Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks mina elatist ei nõua

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )

Teema: Miks mina elatist ei nõua

Postitas:

Olin oma lapse isaga koos 5a, teist sama palju juba lahus oldud ja pole tema käest siiani elatist nõudnud. Ma pole tüüpiline kägu vist selles mõistes, et rõhun muudkui kohustusele. Samas ei saa ma väita, et ma kunagi seda ei hakkagi tegema. Elatist ei küsi ma mitmel põhjusel. Esiteks on minu palk 1400 eurot ja tema palk vaevu pool minu omast. Me elame hästi ja iga kuu jääb raha ülegi. Vb on osalt minu uhkuses ka asi, kuna juba suhtes olles luges eks minu raha ja avaldas pahameelt palga ebavõrduse üle. Kuigi meie omavahelised suhted on hapud, on minus piisavalt palju inimlikkust, et ma ei kraabi oma eksilt viimast. Tal on endal nüüdseks uus pere ja laps. Olen piisavalt näinud võlgades siplevaid inimesi oma perekonnas ainuüksi ja see on masendav. Tõesti isa kohustus on last üleval pidada kuid seni kuni ma saan ise sellega väga hästi hakkama, leian ma, et mul pole vaja seda ülalpidamiskohustust nui pooleks nõuda. Eriti kui ta tänu sellele võlgadesse satub.
Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. 🙂

+14
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa sellega ka arvestada, et kui isaga midagi juhtub, siis peab laps ka isa eest tasuma vahet pole, kas laps sai isalt raha või mitte (vanadekodu, hooldekodu jne)

+13
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa sellega ka arvestada, et kui isaga midagi juhtub, siis peab laps ka isa eest tasuma vahet pole, kas laps sai isalt raha või mitte (vanadekodu, hooldekodu jne)

tegelikult just seal vahe ongi – kui laps suudab tulevikus tõendada, et isa ei maksnud temale elatist (asi oli kohtutäituri käes ja ikka raha ei saadud), ei pea ka laps isa hooldekodu arveid jms maksma. ema tegi omalt poolt kõik, et isalt raha nõuda, aga see ei õnnestunud, seega jättis isa oma vanemakohustused täitmata ja ka laps ei pea siis omi täitma.
kui elatist ei nõua, siis eeldatakse seaduse järgi, et isa maksis vabatahtlikult ning lapsel on täielik kohustus tulevikus isa kulusid katta. samuti siis, kui isa maksabki kokkuleppel elatist.
isa ise ei pruugigi seda ülalpidamist nõuda, aga kui ta on vana ja/või väeti ning satub hooldekodusse, siis esitab selle kulude tasumise nõude lastele kohalik omavalitsus. isa või küll elada tervislikku elu ja loota, et ei haigestu, aga õnnetuste ja avariide eest pole keegi kaitstud

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hetkel on kõik ok
aga
kui olukord peaks muutuma (sinu võimalused vähenema ja/või lapse vajadused suurenema, olgu siis erivajaduseks andekus mis nõuab erilisi kalleid trennivahendeid v kallist ringiraha või hoopis lapse tekkinud puue mis nõuab kalleid ravimeid v raviprotseduure jms)
ja siis
sa ei täida enda kui vanema kohust teha kõik lapse vajaduste rahuldamiseks, sh nõuda teiselt vanemalt elatist,
mis siis?

Ja miks peab lapsevanem olema vabastatud lapse ülalpidamisest? Seaduse järgi on tal ju kõik õigused ja kohustused st sul pole ka ainuhooldust? Miks ta siis isana oma rolli ei täida? Loobubki lapse eest hoolitsemisest? Suhtlemisest ka?

Või kohtub, suhtleb, osaleb kasvatamises, teeb kingitusi, viib kinno-loomaaeda-reisile, ainult rahaliselt ei toeta? Siis saan veel aru, sest sinu väitel pole hetkel raha vaja otseselt (kuigi mina siiski lepiks kokku mingi summa, mis läheks kas või lapse koolifondi st kogumiskontole).

