Esileht Pereelu ja suhted Miks mu mees käitub nii?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Miks mu mees käitub nii?

Postitas:

Pikalt ei hakka kõike detailselt lahti kirjutama aga kokkuvõttes: Oleme 8 aastat abielus, mõlemad 36, meil on 1 laps, kes käib esimeses klassis. Mul on diagnoositud depressioon ja ärevushäired, olen 5 aastat tarvitanud antidepressante, mingil hetkel hakkasin ka alkoholiga liialdama, peale tööd vein või õlu, et pingeid maandada. Mees seevastu jättis paar aastat tagasi suitsetamise maha ning hakkas kõvasti trenni tegema, külastab jõusaali 6 x nädalas, imetleb peegli ees pidevalt oma muskleid ja silitab kõhtu…
Meil on tihti olmeteemadel olnud vaidlemist ning mõni kuu tagasi ühe järjekordse vaidluse käigus ütles, et tal on karikas ammu täis ja tahab lahku minna. Minu jaoks oli see shokk kuna polnud aimugi, et ta nii tunneb, pereelu oli rahulik, vaidlesime ära ja elu läks edasi. Kuna armastan teda väga ning sisuliselt on tema ning laps mulle ainukesed lähedased inimesed (vanematest üks suri suve lõpus) ja õdesid vendi mul pole, siis palusin teda, et ta ei teeks sellist otsust kohe ja emotsiooni ajel. See mõjutab meie kõigi elu ning lapse elu ja tulevikku kõige rohkem ja samuti ütlesin, et jään siis täitsa üksi. Laps jääks samuti tema juurde kuna tema palk on minu omast 5x suurem ja mul ei ole võimalik endale isegi korterit üürida. Mees ütles, et annab mulle niipalju raha, et saan aasta korterit üürida ning selle ajaga on mul võimalik leida endale tasuvam töö.
Kokkuvõttes ütles ta minu jutu ja palumise peale, et kui ta otsustab, siis on see lõplik ja otsust tehes mõtleb ta ainult enda peale ega kellegi teise peale.

