Esileht Pereelu ja suhted Miks ma tõmban katkiseid inimesi ligi

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Miks ma tõmban katkiseid inimesi ligi

Postitas:

Läksin lahku sõltlasest. Tean, et mingi muster võib korduma hakata ja nüüd ongi nii, et mulle pakub huvi keegi, kel sarnane käitumismuster sõltlasele. Miks ma tõmban selliseid ligi ja kuidas sellest “tahan sind aidata” mustrist küll lahti saada…tahaks tervet ja rahulikku suhet.
lihtne öelda, et hoia eemale, ära armu jne, samas kui ma midagi endas ei muuda, siis tuleb ikka uus sarnane ju. Aga mis see “miski” on mida küll endas muuta?

Ps. Mulle on selgeks saanud tänaseks, et ma olen suurepärane kaassõltlane. Mul on madal enesehinnang, tahan tunda end vajaliku ja olulisena ja olen suhtes üsna altruistlik.

Jah. Nüüd siin lugedes oma kirja mõistan, et pihta peaks hakkama oma enesehinnangust, sest see sõltlase “aitamine” lõhkus mind ennast. Aga kuidas end aidata?
Kes on olnud sellises olukorras, et peaks end ravima peale suhet alkohoolikuga? Mis tegite? Mis teid aitas?

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksid mõnda aeg üldse suhtest hoiduda. Äkki oled ise suhtesõltlane?

Mõtle korraks, kus sa nende kaaslastega tutvud. Baaris, ööklubis, joomingul? Siit hakkab pihta kõik.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk võtad koera endale või mõne muu kodulooma, kui sul vaja pidevalt kellegi eest hoolitseda. Siis saad suhetes muule pühenduda.

+16
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõmbad ligi katkisi inimesi, sest oled ise ka katki. Kui sa leiad enda sees selle katkise mõttemustri ja sellega tegeled, siis muutub kõik.
Kui probleemiks on sõltlaste ligi tõmbamine ja tunned, et oled ise kergesti kaassõltlaseks muutuv, siis soovitan AA lähedaste tugigruppi Al-Anon. Usun, et nende kohtumistel võib käia ka siis, kui hetkel elus kedagi konkreetset pole, kelle sõltuvusest kaassõltuma hakata, aga kindlasti aitaks see oma käitumismustreid ehk suhtumist muuta.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oled olnud tubli, et suutsid vähemalt lahti öelda sellisest suhtest. Mu isa oli terve elu vägivaldne joodik, aasta peale ema surma ei joonud ta tilkagi. Nüüd üliharva võtab kuid siis ka vähe. Sooviksin, et mu ema oleks elus ja saaks näha normaalset elu kellegiga kes ei joo. Mu eks oli alkohoolik kuigi tema seda ei tunnistanud ja mina arvasin, et see on normaalne, sest terve mu lapsepõlv oli seotud ainult alkoholiga. Nüüd olen koos mehega kes aastaid tagasi oli alkohoolik, istus kinni korduvalt joobes juhtimise eest. Ta oli kogu see aeg ilma alkota, saanud süsti, käinud psühhiaatri juures jne, arvasin, et ta tõesti ongi muutunud. Ta on siiani maailma parim mees, ta on ülitark, töökas, ta armastab meid ja mu poega võtab ta kui enda last, ta teeb kodus kõike ja kõik asjad parandab ära, kuid iga 2 nädala tagant ta joob ja see teeb järjest enam haiget, sest ma tahan teda aidata kuid ma enam ei oska. Kui tal see jooma hoog peale tuleb siis ta ei suuda mõelda mõtteid, et joomine pole hea ja et vahele jäädes võib ta uuesti kinni minna aastateks, ta jätaks siis meid üksi. Ta tuleb koju ja järgmisel päeval kui kainemaks saab siis ta kahetseb, et üldse jõi kuid ta ütleb alati, et ta ei mõtle kui joob. Ta ei mõtle, et võib kinni minna, ta ei mõtle, et me oleme tal veel ainukesena alles jäänud, sest ta pere ei hooli temast üldse, ainult siis kui on raha vaja. Oleme uuesti abi otsinud kuid süst ei aita, kodu ilma tülideta ei aita, tegevuse leidmine ei aita ja nüüd viimane lootus on psühhiaatri juurde proovida. Ma ei usu et see aitab aga ma tahan teda aidata, sest me vajame teda, tal pole peale meie mitte kedagi teist ja kui ta ei joo on ta kõige tublim inimene keda ma tean. Mina ei suuda lahti öelda ja ma ei tea mida edasi teha, sest tunnen, et vajan ise ka juba abi ja nõu kellegilt.