Kurb, kui teie täiskasvanud ei sobinud aga see ei tohiks ju mõjutada isa ja lapse suhet.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.08 09:01; 08.08 12:55; 09.08 08:47; 09.08 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks tundub, et mees küll oma elu üle muret ei tunne, kui on 700 eurose palgaga suutnud juba ühe lapse veel juurde treida. Ja neid võib tulla sealt veel!
See, et sina arvad, et päästad vaese exi oma headusega võlgadest, on asjatu lootus. Ma saan aru, kui selline inimene maksaks kasvõi 100.- vabatahtlikult, siis jah, on asjatu kuhugi enamat nõudma minna, kuid kui ta ei maksa midagi, siis soojendad vaid oma rinnal parasiiti ja maksad oma taskust teise pere lõbustused kinni.

Olin oma lapse isaga koos 5a, teist sama palju juba lahus oldud ja pole tema käest siiani elatist nõudnud. Ma pole tüüpiline kägu vist selles mõistes, et rõhun muudkui kohustusele. Samas ei saa ma väita, et ma kunagi seda ei hakkagi tegema. Elatist ei küsi ma mitmel põhjusel. Esiteks on minu palk 1400 eurot ja tema palk vaevu pool minu omast. Me elame hästi ja iga kuu jääb raha ülegi. Vb on osalt minu uhkuses ka asi, kuna juba suhtes olles luges eks minu raha ja avaldas pahameelt palga ebavõrduse üle. Kuigi meie omavahelised suhted on hapud, on minus piisavalt palju inimlikkust, et ma ei kraabi oma eksilt viimast. Tal on endal nüüdseks uus pere ja laps. Olen piisavalt näinud võlgades siplevaid inimesi oma perekonnas ainuüksi ja see on masendav. Tõesti isa kohustus on last üleval pidada kuid seni kuni ma saan ise sellega väga hästi hakkama, leian ma, et mul pole vaja seda ülalpidamiskohustust nui pooleks nõuda. Eriti kui ta tänu sellele võlgadesse satub.

Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. ????

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 04.08 20:03; 08.08 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul jumala suva.
Sa võid praegu ise hakkama saada, aga isalt saadav elatis kuluks ära tulevikus. Nt ülikoolis õppides, korter või autoostuks vms aga noh, ju sa oled selle 1400 palgaga võimeline seda ise tegema…

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 07.08 17:41; 08.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, ma saan su mõttekäigust aru, kuid päris nõus ei ole. See on teie ühine laps, mistõttu peavad mõlemad panuse andma. Isa jaoks peaks see lausa soov olema. Ja sinu suhtumine on selline rinna peale tagumine “Mina saan ise hakkama”, mis on natuke selline kangelasohvri mängimine.
Minul on sinuga sama kõrge palk, kuid mina küll tunnen, et elatisraha igati vajalik. Kui mul jääbki mingi raha järgi, siis näiteks praegu tean, et peagi on lapsele hanbaklambreid vaja, mis ei ole odav. Ka on minu lapse koolituskulud juba ühes kuus sada eurot, mistõttu ikka tore, et isa ka oma panuse annab. Jah, minu endine abikaasa ka sooviks vähem maksta, kuid seda last tahtis ka tema st mõlemad vastutame ikka.
Küll ajab mind alati naerma see vanadekodu teema. Teate, ei tea mina Eestis sellist juhtumit, et keegi täiesti sunniviisiliselt on oma vanema vanadekoduarvet maksma pandi. Seda vanadekodu hirmu pole vaja karta, sest see isa ei pruugi vanadekodu elaiseks eladagi, laps võibolla toetab juba oma ema vanadekodu arvet jne jne.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 10:12; 14.08 11:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. ????

Mnjah, üksikemade grupiga liitudes oli esimene küsimus “Kas elatis on sisse nõutud?”

