Esileht Pereelu ja suhted Miks mõni lapsi ei taha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )

Teema: Miks mõni lapsi ei taha?

Postitas:

Olen tutvusringkonnas vaatanud, päris palju selliseid potensiaalselt väga häid perekondi, kes millegipärast lapsi ei taha. Huvitav miks?
Täditütrel-aastaid abielus, kenad noored inimesed, oma maja, ilus aed, mõlemal väga head töökohad ja haridused ja ometi ütlevad, et ei soovi oma perre lapsi.

Üks vana klassiõde, täpselt samad näitajad ja ka ei ole lapsi.

Ühel heal sõbrannal samamoodi, justkui kõik on lapse jaoks olemas, kuid ometi ei soovi ta enda sõnutsi lapsi.

Miks nii paljud lapsi ei soovi? Äkki siin on ka selliseid ja saavad valgustada tagamaid, et mis need põhjused siis on?

+11
-20
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:16; 05.06 09:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast ei tahagi, et nad mõistavad, et nende ilus elu ei oleks enam nii lihtne ja ilus kui praegu. Praegu saavad nad karjääri teha, pühendada kogu aja ja raha vaid endale, käia reisimas jms.
Meie saime noorelt ühe lapse, siis kuidagi ei mõelnud sellele niiväga, laps sündis ja kasvas… Praegu aga, kui oleme majanduslikult heal järjel, saame endale palju lubada, ei soovi seda mõnusat elu enam titenduse vastu vahetada, et teist last juurde saada.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis nad on liiga egoistid?

+10
-24
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:16; 05.06 09:21;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mida sa nuhid sellisel privaatsel teemal kõikidelt?

+14
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki siis on ka selliseid ja saavad valgustada tagamaid, et mis need põhjused siis on?

Neid tagamaid on siin juba valgustatud küll ja küll.
Aga noh, võibolla mõni, kes seda veel teinud pole, viitsib sulle seletada…

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:56; 05.06 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk siis nad on liiga egoistid?

Ma olen 30a naine ja ei taha lapsi. Eelistan mugavat elu.
Miks ma egoist olen, kui lapsi ei taha? Kas on parem kui sünnitan lapse, aga temast ei hooli?
Mingi tibuemme loogika jälle.

+31
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks nii paljud lapsi ei soovi? Äkki siis on ka selliseid ja saavad valgustada tagamaid, et mis need põhjused siis on?

Aga miks sina tahad lapsi?

+26
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:07; 05.06 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A kas teemaalgataja on hommikuse konjakijoomise maha jätnud? Põhjenda!
Ja miks ta kole on? Põhjenda!
Miks ta endale lehma pole võtnud? Põhjenda!

+26
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Lapse sünnitamine on kõige egoistlikum tegu maailmas.

Jah, mul on laps, väga väga oodatud laps.
Ma ei saa aru sellest, kuidas inimesed laste saamist ja kasvatamist peavad teoks, mille eest ülejäänud ilm peaks neile tänulik olema. Laste saamine on ÕNN! Suur, suur õnn! Loomulikult kaasnevad lapsega kohustused; jah, sa panustad sellesse oma aja, raha, tervise… Aga see on seda väärt… või kuidas?

Kelle jaoks lapsed on tehtud? Enda jaoks! Egoistlikult enda jaoks. Või ma vähemalt usun, et üldiselt on laste saamine olnud ikka inimese enda südamesoov. Ja isegi kui polnud, siis üldiselt ikka ärkab emainstinkt.
Võib-olla keegi tõesti vehib tuimalt lapsi ainult riigile teha ja kasvatab neid ainult tuimast kohusetundest. Päris kõhe ettekujutus.

Kui keegi jääbki lastetuks, siis tema järglaste arvelt on vähem keskkonnasaastet (sigimine on keskkonnasaaste suurendaja nr 1). Jah, lastest räägitakse kui tulevastest pensionimaksjatest; reaalselt saavad samadest lastest ise kunagi abi vajavad pensionärid; lisaks koormus haridus- ja tervishoiusüsteemile; võimalikud sotstoetused… Väga võimalik, et see laps kolib oma maksudega välismaale, pärast seda, kui riik temasse suured summad on panustanud.
Lastest loobumine on vaat et kõige altruistlikum tegu üldse!

