Esileht Pereelu ja suhted Miks mees ei taha abielluda?

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Miks mees ei taha abielluda?

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest abielu eelised, niipalju, kui tema jaoks praegu oluline, on tal ilma abieluta juba käes. Elate niigi koos ja kõik on \”korras ja ilus\”, miks ta peaks end siis liigutama või raha kulutama, tema jaoks asjad paremaks nagunii ei lähe. Eesti naistel on ju kombeks abiellumata kokku kolida, lapsi saada ja need tagatipuks veel mehe nimele panna. Mehe jaoks ongi siis kõik \”korras ja ilus\”, tal pole seda abielu lihtsalt vaja.
Mina kolisin oma mehega lõplikult kokku siis, kui abieluavaldus oli sisse viidud ja sõrmused ära tellitud.[/tsitaat]

Aga mis naisel siis ilma abiellumata vajaka jääma peaks, samal ajal kui temaga koos elaval mehel kõik olemas on? Miks naisel abielu VAJA on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga mis naisel siis ilma abiellumata vajaka jääma peaks, samal ajal kui temaga koos elaval mehel kõik olemas on? Miks naisel abielu VAJA on?

[/tsitaat]
Seda küsi nende naiste käest, kellega ei taheta abielluda. Ju siis midagi ikka puudu jääb.
Aga kui enne abiellumist kokku ei kolitaks, siis ehk jääks mehel ka millestki puudu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 11:53; 17.01 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga mis naisel siis ilma abiellumata vajaka jääma peaks, samal ajal kui temaga koos elaval mehel kõik olemas on? Miks naisel abielu VAJA on?

[/tsitaat]

Aga miks on inimestel vaja pidada sünnipäevi, käia katsikul, saada aktusel tunnistus, pidada matuseid jne? Need on on kõik eri eluetappide algust ja/või lõppu tähistavad traditsioonid. Abieluga antakse üksteisele, lähedastele, sõpradele, riigile üheselt teada, et ollakse nüüd pere. Muidugi on ka seaduseid, kus abileu on oluline.
Miks meetele on oluline traditsioon, et laps kannab nende perenime? Samuti tahab naine ülejäänud perega ühe nimega olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 18:31; 16.01 18:34; 16.01 18:46; 16.01 21:28; 17.01 13:12; 17.01 14:35; 17.01 14:37; 21.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid mehi nähtud piisavalt, kes kohe põhimõtteliselt ei taha abielluda, et milleks see paber ja pole vaja ju. Ja siis leiavad uue ning järsku muutub mõttetu paber täitsa mõttekaks..

Nagu siin üks kägu ütles, et lahutus, see on nagu lõplik,, niisama suhte lõpetamine on leebem. Lahutuse puhul pead avalikult tunnistama, et näe, mõtlesin, et olen leidnud selle õige, aga eksisin. Niisama suhte puhul saad seletada, et jaa, ma teadsin juba ammu, et sellest ikka õiget asja ei tule, sellepärast me ei abiellunudki. Seega inimesed, kes kardavad abielluda, ilmselt kahtlevad, kas suhe on ikka päris see ja vaat kui piinlik, kui nüüd lahutama peaks – muidugi huvitav, kui tore niimoodi mõtleva kaaslasega elada on..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Laetud Püss kirjutas:[/small]

Aga miks on inimestel vaja pidada sünnipäevi, käia katsikul, saada aktusel tunnistus, pidada matuseid jne? Need on on kõik eri eluetappide algust ja/või lõppu tähistavad traditsioonid. Abieluga antakse üksteisele, lähedastele, sõpradele, riigile üheselt teada, et ollakse nüüd pere. Muidugi on ka seaduseid, kus abileu on oluline.
Miks meetele on oluline traditsioon, et laps kannab nende perenime? Samuti tahab naine ülejäänud perega ühe nimega olla.[/tsitaat]

