Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Teema: Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?

Postitas:
Kägu

See artikkel pani sügavalt mõtlema.

Peaaegu kõik miljardäride indeksi kuuluvad naised on saanud oma varanduse läbi lahutuse või surma. 66st indeksis olevast naisest on vaid kuus teeninud oma varanduse ise võrreldes 313 mehega.

Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta? Miks nad vaid oma rikkale mehele, rikastele sugulastele loodavad? Alati tuuakse karjääri mitte tegemisel ettekäändeks laste saamine, kuigi tegelikult jääb asi pelgalt tahtmise ja oskuste taha kinni. Õpitakse mingi pehme ja kasutu eriala, leitakse rikas mees, tehakse lapsed ja see ongi enamus naiste jaoks ju lagi. Kõik elus on juba saavutatud, kuskile mujale edasi areneda ei olegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ma tean kõvasti naisi, kes on palju ise saavutanud. võibolla on mõnel rikas mees ka?
samas – suure rikkuse saavutamine on ikka õnneasi. ka paljud mehed pingutavad ja teevad ränka tööd, aga nad ei saa miljonäriks või miljardäriks (jah, hästi elama hakkavad ikka). samas – suure raha taga ajamine on väga suur töö ja võtab palju aega ja seda on keeruline teha nii, et su partner on samamoodi hõivatud, sest siis kumbki teineteist ei näekski. kalendrid lihtsalt ei ühildu. või ühilduvad haruharva. seepärast võtab ka see miljardär või tulevane miljardär omale naiseks sellise, kel sama ambitsiooni (raha tegemise ambitsiooni) ei ole, sest muidu pole sellisel naisel mingit mõtet, keda 2x aastas trehvab.
ja samas veel – toimiv ja kauakestev abielu ning mitu last on sellistes abieludes just naise saavutus (st naise pingutus, kavalus jne).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastavalt kultuurile ikka saavutatakse. Näiteks piisab Eestis lapse sünnitamisest. Lapse sünd on mehe poolt põhjustatud ja mehel on kohustus lapsega tegelemise aeg naisele kinni maksta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

kui sul kullake on ..3 last ja “kaotad” elus selle peale väga produktiivsed vähemalt 7-8 aastat, siis on su prioriteedid ka ajas muutunud, samas kui mees on selle ajaga kõvasti arenenud ja kogenud ning saavutanud. Naine jääb evolutsioonilistel põhjusel maha, see on nii ja jääb. Karjäärinaised on vähemuses, see on loomulik.
Mehed EI SÜNNITA

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes KUNAGI ei saavuta? Need naised, kes on valinud meheks miljonäri, on teinud teadliku valiku elada lihtsamat elu. Sa, teemaalgataja, vasta parem sellele küsimusele, miks peaks hullult rabama, kui on võimalik oluliselt lihtsamini. Ma ütleks, et targad naised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vastavalt kultuurile ikka saavutatakse. Näiteks piisab Eestis lapse sünnitamisest. Lapse sünd on mehe poolt põhjustatud ja mehel on kohustus lapsega tegelemise aeg naisele kinni maksta.

tõsi see on, et pühast vaimust lapsi ei saada. paraku.
ja mees olemine iseenesest ei ole samuti mingi suur saavutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised ei domineeri kummaski äärmuses – ei kõrgetes tippudes ega põhjamudas ja prügikastikihis – ka seal on ikkagi suuremas osas mehed.
Kõige kõrgemalennulisemad rikastumised on toimunud enamasti suurte kokkulangevuste tulemusel, millest kõige suurem komponent on julgus ja riskivõtt. Just selles jäävadki naised meestele alla. Naised ei võta enamasti hullupööraseid riske, kui see neile kahtlane tundub. Mehed võtavad – mille tulemusena 90% hävib ja 10% lendab kõrgele.

Mehed elavad kogu aeg nagu viimset päeva ja neil on ilmselt ka kama sellest, kui peab prügikastis elama. Naised elavad seda elu, mis jätkuma peab – prügikastielu lubavad endale harva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Peaaegu kõik miljardäride indeksi kuuluvad naised on saanud oma varanduse läbi lahutuse või surma. 66st indeksis olevast naisest on vaid kuus teeninud oma varanduse ise võrreldes 313 mehega.

Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta? Miks nad vaid oma rikkale mehele, rikastele sugulastele loodavad? Alati tuuakse karjääri mitte tegemisel ettekäändeks laste saamine, kuigi tegelikult jääb asi pelgalt tahtmise ja oskuste taha kinni. Õpitakse mingi pehme ja kasutu eriala, leitakse rikas mees, tehakse lapsed ja see ongi enamus naiste jaoks ju lagi. Kõik elus on juba saavutatud, kuskile mujale edasi areneda ei olegi.

Aga miks sina seal miljardäride edetabelis ei ole? Miks sa ise midagi sellist saavutanud ei ole? Mis sinu ettekäändeks on? Rumalus? Saamatus?
Enamik mehi pole ju ka rikkad, rääkimata sellest, et nad oleks miljardärid. Suur osa neist meestest, kes on miljardärid, on samuti saanud oma vara pärimise teel.
Andke nüüd naistele aega atra seada. Meestel on siiani jõudmiseks kulunud sajandeid haridust ja privileege. Nüüd ootate naistelt, et nad mõnekümne aastaga meestega võrdselt miljardärideks saaks. Anna veel 30 aastat aega, siis ongi see hetk käes. Ja selleks kulub naistel kõigest sajand, milleks meestel on kulunud sajandeid.
Aga tegelikult võiks ju ka küsida, et miks on kodutute varjupaigad mehi täis, miks seal naisi pole? Mis on nende meeste ettekäändeks nii madalale langeda ja miks naised kunagi nii põhja ei vaju?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saan aru, et teemaalgataja jaoks loeb saavutusena ainult rahapatakas ja kui miljonit pole ette näidata, siis pole inimene midagi saavutanud?
Selge siis, ütleme siis Marie Curie’le, Agatha Christie’le, Margaret Thatcherile, Kaie Kõrbile ja Kersti Kaljulaiule (ja tuhandetele, sadadele tuhandetele tarkadele ja edukatele naistele) edasi, et tegelikult nad pole midagi saavutanud, näidaku mill ette enne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No seda ma räägingi- see, mis mujal maailmas on täiesti normaalne ja tavaline, see on eesti naise jaoks suur saavutus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No seda ma räägingi- see, mis mujal maailmas täiesti normaalne ja tavaline, see on eesti naise jaoks suur saavutus.

vastupidi, “mujal maailams” ei ole normaalne, et lapsed ainult naiste asi on.
eestis on üskikemade osakaal üks euroopa suurimaid.

ja “rikkaid mehi” on nii meil kui mujal maailmas liiga vähe, et teemaalgatuse stiilis üldistada saaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu keegi siin varemgi mainis, siis on küllalt ka neid mehi, kes on saanud päranduse vanematelt ja sellega oma rikkusele aluse pannud. Mul on meelde jäänud kunagi ammu vaadatud dokfilm Donald Trumpist, kus ta uhkelt teates, et ega tema vanemad pole teda küll toetanud, nad andsid ainult 1. miljoni äri alustamiseks ja edasi pidi ise vaatama:D

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuulge, loodus ongi pannud naisele teise funktsiooni, sellise, mida mees puht bioloogiliselt ei suuda teha ehk siis elu edasi viimist järglaste kaudu. Naine kannatab iiveldust, oksendamist, nõrkust, hingamisraskusi ja muud jama, sünnitusvalusid ja peamiselt tegeleb ka laste üleskasvatamisega. See on tegelikult maailma kõige raskem töö. Miks peaks naine kõige selle kõrvalt veel suutma miljoneid kokku ajada. Naine ei pea olema üliinimene. Mehele jääbki rahateenimise funktsioon (vähemalt sel ajal, kui lapsed väikesed).
Naised, kes lapsi ei soovi, tegelegu pealegi karjääriga, vaba valik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati tuuakse karjääri mitte tegemisel ettekäändeks laste saamine, kuigi tegelikult jääb asi pelgalt tahtmise ja oskuste taha kinni. Õpitakse mingi pehme ja kasutu eriala, leitakse rikas mees, tehakse lapsed ja see ongi enamus naiste jaoks ju lagi.

Mina olen sünnitanud 2 last, lõpetanud 2 korda Tartu Ülikooli, mul on magistrikraad ning põnev täiskohaga töö + mitmeid projekte veel selle kõrval. Mees on vaevu minu togimisel suutnud baka ära lõpetada ja käib poole kohaga tööl nn pehmel erialal. Peakski küsima, mis vabandus temal on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas see on üldse mingi normaalne elu eesmärk, saada miljonäriks?