Paraku on inimesed väiklased ja kui olukord oleks vastupidine, ehk valdav enamus lapsi elaks isaga, siis oleks elatisvõlgnike kõvasti rohke. Liigagi sageli ei ole asi ju tegelikult laste vajadusest, kuivõrd naiste arvamuses, et sünnitamisega on nad selle raha ära teeninud.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 11:19; 08.08 16:40; 09.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin oma lapse isaga koos 5a, teist sama palju juba lahus oldud ja pole tema käest siiani elatist nõudnud. Ma pole tüüpiline kägu vist selles mõistes, et rõhun muudkui kohustusele. Samas ei saa ma väita, et ma kunagi seda ei hakkagi tegema. Elatist ei küsi ma mitmel põhjusel. Esiteks on minu palk 1400 eurot ja tema palk vaevu pool minu omast. Me elame hästi ja iga kuu jääb raha ülegi. Vb on osalt minu uhkuses ka asi, kuna juba suhtes olles luges eks minu raha ja avaldas pahameelt palga ebavõrduse üle. Kuigi meie omavahelised suhted on hapud, on minus piisavalt palju inimlikkust, et ma ei kraabi oma eksilt viimast. Tal on endal nüüdseks uus pere ja laps. Olen piisavalt näinud võlgades siplevaid inimesi oma perekonnas ainuüksi ja see on masendav. Tõesti isa kohustus on last üleval pidada kuid seni kuni ma saan ise sellega väga hästi hakkama, leian ma, et mul pole vaja seda ülalpidamiskohustust nui pooleks nõuda. Eriti kui ta tänu sellele võlgadesse satub.
Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. ????

Ma saaksin sinu jutust aru, kui isa igakülgselt lapsega tegeleks, pooled kohustused enda kanda võtaks. Kas ta teeb seda? Panus ei pea olema rahaline, küll aga ei ole õige lapsevanemat igasugusest panustamisest vabastada. See pole heategevus, vaid ärakasutamine teise poole poolt ja mölakate taastootmine.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin oma lapse isaga koos 5a, teist sama palju juba lahus oldud ja pole tema käest siiani elatist nõudnud. Ma pole tüüpiline kägu vist selles mõistes, et rõhun muudkui kohustusele. Samas ei saa ma väita, et ma kunagi seda ei hakkagi tegema. Elatist ei küsi ma mitmel põhjusel. Esiteks on minu palk 1400 eurot ja tema palk vaevu pool minu omast. Me elame hästi ja iga kuu jääb raha ülegi. Vb on osalt minu uhkuses ka asi, kuna juba suhtes olles luges eks minu raha ja avaldas pahameelt palga ebavõrduse üle. Kuigi meie omavahelised suhted on hapud, on minus piisavalt palju inimlikkust, et ma ei kraabi oma eksilt viimast. Tal on endal nüüdseks uus pere ja laps. Olen piisavalt näinud võlgades siplevaid inimesi oma perekonnas ainuüksi ja see on masendav. Tõesti isa kohustus on last üleval pidada kuid seni kuni ma saan ise sellega väga hästi hakkama, leian ma, et mul pole vaja seda ülalpidamiskohustust nui pooleks nõuda. Eriti kui ta tänu sellele võlgadesse satub.

Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. ????

Ja sinu point on?

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 13:36; 21.08 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll ajab mind alati naerma see vanadekodu teema. Teate, ei tea mina Eestis sellist juhtumit, et keegi täiesti sunniviisiliselt on oma vanema vanadekoduarvet maksma pandi. Seda vanadekodu hirmu pole vaja karta, sest see isa ei pruugi vanadekodu elaiseks eladagi, laps võibolla toetab juba oma ema vanadekodu arvet jne jne

et kui sina ühtki sellist lugu ei tea, siis polegi asja olemas?
neid juhtumeid on päris palju, isegi kohtusse on neid jõudnud

https://tarbija24.postimees.ee/2618088/ema-kaebas-lapsed-hooldekodu-vola-parast-kohtusse

http://www.pealinn.ee/koik-uudised/hooletusse-piinlema-jaetud-vanem-saab-rongalapse-kohtusse-anda-n29342

https://www.ohtuleht.ee/523322/justiitsministeerium-laps-ei-pea-vanemat-uleval-pidama-kui-vanem-pole-last-kasvatanud

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd võite mind tõrvaga üle valada või veenda mind enda rumaluses. ????

Mnjah, üksikemade grupiga liitudes oli esimene küsimus “Kas elatis on sisse nõutud?”

Paraku on inimesed väiklased ja kui olukord oleks vastupidine, ehk valdav enamus lapsi elaks isaga, siis oleks elatisvõlgnike kõvasti rohke. Liigagi sageli ei ole asi ju tegelikult laste vajadusest, kuivõrd naiste arvamuses, et sünnitamisega on nad selle raha ära teeninud.