Laste saamine ei tee sinust kangelast.
Pigem on kangelane inimene, kes on väga, väga, väga soovinud lapsi, kuid neid mingil (nt meditsiinilisel) põhjusel mitte saades suudab siiski inimeseks jääda, endale teisi väljundeid leida; mitte kibestuda ja seda teiste peale välja valada.

Lastetute inimeste egoistideks sildistamine on jabur. Asjaolu, et see on nii laialt levinud, ei tee seda vähem jaburaks. Õel on see ka.

+43
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud seda, et tavaliselt need, kes lapsi ei taha, lihtsalt ei saa lapsi. Üksikud paarid on sellised, kes tõesti ei taha, aga ka seal on omad varjatud põhjused, mis ei pruugi väga kenad olla, näiteks lapsepõlvetraumad, suhteprobleemid, või siin oli näide ajupesu ohvrist (väidab, et lapsed on keskkonnale kahjulik jne). Inimene, kes on terve, normaalses paarisuhtes, materiaalselt kindlustatud, tahab kindlasti lapsi, see on normaalsuse näitaja.

+12
-34
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:31; 05.06 14:43;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

siin oli näide ajupesu ohvrist (väidab, et lapsed on keskkonnale kahjulik jne)

Iga maailma lisanduv inimene suurendab keskkonnasaastet (summa summarum laias pildis vaadates)
See ei ole ajupesu, vaid fakt, mille tõestuseks võib lugematult uuringuid/statistikat/numbreid tuua.

+24
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:07; 05.06 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on üks sõbranna, kes ütleb kõigile, et ei taha saada, kuna ei soovi avaldada asja tegelikku palet: nad lihtsalt ei saa lapsi.
Teine sõbranna on otsustanud ka, et ei taha. Alguses tundis, et pole valmis ja nüüd on üle 40 ja tunneb, et enam ei tahagi. Tema elu on paika loksunud ja mehega mõlemad otsustasid nii.
Ja täditütar ei taha ei meest ega lapsi. Ütleb, et on liiga mugav ja närviline, et kellegagi koos elada või kellegi eest hoolitseda.

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen märganud seda, et tavaliselt need, kes lapsi ei taha, lihtsalt ei saa lapsi. Üksikud paarid on sellised, kes tõesti ei taha, aga ka seal on omad varjatud põhjused, mis ei pruugi väga kenad olla, näiteks lapsepõlvetraumad, suhteprobleemid, või siin oli näide ajupesu ohvrist (väidab, et lapsed on keskkonnale kahjulik jne). Inimene, kes on terve, normaalses paarisuhtes, materiaalselt kindlustatud, tahab kindlasti lapsi, see on normaalsuse näitaja.

Sinu postituse põhjal sul polegi aju, et üldse midagi pesta.

+16
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Googelda!

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:51; 05.06 12:45; 06.06 13:01; 06.06 14:39; 06.06 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kaks last.
Ja ma saan suurepäraselt aru, et lisaks sellele suurele armastusele saad sa koos lastega kaela ka maailma kõige kõige suurema mure. Mure, mis teeb sind lausa haigeks ja mis viib sind ennast enneaegselt hauda.

Kindlasti on neid, kellel kõik läheb kui lepase reega – nad on terved kui purikad, nad õpivad koolis ilma stressita ainult viitele, eksamitulemused tulevad ladusalt. Lisaks mängivad pilli, on head sportlased jne. Teismeiga on ladus ja kui 18 saavad – siis omandades esimesed juhiload on nad kukupaid, ei kipu Tallinn-Tartu maanteele.

Aga minul nii ei ole.
Ma olen pidanud 6 aastat elama väga kohutava kroonilise haigusega, mis ilmselt oli ühe teise haiguse tüsistus. Õnneks jah, kasvas ta sellest välja. Kooliga on mudastress, lihtsalt õudne. Üks lastest oli täielik düsgraafik.

Lisaks – mis maailm see on, mida me neile elamiseks pakume? Õudne! Ära raisatud, saastatud. Katastroofide lävel.

Need inimesed, kes teadlikult lapsi ei soovi, teevad tegelikult väga targa otsuse. Võimalik, et allutavad oma tunded mõistusele.