Nüüd rohkem me polegi seda teemat puudutanud, paar kuud saab täis. Olen ennast igati parandanud, pole paar kuud tilkagi alkoholi tarvitanud ning panustan nii koju kui pereelusse rohkem, kui siis, kui ma peale tööd väsinult lihtsalt kodus koos õlleklaasiga puhkasin. Olen kõik kodused kohustused enda peale võtnud ja mul pole selle vastu midagi. Mul on graafikuga töö ja rohkem aega kodus toimetada.
Alkoholi isegi ei taha, tahan vaid, et pere jääks kokku ja mees ei sooviks lahku minna.
Mehe poolne olek selle paari kuu vältel on suhteliselt hüplik . Kord on ta heas tujus, järgmisel hetkel karjub tühise asja pärast lapse peale. Minu suhtes on jahe, ise kallistama ei tule, koos diivanil istudes istume eri nurkades. Ometi annab ise head ööd musi ning ka hommikul ära minnes on sama. Mõned korrad on ka mulle ise tööle vabatahtlikult vastu tulnud. Hoolitseb, et meil oleks kodus söök laual.
Olen mõelnud palju, et mis siis saab, kui mees otsustabki mind maha jätta, olen läbi mõelnud detailselt ka enesetapu ja vaadanud väljaspoole Tallinnat üürikaid. Nutan tihti, sest tunnen, et ma ei ole nii paha inimene, et sellist suhtumist pean tema poolt tunda saama, et mees nüüd otsustab juba paar kuud, et mis edasi saab ning samas mulle tundub, et ei püüa isegi mõelda, mida see endaga kaasa toob.
Küsimus ongi, et miks siis see jahe suhtumine ja miks ta kaasa ei aita, et kõik jälle korda saaks? Kui enam ei armasta, siis miks ta laseb vinduda nähes, et ma ei pea varsti nagunii emotsionaalselt enam vastu selliselt elades? Mul on palju murdumishetki ja mõnda pole suutnud varjata, olen paar korda nutnud mehe ja lapse ees, enamasti teen seda siiski omaette ja ilmselt see tuleneb hirmust jääda päris üksi.
Uuesti teemaks ma seda lahkuminekut võtta ei taha, tookord ta ütles, et võtab mõtlemisaja ning nüüd lasen mehel olla ning usun, et ei taha kuulda ka negatiivset lahendust. Niikaua säilib veel väikene usk, et kõik ikkagi saab korda ühel päeval.
Kuidas ma ise selle aja üle elan, kuidas peaksin suhtuma, et hoida kodune õhkkond rahulik ja sealjuures iseennast rahulikuna?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned mehed ongi sellised. Sealhulgas minu oma. Jooksvalt probleemidest ei räägi. Kõik on justkui korras. Ja siis äkki pahvatab välja, et “mind juba aastaid häirib, et … Ja kui midagi ei muutu, siis ma lähen minema.”
Ei noh, aitäh kallis mees, et vaikides kannatad! Lihtsalt, normaalne inimene võtaks mingi püsivalt häiriva teema peale esimest nädalat või kuud üles, mitte ei kannataks aastaid, et siis plahvatada.
Meie oleme endiselt koos. Kõik toimib ja on ilusaid hetki. Aga ma ei tunne ennast selles suhtes enam mugavalt ega kindlalt. Kogu aeg on tunne, et äkki ma teen ikka või jälle midagi valesti, mida mees endasse kogub ja järgmise 5 aasta pärast välja paiskab.
Teemaalgatajale ei oska midagi soovitada. Kooselu, kus mõlemad on õnnetud, ei ole lahendus.
Kui mees on nõus ja huvitatud, siis äkki peaksite kahekesi paariks päevaks koos argikohustustest eemalduma ja aru saama, kas teie vahel on veel tundeid või ei.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa endale päriselt abi ei otsi? Psühholoog või koos mehega suhtenoustamine? See, et su mõtted vaikselt hõõguvad, tekitab ju tegelikult suuremat ärevust ja häireid

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Nii

Kui palju sa oled oma depressiooniga tegelenud? Abi otsinud ja päriselt üritanud hakkama saada?

Sa oled aastaid olnud alkohoolik ja mitte osalenud pereelus, nii sa kirjutad. Ja nüüd oled sa üritanud mõned kuud end parandada (ja näidanud, et tegelikkuses sa suudad seda) – päriselt enesega tegeleda, mis on väga, väga hea, aga….Nii lühikese ajaga ei saa sa oodata, et inimene jääb uskuma sinu muutust.

Sinu pisarad, ahastused, nõudmised ja mehesüüdistused ei too teda tagasi, vaid ajavad just minema.

See, et ta pole tänini lahkunud, et ta teeb sulle väikeseid armsaid žeste näitab, et ta tegelikult ei taha sinust lahutada. Keegi ei käi kellelgil tööjuures vastas, kui ta tahab temast lahutada.

On sinu enda asi, kuidas sa oma haigust suudad karjatada, sest tegelikult, tema sind siin aidata ei saa. Ta aitas, aga sina selle najal muutusid alkohoolikuks.

Karmid sõnad. Vabandan. Aga ma olen kunagi olnud su mehe asemel ja mina lahkusin. Ma lihtsalt ei jakanud enam olla kaassõltlane. Ja ka mina oli oh kui paha.

Pluss – mulle üldse ei meeldi sinu natuke vastikud nöökavad sõnad mehe justkui eneseimetluse teemadel. Ole väga õnnelik, et ta hakkas sportima tasakaalu saamiseks, mitte ei hankinud kõrvalsuhet või hakanud kah jooma.

