Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks mina elatist ei nõua

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Teema: Miks mina elatist ei nõua

Postitas:

minu mehel on exiga laps ja ma oleksin väga vihane, kui ta vabatahtlikult elatist ei maksaks. Selles mõttes, et kui maa oleksin tutvuse alguses teada saanud, et ta elatist ei maska (ja veelgi enam, ei tunne laps evastu huvi ka), siis poleks temast elu sees mu abikaasat saanud. Minuarust näitab lapsest hoolime nii emotsionaalselt kui ka majanduslikult midagi ikkagi inimese kohta ka. Ma ei saa tõesti aru, kudias saab keegi teh last mehega, ke soma eelmistest lastets ei hooli – aga mis siis, kui meie suhe puruneb? siis ta ju käituks minu ja meie ühiste lastega samamoodi!

ja öelda, et elatis enõudmine on madalalaubaline ja mittemajandada oskamine. No ma ei tea, kujuta nüüd korraks ette, et sul on 2 last ja pere sissetulek 2000 eur neto. Täitsa okeilt saab elatud. Aga kui nüüd üleöö on sul jätkuvalt 2 last, eluasemelaen, aga pere sissetulek 1000 eur neto. Kas siis taod ka rinnale, et ei nõu elatist, pole mulle vaja 500 eur lisaraha, mis sest et pean omaa senisest 4-toalisest majast kolima 2-toalisesse korterisse koos lastega, uuto maha müüma, sest kütuse ja remondi jaoks ei jagu raha jne. Sest uhkus “ise hakkama saada” on suurem, kui uhkus pakkuda lastele OMA tuba, mida aei pea ema (ja tema mingi hetk uue elukaaslasega) jagama.

+10
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:48; 07.08 13:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vastutamisest te siin räägite!? See, et mees annab teile a`la 250 eur/ kuus, mida te ühepoolselt nii nimetatult lapse peale kulutate on teie arvates ühine vastutamine? Andke kannatust!

Vastutamiseks saaksime nimetada olukorda, kus mehega arutatakse raha kulutamise üle ühiselt ja üksmeelselt- milleks, kuhu ja kas ikka on mõtet kulutada. Praeguse süsteemi juures roogib mees lihtsalt lapse ema ühepoolset vägivalda. Ei ole vaja imestada, miks lapse ja isa suhtlus katkeb- ema suudab selle lihtsate vahenditega ebameeldivaks muuta.

Uskumatu, kui lihtsaks on tehtud teise inimese hävitamine, piisab jalad harkis käsi pikal nõuda, lapse heaks loomulikult.

+4
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.08 22:42; 07.08 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see nüüd õige asi ei ole, et laste teine vanem laste toimetulekusse ei panusta. Et sa ise hakkama saad – noh heaküll, saad – saaks märksa paremini ja su lapsed võiksid lubada endile paremat elu, kui ka nende teine vanem oma panuse teeks. Ma ei pea tänast “miinimum”-elatist ning selle kujunemise korda õigeks ja ma ei pea õigeks ka elatise nõudmist. Lahku koliv vanem peaks ise nägema vajadust oma lapsi ülal pidada ning täiskasvanud inimesed peaks suutma omavahel kokkuleppida õiglase, nii laste vajadusi kui lahkukoliva vanema võimalusi silmaspidava, elatise ning selle maksmise korra.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 16:55; 13.08 08:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik eeldab, et lapsevanemad lepivad omavahel kokku lapse hoolduse ja ülalpidamise. Kas maksab vaid üks või mõlemad ja kui palju või mille eest on täuesti nende enda asi. Peaasi, et laps oleks toidetud, kaetud, hooldatud.
250 eurot on riik praegu sätestanud riigi sunnina.
Lihtsalt kahju, et üks mees on nii loru ja ei panusta oma lapse heaolusse (vaevalt et ta lapsega hommikust õhtuni mängib vms)

