Esileht Väikelaps Miks mu 2,5 aastane laps ütleb, et tal pole palju sõpru?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Miks mu 2,5 aastane laps ütleb, et tal pole palju sõpru?

Postitas:

Meil käivad külalised (tädi, vanaemad, vanaisad, lapse sõbrad + minu sõbrannad).
Kuu aega tagasi ütles mu laps, kui hakkas vanaema, vanaisa koju minema kurvalt, et emme mul ei ole palju sõpru. Me pole kunagi sellist väljendit kasutanudki, ei saa aru kus see tuli.
Järgmine kord oli, kui mu sõbranna läks koju, jälle tema on kurb, tal pole palju sõpru. Räägin siis lapsele, et see kui keegi läheb õhtul oma koju magama, ei tähenda et sul enam sõpru pole. Kõik sõbrad jäävad sõpradeks edasi aga lihtsalt, ööseks magama peab ju ikka oma koju minema.
Kummaline, et ta nii ütleb, see teeb mind hingelt ennastki kurvaks. Käime ise ka külas ja iga nädal vanaema juures + iga nädal ujumistrennis, kus tal juba tuttavad ees.
Lasteaias laps veel ei käi, kuna pole kohta.
Kas kellegil veel sarnane olukord olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2,5a ei taju lihtsalt sõpruse mõistet nii nagu suured, nad elavad veel põhiliselt käesolevas hetkes

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kuule, ole nüüd. mis sõbrad need nii väikesel ikka on. ma ausõna ei saa probleemist üldse aru. iga lapse sõna peale ei saa kohe masendusse langeda. ma saan aru, kui viiene nii ütleb, aga kahe-aastane?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei oska ennast väljendada. Ju tal on lihtsalt kahju toredatest inimestest lahkuda. Ära murra pead, kallista last ja ütle, et sina oled tema kõige parem sõber ja jääd alati tema sõbraks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:04; 17.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis sõbrad peavad nii väiksel olema…??? Minu lapsed käivad lasteaias ja pole ka veel kindlaid sõpru lapsed on neljased.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sirtsu11 kirjutas:[/small]
[tsitaat]No mis sõbrad peavad nii väiksel olema…??? Minu lapsed käivad lasteaias ja pole ka veel kindlaid sõpru lapsed on neljased. [/tsitaat]
Kõik ju küsivad: no, on sul juba lasteaias sõpru ka? Laps alles õpib sõnade tähendust. Sõbra tähendus inimese kasvades muutub.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 14:04; 17.02 16:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kui külalised koju lähevad siis laps tajub, et tuba jääb tühjaks ehk sõpru pole, kellega mängida ning tal hakkab igav. Kui väike olin siis olin alati kurb kui kõlalised ära läksid…kõik oli äkki nii vaikne ja rahulik. Mina rippusin siis ema küljes ja tüütasin teda lausega – mul on iiiigavvv!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Väikelaps Miks mu 2,5 aastane laps ütleb, et tal pole palju sõpru?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.