PS – ja oi, ära ütle, et issand, kui raske on ikkagi depressioonis olla. Ma sain ise sellesama haiguse, ärevushäire jms asjad, nutuhood jms. Kogu tsirkuse, auramigreenini välja, surmahirmud jne. Ma pidin end ise sellest välja kraapima, lisaks veel süüditused ja surve. Aga sellega SAAB hakkama. Sina ju kah said. Jätka seda.

Jõudu, päriselt. Ma arvan, et te ei lähe lahku, kui sa suudad vähegi end hoida.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 12:47; 07.12 19:54; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii

Kui palju sa oled oma depressiooniga tegelenud? Abi otsinud ja päriselt üritanud hakkama saada?

Sa oled aastaid olnud alkohoolik ja mitte osalenud pereelus, nii sa kirjutad. Ja nüüd oled sa üritanud mõned kuud end parandada (ja näidanud, et tegelikkuses sa suudad seda) – päriselt enesega tegeleda, mis on väga, väga hea, aga….Nii lühikese ajaga ei saa sa oodata, et inimene jääb uskuma sinu muutust.

Sinu pisarad, ahastused, nõudmised ja mehesüüdistused ei too teda tagasi, vaid ajavad just minema.

See, et ta pole tänini lahkunud, et ta teeb sulle väikeseid armsaid žeste näitab, et ta tegelikult ei taha sinust lahutada. Keegi ei käi kellelgil tööjuures vastas, kui ta tahab temast lahutada.

On sinu enda asi, kuidas sa oma haigust suudad karjatada, sest tegelikult, tema sind siin aidata ei saa. Ta aitas, aga sina selle najal muutusid alkohoolikuks.

Karmid sõnad. Vabandan. Aga ma olen kunagi olnud su mehe asemel ja mina lahkusin. Ma lihtsalt ei jakanud enam olla kaassõltlane. Ja ka mina oli oh kui paha.

Pluss – mulle üldse ei meeldi sinu natuke vastikud nöökavad sõnad mehe justkui eneseimetluse teemadel. Ole väga õnnelik, et ta hakkas sportima tasakaalu saamiseks, mitte ei hankinud kõrvalsuhet või hakanud kah jooma.

PS – ja oi, ära ütle, et issand, kui raske on ikkagi depressioonis olla. Ma sain ise sellesama haiguse, ärevushäire jms asjad, nutuhood jms. Kogu tsirkuse, auramigreenini välja, surmahirmud jne. Ma pidin end ise sellest välja kraapima, lisaks veel süüditused ja surve. Aga sellega SAAB hakkama. Sina ju kah said. Jätka seda.

Jõudu, päriselt. Ma arvan, et te ei lähe lahku, kui sa suudad vähegi end hoida.

Vähihaigele tuntakse kaasa, depressiivsele antakse hoope juurde. Mõlemad on haigused, mis võivad lõppeda surmaga ja ei ole enda põhjustatud. Eks inimesi ongi erinevaid, ühed hoolivad, armastavad, teised on isekad ja ükskõiksed. See, milline inimene päriselt on, tulebki välja rasketel hetkedel.
Teemaalgatajal ei ole kahjuks selle mehega enam midagi peale hakata. Ta on hoolimatu. Ükskõik, kuidas sa ka ei püüaks, nüüd kasutab ta sind ainult ära. Põgene, kuid võta laps kaasa. Võitle ennast välja ja leia enda kõrvale hoolivad inimesed. Neile võid oma haigusest rääkida, teistele hoia suu kinni.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:02; 08.12 12:14; 08.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paraku on meie ühiskonnas jah nii, et depressioonis inimesi pekstakse veel juurde. Suhtumine on siiamaani selline, et ise oled süüdi ja lihtsalt laisk ja mugav. Isegi psühhiaatri juures kogenud sellist suhtumist, kus käisin oma depressiooniga. Ja mul sealjuures igapäevaelu otseselt ei kannatanud. Tööl jms kohustusi olen alati täitnud samamoodi edasi. Meeleolu lihtsalt olnud maas. Ja isegi psühhiaater suhtus põhimõttelisel nii, et mis mõttes mul polegi pool aastat hiljem parem. Nagu lihtsalt niisama. Ja mismõttes olen depressioonis, kui käin regulaarselt trennis. Justkui trenn võtaks depresiooni kindlalt ära.

