, mis meil kenasti varju alla laotud on, sest jäid majaehitusel järele ja kuluvad igasugu kõrvalhoonete ja paranduste tarvis ära. Iga laualõmpsakas on kalli raha eest ostetud, makstud ka kauge transpordi eest metsatallu. Ei ole enam nii, nagu nõuka ajal, et laualõmpsakal peaaegu et puudus hind, sest see oli nii odav. Aga kui ise pole kokku puutunud ostmisega, siis lihtsalt ei kujuta ette ei hindu ega asja väärtust.

Please wait...
Näitan 3 postitust - vahemik 121 kuni 123 (kokku 123 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks ma enam ei pane tasuta õunu tänavale