Mitte naine sünnitamisega, vaid laps sündimisega.

Ma ei saa aru, kust tulevad inimesed, kes arvavad, et kui lapsega naine saab muus exilt 200-300 eur, et see raha kulub kõik ilusalongile ja riietele. Isegi kui nii palju kulub riietele, siis sama palju kulub ju lapse eluasemele, toidule, ringidele, lasteaia kohatasu kui väike või koolitarbed, lapsele ka meelelahutus jne. Ega see kui koos ei elata tähenda, et naine ei tohi enda peale üldse kulutada. Elatise eesmärk ongi tagada lapsele samaväärne elatustase kui enne, mitte aga et elatise saamiseks peaks elama vaesuspiiril ja kõik kaltsudes ringi käima.

Ja see kui ma saan ise hakkama, ei tähenda, et isa on vadtutusest vaba. Elatis on lapsele, mitte naisele.

+12
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:48; 07.08 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen muidu ikka elatise pooldaja, aga võin ka erandeid teha ja sinu jutu põhjal teen ka. Tunddub loogiline sinu jutt ja saan aru, mida mõtled ja ei imesta ka eriti.
Inimestel on rahategemises/teenimises erinevad võimed, sellepärast.
Aga. Eespool nimetati ka seda juba. Kui rahaliselt ei panustata ja see teema on kokku lepitud, siis suhtlemise-tegelemise poole pealt ei saa miki vabandada selle mittetegemist. Nii et hea isa, kellele eksnaine sellisel moel vastu tuleb, et raha ei nõua, peaks omalt poolt tegema palju enam just lapsega koos olemise koos tegemise poole pealt. Kuidas sellega on? Kui seda ka pole, siis on see maeiteamis.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:54; 08.08 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ära arva, et ex või tema uus sind selle eest tänavad. Pigem itsitavad vaikselt kodus pihku, et jumal tänatud, et meile selline loll sattunud on, kes midagi ei nõua ????

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 04.08 20:03; 08.08 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Sinu laps Sind selle eest küll ei täna, et “saad hakkama”.
Võib suht kindel olla, et selle võrra saad lubada talle kehvemaid asju või ei saa üldse lubada nt arvutit .
Jätad midagi ostmata nt ratta või jätad nii mõnegi teatrietenduse/kinoskäigu või kasvõi lihtsalt jäätise ostmata.
Mingi hetk võib olla on lapsel vaja breketeid ja siis võid hädas olla kui raha ei jätku. Praegu oleks hea ema see, kes mõtleb ette ja paneb raha kasvõi kõrvale.
Mis siis saab kui jääd töötuks?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Sinu laps Sind selle eest küll ei täna, et “saad hakkama”.

Võib suht kindel olla, et selle võrra saad lubada talle kehvemaid asju või ei saa üldse lubada nt arvutit .

Jätad midagi ostmata nt ratta või jätad nii mõnegi teatrietenduse/kinoskäigu või kasvõi lihtsalt jäätise ostmata.

Mingi hetk võib olla on lapsel vaja breketeid ja siis võid hädas olla kui raha ei jätku. Praegu oleks hea ema see, kes mõtleb ette ja paneb raha kasvõi kõrvale.

Mis siis saab kui jääd töötuks?

Edukas ja tubli ema kasvata üles samasuguse eduka ja tubli lapse. Ja ei jää neil breketid ega midagi ostmata.

No ja ega keegi ei keela emal mingi hetk, kui tõesti vaja, elatisenõuet esitada.

+7
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 22:15; 08.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist võid ju mitte nõuda, aga samas pole see ka asi, millega hoobelda. Minu meelest on lollus teenida keskmist palka ja loobuda elatisest, millele lapsel õigus on. Kui hetkel vaja pole, jäta lapsele tuleviku tarbeks – pane nt kõrgkooli fondi või investeeri.

Sul on kahju eksmehest, kes kahe lapse isana on oma kesise palgaga rahul ja kes ei üritagi vanema lapse eest hoolitseda?

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 23:25; 07.08 06:42; 08.08 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elatist võid ju mitte nõuda, aga samas pole see ka asi, millega hoobelda. Minu meelest on lollus teenida keskmist palka ja loobuda elatisest, millele lapsel õigus on. Kui hetkel vaja pole, jäta lapsele tuleviku tarbeks – pane nt kõrgkooli fondi või investeeri.