Noh, aga pea seda sõpradele teada andmiseks ka lihtsalt üks pidu, a’la sünnipäev, katsik või peied? Mida imet on vaja ronida kusagile allkirju andma ja seadusele alla kirjutama? Kas niisama koos elades on kellelgi kahtlusi, et me oleme pere? Ausaltütelda jumala savi, mida keegi meie kooselust arvab, mina ei pea kellegile midagi tõestama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi mina olen lahutatud üksikema tahan ikka kunagi veel abielluda, mis sest, et esimene kord ebaõnnestusin ja sattusin vale mehe otsa. Elan viimane poolteist aastat ühe mehega koos ja tahan kindlasti ennem abielluda, kui temaga lapsi hakkan tegema, mida ta väga ka tahab. Mul on hea meel, et minu laps sündis abielu jooksul mitte vabasuhtesse. Oleneb muidugi inimesest, aga minu jaoks on abielu püha liit, kus kaks inimest on teineteise jaoks ja tahavad seda ka teistele kuulutada pannes sõrme sõrmused nende armastuse märgiks. Ja pulm on ju väga ilus sündmus ja pidu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane: no see on ilmselgelt romantiline kaalutlus. Aga kui tegemist ei ole romantilist soont omava inimesega, kas siis saab sellesse kuidagi taunivalt suhtuda? Ma ei taha kellgile midagi kuulutada. Mulle ei ole seda vaja. Sõrmus on minu jaoks ehe ja neid mul on niigi. Pulm on minu jaoks piinlik pidu piinlike traditsioonidega. Selline olen mina.
Kui mind hakatakse sellega ahistama, et teeme seda sellepärast, et mina soovin, armastuse märgiks ja kellegile näitamiseks, siis ma oleksin sügavalt solvunud ja pettunud. Miks sa sunnid mind tegema midagi väga sellist, milline ma ei ole. Ma olen sind valinud oma laste isaks, see on ülim maksimaalne tunnustus ja märk, kui tähtis sa mulle oled. Sellele vaatamata – sa ei usalda mind? Miks?
Ja mida rohkem mind pushitakse, seda rohkem ma sõdin vastu, seda rohkem hakkan ma teemale mõtlema ja analüüsima, ning seda rohkem ma ei leia põhjust, milleks? No milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Noh, aga pea seda sõpradele teada andmiseks ka lihtsalt üks pidu, a’la sünnipäev, katsik või peied? Mida imet on vaja ronida kusagile allkirju andma ja seadusele alla kirjutama? Kas niisama koos elades on kellelgi kahtlusi, et me oleme pere? Ausaltütelda jumala savi, mida keegi meie kooselust arvab, mina ei pea kellegile midagi tõestama. [/tsitaat]

Aga kui partneril pole savi vaid see on talle oluline?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 18:31; 16.01 18:34; 16.01 18:46; 16.01 21:28; 17.01 13:12; 17.01 14:35; 17.01 14:37; 21.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Viimane: no see on ilmselgelt romantiline kaalutlus. Aga kui tegemist ei ole romantilist soont omava inimesega, kas siis saab sellesse kuidagi taunivalt suhtuda? Ma ei taha kellgile midagi kuulutada. Mulle ei ole seda vaja. Sõrmus on minu jaoks ehe ja neid mul on niigi. Pulm on minu jaoks piinlik pidu piinlike traditsioonidega. Selline olen mina.
Kui mind hakatakse sellega ahistama, et teeme seda sellepärast, et mina soovin, armastuse märgiks ja kellegile näitamiseks, siis ma oleksin sügavalt solvunud ja pettunud. Miks sa sunnid mind tegema midagi väga sellist, milline ma ei ole. Ma olen sind valinud oma laste isaks, see on ülim maksimaalne tunnustus ja märk, kui tähtis sa mulle oled. Sellele vaatamata – sa ei usalda mind? Miks?
Ja mida rohkem mind pushitakse, seda rohkem ma sõdin vastu, seda rohkem hakkan ma teemale mõtlema ja analüüsima, ning seda rohkem ma ei leia põhjust, milleks? No milleks?
[/tsitaat]

Et siis sina oma soovide ja põhimõtetega võid teist ahistada? Su partneril äkki on romantiline soon?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 18:31; 16.01 18:34; 16.01 18:46; 16.01 21:28; 17.01 13:12; 17.01 14:35; 17.01 14:37; 21.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Laetud Püss kirjutas:[/small]