Inimeste suhtumine on pigem jah selline, et “ah, mis halad, võta end kokku”. Empaatia puudub. Kui pole ise kogenud, siis ei kujuta ette. Ja enesetapjad on ka muidugi nõrgad inimesed.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:09; 08.12 11:38; 08.12 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Vähihaige ei saa end ise terveks teha. kasvaja ei kuula vaimu sõna.

Depresiivihaigel on selleks rohkem vahendeid. Ja tahe on siin ju täiesti olemas, nüüd sai küll end muuta, kui mees ähvardas lahkuda.

Miskipärast arvavad niipaljud depressiivikud, et neil on jumalast antud õigus teiste elu põrguks teha. Sh teiste depresiivikute oma.

+14
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 12:47; 07.12 19:54; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on diagnoositud depressioon ja ärevushäired, olen 5 aastat tarvitanud antidepressante, mingil hetkel hakkasin ka alkoholiga liialdama, peale tööd vein või õlu, et pingeid maandada.

Mhmh. Alkohol on depressant, selle asemel, et toitumist korrigeerida, trenni minna, lõõgastub depressiivne inimene alkoholiga. Mul on selline mees. Tohutult armas mulle, aga ennast ei ole ma nõus ohverdama. Kui haige ise ei taha end aidata, ei saa seda teha ka keegi teine. Ma lihtsalt ei hakka mingeid ultimaatumeid andma, kui mõõt täis, lähen lihtsalt minema, sest kui inimene ähvarduse tõttu muutub, ei ole see muutus jätkusuutlik.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 07:11; 08.12 19:56; 08.12 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõlemad on haigused, mis võivad lõppeda surmaga ja ei ole enda põhjustatud.

Kopsuvähk näiteks võib olla enda põhjustatud või vähemalt on ise antud suitsetamisega oluline panus selle tekkimiseks. Depressioon tundub inimestele enda põhjustatud haigusena. Nende meelest on depressiivikul lihtsalt paha tuju ja mõtlevadki, et mida ta mossitab ja vingub ja näeb ainult negatiivset, oma viga ju. Isegi mina, ise suhteliselt depressiivne isik, ei saa aru, et mida ma mossitan ja vingun ja miks ma siis ise midagi oma elu parandamiseks ette ei võta, veel raskem on sellest aru saada ju siis teistel, kel endal ehk olukord vaimsel rindel tervislikum on.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on selline mees. Tohutult armas mulle, aga ennast ei ole ma nõus ohverdama. Kui haige ise ei taha end aidata, ei saa seda teha ka keegi teine. Ma lihtsalt ei hakka mingeid ultimaatumeid andma, kui mõõt täis, lähen lihtsalt minema, sest kui inimene ähvarduse tõttu muutub, ei ole see muutus jätkusuutlik.

Ehk oleks mõistlikum enne temaga üks tõsine jutuajamine ette võtta ja teha selgeks, et kui ta ei lõpeta, siis lähed tõesti minema?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:09; 08.12 11:38; 08.12 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähihaige ei saa end ise terveks teha. kasvaja ei kuula vaimu sõna.

Depresiivihaigel on selleks rohkem vahendeid. Ja tahe on siin ju täiesti olemas, nüüd sai küll end muuta, kui mees ähvardas lahkuda.

Miskipärast arvavad niipaljud depressiivikud, et neil on jumalast antud õigus teiste elu põrguks teha. Sh teiste depresiivikute oma.

