Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks mulle vaadatakse imelikult kui ütlen, et üle ühe lapse ei taha?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Miks mulle vaadatakse imelikult kui ütlen, et üle ühe lapse ei taha?

Postitas:
Kägu

2-aastat tagasi hakkas selle jutuga pihta mu vanaema. Käis muudkui järgi ja ütles, et oleks juba aeg teine laps ikka saada, et muidu minu tütar jääb õnnetuks lapseks. Ja paar sõbrannat on ka öelnud, et ma olen imelik inimene kui rohkem lapsi ei soovi.
Okey, vanaemast ma saan isegi aru, vanasti oli peaaegu kõigil ju suured perekonnad, tal endalgi 2 õde ja 2 venda. Aga ega minul ei pea nii olema ju. ja ma ei soovigi teist last. Ma tunnen, et mul pole tahtmist titaga tegeleda, esimese lapsega olid esimesed 5 kuud täiesti üle mõistuse. Tohutud gaasivalud, lõppematu kisa ja öised üleval istumised. Kiirabigi käis mitmeid kordi kodus, kuna laps lihtsalt nuttis ennast üle keha siniseks ja olin ka haiglas uuringutel, kuid kõik oli ok aga gaasid jätkusid. Mulle tõesti sellest aitas. Ja ega sünnituski kergelt läinud, laps oli väike aga vajas ikka lisaabi, et loomulikult sündida. Vanaema ja sõbrannad teavad kuidas mul lapsega oli kui ta oli beebi ja see sünnitus jne… ikka jätkatakse seda juttu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

RE: Miks mulle vaadatakse imelikult kui ütlen, et üle ühe lapse ei taha?

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]2-aastat tagasi hakkas selle jutuga pihta mu vanaema. Käis muudkui järgi ja ütles, et oleks juba aeg teine laps ikka saada, et muidu minu tütar jääb õnnetuks lapseks. Ja paar sõbrannat on ka öelnud, et ma olen imelik inimene kui rohkem lapsi ei soovi.
Okey, vanaemast ma saan isegi aru, vanasti oli peaaegu kõigil ju suured perekonnad, tal endalgi 2 õde ja 2 venda. Aga ega minul ei pea nii olema ju. ja ma ei soovigi teist last. Ma tunnen, et mul pole tahtmist titaga tegeleda, esimese lapsega olid esimesed 5 kuud täiesti üle mõistuse. Tohutud gaasivalud, lõppematu kisa ja öised üleval istumised. Kiirabigi käis mitmeid kordi kodus, kuna laps lihtsalt nuttis ennast üle keha siniseks ja olin ka haiglas uuringutel, kuid kõik oli ok aga gaasid jätkusid. Mulle tõesti sellest aitas. Ja ega sünnituski kergelt läinud, laps oli väike aga vajas ikka lisaabi, et loomulikult sündida. Vanaema ja sõbrannad teavad kuidas mul lapsega oli kui ta oli beebi ja see sünnitus jne… ikka jätkatakse seda juttu.
[/tsitaat]
Täpselt samad mõtted siin. No ei taha ma teist last. Ja tuttavad/sugulased ei taha sellest aru saada. Muust enam ei räägitagi. No ei taha ja kõik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

asi ei ole üldse lastes. asi on ikka sinus endas ja inimestes sinu ümber.
miks ühed tahavad teiste elu korraldada ja teised lasevad ennast võõraste inimeste suvalistest märkustest häirida?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