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 07.08 17:41; 08.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samasugune, kui teemalgataja. Mul on lihtsalt oma lapse isast hale, meie elukvaliteeti see elatis absoluutselt ei parandaks – saan üksi lapsele lubada samu asju, mida koos elavad vanemad ja paljudest ilmselt rohkemgi veel. Samal ajal lapse isa see summa maksmine mõjutaks. Mulle ei meeldi raha ümber kemplemine põhimõtteliselt ja vaatamata sellele, et mulle see mees enam üldse ei meeldi, siis minu lapsele on ta isa ja ma ei suuda lapse isa põlvili suruda lihtsalt selle tõttu, et nii peab, see on seaduses kirjas… ega ta minuga koos elades ju ka ei suudaks, kuidas nüüd siis peaks suutma.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:01; 08.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samasugune, kui teemalgataja. Mul on lihtsalt oma lapse isast hale, meie elukvaliteeti see elatis absoluutselt ei parandaks – saan üksi lapsele lubada samu asju, mida koos elavad vanemad ja paljudest ilmselt rohkemgi veel. Samal ajal lapse isa see summa maksmine mõjutaks. Mulle ei meeldi raha ümber kemplemine põhimõtteliselt ja vaatamata sellele, et mulle see mees enam üldse ei meeldi, siis minu lapsele on ta isa ja ma ei suuda lapse isa põlvili suruda lihtsalt selle tõttu, et nii peab, see on seaduses kirjas… ega ta minuga koos elades ju ka ei suudaks, kuidas nüüd siis peaks suutma.

Muud moodi ju ikka panustab? Hoaib haiget last, käib temaga arsti juures, koolikoosolekul, aitab õppida, võimaldab sulle vaba aega jms? Või miks sa temaga lapse said?
Kui seaduses ei oleks kirjas, ei peaks isad omaenda lapsi ülal pidama?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 11:11; 05.08 11:12; 07.08 09:34; 07.08 18:24; 07.08 18:32; 12.08 18:50; 13.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis vastutamisest te siin räägite!? See, et mees annab teile a`la 250 eur/ kuus, mida te ühepoolselt nii nimetatult lapse peale kulutate on teie arvates ühine vastutamine? Andke kannatust!

Vastutamiseks saaksime nimetada olukorda, kus mehega arutatakse raha kulutamise üle ühiselt ja üksmeelselt- milleks, kuhu ja kas ikka on mõtet kulutada. Praeguse süsteemi juures roogib mees lihtsalt lapse ema ühepoolset vägivalda. Ei ole vaja imestada, miks lapse ja isa suhtlus katkeb- ema suudab selle lihtsate vahenditega ebameeldivaks muuta.

Uskumatu, kui lihtsaks on tehtud teise inimese hävitamine, piisab jalad harkis käsi pikal nõuda, lapse heaks loomulikult.

Keegi ei keela mehel ise asjadega tegeleda – otsida jalgratast, voodit, riideid, organiseerida suvelaager, otsida koduõpetaja, panna breketite järjekorda, oodata kannatlikult, kuni teismeline kolm tundi prilliraame valib jne, jne. Enamik ei viitsi!

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.08 11:11; 05.08 11:12; 07.08 09:34; 07.08 18:24; 07.08 18:32; 12.08 18:50; 13.08 10:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mõistan mingil määral seda teemaalgatust. Olen ise kahe lapse ema. Teenin küll teemaalgatajast ca. poole jagu rohkem, kuid iga sent laste jaoks kuluks ikka ära. Vahet pole,et saan ise hakkama ja raha jääb ülegi. Elatis on kohtulikult määratud 7-aastat tagasi, kuid siiani ei ole sentigi saanud. Ei pressi peale ka,sest mul ei ole aega ja viitsimist oma närve raisata selle peale. Ainus vahe on selles,et isa ei ela enam eestis ja huvi laste vastu pole eriti tundnud. Teisi lapsi tal pole. Mis ma ikka sellisega teen? Eks ise ühel päeval kahetseb. Mitte seda,et elatist ei maksnud vaid seda, et ei tundnud oma laste vastu huvi õigel ajal. Asi polegi alati rahas!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja öelda, et elatis enõudmine on madalalaubaline ja mittemajandada oskamine. No ma ei tea, kujuta nüüd korraks ette, et sul on 2 last ja pere sissetulek 2000 eur neto. Täitsa okeilt saab elatud. Aga kui nüüd üleöö on sul jätkuvalt 2 last, eluasemelaen, aga pere sissetulek 1000 eur neto. Kas siis taod ka rinnale, et ei nõu elatist, pole mulle vaja 500 eur lisaraha, mis sest et pean omaa senisest 4-toalisest majast kolima 2-toalisesse korterisse koos lastega, uuto maha müüma, sest kütuse ja remondi jaoks ei jagu raha jne. Sest uhkus “ise hakkama saada” on suurem, kui uhkus pakkuda lastele OMA tuba, mida aei pea ema (ja tema mingi hetk uue elukaaslasega) jagama.