+36
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 11:13; 05.06 19:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps(ed) ei ole ju ometigi kohustuslik!
Põhjuseid võib olla palju. Mõni ei taha seda vastutust teise inimelu eest, mõni vb ei saagi ja ei taha seda tervele ilmale kuulutada. Mõni ei taha võtta riski ja mõnd geneetilist riket edasi anda jne…
Selle üle on mõttetu pead vaevata. Sama võib ju küsida nende käest, et mikssina lapsi tahad? Või koera? Kassi? Oma maja?

Igal inimesel on vaba voli ise otsustada.
Ei ole vaja siia ilma juurde soovimatuid ja ilma armastuse ning hooleta kasvavid katkisi lapsi, kes ühiskond on justkui sundinud sind lapsi saama.

Minu arvates on väga tore, et tänasel päeval inimesed julgevad tunnistada, et nad ei soovigi lapsi.

+22
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 11:16; 05.06 14:52; 06.06 10:18; 06.06 13:27; 06.06 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täitsa huvitav, lappasin terve Põhiseaduse läbi ja ometi ei leidnud punkti, kus oleks kirjas, et igal EV täiskasvanud kodanikul peab laps olema.

+28
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 11:17; 05.06 19:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu meelest on hoopis laste saamine mugavus ja enda tuleviku kindlustamine.
laps on lühikest aeg sinu juures, aga vastutab hiljem pikki aastaid selle eest, et sina, vana inimene, omadega toime tuleks. olen praegu keskealine, käin iga nädal vanemate juures, suhtlen nendega, ajan nende asju pangas, aitan lapaka tööle ja sätin kanaleid. ma ei kujuta ette, kes oleks see inimene, kes seda minu eest teeks? sisseostetud teenused on kallid ja pangaasjade jaoks on vaja usaldusväärset inimest. arvan, et mu vanemad tänavad mõttes iga päev, et nad omal ajal minu kasuks otsustasid:)
ka mu enda lapsed aitavad mind, toovad massiivselt uusi ideid ja vaatenurki. ilma nendeta arvaksin vist tõega et noorus on hukas. on väga valgustav elada “järgmist elu” oma laste silme läbi. ja ma ei arva kunagi, et laste kasvatamine oleks kuidagi tülikas , ebamugav või tüütu olnud. vastupidi! kasvatasin lapsi üksi, aga olime kolmekesi võitmatu salk ning mu elu oleks olnud võrreldamatult vaesem kui oleksin need paarkümmend aastat ilma nendeta olnud.
pika jutu lõpetuseks tahan öelda, et kadestamise (või mis see teemaalgataja mõte oligi) asemel võiks lastetutele kaasa tunda. sellist (elu)rikkust ja rahulolu nagu laste ja vanemate vahel, ei leia kusagilt mujalt. lastetud, mõelge sellele, enne kui on hilja.

+19
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljudel juhtudel ma imestan, miks inimesed on arvanud, et neid geene tasub paljundada.

+35
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljudel juhtudel ma imestan, miks inimesed on arvanud, et neid geene tasub paljundada.

Teemaalgataja, näe, arvas, et tasub.
Ja varsti on meil kokku juba 3 samasugust teemaalgatajat. Kes esitavad küsimusi stiilis miks puu kasvab ja miks mesilane korjab mett.

+16
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 09:56; 05.06 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris paljudel juhtudel ma imestan, miks inimesed on arvanud, et neid geene tasub paljundada.

Vaata, kahjuks või õnneks pole see asi nii lihtne, kuna geenid ei kopeeru vaid kombineeruvad. Valdav enamik geeniusi sünnivad täiesti tavalistele vanematele ja, Jumal paraku, on geeniuste järeltulijad tavaliselt üsna harju keskmised… Siingi ühes teemas just mainitakse, kuidas ema on kerge vaimupuudega ja tuleb kuidagi isesesiva elu ja lastega toime, aga laps on matemaatikageenius.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 05.06 10:51; 05.06 12:45; 06.06 13:01; 06.06 14:39; 06.06 15:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen tutvusringkonnas vaatanud, päris palju selliseid potensiaalselt väga häid perekondi, kes millegipärast lapsi ei taha. Huvitav miks?

Täditütrel-aastaid abielus, kenad noored inimesed, oma maja, ilus aed, mõlemal väga head töökohad ja haridused ja ometi ütlevad, et ei soovi oma perre lapsi.

Üks vana klassiõde, täpselt samad näitajad ja ka ei ole lapsi.