inimese meel on muutlik. küllalt on ju naisi, kes 20ndates raiuvad nagu rauda, et rohkem lapsi nad ei taha, aga 30ndates saavad ühe või kaks veel. mu oma sõbrannagi, kelle esimene laps oli puudega ja kellega tõesti vaeva nägi, ütles, et rohkem lapsi tema ei sünnita. kümne aasta pärast sai teise lapse ja nüüd plaanib kolmandat. minu teine sõbranna oli ka oma esimese lapsega gaasivaludes ja rinnapõletikes ja veel 2 aastat tagasi, kui mina oma esimese lapse sain, ütles meil katsikul käies, et tema enam lapsi ei taha, et talle ühest aitab, et ei kujutaks seda titendust enam ette. aasta pärast hakkas uut last planeerima ja praegu on jälle beebiootel. läheb see titeväsimus üle, ununeb sünnitus (tuleb ellu näiteks ka uus armastus) ja võib tulla jälle titesoov.
aga sa võta vanaema ja sõbrannade juttu kui hoolimist sinust ja lapsest, ega nad siis ju paha pärast sellist juttu räägi.

Please wait...
Postitas:
Varjatud

Ära lase end häirida sellest. See on siiski sinu elu ja sina koos mehega saate selle otsuse vastu võtta. Ei hakka ju last tegema, kuna sõbranna või vanaema nii arvab 😛
Mina tahaks teist last, aga mitte praegu, tahan natuke endaga tegeleda, harida end, natukene tööl käia, et majanduslik olukord oleks teise lapse jaoks piisav. Aga võib juhtuda, et selle ajaga olen ümber mõelnud, keegi ei tea mis suunas tuuled puhuma hakkavad 🙂

Please wait...
Postitas:
Mariica

Ma olin ka aastaid tagasi kindel, et üle ühe lapse ei taha ega tule. Ja kohutavalt häiris see kõrvaliste suhtumine, et aeg oleks teise peale mõtlema hakata. Algul seletasin ikka kannatlikult, et kõik naised ei peagi lapsi tahtma ja lapsi saama või üle ühe lapse muretsema, aga see oli jutt pigem kurtidele kõrvadele. Lõpuks käratasin nii mõnelegi, et äkki ma lihtsalt ei saa rohkem lapsi – see tavaliselt mõjus.

Nüüd olen muidugi vanem ja julgem kui 20 aastat tagasi ja kärataksin sellise jutu peale lihtsalt, et saan oma pere planeerimisega ise hakkama ning rohkem me seda teemat ei aruta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mind vaadatakse jälle imelikult,et ma olen nii noor ja juba tahan järgmist last.
no muidugi on mehe isa salaja mehe käest küsinud,et millal järgmine tuleb,aga minu suguvõsa teeb selle mõtte maha.kuid ma ei lase end sellest häirida.
otseselt ei planeeri veel,aga vaatan,kui tuleb,siis tuleb.
muidugi tahaks ka ülikooli minna,aga tööl pean ma ikkagist praegu käima,kuigi elaks ka mehe palgast ära.

Please wait...
Postitas:
oravatirts

Virisetakse ja kommenteeritakse ka siis, kui sul on 2 last jne. Minul näieks on 3 poega, suured silmad, kui seda kuuldakse ja arvatakse, et tuleb ikka neljas ka ära teha ja TÜDRUK saada. Ega ikka tule küll nüüd sellepärast neljandat saada, et nüüd tüdruk saada. Inimesed ütlevad teinekord jutujätkuks, et mis see siis on tee aga veel üks. Kuula ära ja naerata vastu. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Mariica kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olin ka aastaid tagasi kindel, et üle ühe lapse ei taha ega tule. Ja kohutavalt häiris see kõrvaliste suhtumine, et aeg oleks teise peale mõtlema hakata. Algul seletasin ikka kannatlikult, et kõik naised ei peagi lapsi tahtma ja lapsi saama või üle ühe lapse muretsema, aga see oli jutt pigem kurtidele kõrvadele. Lõpuks käratasin nii mõnelegi, et äkki ma lihtsalt ei saa rohkem lapsi – see tavaliselt mõjus.