teemaalgataja teenib 1400 eurot, eks teenib alla 700. kui nad koos ela(k)sid, siis oleks pere sissetulek 1400+700+55(riigilt)=2155 eurot. keskmiselt 700 eurot pereliikme kohta.
läksid lahku, sinu meelest peaks mees oma 700eurosest palgast 250 elatiseks ära maksma, seega jääks naisele ja lapsele 1705 eurot ehk kummalegi 852 eurot, samas mees peaks hakkama saama 450 euroga kuus ehk pea poole väiksema summaga kui naine ja laps.
mõistlik, jah? laps elab luksuses, isa kuuse all

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samasugune, kui teemalgataja. Mul on lihtsalt oma lapse isast hale, meie elukvaliteeti see elatis absoluutselt ei parandaks – saan üksi lapsele lubada samu asju, mida koos elavad vanemad ja paljudest ilmselt rohkemgi veel. Samal ajal lapse isa see summa maksmine mõjutaks. Mulle ei meeldi raha ümber kemplemine põhimõtteliselt ja vaatamata sellele, et mulle see mees enam üldse ei meeldi, siis minu lapsele on ta isa ja ma ei suuda lapse isa põlvili suruda lihtsalt selle tõttu, et nii peab, see on seaduses kirjas… ega ta minuga koos elades ju ka ei suudaks, kuidas nüüd siis peaks suutma.

Ja jälle, jälle selline üksik üleshüüdmine – mina elatist ei nõua ja saan ilma hakkama, ok.
aga jälle seesama, mis teemaalgatuseski, et kirjutaja ei räägi sõnagi muust isapoolsest panustamisest?? Hea küll, on neid, kes ei saa mingil põhjusel maksta ja naine on mõistev, saab aru, nõus. Aga jutt poolik täiesti. Kuidas sellised mittemaksvad isad siis panustavad – tegelemine ja suhtlemine, hoidmine, koos käimine, jah, koolis, looduses, vabadel päevadel, enda juurde viimine, seiklemine ja lõbutsemine, raamatute lugemine koos, jne, kas seda tehakse?

+8
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 19:54; 08.08 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane aga elatis peale, Eesti mehed on nii mökud ja vajavad õppetundi et naisi jälle vihkama hakata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust ei maksa last saadagi kui kummalgi, nii naisel kui ka mehel ei ole seda vaba 250 eurot kuus. Et see 700-ne mees saaks aru, et 700 – 250 = 450 euroga eriti ei ela..

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 09:29; 08.08 09:58; 08.08 10:58; 08.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga siin on see 700 teeniv mees saanud ju lausa veel ühe lapse juurde. Samas kui 1400 teeniv naine ei ole hoolimata 5a lahkuminekust sugugi kellegi uuega lapsi juurde siginud.

Minu arust ei maksa last saadagi kui kummalgi, nii naisel kui ka mehel ei ole seda vaba 250 eurot kuus. Et see 700-ne mees saaks aru, et 700 – 250 = 450 euroga eriti ei ela..

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 04.08 20:03; 08.08 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga siin on see 700 teeniv mees saanud ju lausa veel ühe lapse juurde. Samas kui 1400 teeniv naine ei ole hoolimata 5a lahkuminekust sugugi kellegi uuega lapsi juurde siginud.

Nojah seda ma imestangi, et mis inimesed..puuduliku mõtlemisvõimega. Kui laenuandja ütleb 700 euro teenijale selgelt ära, et 500 eurose kuumaksega laenu sa ei saa, siis vanemaks saamisel ei ole sellist filtrit..et keegi ütleks, sa ei ole võimeline oma sissetulekute juures last ülalpidama.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 09:29; 08.08 09:58; 08.08 10:58; 08.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea panustama 250€, kui omavahel kokku leppida ning mitte kohtuni viia, siis saab ju väiksema summa ka kokku leppida. Või suis see, et näiteks talveriided, jalanõud jms ostab isa, või maksab huviringide eest, kannab taskuraha lapsele või mida iganes ja muud kulud kannab ema.
Need kes siin kulude arutamisest jahuvad. Paljusid kooselavaid isasidki ei huvita väga lapse igapäevaste kulude majandamine ning see sageli naiste õlul. Lahus elav isa tahab aga järsku lapse sokkide, tossude, jopede jms osas sõna sekka öelda?

