Esileht Pereelu ja suhted Miks mõni lapsi ei taha?

Näitan 7 postitust - vahemik 121 kuni 127 (kokku 127 )

Teema: Miks mõni lapsi ei taha?

Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab objektiivselt öelda, miks lastetutele alati vastu vaieldakse ja püütakse ümber veenda? Ütleme näiteks, kui saavutategi siin teemas oma eesmärgi ja lapsi mitte soovivad naised kirjutavad nüüd, et aitäh, Kägu, avasid mu silmad ja nüüd ma tahan lapsi leha. Kuidas see teie elu või enesetunnet parandaks? Peale argumendi võitmise rõõmu. Igal inimesel ju oma elu. Kui inimene ütleb meelekindlalt, et ei taha lapsi, siis miks peaaegu alati peavad lastega naised sellele vastu vaidlema?

Tahan päriselt teada. Minul näiteks on selline teooria, et vastu vaidlema kipuvad need naised, kes on omal ajal saanud lapsed ilma suurema sisekaemuseta, lihtsalt sellepärast, et “nii ju peab” või siis tulid lapsed kogemata. Ja lastetutele vastu vaieldes püüavad nad tegelikult endale sisendada, et nad ikka tegid õige valiku ja elavad ainuõiget elu. Lastetu inimene, kes on ise otsustanud teisiti, kuidagi nagu kõigutab nende maailmapilti.

Olen avatud, et mu teooria ümber lükatakse. Kas tunnete, et lastetu oma olekuga kritiseerib teie eluviise ja peab ennast teist paremaks? Vastupidine tunne on vist ka levinud, aga erinevus on selles, et lastega naisele ei hakka keegi otse ütlema, et tegid/teed vale otsuse nagu julgelt öeldakse lastetule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mugavusest ja laiskusest ei taha

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas keegi oskab objektiivselt öelda, miks lastetutele alati vastu vaieldakse ja püütakse ümber veenda? Ütleme näiteks, kui saavutategi siin teemas oma eesmärgi ja lapsi mitte soovivad naised kirjutavad nüüd, et aitäh, Kägu, avasid mu silmad ja nüüd ma tahan lapsi leha. Kuidas see teie elu või enesetunnet parandaks? Peale argumendi võitmise rõõmu. Igal inimesel ju oma elu. Kui inimene ütleb meelekindlalt, et ei taha lapsi, siis miks peaaegu alati peavad lastega naised sellele vastu vaidlema?

Tahan päriselt teada. Minul näiteks on selline teooria, et vastu vaidlema kipuvad need naised, kes on omal ajal saanud lapsed ilma suurema sisekaemuseta, lihtsalt sellepärast, et “nii ju peab” või siis tulid lapsed kogemata. Ja lastetutele vastu vaieldes püüavad nad tegelikult endale sisendada, et nad ikka tegid õige valiku ja elavad ainuõiget elu. Lastetu inimene, kes on ise otsustanud teisiti, kuidagi nagu kõigutab nende maailmapilti.

Olen avatud, et mu teooria ümber lükatakse. Kas tunnete, et lastetu oma olekuga kritiseerib teie eluviise ja peab ennast teist paremaks? Vastupidine tunne on vist ka levinud, aga erinevus on selles, et lastega naisele ei hakka keegi otse ütlema, et tegid/teed vale otsuse nagu julgelt öeldakse lastetule.

Minu teooria on see, et lastetuid sisimas kadestatakse. Lapse sünnitamine on esiteks väga ebameeldiv protsess ja lapsega naine tahab, et ka teised naised seda piina tunneksid, sest talle tundub ebaõiglane, et on olemas naisi, kes pole pidanud sünnitusvalusid tundma.

Paljud naised ei saa lapse esimesel eluaastal korralikult magada ja näevad välja nagu zombid. Muidugi on nad kadedad, et lastetu naine magab nagu beebi ja ei ole loppis näo ja kehaga. Mõni naine ei saagi raseduskilodest lahti ja kadestab lastetut tema hea vormi pärast.

Paljud lastega naised ei saa jätkata oma karjääri, sest nad on lastega kodus. Neile tundub ebaõiglane, et lastetu tõuseb karjääriredelil aina kõrgemale. Tahaks lastetut kuidagi takistada ja selleks ongi hea mõte survestada lastetut laps saama.

Laste peale läheb palju raha. Lastetu kulutab vaid endale, käib reisimas, kohvikutes, kinos, teatris. Muidugi teeb see kadedaks, sest lastega naine ei saa lubada nii palju vaba aega, lisaks pole sageli raha. Kadedaks teeb see lastetu naise vabadus ja võimalused.

Ühesõnaga, paljud lastega naised kannatavad ja sisimas kadestavad lastetuid. Selleks et lastetud naised ka kannataks, survestavadki neid lapsi saama. Siis on hea hädaldada, et raha pole, lapse kasvatamine on raske, keha on pekkis, sünnitamine oli valus, karjääri pole teinud. Vastasel korral tekib madal enesehinnang lastetu kõrval, kes on vormis, rikas, hea karjääriga ja enesega rahul.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen ise kuni 30 eluaastani üksikuna, lastetuna, mööda maailma seigeldes elanud. Seejärel kolm last saanud ja olen mõlemat eluviisi nautinud.

Aga ma ei usu et see kultuur ja need privileegid, mida ma oma lastele sooviksin, säilivad, kui lastetust pidevalt propageerida. Pikas perspektiivis meie kultuur kaob tänu vähesele laste saamisele ning isegi kui lühikeses perspektiivis lastetu rikas isegi tundub ühiskonda panustavat, siis pikas perspektiivis tema jälg kaob, kui lastetuid liiga palju saab.

Keskkonnaprobleeme ei aita lahendada arenenud ühiskonna väljasuretamine.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
nyah nyah

Minu emakeeleõpetajal ei olnud lihaseid järglasi, aga kui ta suri, ei mahtunud tema lapsed Tallinna Kaarli kirikusse ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Küsimus ” Millal lapsed tulevad” on ebaõiglane. Seda tahavad kõik teada millal laps tuleb, millal sünnib, mis nimeks saab. Miks ei tule küsimust lapse saanud inimesele ” Palju sa öösiti magada saad, ma hoiaks su last hea meelega”, või ” millal sa teatris käisid, ma hoiaks su lapsi hea meelega”. Kui lapsed käes, ei huvita enam kedagi need lapsed ja mured. Aga enne lapsi, oi kus huvitab kõiki see lapse saamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult me ju kunagi tegelikku põhjust ei tea. Kes see siis ikka tahab öelda, et ei õnnestu rasestuda. Minu elukaaslane põdes kunagi munandivähki ja see tegi viljatuks. Ma ei hakka seda ju teistele kuulutama. Tuleb midagi hämada, et me ei tahagi.

Aga miks siis mitte muudmoodi lapsevanemateks saada? Teisi variante ju ka.

Please wait...
Näitan 7 postitust - vahemik 121 kuni 127 (kokku 127 )

Esileht Pereelu ja suhted Miks mõni lapsi ei taha?