Praegu on teadus jõudmas sinnani, et depressiooni on võimalik näidata ajupildis. Kes pole ise kogenud, ega see ei saagi mõista depressiooni. Mõtetele ei allu seal midagi. On ainult hingevalu ja jõuetus ja raskematel juhtudel on ainus soov lõpetada see elu. Kahjuks julgemad suudavadki ennast tappa, et sellest kohutavast valust pääseda.

Mina ei räägi oma mõtetest ja tunnetest kellelegi. Selle vea olen noorena teinud ja tagasiside tegi rohkem haiget, kui haigus ise. Pealtnäha elan väga toimekat elu, nii et kellelgi pole midagi öelda. Rohte ei võta, alkoholi ka muidugi ei tarbi, teen trenni, arste ei külasta. Aga ka seegi pole mu sisemisi tundeid muutnud. Keegi ei tea, kui sageli ma soovin mitte olemas olla.
Kusjuures hakkasin niiviisi tundma pärast rasket väärkohtlemist lapsena. Mäletan elu enne seda. Teie, kes te saate heade tunnetega elada, olge õnnelikud. Teemaalgatajale jõudu. Olen sama läbi teinud, aga mul on nüüd armastav ja hooliv kaaslane.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:02; 08.12 12:14; 08.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures hakkasin niiviisi tundma pärast rasket väärkohtlemist lapsena. Mäletan elu enne seda. Teie, kes te saate heade tunnetega elada, olge õnnelikud. Teemaalgatajale jõudu. Olen sama läbi teinud, aga mul on nüüd armastav ja hooliv kaaslane.

Proovi teraapiasse minna, kaotada ei ole midagi. Link http://holistika.ee/seksuaalsest-vaarkohtlemisest-aitab-ule-teraapia/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Niisiis.

Mina olen ka põrgu läbi teinud, talunud (sh seksuaalset) ärakasutamist, kiusu ja piina. Väga hull lapsepõlv oli.

Aga ma sain aru, et kui ma ise end ei LASE aidata, siis ma surengi. Enesetapp pole iialgi lahendus EGA TUGEVUS!!!!, mõtle, mida sa oma lapsele sellega teed!

Olen ka aru saanu, et see, et ma ise oma õnnetusest välja sain (abiga, ehk abi vastu võttes) olen ma omamooi paaria, kes “ei tea mis tunne on”. Tean küll.

Ma olen ka läbi elanu korraliku depressiooniperioodi ja sellest üle saanud. Minu eks ei kavatsenuki oma depressiooni muul moel ravida kui viinaga ja kasiinoga. Peale u 66. viimast võimalust hakkasin astuma. Minu depressioon teda ei huvitanud, vaid tal oli halb…

Vähk on muuseas ennekõike geneteetiline ja alles siis elustiili haigus.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 12:47; 07.12 19:54; 08.12 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk oleks mõistlikum enne temaga üks tõsine jutuajamine ette võtta ja teha selgeks, et kui ta ei lõpeta, siis lähed tõesti minema?

Inimene peab ISEENDA jaoks soovima paraneda, mitte minu kinnihoidmiseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 07:11; 08.12 19:56; 08.12 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on teadus jõudmas sinnani, et depressiooni on võimalik näidata ajupildis. Kes pole ise kogenud, ega see ei saagi mõista depressiooni. Mõtetele ei allu seal midagi.