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 15:00; 28.08 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paar aastat peaks peale lahkuminekut üksi olema ning iseendaga tegelema.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga milles küsimus, joodikul on toetavat õlga vaja, sina tahad ennast kasulikuna tunda. win-win ju.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on madal enesehinnang, tahan tunda end vajaliku ja olulisena ja olen suhtes üsna altruistlik.

Sul ei ole mitte madal enesehinnang, vaid kas oled sa ise või siis keegi teine (delfi naistekad või perekooli käod näiteks) teinud sulle korraliku ajupesu.

Sest VÄGA paljud inimesed, kes tahavad olla suhtes, tunnevad neid samu tundeid. Et tahavad tunda end vajalikuna. Ja on ka altruistlikud oma kaaslase suhtes. Kelle suhtes siis veel? Riigi ja partei suhtes või?

Seega, ma arvan, et pole sul mingit mustrit. Lihtsalt jäta seekord see inimene sinnapaika, sest ta on sõltlane ja vaata edasi ringi.

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tal see jooma hoog peale tuleb siis ta ei suuda mõelda mõtteid, et joomine pole hea ja et vahele jäädes võib ta uuesti kinni minna aastateks, ta jätaks siis meid üksi. Ta tuleb koju ja järgmisel päeval kui kainemaks saab siis ta kahetseb, et üldse jõi kuid ta ütleb alati, et ta ei mõtle kui joob. Ta ei mõtle, et võib kinni minna, ta ei mõtle, et me oleme tal veel ainukesena alles jäänud, sest ta pere ei hooli temast üldse, ainult siis kui on raha vaja. Oleme uuesti abi otsinud kuid süst ei aita, kodu ilma tülideta ei aita, tegevuse leidmine ei aita ja nüüd viimane lootus on psühhiaatri juurde proovida. Ma ei usu et see aitab aga ma tahan teda aidata, sest me vajame teda, tal pole peale meie mitte kedagi teist ja kui ta ei joo on ta kõige tublim inimene keda ma tean. Mina ei suuda lahti öelda ja ma ei tea mida edasi teha, sest tunnen, et vajan ise ka juba abi ja nõu kellegilt.

Miks ta peaks lihtsalt joomise pärast kinni minema praegu? Ju ta ikka sõidab purjus peaga siis.

Tead, mismoodi aidatakse kasiinosõltlasi, kes ise seda tunnistavad? Neil ei ole kaasas eurotki sularaha. Ega dokumenti, et kiirlenu võtta ei saaks ega kasiinosse sissegi. Isegi võileivad antakse kodust kaasa. Piinlik? Ei saa ilma rahata? Saab. Ja see on ainus viis.

Kuna sinu mees ise tunnistab, et ta võib purjus peaga lollusi teha, siis ta lihtsalt hakkab homsest jalameheks. Ah et tüütu? Elab üle. Piinlik teiste ees? Palju piinlikum on vangi minna. Ebamugav? Palju ebamugavam on keegi surnuks sõita. Pole harjunud? Harjub. Ühistransport ei käi? Siis hakkad sina teda tööle viima ja tagasi tooma või keegi töökaaslastest või sõidab taksoga. Sulle tüütu? No las läheb siis vangi.

Alkohoolikust autojuhile, kes kipub purjuspäi rooli, ei anta võimalust autot juhtida, ei oma ega rendiautot. Hasartmängusõltlasele ei anta raha. Kummalegi ei ole tark omada käes dokumenti.

Või siis tõesti ei ole tal kunagi sentigi raha, et alkoholi ostagi. Kuigi siin on ohuks napsu pakkujad sõbrad, nii et targmem on loobuda autost. Või autost ja rahast.

Kõik see liiga alandav mehele? Ma usun, et kümned tuhanded mehed on enne teda oma riskantsetest sõltuvustest sellel moel, et halvale teole juhtivad asjad pole lihtsalt kättesaaadavad, abi saanud. Kuskile Siberi põlislaande, kus lähim alkopood on 190 km kaugusel, te ju ei koli. Seega jääb üle üks kolmest. Kas tal pole enam sentigi raha, et juua või tal pole autot. Või tal pole kumbagi.