Ühel heal sõbrannal samamoodi, justkui kõik on lapse jaoks olemas, kuid ometi ei soovi ta enda sõnutsi lapsi.

Miks nii paljud lapsi ei soovi? Äkki siin on ka selliseid ja saavad valgustada tagamaid, et mis need põhjused siis on?

Äkki enne valgustad, miks see sind huvitab? Miks teiste elu sulle korda läheb? See on ju puhas tagarääkimine, kas sa ei leia, et see on alatu? Avalikus foorumis veel. Või mõtlesid loo välja, et lugu teha ja korjad materjali? Miks inimesed lapsi ei saa. Nad kas ei taha või ei saa. Ja punkt. Miks peaks keegi põhjendama kellelegi, miks ta ei taha või miks sa ei saa. See on ju sama küsimus kui ma küsin, aga miks sa käid teatud kohas 2 korda, mitte 3. Miks ometi, selgita? Miks sa teed siia foorumisse postituse? Miks? Selgita? Ka see on süütunne, et parme küsin ise, selleasemele, et minult küsitakse. Vanasti kui tänavanurgal teisi tagaräägiti ja arutati, oli sellel üsna väike mõju. Nüüd arvuti ajastul iga tagarääkimine võimendub ja haarab nii kaasa, et enda elu peale polegi aega mõelda. Ja siis imestatakse, kus need probleemid tulevad. Muidugi tulevad kui aeg läheb ära teiste peale mõtlemisele.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma 40, mehega koos olenud 16. Olen otsustanud, et ei soovi lapsi, kuna enda lapsepõlv ja nooruki iga oli väga raske ja kas ma peaks soovima seda edasi anda kellelegi teisele. Algab kõik juba lasteaiast ja koolist, siis pead hea hariduse saama ja hea töökoha,tegema karjääri, siis hakkad laenu võtma et eluaeg elamispinda maksta, ideaalse kaaslase leidma. Ega elu pole lust ja lillepidu. Samuti kaasneks lapstega/lastega minu uus muredega ajajärk – kuidas ja mismoodi ikka ma saan ja kas on ikka hästi jne.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ülikoolis teadur. Mul ei ole lapsi. Paljudel naiskolleegidel samuti pole, äärmisel juhul on üks laps. Kui õppisin doktorantuuris, siis ikka inimesed küsisid, miks mu lapsi pole, väga tihti olid nad endised klassiõed, kes olid jäänud kodulinna elama, paljud neid keskharidusega, üks isegi põhiharidusega. Lapsi oli neil palju. Ma ei osanud nende küsimustele vastata, sest minu jaoks on see umbes sama küsimus, nagu ma küsiksin, et miks sul punast külmkappi ei ole ja ootan põhjendust. Et tekib nagu küsimus, kas peaks olema?

Lõpuks hakkasin küsijatelt vastu küsima: “Miks sa doktorantuuri ei astu?”, “Miks sa edasi õppima ei lähe?”, “Kas sa ei ole mõelnud, et võiksid keskhariduse saada?”. Jubedalt vihastusid need küsijad, eriti see põhiharidusega klassiõde: pööritas vihaselt silmi ja puhistas vastuseks, et mida ma õige arvan, et kuidas ta nelja lapse kõrvalt seda jõuaks, mees ka veel joodik. Aga see ei takistanud tal järgmine kord ikka uurida, miks mul lapsi pole. Sain aru, et ongi selline kontingent, kes küsivad. Haritumad klassiõed (ka lastega) ei ole kunagi niimoodi uurinud.

+30
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.06 13:40; 05.06 20:05; 14.06 20:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tahtmise-mittetahtmise ja mugava elu soovimise jutt on kena möla ja kestab senikaua, kuni heaoluühiskond kõigile seda head elu võimaldab.
Kui tuleb jälle aeg, kus “äraaetud hobused lastakse maha”, siis leiavad kõik selle lastetahtmise jälle üles, sest ei taha elu lõpetada kerjakoti ja -kepiga või vaestemaja koikul.
Praegu on paraku aga selline aeg, kus saab head elu nautida. Jätkusuutmatu aeg.

Naistele see jutt ei meeldi. Liiga vähe emotsioone ja liiga palju pragmaatikat. Ühiskond, ajalugu. Keerulised teemad.