Ja kes on ise kogenud ja teab, et 1. null alkoholi, 2. korralik toit, 3. füüsiline koormus on primaarsed ning järjepidevalt sellist liini ajades ja iseendaga tegeldes tuleb PIKA AJA PEALE ka paranemine – mis nemad tegema peavad? Arvama, et teised on nii saamatud, et nemad kindlasti vajavad välist jõudu, kaaslast, kes imeväel raviks? No ei ravi. Kuni ma leidsin, et keegi teine peaks minu ajukeemiat parandama, ei olnud mul mingeid heledaid päevi. Istusin vannitoas, valasin pisaraid ja ootasin surma. Minu ja mu mehe vahe on selles, et mina ei olnud nõus elama teadmisega, et äkki surm ei tule veel 40 aastat ja ma terve selle aja niimoodi vannitoas pisaraid valan. Tema on. Aga tema oma depressiivsusega tahab ka mind taas mäest alla vedada, seltsis segasem. Ses mõttes oleme me nagu teemaalgataja ja tema mees. Ma saan sellest mehes vägagi aru. Armastusest ei piisa.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.12 07:11; 08.12 19:56; 08.12 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud koos depressioonis inimesega ja ühel hetkel sai ka minul sellest villand, korraga ja lõplikult. Olles aastaid olnud ta kõrval, jõudis mulle lõpuks kohale, et depressioon on tegelikult isekuse haigus. Et tegelikult ei ole see inimene mitte millegi eest elus tänulik, ei hinda midagi ega kedagi peale enda. Jah, võib pingutada ka teiste jaoks, aga vaid siis, kui see mingis plaanis on talle endale vajalik või kasulik. Oma sisimas on ta enesekeskne ja leiab alati ja kõiges, et saatus on tema vastu ebaõiglane ja talle on kuidagi nagu liiga vähe antud. Kas keegi tunneb mõnd depressioonis olevat inimest, kes tegelikult poleks selline? Ja vot sellise inimesega pidev lävimine on enda elu mürgitamine, enda talle pidevalt ohvriks toomine küll lohutamise, küll ära kuulamise näol. Minul sai ühel hetkel sellest kõrini, võimalik, et ka sul mehel on saanud. Lihtsalt vastutustunne ja pere panevad teda veel mõtlema. Tahad mees tagasi, siis vaata endale inimesena otsa, mitte ära poe oma depressiooni taha. (Lisan juurde, et ma tean samuti mis on depressioon, elades depressiivse inimese kõrval sain ise ärevushäire ja korralikud terviseprobleemid, see mulle lõpuks aru pähe panigi.)

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 22:05; 09.12 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele: ära üldista nii palju. Sinu depressiivik võis selline olla, aga see ei tähenda, et kõik depressioonis inimesed sellised oleks.
Olen ise ka aastaid olnud depressiivne, aga muidugi hindan seda, mis mul on. Ei arva, et on liiga vähe antud. Lihtsalt mõnes asjas ei vea või pole piisavalt oskusi, et olla edukas. Suhetes pole hästi läinud ja pole osanud leida ei sõpru ega head kaaslast.
Depressioon ei ole mõte, et “ei hinda” midagi või “pole piisavalt antud” vaid pidev meeleolulangus.
Just see on see ,mis mind kõige rohkem on häirinud. Selline pidev krooniline meeleolulangus. Ja võibki olla nii, et vahel on meeleolu parem, olgugi et keskkond võib olla sama.
Muidugi hindan seda, mis mul on. Aga lihtsalt on krooniliselt alanenud meeleolu, et ei oska RÕÕMU TUNDA neist asjadest. Lihtsalt asjad, mis tavainimeses tekitaks rõõmu, minus ei tekita. Selles on point. Asjad, mida varem nautisin, ei paku enam kaugeltki sellist naudingut.
Depressioonis inimesel võib just olla nii, et kellegi aitamine teeb natuke paremaks ajutiselt. Sest aitab seegi hetk tunda end kuidagi väärtusliku või vajalikuna.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:09; 08.12 11:38; 08.12 22:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen olnud koos depressioonis inimesega ja ühel hetkel sai ka minul sellest villand, korraga ja lõplikult. Olles aastaid olnud ta kõrval, jõudis mulle lõpuks kohale, et depressioon on tegelikult isekuse haigus. Et tegelikult ei ole see inimene mitte millegi eest elus tänulik, ei hinda midagi ega kedagi peale enda. Jah, võib pingutada ka teiste jaoks, aga vaid siis, kui see mingis plaanis on talle endale vajalik või kasulik. Oma sisimas on ta enesekeskne ja leiab alati ja kõiges, et saatus on tema vastu ebaõiglane ja talle on kuidagi nagu liiga vähe antud. Kas keegi tunneb mõnd depressioonis olevat inimest, kes tegelikult poleks selline? Ja vot sellise inimesega pidev lävimine on enda elu mürgitamine, enda talle pidevalt ohvriks toomine küll lohutamise, küll ära kuulamise näol. Minul sai ühel hetkel sellest kõrini, võimalik, et ka sul mehel on saanud. Lihtsalt vastutustunne ja pere panevad teda veel mõtlema. Tahad mees tagasi, siis vaata endale inimesena otsa, mitte ära poe oma depressiooni taha. (Lisan juurde, et ma tean samuti mis on depressioon, elades depressiivse inimese kõrval sain ise ärevushäire ja korralikud terviseprobleemid, see mulle lõpuks aru pähe panigi.)