Aga miks on inimestel vaja pidada sünnipäevi, käia katsikul, saada aktusel tunnistus, pidada matuseid jne? Need on on kõik eri eluetappide algust ja/või lõppu tähistavad traditsioonid. Abieluga antakse üksteisele, lähedastele, sõpradele, riigile üheselt teada, et ollakse nüüd pere. Muidugi on ka seaduseid, kus abileu on oluline.
Miks meetele on oluline traditsioon, et laps kannab nende perenime? Samuti tahab naine ülejäänud perega ühe nimega olla.[/tsitaat]

Kõik naised ei vaheta ju abielludes nime.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Laetud Püss kirjutas:[/small]

Et siis sina oma soovide ja põhimõtetega võid teist ahistada? Su partneril äkki on romantiline soon?[/tsitaat]Mul on praktiline soon, mis ütleb, et peale abielu lähevad naised laisaks ja lohakaks, omandihimuliseks ja riiakaks. Enam pole vaja pingutada, eesmärk on saavutatud. Palju mõistlikum on hoida naist ootel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 19:06; 16.01 19:14; 16.01 21:33; 17.01 11:41; 17.01 14:42; 17.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mees ei taha minuga abielluda, siis ta ei ole mulle õige mees. Mina ei usu vabaabiellu, ja ma tahan abielluda. Olin ka kunagi pikemat aega suhtes mehega, kes minuga aga abielluda ei soovinud, tõi igasuguseid põhjuseid, miks seda mitte teha, ja tänaseks päevaks me oleme lahku läinud, minu õnneks ma arvan. Järelikult on minu, ja ka sinu jaoks, teemaalgataja, kusagil keegi parem ootamas. Ära lepi mehega, kellele sinu soovid midagi ei loe. See tõeliselt õige alles tuleb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]aga ma tahan abielluda. kusjuures see mõte, et ta ei taha varandust jagada, võib olla temamoodi. mida teha, et temaga abielluda? [/tsitaat]
jäta ta parem maha, siis on näha kas ja kui tähtis sa talle oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:45; 17.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sest sa lihtsalt pole see päris õige. Mees ei ole kindel oma tunnetes aga mugavusest lähtudes on hea kui keegi ikka on ja nii viga ka pole, et lahku viitsiks minna.
Minu esimene mees ka ei tahtnud mind 12a, teine mees tahtis üsna kohe, nii peale poole aastat kooselu paluti naiseks. Ja need kaks meest suhtuvad minusse väga erinevalt, teine mees ikka tõesti armastab mind iga keharakuga. Vana mees leidis omale suht ruttu uue elukaaslase, eks minagi olin omal ajal kiirelt leitud uus elukaaslane-selles point oligi.-lohutussuhe, mis kujunes kooseluks kuid mitte abieluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mul on praktiline soon, mis ütleb, et peale abielu lähevad naised laisaks ja lohakaks, omandihimuliseks ja riiakaks. Enam pole vaja pingutada, eesmärk on saavutatud. Palju mõistlikum on hoida naist ootel. [/tsitaat]
hehee, naine läheb parema juurde lihtsalt ja abiellub… kes see viitsib sind eluaeg \”oodata\”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 14:45; 17.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda E. Gilbert’i raamatut \”Abielutõotus\”. Hea raamat mu meelest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

hehee, naine läheb parema juurde lihtsalt ja abiellub… kes see viitsib sind eluaeg \”oodata\”[/tsitaat]Siiamaani pole läinud, 14 aastat. Vahel lausa tahaks et läheks;D

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.01 19:06; 16.01 19:14; 16.01 21:33; 17.01 11:41; 17.01 14:42; 17.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei analüüsi pikalt. Minu jaoks on suht selge, et kui peale 1-2 aastast suhtes olemist mees ikka naiseks ei palu, tuleb ise sellest juttu teha. Kui hakkab põiklema ja laveerima, asjad kokku ja minek. No kui mees armastab, siis tuleb järgi ja palub naiseks. Kui ei armasta, laseb minna. Kõik naiste pikad heietused mingitest hirmudest japõhjustest ajavad mind naerma. Meestel on asjad väga lihtsad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei analüüsi pikalt. Minu jaoks on suht selge, et kui peale 1-2 aastast suhtes olemist mees ikka naiseks ei palu, tuleb ise sellest juttu teha. Kui hakkab põiklema ja laveerima, asjad kokku ja minek. No kui mees armastab, siis tuleb järgi ja palub naiseks. Kui ei armasta, laseb minna. Kõik naiste pikad heietused mingitest hirmudest japõhjustest ajavad mind naerma. Meestel on asjad väga lihtsad.[/tsitaat]