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 21:53; 08.08 10:11; 08.08 10:15; 08.08 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uskumatu, kui lihtsaks on tehtud teise inimese hävitamine, piisab jalad harkis käsi pikal nõuda, lapse heaks loomulikult.

Kasva suureks

+4
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 21:53; 08.08 10:11; 08.08 10:15; 08.08 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama siin… lihtsalt ei oska olla nii madalalaubaline, kes kättemaksuks ja niisama ajaviiteks eksmehe kintsu viitsiks kraapida.

Oma peaga teenitud raha väärtustan, niisama ajaviiteks tarbimise ja mitmetes huviringides jõlkumise jätan veidrike peavaluks.

Kakakapaberile tehtud kulutusi lapsega ei poolita, mööblit iga kuu ei osta, ühesõnaga niisama raha laiaks litsumist jälestan.

Elatist tagaajavaid emasid ajan kahe käega endast kaugemale- 99% ei oska lihtsalt majandada.

Lapse elatis ei ole kättemaks sa kallis kõrgelaubaline inimene!
Huviringides jõlkumine? Annad lapsele nutitelefoni või XBoxi puldi pihku ja ajad odavalt läbi? Või loeb sul laps päevast päeva raamatukogust laenutatud raamatuid? Või on sul spordi-, muusikaalane-, kunsti-, tantsu vms alane haridus ja tegeled ise oma lapse arendamisega oma tööaja arvelt?
Mööblit ei osta iga kuu ilmselt keegi, kuid aeg-ajalt tuleb seda siiski teha ning kulud jagunevad perioodi peale proportsionaalselt nagu jalgratta, tõukeratta, rulluiskude jms kulud.
Nagu eile sündinud, ausõna.
Naisterahvaga suhtlemise alustamisel küsid esimese asjana, et kas ta elatist on oma lapsele nõudnud ning selle põhjal otsustad, kas suhtled edasi 😀 ? Tubli oled!

+9
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.08 21:53; 08.08 10:11; 08.08 10:15; 08.08 10:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pea panustama 250€, kui omavahel kokku leppida ning mitte kohtuni viia, siis saab ju väiksema summa ka kokku leppida.

Asi ei ole selles, et kas kokkuleppida või mitte, kas kohtusse viia või mitte. Asi on selles, et see laps ka reaalselt seda raha vajab..ega ta õhust ja armastusest ei ela. Jah, ei pea see 250€ tulema alati raha näol..võib ka toidu-riiete-asjade näol. See 250 eurot on ju minimaalne.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 09:29; 08.08 09:58; 08.08 10:58; 08.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas sa sellega ka arvestada, et kui isaga midagi juhtub, siis peab laps ka isa eest tasuma vahet pole, kas laps sai isalt raha või mitte (vanadekodu, hooldekodu jne)

tegelikult just seal vahe ongi – kui laps suudab tulevikus tõendada, et isa ei maksnud temale elatist (asi oli kohtutäituri käes ja ikka raha ei saadud), ei pea ka laps isa hooldekodu arveid jms maksma. ema tegi omalt poolt kõik, et isalt raha nõuda, aga see ei õnnestunud, seega jättis isa oma vanemakohustused täitmata ja ka laps ei pea siis omi täitma.

kui elatist ei nõua, siis eeldatakse seaduse järgi, et isa maksis vabatahtlikult ning lapsel on täielik kohustus tulevikus isa kulusid katta. samuti siis, kui isa maksabki kokkuleppel elatist.

isa ise ei pruugigi seda ülalpidamist nõuda, aga kui ta on vana ja/või väeti ning satub hooldekodusse, siis esitab selle kulude tasumise nõude lastele kohalik omavalitsus. isa või küll elada tervislikku elu ja loota, et ei haigestu, aga õnnetuste ja avariide eest pole keegi kaitstud

Peab küll!
See on puhas linnalegend, et ei pea. Ülalpidamiskohustusel lähtutakse ainult rahvastikuregistri kandest, kas sa oled oma isa lapsena kirjas või ei. Olen 35 ja maksan praegu oma joodik-isa pangalaenusid ja arveid. Keegi ei küsi kas ma lapsena sain temalt miagi või ei. Peale tema surma helistas pank kohe nobedalt mulle ja hakka aga plekkima.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:39; 09.08 09:00; 09.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülalpidamiskohustus käib elava inimese kohta. Üleval pidama.
Sina võtsid aga surnud isiku pärandi vastu, koos õiguste ja kohustustega. See on teine asi. Sa oleks võinud ka loobuda ja mitte maksta.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 10:10; 07.08 17:41; 08.08 11:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane ei räägi aiast ega isegi aiaaugust.