Muud võimalust ei ole. Punkt.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.08 17:50; 28.08 09:52; 28.08 14:18; 28.08 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt sa mitte ei tõmba katkiseid inimesi magnetiga ligi, aga sa valid katkiseid inimesi.
Mina arvasin ka pikka aega, et mul ongi mingi tropimagnet, aga siis ühel hetkel saabus mingi taipamine, et tegelikult pöörasid normaalsed mehed mulle sama palju tähelepanu, võibolla rohkemgi, aga ma kunagi ise ei valinud neid, sest polnud ju sädet ja kirge. Oli liiga igav ja lihtne.
Leia endas üles see põhjus, miks sa neid katkiseid valid ja katsu see asi ära lahendada. Muidu jäädki neid jobusid valima ja selles mingit müstilist “jobude ligi tõmbamist” süüdistama.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal inimesel on mingi käitumismuster, millega ta teatud tüüpi inimesi ligi tõmbab. Mul oli ka.
Käisin psühholoogi juures ja enam ma ei tõmba.
Nagu ennist kirjutati, oled sa ise tõenäoliselt katki.

Milline oli su lapsepõlv, tavaliselt on see seotud sellega?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tõmban ka magnetina katkisi/probleemseid inimesi. Olen juurelnud, mis see põhjus võiks olla, aga ei ole suutnud välja mõelda. Kõik on sellised, keda ma saan kuidagi aidata. Kes ei ole, see kaob mu elust kiiresti. Enam isegi ei imesta, et kui uue inimesega tutvun, siis tõenäoliselt on asjal mingi konks. Ma ei käitu ise kuidagi ligitõmbavalt – olen just introvertne inimene, kes üritab võimalikult vähe tähelepanu äratada.

Selle oma introvertse iseloomu ja käitumisega tõmbadki, ilmselt sa oled ka üsna osavõtlik ja esmakohtumistel käitud nagu nad ootavad ja vajavad. Vaikse inimesena näid neile, et sul on aega nende jaoks, aega neid kuulata ja aidata. Ühtlasi saavad nad ennast sinu seltsis turvaliselt ja olulistena tunda. Ilmselt ei taha sa ka oma isikut tähtsaks teha, sest mainid, et püüad vähe tähelepanu äratada, seega saavad nemad oma murede ja probleemidega endid tähtsatena tunda. Jultunumad hakkavad lausa nõudma, et sa pead vaid nende ja nende aitamise peale mõtlema.
Teistel kel probleeme pole või saavad nendega ise toime hakkab sinu seltsis peagi igav ja nad kaovad.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen lahkunute puhul sageli kuulnud neid ülistavaid omadusi-oli alati olemas, tema peale sai alati loota, tuli või südaööl, andis ära viimase.
Kas sinu matusekõnes kunagi saab ka nii öelda?
Aga sel juhul me peame sind ju ülitoredaks ja heaks inimeseks. Nagu taevane kingitus kõigile, kes su sõbrad on

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võiksid mõnda aeg üldse suhtest hoiduda. Äkki oled ise suhtesõltlane?

Mõtle korraks, kus sa nende kaaslastega tutvud. Baaris, ööklubis, joomingul? Siit hakkab pihta kõik.

Baarides, ööklubides ja joomingutel võib tutvuda küll, pole probleemi. Sellest saab vaistlikult ikka aru, mis tüüpi teine inimene on. Kui kohe ei saa aru, siis varsti ikka. Ei saa nõus olla, et sellistes kohtades käivad ainult mingid ebanormaalsed ja näiteks ööklubis käimine paneb eluks ajaks märgi külge. Võib-olla inimene käib seal lihtsalt meelt lahutamas, tantsimas ja uute inimestega tutvumas, sest tema arvates oleks üksinda kodus istumine hullem.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind huvitab ka, mismoodi keelata lähedast joodikut sõitma minekust?

Suvel (jaanipäeva paiku) oli kampaania, ära lase purjys sõpra rooli. Mõtlesin, et helistan politseisse või infonumbrile, et kas neil on ka nõuandeid, kuidas endast 2x suuremat ja meesterahvast takistada saaks.

Eelpoolmainitud soovitus – hakaku jalameheks on olemuselt väga hea, aga mismoodi selles asjas kokkulepe saavutatakse või otsustad ainuisikuliselt teise täiskasvanud in eest?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen pärit perekonnast, kus üks vanem jõi. Eelmine kaaslane oli alkohoolik. Kahjuks selgus, et uus kaaslane samuti. Algul ei saanud sellest aastaid aru, sest me ei elanud koos. Kuid aja jooksul alkoholikogused suurenesid ja ta hakkas ära kaduma või helistama aina tihedamini purupurjus olekus. Nüüd hoian meestest eemale ja tegelen mõtete korrastamise, analüüsimise ning enda uuesti leidmisega. Mind aitas raamat: R. Norwood “Naised, kes armastavad liiga palju”.