Sul on kahju eksmehest, kes kahe lapse isana on oma kesise palgaga rahul ja kes ei üritagi vanema lapse eest hoolitseda?

Minu meelest võikski elatise teemal rohkem sõna võtta riik. Elatis on vanema kohustus oma lapse ees. Mitte nii et, vanem, kes last kasvatab on “nii tubli ja hea inimene”, et arvab, et teine vanem ei peaks lapse eest hoolitsema.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eur, et see raha kulub kõik ilusalongile ja riietele. Isegi kui nii palju kulub riietele, siis sama palju kulub ju lapse eluasemele, toidule, ringidele, lasteaia kohatasu kui väike või koolitarbed, lapsele ka meelelahutus jne. Ega see kui koos ei elata tähenda, et naine ei tohi enda peale üldse kulutada. Elatise eesmärk ongi tagada lapsele samaväärne elatustase kui enne, mitte aga et elatise saamiseks peaks elama vaesuspiiril ja kõik kaltsudes ringi käima.

need arvajad on tõenäoliselt mehega koos elavad naised, kes oma lastele iialgi ei kuluta 555 eurot kuus lapse kohta (2×250 elatist + 55 lastetoetust). mina nende hulgas, kuigi pere sissetulek on 3x eesti keskmine. olen aastaid pidanud kulude tabelit ja reaalselt kulub meil 2 lapse (14 ja 18) peale umbes 6000-6500 eurot aastas ehk keskmiselt 500 eurot kuus.
riided ja mööbli ostan enamasti teiselt ringilt (fännan igasuguseid taaskasutuspoode ja taaskasutust üldse). süüa teeme palju ise. palmi all reisimas ei käi (koera pole kuhugi jätta). eluasemelaenu ka laste kuluks ei loe, kuna ka ilma lasteta ei elaks ma kuuse all ning ei kavatse sinna ka peale laste oma elu peale minekut kolida. breketeid pole siiani pidanud ostma, sest laps, kellel need küll võiksid olla, keeldub neist kategooriliselt 🙂
praegune “miinimum”elatis on nt 700 teeniva mehe jaoks absurdselt kõrge ning nii palju ei panustanud see mees kindlasti ka lapsega koos elades. varsti seadus muutub ning 700 teenija maksab umbes 100 eurot elatist, selle võiks teemaalgataja mehelt küll küsida

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa sellega ka arvestada, et kui isaga midagi juhtub, siis peab laps ka isa eest tasuma vahet pole, kas laps sai isalt raha või mitte (vanadekodu, hooldekodu jne)

tegelikult just seal vahe ongi – kui laps suudab tulevikus tõendada, et isa ei maksnud temale elatist (asi oli kohtutäituri käes ja ikka raha ei saadud), ei pea ka laps isa hooldekodu arveid jms maksma. ema tegi omalt poolt kõik, et isalt raha nõuda, aga see ei õnnestunud, seega jättis isa oma vanemakohustused täitmata ja ka laps ei pea siis omi täitma.

kui elatist ei nõua, siis eeldatakse seaduse järgi, et isa maksis vabatahtlikult ning lapsel on täielik kohustus tulevikus isa kulusid katta. samuti siis, kui isa maksabki kokkuleppel elatist.

isa ise ei pruugigi seda ülalpidamist nõuda, aga kui ta on vana ja/või väeti ning satub hooldekodusse, siis esitab selle kulude tasumise nõude lastele kohalik omavalitsus. isa või küll elada tervislikku elu ja loota, et ei haigestu, aga õnnetuste ja avariide eest pole keegi kaitstud

Kas te ikka annate aru, kes maksab hooldamise eest inimese puhul, kelle lähedased seda ei tee? Maksumaksja, see tähendab, et meie teised, kes oma lähedasi ülal peavad, maksame ka teietaoliste eest…

