Esileht Ilu ja tervis Miks mul kõht kinni on ja tekivad hemorroidid, kui ma toitun nii tervislikult…

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Miks mul kõht kinni on ja tekivad hemorroidid, kui ma toitun nii tervislikult…

Postitas:

Käin iga päev umbes 1h jala, söön palju juurvilju ja puuvilju. Joon kama, keefir, 1,5l vett, söön suppe, leiba ( teraleib, rukkileib, rukkipala )söön ka kuivatatud ploome, müslit, jogurtit jne. Ei söö nisujahutooteid, ei komme, ei torte, ei ¨okolaade. Midagi magusat ei söö ( tean et magus teeb ka kõhu kinni ) Nagu menüüst näha, tegelen ma ka kaalualandamisega, kuid mu kõht on kinni ja sellest tekkis lausa hemorroid. Mida ma veel valesti võin teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et sa ei söö nisu, ei tähenda, et sul ei võiks olla nt toidutalumatust (gluteen, mida leidub peale nisu rukkis, odras, kaeras).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 00:09; 25.01 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käin iga päev umbes 1h jala, söön palju juurvilju ja puuvilju. Joon kama, keefir, 1,5l vett, söön suppe, leiba ( teraleib, rukkileib, rukkipala )söön ka kuivatatud ploome, müslit, jogurtit jne. Ei söö nisujahutooteid, ei komme, ei torte, ei ¨okolaade. Midagi magusat ei söö ( tean et magus teeb ka kõhu kinni ) Nagu menüüst näha, tegelen ma ka kaalualandamisega, kuid mu kõht on kinni ja sellest tekkis lausa hemorroid. Mida ma veel valesti võin teha. [/tsitaat]
Tavalist puuvilja ei söö – kiiv, õun, viinamari, banaan, virsik, nektariin, pirn – kõik need, mis aitavad eritamisele kaasa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist jogrutit sööd ja millist müslit? Poe maitsestatud jogurt sisaldab hulga suhkrut ja müslit on igasugust – magusad krõbuskid kuni peaaegu paljad kaerahelbed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

linaseemned aitavad kõhu korras hoida. Lisa nt jahvatatult jogurtile. võib ka tervelt seemneid süüa. Linaseemneõli vist on ka apteegist saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan linaseemneõli, iga päev käib kõht läbi.Esimese pudeli sain apteegist, aga nüüd tellisin buduaarist ühe naise käest kodumaist linaseemneõli.Tal oli müügis veel jahu ja seemneid ka.

http://buduaar.ee/Turg/kuulutus/1114521

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli sama mure. Nüüd söön iga hommik enne sööki kaks koorega kiivit ära ja toimib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Söö kliisid. Väga head pidid olema ka need pisikesed seemnekesed,mida pannakse saiakestele peale. Kui istud pikalt, siis püüa kanni peal istuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Piibuga naine kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tavalist puuvilja ei söö – kiiv, õun, viinamari, banaan, virsik, nektariin, pirn – kõik need, mis aitavad eritamisele kaasa[/tsitaat]

banaani ja pirni söön iga päev

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Söö kliisid. Väga head pidid olema ka need pisikesed seemnekesed,mida pannakse saiakestele peale. Kui istud pikalt, siis püüa kanni peal istuda.[/tsitaat]

ei istu pikalt, olen beebiga kodune

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa sööd niiviisi tervislikult juba ammu või alles alustasid tervisliku toitumise ja kaalulangetusega? Kui see on organismile midagi uut, siis võibki kõhukinnisus tekkida, hoolimata sellest, et kõik on jube tervislik. Ja 1 tund jalgsi kõndimist on ka nii ja naa, kui sa teed seda kiirusel ca 6 km/tunnis või rohkem, siis võib sellest kasu olla, aga näit. tööle ja tagasi ilma higiseks ajamata pole abi midagi. Püüa lisada mingi võimlemise-laadne trenn, jooga, pilates, bodybalance, kus sa oma sisemisi lihaseid pingutad ja treenid. Jõusaal ka on abiks, kui oskad seal midagi teha. Kui kõigest hoolimata probleem püsib, pöördu arstile. Normaalne see olukord muidugi pole. [/tsitaat]

Hakkasin alles tegelema jah selle kõigega. Rasedusega tuli üle 20kg juurde ja nüüd siis võitlen oma üleliigse kiloga. 2-st jaanuarist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Talvine lahtisti on peet, ka keedupeet. Suvel rabarber, ploomid ja tomatid. Kaasa aitavad kõik puu- ja köögiviljad.
Liikumisest, käimisest paistab vähe olema. Treenida tuleb oma keha, st võimelda. Väike trenniskäik ei teeks paha, saad ideid.[/tsitaat]