Püüa mõista põhjuseid, miks sa oled sattunud kahjustavatesse suhetesse.

Ma tean, et on raske leppida sellega, et sa ei saa teist inimest muuta. Kui ta tahab muutuda, siis saab ta seda teha ainult ise.

Mind on aidanud lisaks ka liikumine looduses, mere ääres, endale antud lubadus, et keskendun endale – hoolitsen iseenda, enda tunnete ja tervise eest.

Kliinikute lehtedel on kaassõltuvusest juttu ja häid soovitusi, nt Sul on võimalik alustada teekonda iseenese juurde. Kuidas kaassõltuvus tekib? Õpi aru saama, kuidas sa tema sõltuvuskäitumisele kaasa aitad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelpoolmainitud soovitus – hakaku jalameheks on olemuselt väga hea, aga mismoodi selles asjas kokkulepe saavutatakse või otsustad ainuisikuliselt teise täiskasvanud in eest?

Kokkulepe. Teemaalgataja jutust oli aru saada, et mees tunnistab oma probleemi. Järelikult saab temaga sõlmida kokkuleppe. Ilmselt tundub mõte talle alguses ehmatav ja võimatu, aga kui ta ise ka aru saab, et tal on probleem, saab temaga kokku leppida. See on ainus võimalus.

Kõik tunnustatud sõltuvusravi praktikad tuginevad sellele samale asjale – võtta maksimaalselt ära võimalus oma sõltuvust rakendada. Kõik need alkosõltuvuse kuurordid, enesevälistused kasiinodest, narkokliinikud jne. Väiksematest asjadest suitsupaki minemaviskamine, magusa koju mitte ostmine, pärast suitsetamise mahajätmist paar pidu alkoholiga ettevaaltlik olemine ja võimalusel mittesuitsetajatega pidutsemise valimine, alkoholi koju mitte ostmine, snäkkide mitte koju ostmine – kõik ju tavalised asjad, aga printsiip sama – vältida või välistada võimalust sattuda sõltuvuse tõttu ebameeldivustesse või suurematesse probleemidesse.

Ega muud võimalust ei ole ju. Või missugune? Joob kuni ennast või kedagi surnuks sõidab või parmal juhul ainult vanglasse läheb? Või istud ja loodad, et homme plaksust hakkab kaineks?

(PS mina sinu asemel helistanuks politseisse ja öelnud, e tpurjus inimene sõidab sealt sinna selle ja selle autoga. Nad poleks sulle mitte nõua andnud, vaid kilomeetrikese pärast selle purjus mehe roolist maha võtnud ja mitte keegi poleks iial teadnud, et sina helistasid)

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.08 17:50; 28.08 09:52; 28.08 14:18; 28.08 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Normaalsed inimesed leiavad kiiresti suhte, aga katkisi inimesi keegi ei taha ja sellepärast on suhteotsijate hulgas neid katkisi suhteliselt rohkem. Ja sellepärast on ka enamik, kellega kokku satud suhet otsides, sellised keda keegi teine pole tahtnud.
Lootust ei maksa kaotada, hea õnne korral võid leida sellise, kes on hea ja sobiv.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ongi selles, et ta ei joo kodus. Ta teeb seda garaazis ning hiljem ei julge vahel isegi koju tulla sest tal on tema jutujärgi häbi ja mina pean nagu väikest last moosima, et ikka tulgu, keegi pole pahane ja teab, et keegi ei karju ega närvitse. Vaid mõtleme midagi koos välja kuidas asja parandada. Aga ma lihtsalt enam ei jõua põdeda ja muretseda iga reede, et ega ta ometi nüüd ei joo, vaid tahan usaldada teda ja anda talle võimaluse näidata et ta end parandab. Kuid ma ise tean, et see ei muutu ja ma ei usalda teda..

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.08 15:00; 28.08 11:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sulle on siin palju head nõu antud. Minu soovitus sulle on, et hakka ennast armastama, kui kuna seda sul keeruline teha, siis ole radikaalne. Oska öelda ei. Elu on valikuid täis, alati vali seda, mis sulle on hea. Nii kui on asi, mis sind õnnelikuks ei tee, siis ütle ei, loobu, lahku. Ole ISEKAS. Naistel on seda keeruline olla, sulle tehakse selgeks, et see pole ok. See on teiste arvamus, sina oled oma elus kõige tähtsam, ära keskendu jamale, võta endale parim.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Asi ongi selles, et ta ei joo kodus. Ta teeb seda garaazis ning hiljem ei julge vahel isegi koju tulla sest tal on tema jutujärgi häbi ja mina pean nagu väikest last moosima, et ikka tulgu, keegi pole pahane ja teab, et keegi ei karju ega närvitse. Vaid mõtleme midagi koos välja kuidas asja parandada. Aga ma lihtsalt enam ei jõua põdeda ja muretseda iga reede, et ega ta ometi nüüd ei joo, vaid tahan usaldada teda ja anda talle võimaluse näidata et ta end parandab. Kuid ma ise tean, et see ei muutu ja ma ei usalda teda..