Minuga oli sama lugu. Ainult, et natuke kauem võttis aega mul see otsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 21:31; 17.01 18:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei analüüsi pikalt. Minu jaoks on suht selge, et kui peale 1-2 aastast suhtes olemist mees ikka naiseks ei palu, tuleb ise sellest juttu teha. Kui hakkab põiklema ja laveerima, asjad kokku ja minek. No kui mees armastab, siis tuleb järgi ja palub naiseks. Kui ei armasta, laseb minna. Kõik naiste pikad heietused mingitest hirmudest japõhjustest ajavad mind naerma. Meestel on asjad väga lihtsad.[/tsitaat]

Nii, mees tõotab, et armastab naist rohkem kui ennast, palub kätt ja viib altari ette, läheb aastake mööda ja kodus algab vaimne ja füüsiline vägivald, millest varem polnud märkigi ja kusjuures alati sõnade saatel, kuidas ta sind ikka armastab ja süüdistades sind, kuidas sa teda piisavalt ei armasta. Ja siis need vaesed naised piinlevad vägivalla käes aastaid, et mitte öelda aastakümneid, kuna ei julge lahutust algatada, mida selline mees niikuinii vabatahtlikult ei annaks.
Ühe uuringu kohaselt on Eesti lastest 40 % puutunud kodus vähemal või suuremal määral kokku vanemate poolse vägivallaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 16.01 18:11; 16.01 21:34; 16.01 21:37; 16.01 21:39; 17.01 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Kõige kallim inimene olen ma ise. [/tsitaat]
see on ilmselt ausaim vastus siin teemas.
parem oleks nad tõesti rahule ja omaette jätta. Millegipärast on aga sellised enamasti ikkagi suhtes või kooselus. Ju neil siis midagi on, mida teistelt vajatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei analüüsi pikalt. Minu jaoks on suht selge, et kui peale 1-2 aastast suhtes olemist mees ikka naiseks ei palu, tuleb ise sellest juttu teha. Kui hakkab põiklema ja laveerima, asjad kokku ja minek. No kui mees armastab, siis tuleb järgi ja palub naiseks. Kui ei armasta, laseb minna. Kõik naiste pikad heietused mingitest hirmudest japõhjustest ajavad mind naerma. Meestel on asjad väga lihtsad.[/tsitaat]

Aga kui üks osapooltest juba o n lahutatud? Kas siis ka ajaksid oma jonni? Või on lausa mitu korda lahutatud? Mida annab siis teisele poolele olla üks mitmest abikaasast?
Ja ka nime osas, näiteks olla juba mitmes proua Mägi. Mind see väljavaade ei rahuldaks.
Igaühel oma arvamus ja vaevalt sina mu seisukohti mõistad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 18:20; 17.01 21:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval abielu ei anna mehele midagi. Mõningaid põhjuseid suvalises järjekorras:
1. Pulm on igav, tüütu ja kulukas üritus.
2. Mehed ei saa abielust mingeid seadusega kaitstud tagatisi. Kui lahutuseks läheb (mida juhtub 60% abieludega), siis laste kasvatamise korraldamine ja vara jagamine otsustatakse pea 90% juhtudel naiste kasuks sõltumata sellest, kes lahutuse algatas ja mis põhjustel algatati. Abielulahtus lõpeb enamasti mehele majandusliku hävinguga. 80% lahutustest algatatakse naiste poolt.
2b. IRLi feministid on algatanud või algatamas eelnõud, mille järgi abielulahutuse korral peaks eluase jääma igal juhul naisele. Ehk siis sõltumata lahutuse põhjusest, kas temake teeb sul elu põrguks või leiab endale uue mehe, lendad oma kodust, isegi kui see on enne abielu soetatud.
3. Riik ei paku mingeid soodustusi abielus perekondadele.
4. Naiste seksisoov abielus väheneb. Kui naine keeldub abielus seksimast (nt pingelise töö, tüli jne tõttu), siis mujalt seksi otsimise puhul saad abielurikkuja maine. Vabaabielu puhul ei saa.
5. Kui kooselu ei suju, siis vabaabielu puhul jalutad lihtsalt minema. Kui lapsed on, on asi muidugi keerulisem, kuid ikka lihtsam, kui lahutusprotsess.
6. Naised lähevad abielus paksemaks, ka need, kes lapsi ei ole saanud. Teaduslikult tõestatud. See kehtib ka meeste kohta.
7. Naiste seas on juurdumas feministlik hoiak mehe perekonnanime mitte võtta või totakaid liitnime kasutada. Kui oma neipõlvenimi nii armas on, siis milleks üldse abielluda?