Punapeeti söön iga nädal, mulle väga meeldib punapeet teatud toitude juures ja tomatit söön iga päev. Beebi kõrvalt kahjuks trenni ei saa minna, kuid kodus võimelda ikka saan. Eks ma teen seda ka jõudumööda. Iga päev teen, küll aga mitte väga pikalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Magneesium – see tuntud rasedate abimees kõhukinnisuse puhul. Võta kasutusele – hoiab kõhu pehme ja mõjub ka närvisüsteemile hästi:). Ja igal hommikul kiivi ka juurde peaks aitama.
Mul oli endal sama jama – nagu hakkad nö tervislikumalt toituma kohe kõht kinni, tõenäoliselt tõesti organismil harjumusperiood. Aga magneesium peaks aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on koer matud… banaani alla;) Osadel inimestel paneb see kõhu kinni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 00:09; 25.01 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Siin ongi põhjus, organism alles kohaneb. Jätka samas vaimus, lisa tõepoolest veel eespool soovitatud lahtistavaid toiduaineid ja sa näed, et ükskord hakkab su kõht käima kui kellavärk. Püüa kindlasti võimelda. Jalutad lapsevankriga? See ei ole trenn, kui ikkagi liikumine ja saad värsket õhku, kasuks seegi. Hemorroid tekkis seepärast, et sünnitusest veel lihased nõrgad. Pilates kuluks väga ära. Ära anna alla![/tsitaat]

Noo…ma ei jaluta ikka, ma kõnnin teadlikult üsna kiiresti ja käin ikka asja pärast väljas, siis on siht silmeees:-)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma loen kaloreid juba 2 n ja kaal ei lange..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ma loen kaloreid juba 2 n ja kaal ei lange..[/tsitaat]

Lugemine ei põletagi kaloreid, liikuda tuleb :p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]
Lugemine ei põletagi kaloreid, liikuda tuleb :p[/tsitaat]
hoopis vähem tuleb süüa. trenn teeb ilusaks, toidulaud saledaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hakkasin alles tegelema jah selle kõigega. Rasedusega tuli üle 20kg juurde ja nüüd siis võitlen oma üleliigse kiloga. 2-st jaanuarist.[/tsitaat]

Mina olen kohe sünnitama minemas, võtsin ka 20 kg üle. Palju reaalselt haiglasse jäi muidu? Mis mind ees ootab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 16:49; 27.01 16:56; 27.01 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hakkasin alles tegelema jah selle kõigega. Rasedusega tuli üle 20kg juurde ja nüüd siis võitlen oma üleliigse kiloga. 2-st jaanuarist.[/tsitaat]

Mina olen kohe sünnitama minemas, võtsin ka 20 kg üle. Palju reaalselt haiglasse jäi muidu? Mis mind ees ootab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 16:49; 27.01 16:56; 27.01 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Hakkasin alles tegelema jah selle kõigega. Rasedusega tuli üle 20kg juurde ja nüüd siis võitlen oma üleliigse kiloga. 2-st jaanuarist.[/tsitaat]

Mina olen kohe sünnitama minemas, võtsin ka 20 kg üle. Palju reaalselt haiglasse jäi muidu? Mis mind ees ootab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 27.01 16:49; 27.01 16:56; 27.01 17:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mina olen kohe sünnitama minemas, võtsin ka 20 kg üle. Palju reaalselt haiglasse jäi muidu? Mis mind ees ootab?[/tsitaat]

mingi 6 või 8kg ma ei mäleta enam. sind ootab ees suur tahtejõud. edu! mina jälgin 2st jaanuarist toitumist ja võimlen kodus umbes 40 min, kui laps lõunauinakut magab. 84kg olin 2 jaanuar ja täna olin hommikul 79,2kg. edusammud on näha. aga ei söö tõesti nisujahutooteid ega valgest suhkr.tooteid.ega muidu ei saa lihtsalt maha seda jube suurt kehakaalu, mis rasedusega kogunes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Käin iga päev umbes 1h jala, söön palju juurvilju ja puuvilju. Joon kama, keefir, 1,5l vett, söön suppe, leiba ( teraleib, rukkileib, rukkipala )söön ka kuivatatud ploome, müslit, jogurtit jne. Ei söö nisujahutooteid, ei komme, ei torte, ei ¨okolaade. Midagi magusat ei söö ( tean et magus teeb ka kõhu kinni ) Nagu menüüst näha, tegelen ma ka kaalualandamisega, kuid mu kõht on kinni ja sellest tekkis lausa hemorroid. Mida ma veel valesti võin teha. [/tsitaat]

Osta sidrunit. Lõikan sealt paar tükki ja panen vee sisse. vesi mõnus hapu ja mis veel parem, õhtuti joon ja alati hommikul vaja wc joosta . Nii juba nädal. vesi lihtsalt meeldib ja plussiks on see ,et kõht pole kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa sooja toitu ka sööd? Ma panin nädal aega oma menüüd kirja ja märkasin, et ei söö üldse sooja toitu, isutab ainult jogurti-müsli, puu-juurviljade, sushi, süldi, krabipulkade jne järgi. Aga tänu sellele on ka kõht kinni.
Minu puhul aitab alati piimaga kaerahelbepuder. Kui asi väga hull on, teen paar õhtut Figura teed või panen linaseemned likku.
Alla peaks aitama hästi võtta ikkagi see, kui sööd 5 korda päevas pisikesi portsjoneid, neist 3 tk sooja toitu. Hommikuti oleks soovitav ikka mingi puder kokku keeta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul täisterapuder, mille silmaks sortsuke linaseemneõli on ka päris hea.
Linaseemneõlil on küllalt spetsiifiline maitse, mis esialgu võib olla kaunis harjumatu.