Ja sa ei näe väljapääsu, kui su mees praktiliselt IGAL REEDEL ühes kindlas kohas joob ja ise ka seda häbeneb? No lähed talle igal reedel tööle vastu ja lähete koju. Garaaživõtme võtad käest ära. Õigemini ta annab sulle selle ise ja palub endale seda nädalallõppudel mitte anda, kui tõesti häbeneb. Kui ei anna, siis ei häbene ja laseb sinu turjal lihtsalt liugu.

Miks tal raha on, et alkoholi osta, kui ta ise joomist häbeneb? Kui ta ei tahaks juua, annaks ta oma raha sinu kätte juba ammu või noh, koju sahtlisse selle pangakaardi. Taskusse kaks kaheeurost lõunasöögi jaoks ja saab elatud küll.
Kui ta ise selle peale pole tulnud ja/või sellele mõttele vastu hakkab, ta ei tahagi muutuda. Ega muutu. Hakkabki vanamehenässiks, kes ka 62selt garaazis alksi joob teiste samasugustega, kui enne maha ei sure.
Toimi ometi. Lase tal rahus end surnuks juua või võtke ometi praktilised samud ette.

Kuidas sina teeksid, kui sul arst oleks raske haiguse ähvardusel keelanud süüa šokolaadi ja lisaks oleks oht ka perekonna purunemisele, aga hirmsasti isutab? Kui sa teaksid, et kui võtad tüki šokolaadi, siis õgid seda öö otsa kuskil urkas, ei jõua koju ja kahjustad meeletult oma tervist ja peresuhet?

Sa paluksid oma mehel mitte mingil juhul koju šokolaadi tuua ega end mingil juhul üksi toidupoodi lasta, rahakoti jätaksid koju ja töökohale võtaksid ka oma söögi kaasa, et ei peaks puhvetisse minema ja käsi ei tõuseks sokolaadi järele, eks? Eks ju?

Ja miks sinu mees siis samamoodi ei või teha, kui ta tahab oma kiusatustele vastu astuda ning tõesti neid häbeneb.

Ah, ei taha ta midagi vabaneda. Lihtsalt sina ju annad talle niikuinii, katad ja hoolitsed. Tema saab rahus öö läbi tina panna. Temal on vaja ainult kord nädalas öelda, et kahetseb ja vabandab. Sina seepeale piltlikult öeldes natuke nutad, siis kannad talle ette prae, pesed ta riided ja lased veel ka püksid alla.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.08 17:50; 28.08 09:52; 28.08 14:18; 28.08 14:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sulle on siin palju head nõu antud. Minu soovitus sulle on, et hakka ennast armastama, kui kuna seda sul keeruline teha, siis ole radikaalne. Oska öelda ei. Elu on valikuid täis, alati vali seda, mis sulle on hea. Nii kui on asi, mis sind õnnelikuks ei tee, siis ütle ei, loobu, lahku. Ole ISEKAS. Naistel on seda keeruline olla, sulle tehakse selgeks, et see pole ok. See on teiste arvamus, sina oled oma elus kõige tähtsam, ära keskendu jamale, võta endale parim.

Kui parim on kellegi naisega koos juba? Päris nii ei saa, et aina võta.

Inimesed ei lahku kehvast suhtest, kuna nad kardavad, et jäävad üksi. Õigesti kardavad.

Mis selles üksi elamises siis nii jubedat on võrreldes iganädalase muretsemine, pisarate, mehe salatsemine, usaldamatuse jne kõrval? Koos praktiseeriva ja lõpetada mitte sooviva sõltlasest mehega elamine võib olla oluliselt üksildasem, kui üksi elamine. Sõltlane, kes tõesti soovib vabaneda ja oma perekonda armastab, on nõus piltlikult ära andma oma vasaku käe või täiesti tegelikult minema aastaks ravile ja pärast kord nädalas elu lõpuni teraapias käima, kui ainult lahti saaks!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 27.08 17:50; 28.08 09:52; 28.08 14:18; 28.08 14:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks ma tõmban katkiseid inimesi ligi