+5
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nad lihtsalt ei meeldi mulle, ongi lihtsalt ebameeldivad, lisaks võtavad veel jah aega, raha ja vaeva. mulle räägiti ka, et küll oma laps ikka meeldima hakkab ja kõigile hakkab, no ei ole hakanud, jube tüütus on

+13
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks on parem küsimus et miks siis igaüks näotätoveeringut ei taha või lihtsalt ei veeda kogu oma vaba aega krokodillifarmis vabatahtlikku tööd tehes.
kas tõesti on nii igav et mingit paremat ideeed enam polnud ja tuli laps saada?

+15
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 05.06 14:29; 05.06 14:37; 05.06 14:45; 06.06 10:39; 06.06 11:42; 06.06 16:54; 12.06 11:22; 13.06 10:30; 13.06 11:05; 13.06 13:46; 14.06 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ise olin selline, kes arvas, et kunagi lapsi ei taha, sest mulle meeldib vaikus. Tahtsin karjääri teha. Ja siis üks kord lihtsalt jäin rasedaks ja kui oli vaja teha otsus- kas laps või abort, siis valisime lapse. Ja seda ei kahetse. Nüüdseks on meil juba kolm last. Karjäärid on nii minul kui ka mehel. Minu oma saab veel edendada ja mul on siht silme ees, aga seda 2 aasta pärast, kui laps on suurem. Laste kõrvalt on kõik see raskem, olen olnud surmväsinud ja tüdinud, aga elul on nagu mõte. Mehega viskasime nalja, et tänu lastele on meil mõjuv põhjus kodu ümber kujundamiseks.

Minu ümber on aga palju naisi ja paare, kellel pole lapsi. Üks töökaaslane ka valjuhäälselt korrutas, kuidas talle lapsed ei meeldi ja ta neid ei taha. Ükskord napsisena lobises välja, et ta on end selle mõttega harjutanud, sest mees on viljatu ja see laste mittesaamine on olnud algusest peale teadlik otsus.

Neid paare, kes ei saa lapsi on päris palju.

Samas tean ka paari, kes on oma eluga rahul ja väga palju vaeva näinud, et selleni jõuda. Mõlemad on väga raske perekondliku taustaga ja tõesti ei taha lapsi, sest usuvad, et maailm on liiga halb koht.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tahtmise-mittetahtmise ja mugava elu soovimise jutt on kena möla ja kestab senikaua, kuni heaoluühiskond kõigile seda head elu võimaldab.

Kui tuleb jälle aeg, kus “äraaetud hobused lastakse maha”, siis leiavad kõik selle lastetahtmise jälle üles, sest ei taha elu lõpetada kerjakoti ja -kepiga või vaestemaja koikul.

Praegu on paraku aga selline aeg, kus saab head elu nautida. Jätkusuutmatu aeg.

Naistele see jutt ei meeldi. Liiga vähe emotsioone ja liiga palju pragmaatikat. Ühiskond, ajalugu. Keerulised teemad.

jätkusuutmatu on see kuidas inimesed maailma reostavad ja kuidas inimeste arv kasvab.
lastetud mõtlevad rohkem nii planeedi kui ka isiklikule tulevikule,h sest neil on selleks aega ja võimalused. minu tuttavate seas on lastetud need kellel on mitu kinnisvara ja palju väärtuslikku haridust, laste kõrvalt ei jää selleks lihtsalt aega.
mis sa arvad kas maha lastakse enne ennast lõhki sünnitanud ja seejärel katki töötanud inimene kellel on 50selt tervis läbi ja see on ka ainus mis tal maailmale pakkuda oli või see kes on saanud oma teadmisi terve elu arendada ja kes on vara kogunud ning tevist hoidnud

+8
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt 05.06 14:29; 05.06 14:37; 05.06 14:45; 06.06 10:39; 06.06 11:42; 06.06 16:54; 12.06 11:22; 13.06 10:30; 13.06 11:05; 13.06 13:46; 14.06 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa oma vara ja tervisega peale hakkad? Kellele vara pärandad? Kuhu sa surres tervise paned? Laste saamine on normaalne, tänapäevane lastevältimine aga ebanormaalne ja ühtlasi hävineva ühiskonna tunnus.

+8
-19
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.06 10:31; 05.06 14:43;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 122 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks mõni lapsi ei taha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.