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 11:11; 05.08 11:12; 07.08 09:34; 07.08 18:24; 07.08 18:32; 12.08 18:50; 13.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eur, et see raha kulub kõik ilusalongile ja riietele. Isegi kui nii palju kulub riietele, siis sama palju kulub ju lapse eluasemele, toidule, ringidele, lasteaia kohatasu kui väike või koolitarbed, lapsele ka meelelahutus jne. Ega see kui koos ei elata tähenda, et naine ei tohi enda peale üldse kulutada. Elatise eesmärk ongi tagada lapsele samaväärne elatustase kui enne, mitte aga et elatise saamiseks peaks elama vaesuspiiril ja kõik kaltsudes ringi käima.

need arvajad on tõenäoliselt mehega koos elavad naised, kes oma lastele iialgi ei kuluta 555 eurot kuus lapse kohta (2×250 elatist + 55 lastetoetust). mina nende hulgas, kuigi pere sissetulek on 3x eesti keskmine. olen aastaid pidanud kulude tabelit ja reaalselt kulub meil 2 lapse (14 ja 18) peale umbes 6000-6500 eurot aastas ehk keskmiselt 500 eurot kuus.

riided ja mööbli ostan enamasti teiselt ringilt (fännan igasuguseid taaskasutuspoode ja taaskasutust üldse). süüa teeme palju ise. palmi all reisimas ei käi (koera pole kuhugi jätta). eluasemelaenu ka laste kuluks ei loe, kuna ka ilma lasteta ei elaks ma kuuse all ning ei kavatse sinna ka peale laste oma elu peale minekut kolida. breketeid pole siiani pidanud ostma, sest laps, kellel need küll võiksid olla, keeldub neist kategooriliselt ????

praegune “miinimum”elatis on nt 700 teeniva mehe jaoks absurdselt kõrge ning nii palju ei panustanud see mees kindlasti ka lapsega koos elades. varsti seadus muutub ning 700 teenija maksab umbes 100 eurot elatist, selle võiks teemaalgataja mehelt küll küsida

Selleks, et saaks teise ringi asju osta, peab keegi ostma uusi. Nende viimaste kulud on suuremad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 11:11; 05.08 11:12; 07.08 09:34; 07.08 18:24; 07.08 18:32; 12.08 18:50; 13.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

eluasemelaenu ka laste kuluks ei loe, kuna ka ilma lasteta ei elaks ma kuuse all ning ei kavatse sinna ka peale laste oma elu peale minekut kolida.

Aga elaksite sama suures majas/korteris kui praegu? Lastele ruumi ei kulu?

Me elaksime igatahes mehega kahetoalises korteris edasi, kui meil lapsi ei oleks.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eluasemelaenu ka laste kuluks ei loe, kuna ka ilma lasteta ei elaks ma kuuse all ning ei kavatse sinna ka peale laste oma elu peale minekut kolida.

Aga elaksite sama suures majas/korteris kui praegu? Lastele ruumi ei kulu?

Me elaksime igatahes mehega kahetoalises korteris edasi, kui meil lapsi ei oleks.

jah, elaksime küll. elame eramajas, laste tubades oleks ilma lasteta tõenäoliselt ühes garderoob ja teises kabinet. maja ostsime juba enne lapsi, kuna tahtsime kopsivatest naabritest puhata ja oma aialappi, kus õhtuti veiniga istuda ja grillida ning kavatseme siin ka pensionipõlves elada.
ise olen üles kasvanud 2toalises korteris ning ka enamik naabreid olid 2lapselised pered. lapsed elasid kahekesi väiksemas toas, vanemad suuremas. kellelgi ei olnud mingeid probleeme, et ei mahu vms.

Selleks, et saaks teise ringi asju osta, peab keegi ostma uusi. Nende viimaste kulud on suuremad.

neid ostavadki need naised, kes meestelt elatist nõuavad ja siis oma suuri kulutusi põhjendama peavad 😀 ühise rahakotiga pered loevad mõlema teenistust 😉

+6
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui su laps täisealiseks saab ning tunneb, et on millestki olulisest ilma jäänud-mõni huviring, õppimisvõimalused ülikoolis, laagrid vms, siis on tal võimalus sind kohtusse kaevata ning nõue sinu vastu pöörata selle eest, et sa pole tema õiguste eest seisnud!
Nagu eelpool öeldud, kui lapse isa ei panusta materiaalselt, peaks ta seda tegema muul moel ning täitma oma isa rolli ja kohustusi.
Ülalpidamiskohustus on muide vastastikune ning kehtib kahe põlvkonna ulatuses.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 21:53; 08.08 10:11; 08.08 10:15; 08.08 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui inimene nii tunneb, siis las toimetab enda südame järgi. Head suhted ka maksavad ja võibolla tulevikus saab laps tundma isa kaudu oma poolõdesid- vendasid, see on suur asi 😉
Pealegi sellise kuupalgaga elab üks mõistlik naisterahvas ja üks laps suurepäraselt ära.