Nüüd olen muidugi vanem ja julgem kui 20 aastat tagasi ja kärataksin sellise jutu peale lihtsalt, et saan oma pere planeerimisega ise hakkama ning rohkem me seda teemat ei aruta. [/tsitaat]

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Ma olin ka aastaid tagasi kindel, et üle ühe lapse ei taha ega tule. Ja kohutavalt häiris see kõrvaliste suhtumine, et aeg oleks teise peale mõtlema hakata. Algul seletasin ikka kannatlikult, et kõik naised ei peagi lapsi tahtma ja lapsi saama või üle ühe lapse muretsema, aga see oli jutt pigem kurtidele kõrvadele. Lõpuks käratasin nii mõnelegi, et äkki ma lihtsalt ei saa rohkem lapsi – see tavaliselt mõjus.

Nüüd olen muidugi vanem ja julgem kui 20 aastat tagasi ja kärataksin sellise jutu peale lihtsalt, et saan oma pere planeerimisega ise hakkama ning rohkem me seda teemat ei aruta. [/tsitaat]

20 aastat vanem aga mitte oluliselt targem, kui ikka veel ilma \”käratamata\” suhelda ei oska.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sinu otsus, seda pole teistel vaja kommenteerida. Aga tegelikult on sinu lapsest väga-väga kahju.

Teie surete kord ja siis on ta ihuüksi. Loomulikult, vahel kasvavad ka õed-vennad lahku, aga tegelikult on see vast 1%. Nii kurb, kui sul pole MITTE kedagi väga lähedast.
Tean, millest räägin:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]oravatirts kirjutas:[/small]
[tsitaat]Virisetakse ja kommenteeritakse ka siis, kui sul on 2 last jne. Minul näieks on 3 poega, suured silmad, kui seda kuuldakse ja arvatakse, et tuleb ikka neljas ka ära teha ja TÜDRUK saada. Ega ikka tule küll nüüd sellepärast neljandat saada, et nüüd tüdruk saada. Inimesed ütlevad teinekord jutujätkuks, et mis see siis on tee aga veel üks. Kuula ära ja naerata vastu. :)[/tsitaat]

mul 2 poega ja ka kuulen ikka pidevalt, et tüdrukut ka vaja. olen lihtsalt naeratades vastanud, et minu piir on 2 last ja need vaja ju inimesteks kasvatada. pole mõtet hakata pikalt seletama, miks sa neid lapsi rohkem ei taha, see pole kellegi asi.

Please wait...
Postitas:
Futura

Mina ei soovi üldse lapsi. Suur osa tuttavatest sõpradest-sõbrannadest on sarnased (oleme veidi üle 30sed kõik). Seega ei küsi keegi kelleltki selliseid imelikke küsimusi. Ilmselt on inimeste elu juba nii mugavalt paigas paarissuhte, töö ja hobidega.

Mina jälle imestan selliste inimeste üle, kes elaksid nagu kotis. Kas nad uudiseid absoluutselt ei loe? Ülerahvastatud, ressursside piiratus jne.

Please wait...
Postitas:
oravatirts

[small]Futura kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei soovi üldse lapsi. Suur osa tuttavatest sõpradest-sõbrannadest on sarnased (oleme veidi üle 30sed kõik). Seega ei küsi keegi kelleltki selliseid imelikke küsimusi. Ilmselt on inimeste elu juba nii mugavalt paigas paarissuhte, töö ja hobidega.

Mina jälle imestan selliste inimeste üle, kes elaksid nagu kotis. Kas nad uudiseid absoluutselt ei loe? Ülerahvastatud, ressursside piiratus jne. [/tsitaat]
Hakkab jälle üks geenius oma jutuga, et maailm on üle rahvastatud.

Please wait...
Postitas:
Mariica

[tsitaat] [small][/small]

20 aastat vanem aga mitte oluliselt targem, kui ikka veel ilma \”käratamata\” suhelda ei oska.[/tsitaat]

Kõikidele ei ole jah vananedes seda vanainimese tarkust ja vaiksemat häält antud. Minuga on nii, et mida aasta edasi, seda konkreetsem, resoluutsem ja valjuhäälsem 🙂

Please wait...
Postitas:
Mariica

[tsitaat]Mina ei soovi üldse lapsi. Suur osa tuttavatest sõpradest-sõbrannadest on sarnased (oleme veidi üle 30sed kõik). Seega ei küsi keegi kelleltki selliseid imelikke küsimusi. Ilmselt on inimeste elu juba nii mugavalt paigas paarissuhte, töö ja hobidega.