See, et sa võtsid vastu pärandi, mis koosneb võlgadest ei puutu kuidagi elatise maksmisse/mitte maksmisse.

Tark on loomulikult enne pärijaks hakkamist=pärandi vastuvõtmist uurida ja kaaluda, kas on mõtet…kui võlad ja vara pole, mis selle katab ja ülegi jääb…siis saab ju loobuda pärandist.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.08 09:01; 08.08 12:55; 09.08 08:47; 09.08 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise samasugune, kui teemalgataja. Mul on lihtsalt oma lapse isast hale, meie elukvaliteeti see elatis absoluutselt ei parandaks – saan üksi lapsele lubada samu asju, mida koos elavad vanemad ja paljudest ilmselt rohkemgi veel. Samal ajal lapse isa see summa maksmine mõjutaks. Mulle ei meeldi raha ümber kemplemine põhimõtteliselt ja vaatamata sellele, et mulle see mees enam üldse ei meeldi, siis minu lapsele on ta isa ja ma ei suuda lapse isa põlvili suruda lihtsalt selle tõttu, et nii peab, see on seaduses kirjas… ega ta minuga koos elades ju ka ei suudaks, kuidas nüüd siis peaks suutma.

Ja jälle, jälle selline üksik üleshüüdmine – mina elatist ei nõua ja saan ilma hakkama, ok.

aga jälle seesama, mis teemaalgatuseski, et kirjutaja ei räägi sõnagi muust isapoolsest panustamisest?? Hea küll, on neid, kes ei saa mingil põhjusel maksta ja naine on mõistev, saab aru, nõus. Aga jutt poolik täiesti. Kuidas sellised mittemaksvad isad siis panustavad – tegelemine ja suhtlemine, hoidmine, koos käimine, jah, koolis, looduses, vabadel päevadel, enda juurde viimine, seiklemine ja lõbutsemine, raamatute lugemine koos, jne, kas seda tehakse?

Jah, lapse isa hoolib lapsest, on lapsega koos ja kui laps oli veel väike ning hoimdist vajas ka hoidis. Siinne teema oli aga elatisest, sest ega üks ei välista ju tingimata teist. St kas siis kõik elatist maksvad isad ajaga ei panusta lapsesse? See on ju juba eraldi teema.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.08 18:01; 08.08 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 35 ja maksan praegu oma joodik-isa pangalaenusid ja arveid. Keegi ei küsi kas ma lapsena sain temalt miagi või ei. Peale tema surma helistas pank kohe nobedalt mulle ja hakka aga plekkima.

Nii rumalat juttu on raske tõsiselt võtta.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 11:19; 08.08 16:40; 09.08 12:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab küll!
See on puhas linnalegend, et ei pea. Ülalpidamiskohustusel lähtutakse ainult rahvastikuregistri kandest, kas sa oled oma isa lapsena kirjas või ei. Olen 35 ja maksan praegu oma joodik-isa pangalaenusid ja arveid. Keegi ei küsi kas ma lapsena sain temalt miagi või ei. Peale tema surma helistas pank kohe nobedalt mulle ja hakka aga plekkima.

ei pea, kui isa ei ole last ülal pidanud
https://www.ohtuleht.ee/523322/justiitsministeerium-laps-ei-pea-vanemat-uleval-pidama-kui-vanem-pole-last-kasvatanud

sina oled teine teema, sina said isalt päranduseks võlad ja maksad neid. pärandist on aga alati võimalik loobuda, siis oleksid need joodik-isa võlad korstnasse kirjutatud. oma lollus, kui ei loobunud
https://tarbija24.postimees.ee/1191548/notari-nouanne-kui-parida-on-vaid-volad