Isekad inimesed ei põe depressiooni. Südamlikud, tundlikud, siirad küll. Tunnen selliseid. See, mida sa siin kirjeldad on pesueht väärarusaam depressioonist ja süvendab ainult inimese kaebusi. Hea, et ära läksid, loodetavasti leiab mahajäetu hooliva kaaslase.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 17:02; 08.12 12:14; 08.12 23:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ise ka aastaid olnud depressiivne, aga muidugi hindan seda, mis mul on. Ei arva, et on liiga vähe antud. Lihtsalt mõnes asjas ei vea või pole piisavalt oskusi, et olla edukas. Suhetes pole hästi läinud ja pole osanud leida ei sõpru ega head kaaslast.

Aga miks see nii on? Kirjutad, et pole leidnud ei sõpru ega kaaslast? Äkki siis ikkagi on asi sinu mingites iseloomujoontes või omadustes, mitte depressioonis?
Võib küll olla, et üldistan liialt. Olen ka ise mõelnud, kas teen seda? Tunnen kokku päris hästi kolme depressioonis vaevlevat inimest ja need kõik kolm on vägagi enesekesksed – kõik algab alati nende tunnetega ja lõpeb samaga. Teised inimesed lähevad neile korda kontekstis ”oi, ma olen teile koormaks aga mul on endal veel halvem”. Mitte kunagi kontekstis ”jah, mul on väga raske, aga ma tahaksin siiski teada, kuidas sinul täna läheb? Sest sina oled vaatamata mu hädale sama tähtis kui mina.” Jah, depressioon ongi suutmatus millestki rõõmu tunda, lõpuks suutmatus voodist tõusta või kodust välja minna, ma olen seda kõike näinud. Sest depressiviku jaoks on kodust välja minemine kohustus, mida ta peab tegema välise maailma survel, mitte võimalus. Ma tegelikult ei oskagi seletada, mida ma silmas pean, kõige vähem saab mu mõttest aru inimene, kellel endal on depressioon.
Eks tõde on see, et ma ei ole muidugi psühhiaater ja need kolm inimest, keda tean, ei anna siiski veel ülevaadet järgmisest kolmekümnest depressiivsest inimesest. See siin ja ka ülemine postitus oli vaid minu kogemus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.12 22:05; 09.12 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned mehed ongi sellised. Sealhulgas minu oma. Jooksvalt probleemidest ei räägi.

Kui on kuulaja, on ka rääkija. Kui kuulaja tahab hoopis ise vahele rääkida või irvitab, et “oh, see pole mingi tõsine probleem” või ei kuulagi tegelikult ja räägitakse tühja kohaga, probleemiga siis ka muidugi ei tegele, siis lõpeb ka rääkimine ja tulevad tagajärjed.

Mehed ei ole mitterääkijad. Nad on selliseks kasvatatud. Emade, õpetajate, oma naiste poolt. Kui räägid, saad piki pead. Sest see, kellele räägitakse, suudab ainult poolt tegelikkust hoomata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Pereelu ja suhted Miks mu mees käitub nii?