Mina jälle imestan selliste inimeste üle, kes elaksid nagu kotis. Kas nad uudiseid absoluutselt ei loe? Ülerahvastatud, ressursside piiratus jne. [/tsitaat]

Sarnase ellusuhtumisega sõbrad ja tuttavad on muidugi mõistvad, aga kas sugulastega ei ole seda teemat üles kerkinud? Meil oli just suguvõsa surve meeletu – miks aasta peale pulmi veel ei ole lapsi, miks ainult üks laps, miks veel teist last ei planeeri, aga millal tuleb kolmas jne 🙂

Please wait...
Postitas:
Futura

[tsitaat] [small]Futura kirjutas:[/small]

Sarnase ellusuhtumisega sõbrad ja tuttavad on muidugi mõistvad, aga kas sugulastega ei ole seda teemat üles kerkinud? Meil oli just suguvõsa surve meeletu – miks aasta peale pulmi veel ei ole lapsi, miks ainult üks laps, miks veel teist last ei planeeri, aga millal tuleb kolmas jne :)[/tsitaat]

Oh ei. Minu 4 aastat vanem täditütar sai lapse 33-selt ehk mitte just verinoorena.
Vanem generatsioon on meil intelligentne ja paljunemist väga noorena just kangelasteoks vist ei oleks peetud. Samas mis oleks teistel eraelu kohta ikka kobiseda:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõikidele ei ole jah vananedes seda vanainimese tarkust ja vaiksemat häält antud. Minuga on nii, et mida aasta edasi, seda konkreetsem, resoluutsem ja valjuhäälsem :)[/tsitaat]

kui nii, siis nii. ilmselt on ka su suguvõsa samasugune.;)

Please wait...
Postitas:
Mariica

Oh ei. Minu 4 aastat vanem täditütar sai lapse 33-selt ehk mitte just verinoorena.
Vanem generatsioon on meil intelligentne ja paljunemist väga noorena just kangelasteoks vist ei oleks peetud. Samas mis oleks teistel eraelu kohta ikka kobiseda:)[/tsitaat]

Eks ta ole:)
Muide, ma töökaaslaste pealt vaatan, et praegu saadaksegi esimene laps pigem vanuses 33-38, mitte 20-25 (nagu minu varases nooruses:)

Please wait...
Postitas:
Mariica

kui nii, siis nii. ilmselt on ka su suguvõsa samasugune.;)[/tsitaat]

Võimalik jah, ma ikka loodan, et vastupidiselt 100% erinevale välimusele ma nendega samasse suguseltsi kuulun 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil tore suguselts üldiselt ja arutatakse üsna vabalt pereplaneerimise teemadel.See siis muidugi 30ndates vennad õed -meid üsna palju ka.Meil õnneks ei survestata kedagi,vähemalt mulle tundub nii. Kui mu õde või vend arvaks ,et üldse lapsi ei taha või ainult üht soovib siis oleks täitsa ok ja poleks minu asi arvustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kõikidele ei ole jah vananedes seda vanainimese tarkust ja vaiksemat häält antud. Minuga on nii, et mida aasta edasi, seda konkreetsem, resoluutsem ja valjuhäälsem :)[/tsitaat]
Naljatilk, ega küpsust keegi kamaluga andma tule, ikka ise tuleb areneda 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Imestatakse selle pärast, et keegi, kes ise seda läbi elanud pole, ei tunneta tegelikult täpselt, kui raske sul esimese lapsega oli.