Toores ananass mõjub vähemalt minule väga hea lahtistina. Õnneks müüakse praegu häid magusaid ananasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kommentaare lugemata ütlen teemaalgatajale, et igasugune toortoit mõjub lahtistavalt. söö õhtul või õhtupoole 3 õuna, suur taldrikutäis kaalikat-kapsas-nuikapsast-midaiganes peale porgandi ja kartuli, millel on kinnistav toime ja püsib pehme küll. palju kiudaineid (täisteraviljatooted) löövad ka väljaheite tihkemaks, võlusõna on tselluloos ja muud raskestiseeduvad ballastained, mida leidub rohkesti tooretes juurikates.

ma kahtlustan, et hemorroid tekkis sul sünnituste tagajärjel, kuid tunda hakkas end andma st muutus problemaatiliseks alles nüüd, nii et oma menüüd ära väga süüdista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas sa sooja toitu ka sööd? Ma panin nädal aega oma menüüd kirja ja märkasin, et ei söö üldse sooja toitu, isutab ainult jogurti-müsli, puu-juurviljade, sushi, süldi, krabipulkade jne järgi. Aga tänu sellele on ka kõht kinni.
Minu puhul aitab alati piimaga kaerahelbepuder. Kui asi väga hull on, teen paar õhtut Figura teed või panen linaseemned likku.
Alla peaks aitama hästi võtta ikkagi see, kui sööd 5 korda päevas pisikesi portsjoneid, neist 3 tk sooja toitu. Hommikuti oleks soovitav ikka mingi puder kokku keeta.[/tsitaat]

Ikka söön sooja iga päev. mul on pere ja teen nagunii sooja rooga ja ise ikka ka koos teistega söön sooja toitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 23.01 23:10; 24.01 22:43; 24.01 22:49; 24.01 22:51; 24.01 22:54; 25.01 16:23; 27.01 22:06; 30.01 23:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Piibuga naine kirjutas:[/small]

banaani ja pirni söön iga päev[/tsitaat]

Tärklisepomm banaan nüüd kõhu läbikäimisele kindlasti kaasa ei aita ja ega pirn kah teab mis kiudaineterikas ei ole.

Minu kogemuste põhjal aitab kõhu läbi käima üks pakk musti ploome. Aga arvesta, et WC peab kogu päeva lähedal olema ;). Veel võiksid piimhappebakereid apteegist osta. Ja muidugi on võimalik seegi, et sööd nii vähe, et polegi eriti midagi välja tulemas. Seisab soolestikus mitu päeva ja jõuab selle ajaga kuivaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Tärklisepomm banaan nüüd kõhu läbikäimisele kindlasti kaasa ei aita ja ega pirn kah teab mis kiudaineterikas ei ole.

Minu kogemuste põhjal aitab kõhu läbi käima üks pakk musti ploome. Aga arvesta, et WC peab kogu päeva lähedal olema ;). Veel võiksid piimhappebakereid apteegist osta. Ja muidugi on võimalik seegi, et sööd nii vähe, et polegi eriti midagi välja tulemas. Seisab soolestikus mitu päeva ja jõuab selle ajaga kuivaks minna.[/tsitaat]Inimesed on selles suhtes ikka äärmiselt erinevad.
Mina näiteks võin kas või 10 pakki musti ploome ära süüa. Võin süüa kiivisid, juua sidruni vett, linaseemneid jne. jne. lahtistavaid asju, aga mulle ei mõju nendest MITTE MIDAGI!

Hiljuti leidsin asja, mis ka minul mõikab. Nimelt jooksmine. Aga see ka ainult siis, kui pole tükk aega asjal käinud. Päris niimoodi see ei ole, et mõtlen, et nüüd võiks kakada ja siis lähen jooksma… 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka aasta tagasi samas seisus, et hakkasin kaalu langetama -muutsin toitumist ja tegin trenni ning siis tekkis kõhukinnisus. Õnneks juhtis sõbranna mu tähelepanu sellele, et menüüst ei tohi pehme rasva(taimsed, küllastamata rasvad) osakaalu liiga väikeseks kahandada. Kui süüa palju kiudainerikast toitu, siis see ilma rasvata muutub seedimisel väga kuivaks massiks ja lööb kõhu kinni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Ilu ja tervis Miks mul kõht kinni on ja tekivad hemorroidid, kui ma toitun nii tervislikult…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.