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 04.08 08:46; 04.08 14:04; 05.08 10:14; 05.08 14:54; 07.08 19:35; 08.08 19:19; 09.08 09:32; 09.08 09:34; 10.08 11:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea, kui isa ei ole last ülal pidanud
https://www.ohtuleht.ee/523322/justiitsministeerium-laps-ei-pea-vanemat-uleval-pidama-kui-vanem-pole-last-kasvatanud

sina oled teine teema, sina said isalt päranduseks võlad ja maksad neid. pärandist on aga alati võimalik loobuda, siis oleksid need joodik-isa võlad korstnasse kirjutatud. oma lollus, kui ei loobunud
https://tarbija24.postimees.ee/1191548/notari-nouanne-kui-parida-on-vaid-volad

Rate this item:Submit Rating00

Joodikisa varanatukest lihtsalt hing nii hirmsasti ihaldas, mis teha. Ja paar aastat pangalaenu makstes on ikka omadega mäel, samas saab veel vabalt surnud isa sõimata ja suurt kannatajat mängida – tore tunne seegi.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.08 22:15; 08.08 19:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

pärandist on aga alati võimalik loobuda

Ei vasta tõele, kui pärandi oled vastu võtnud, siis loobuda enam ei saagi..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.08 09:29; 08.08 09:58; 08.08 10:58; 08.08 19:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 35 ja maksan praegu oma joodik-isa pangalaenusid ja arveid. Keegi ei küsi kas ma lapsena sain temalt miagi või ei. Peale tema surma helistas pank kohe nobedalt mulle ja hakka aga plekkima.

Võimatu. Välja arvatud muidugi juhul, kui sa isa laenude käendaja olid või siis tema pärandi koos võlgade-laenudega vastu võtsid.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.08 23:25; 07.08 06:42; 08.08 21:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vasta tõele, kui pärandi oled vastu võtnud, siis loobuda enam ei saagi..

Kes rääkis, et pärast saab loobuda? Loobuda saab alati tähendab seda, et kuskil pole kohustust, et pead päranduse vastu võtma(eriti kui see on võlad-võlad-võlad)lihtsalt seetõttu, et osutud pärijaks vaid laps (sina)võinuks ka oma isa pärandusest loobuda. Tark on enne uurida, kas ja mida sa pärid ja alles siis otsus teha, kas üldse hakkad pärijaks. Enamasti nii tehakse, eriti kui päritakse isikult, kellega lähikontakt ja teadmised tema elukommetest ning materiaalsest olukorrast puuduvad…

Sinu valik oli pärand vastu võtta, seega said ka võlad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.08 09:01; 08.08 12:55; 09.08 08:47; 09.08 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on võimalik pärandist loobuda 3 kuud peale isiku surma, kui ei loobu, oled automaatselt pärija. Loomulikult ei olnud mu isal mingeid varasid ja tema surmast saingi alles siis teada kui pank mulle helistas. Loobumiseks oli siis liiga hilja ja valikut polnud enam. Te kõik saate kindlad olla, et teie lapsed tulevikus oma spermadoonoritest isadega suhtlema jäävad, et tema kõiki tegusid teada saavad?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:39; 09.08 09:00; 09.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei pea, kui isa ei ole last ülal pidanud

https://www.ohtuleht.ee/523322/justiitsministeerium-laps-ei-pea-vanemat-uleval-pidama-kui-vanem-pole-last-kasvatanud

sina oled teine teema, sina said isalt päranduseks võlad ja maksad neid. pärandist on aga alati võimalik loobuda, siis oleksid need joodik-isa võlad korstnasse kirjutatud. oma lollus, kui ei loobunud

https://tarbija24.postimees.ee/1191548/notari-nouanne-kui-parida-on-vaid-volad

Rate this item:Submit Rating00

Joodikisa varanatukest lihtsalt hing nii hirmsasti ihaldas, mis teha. Ja paar aastat pangalaenu makstes on ikka omadega mäel, samas saab veel vabalt surnud isa sõimata ja suurt kannatajat mängida – tore tunne seegi.

Mu isal polnud ainsatki senti. Ta suri neljanda staadiumi vähiga ja ainus mis me emaga saime oli terve lapsepõlve regulaarelt peksa ja lõputut vaesust tunda. Ja noh nüüd ka mina suured võlad, juhhei.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.08 11:39; 09.08 09:00; 09.08 09:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Miks mina elatist ei nõua

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.