Tänapäeva lastel ei ole niivõrd puudu asjadest ja söögist, kui tähelepanust ja hoolimisest, vanemaga veedetud ajast.
Kui igal lapsel oleks vähemalt üks vanem, kes teda armastab, tõesti hoolib tema tegemistest ja suunab teda saama targaks ja töökaks, on kõik suurepärane.

õpetaja

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust pole siin uhkustada midagi. Minu ema ka isale elatist peale ei pannud jutuga, et ah pole tal nagunii maksta. Oma jonn ja ego, lapse peale ei mõeldagi. Elu oli selline, et raha polnud mu peale raisata suurt millekski. Lõpuks oli juba jutt, et pole raha kutsekooligi ja ühikasse kaasa anda, aga kooli mine. Kasuisalt tuli ka lõpuks jutt, et miks tema peab võõrast last toitma. Elu nüüd nii, et minul polegi midagi. Tunnen täiesti, et kuidas on siia ilma toodud ja siis jääkülma vette visatud ja vaadaku ise, kas jääb pinnale või upub. Stress ja masendus on, aga loomulikult üritan kõigest väest ka oma kodu saada. Ülikooli jaoks pidin pangalaenu võtma ja ka täiskohaga tööl käima õpingute kõrvalt jne. Ei ole mul isa ega miskit eluks stardikapitali, et vähegi kergem oleks. Isal on aga mitu maad ja maja ja ei teagi kui palju autosid. Ema aitab rahaliselt elukaaslane.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin… lihtsalt ei oska olla nii madalalaubaline, kes kättemaksuks ja niisama ajaviiteks eksmehe kintsu viitsiks kraapida.
Oma peaga teenitud raha väärtustan, niisama ajaviiteks tarbimise ja mitmetes huviringides jõlkumise jätan veidrike peavaluks.
Kakakapaberile tehtud kulutusi lapsega ei poolita, mööblit iga kuu ei osta, ühesõnaga niisama raha laiaks litsumist jälestan.
Elatist tagaajavaid emasid ajan kahe käega endast kaugemale- 99% ei oska lihtsalt majandada.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:42; 07.08 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin… lihtsalt ei oska olla nii madalalaubaline, kes kättemaksuks ja niisama ajaviiteks eksmehe kintsu viitsiks kraapida.

Oma peaga teenitud raha väärtustan, niisama ajaviiteks tarbimise ja mitmetes huviringides jõlkumise jätan veidrike peavaluks.

Kakakapaberile tehtud kulutusi lapsega ei poolita, mööblit iga kuu ei osta, ühesõnaga niisama raha laiaks litsumist jälestan.

Elatist tagaajavaid emasid ajan kahe käega endast kaugemale- 99% ei oska lihtsalt majandada.

Sa ei oska olla madalalaubaline? Nagu näha, siis selleks polegi mingit oskust vaja. Selle kommentaari põhjal võib aru saada, et eriti targa inimesega sinu puhul tegemist ei ole. Ma pole veendunud, et sul üldse lapsi on, aga kui tõesti on, siis seda “huviringides jõlkumist” on ühe ema suust ikka eriti lame kuulda.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 23:25; 07.08 06:42; 08.08 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks maksumaksja koormamisele annavad sellised “kangelased” ka signaali rongaisadele, et õige naine kasvatab oma lapsed üksi üles, meestel kohustusi pole.

+9
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 11:11; 05.08 11:12; 07.08 09:34; 07.08 18:24; 07.08 18:32; 12.08 18:50; 13.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kadus nelja tuule poole – ilmselt liba. Aga hea, et vähemalt diskussiooni tekitas.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 80 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks mina elatist ei nõua

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.