Muidu ma olen abielu suhtes positiivne – korra ikka võiks elu jooksul abielus olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks mees, kellega elan koos, kõik on korras ja ilus, ometi ei taha abielluda? Ise ütleb, et paber ei loe mitte midagi ja ta ei pea abielust midagi. Aga miks siis mitte ,kui paber ei loe mitte midagi. Asi on ka rahas. Ei raatsi ta sõrmuseid osta, ei raatsi ta raha raisata. Ütleb, et ei abiellu mitte kunagi, sest see pole tema jaoks siduja ega liitja.

Või võivad olla muud põhjused? [/tsitaat]
paku, et Sina ostad sõrmused ja maksad pulmad. Lisaks teete varalahususe lepingu. vaata mis ütleb? aGA OLEKSID SA NÕUS SELLISTE TINGIMUSTEGA?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tänapäeval abielu ei anna mehele midagi. Mõningaid põhjuseid suvalises järjekorras:
1. Pulm on igav, tüütu ja kulukas üritus.
2. Mehed ei saa abielust mingeid seadusega kaitstud tagatisi. Kui lahutuseks läheb (mida juhtub 60% abieludega), siis laste kasvatamise korraldamine ja vara jagamine otsustatakse pea 90% juhtudel naiste kasuks sõltumata sellest, kes lahutuse algatas ja mis põhjustel algatati. Abielulahtus lõpeb enamasti mehele majandusliku hävinguga. 80% lahutustest algatatakse naiste poolt.
2b. IRLi feministid on algatanud või algatamas eelnõud, mille järgi abielulahutuse korral peaks eluase jääma igal juhul naisele. Ehk siis sõltumata lahutuse põhjusest, kas temake teeb sul elu põrguks või leiab endale uue mehe, lendad oma kodust, isegi kui see on enne abielu soetatud.
3. Riik ei paku mingeid soodustusi abielus perekondadele.
4. Naiste seksisoov abielus väheneb. Kui naine keeldub abielus seksimast (nt pingelise töö, tüli jne tõttu), siis mujalt seksi otsimise puhul saad abielurikkuja maine. Vabaabielu puhul ei saa.
5. Kui kooselu ei suju, siis vabaabielu puhul jalutad lihtsalt minema. Kui lapsed on, on asi muidugi keerulisem, kuid ikka lihtsam, kui lahutusprotsess.
6. Naised lähevad abielus paksemaks, ka need, kes lapsi ei ole saanud. Teaduslikult tõestatud. See kehtib ka meeste kohta.
7. Naiste seas on juurdumas feministlik hoiak mehe perekonnanime mitte võtta või totakaid liitnime kasutada. Kui oma neipõlvenimi nii armas on, siis milleks üldse abielluda?

Muidu ma olen abielu suhtes positiivne – korra ikka võiks elu jooksul abielus olla.[/tsitaat]

Seda kõike sa ütled ju partnerile ka, kui ta abielluda tahab? Mitte ei nämmuta midagi ebaolulisest igandist?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 16.01 18:31; 16.01 18:34; 16.01 18:46; 16.01 21:28; 17.01 13:12; 17.01 14:35; 17.01 14:37; 21.01 12:27;
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks mees ei taha abielluda?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.