Nemad lähtuvad praktilisest kaalutlusest: Ühel lapsel on väga suur koorem kanda, kui sina või su mees peaksite vanaduspõlves abi vajama. Ühel lapsel on kaunis raske, kui ta juhtumisi ei leia elukaaslast, ei saa last ja tema vanemad surevad. Kui selle ühe lapsega juhtub mõni saatuslik õnnetus ja sina oled fertiilsest east välja juba jõudnud, siis pole sul enam kedagi, kes su kätele kunagi sinu enda lapselapse asetaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma vaatan ka imelikult kui noored inimesed ütlevad, et nad enam lapsi ei taha. Elu ju alles ees ja ega seda ette tea, millal lapsesoov üksest sisse astub.
Mitte, et ma nüüd surgiks ja päriks, aga need noorte avaldused on kummalised.

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Ma vahepealseid kommentaare lugema ei hakka hetkel vastates (hiljem küll), aga teiste kahtlaste pilkude suhtes oled ise tundlik. Kui hoolikamalt jälgima hakkad, siis märkad, et tegelikult vaatavad eestlased igasuguste asjade peale imelikult, kui midagi ütled 🙂

Please wait...
Postitas:
ajatusaK

Minu kogemused esimese lapsega kustutasid samuti pikaks ajaks igasuguse soovi neid juurde saada. Kõikide veidraid kommentaare võtsin südamesse. Just nagu nemad teaksid kõige paremini, mis kellelegi peab sobima. Sellised jutud tekitasid lausa vastikust. Läks kaheksa aastat mööda, test näitas positiivset ja abort ei tulnud kõne allagi. Mees oli muidugi eelnevalt aeg-ajalt üritanud pinda käia küll, et võiks nagu. Mitte väga intensiivselt. Kohe, kui positiivset testi nägin, tekkis rõõmus äratundmine, et ma tahan seda last. Enne seda olin aga õnnelik selle üle, et olin oma elu jälle tagasi saanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Sinu otsus, seda pole teistel vaja kommenteerida. Aga tegelikult on sinu lapsest väga-väga kahju.

Teie surete kord ja siis on ta ihuüksi. Loomulikult, vahel kasvavad ka õed-vennad lahku, aga tegelikult on see vast 1%. Nii kurb, kui sul pole MITTE kedagi väga lähedast.
Tean, millest räägin:([/tsitaat]

vabandust, aga siis on kogu minu suhteliselt suur tutvusringkond selle 1% seas, sest mitte üks õdesid-vendi omav tuttav ei saa nendega läbi. ning kõigil on omal vaid 1 laps, sest oma lapsele ei soovi keegi sellist needust kaela, kui õdede-vendadega koos karjas kasvamine. Minu arust on just õnnelikud lapsed need, kes pole pidanud karjas kasvama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati on neid, kes arvavad, et nende käes on tõemonopol ja vaid nemad teavad täpselt, mida sina pea tegema, et ei tuleks elus kahetseda ega kurvastada. See on üks suur jama. Mõni kuu tagasi avaldati nimekiri asjadest, mida surijad kahetsevad. Üheks asjaks oli teiste arvamuse järgi elamine. Nii et teemaalgataja, tee seda, mida ja millal sina õigeks pead.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jah, kui vanadusele ja surmale mõelda, siis see on suur asi, kui sul on õde või vend. Samas-mine tea, kehva iseloomuga, vastutustundetult käituv, kuritegelikule teele sattuv jne. lähedane võib tuua nii palju muret, et hakkad hoopis teisiti mõtlema. Nii et mine võta kinni. Fakt on see, et see on sinu otsus, aga eks muidugi norm on ju 2, tead küll. Isa-ema, poeg ja tütar, koer ja kass ja oma maja ja auto ja hea karjäär. Ja kui midagi neist pole, siis vaadatakse imelikult. Oi, kui imelikult vaadatakse.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks mulle vaadatakse imelikult kui ütlen, et üle ühe lapse ei taha?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.