Kas ainult miljonärid on “midagi saavutanud”? Kui nii, siis pole midagi saavutanud valdav enamus inimesi, ütleme 99,3% meestest ja 99,5% naistest (umbes). See erinevus on juba mõttetult väike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esiteks miljonäriks-miljardäriks saamine ei ole mu meelest mingi eriline saavutus. Saavutus on pigem teist laadi – mingi meditsiiniline läbimurre, teadustöö, jne. Miljardäriks saamine eeldab enamasti (väga harvad eriti head ideed välja arvatud) sitta iseloomu – teistest üle trampimist, tunnetele ja haigettegemisele sülitamist, ainult suurt ego, võimu- ja rahajanu. Naistel on sellest puudu jah. Aga see teebki naisest naise – emotsionaalsus, alalhoidlikkus, empaatiavõime.
Miljonite kokkuajamine eeldab empaatiavõime vähesust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nagu keegi siin varemgi mainis, siis on küllalt ka neid mehi, kes on saanud päranduse vanematelt ja sellega oma rikkusele aluse pannud. Mul on meelde jäänud kunagi ammu vaadatud dokfilm Donald Trumpist, kus ta uhkelt teates, et ega tema vanemad pole teda küll toetanud, nad andsid ainult 1. miljoni äri alustamiseks ja edasi pidi ise vaatama:D

Kusjuures oli alles hiljuti ju kombeks, et vara pärandati isalt pojale, mitte isalt tütrele. Veel paarkümmend aastat tagasi oli meilgi üldlevinud, et päris poeg ja vara oli mehe nimel. Vaatasin Onanssise-Callase-Kennedy dokki ja sealgi pärandas Onassis kogu vara tütrele alles siis, kui poeg suri. See oli veel 40 aastat tagasi üsna tavapärane.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa nõus, kinnisvaraga sama lugu. Naine eeldab alati, et mees maksab, mees ostab, aga kui lahku minnakse, on tal ühtäkki alati õigus sellele. Mis hea pärast, ma küsiks? See, et sa paar kardinat aitasid valida ja korra kuus poes maksad? Enamasti on ka lapse saamine naiste pealekäimise ja bioloogilise kella tiksumise vili, mitte meeste suur soov ja tahtmine, seega ongi loogiline, et maksab nende eest see, kes neid tahtis. Mees ei pane ju teid oma auto liisingut maksma näiteks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegelikult oleks huvitav teada, kui suur protsent nendest miljardäridest on self-made. Pakun, et väga suur osa on vana raha, mis koguneb aina suuremaks, nendes perekondades, kus investeerimise know-how on sajandeid vana.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eesti esirikkueid on ikka saanud ise rikkaks, oli nutti, pealehakkamist ja ka oldi õigel ajal õiges kohas. 30 aastat tagasi oli suht sarnane stardipositsioon.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tegemist on Perekoolile vastava provokatiivse küsimusega, mis sisaldab eeldust. Perekooli naised, te ju olete ometi targemad?! Keegi küsib sellise küsimuse ja läheb vihaseks vahu välja ajamiseks.

Vastus sellele küsimusele on, et küsimus on täiesti vale – paljud naised saavutavad nii mõndagi, täpselt samamoodi kui mehed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hmm…olen enda meelest väga hästi teeniv naine ja mul on 3 last ja abikaasa, kes teenib ka hästi, aga mõnevõrra vähem.
Mõlemad rabeleme oma vallas ja oleme tegijad.

Teemaalgatus on kummaline…samamoodi on ju palju mehi, kes on miinimumpalga peal või maal sopajoodikud, töövõimetud.
Ära üldista!

Enda suguvõsas ja endises sõpruskonnas on küll palju selliseid kadeduseusse, kes seljataga räägivad, kuidas meil nii vedanud on, et hästi läheb. Kui nad teaks, kui palju tööd ja vaeva seal alguses taga oli. Kes keelab, elu alustades oleme kõik samal pulgal. Olen kooli algusest saadik sihte seadnud ja nende järgi endale teed rajanud. Kui teised lõid lulli ja lasid ringi, õppisin mina eksamiteks. Teised said lapsi ja sarjasid töölkäivaid emasid, olin osalise ajaga tööl, kasvatades ka samal ajal lapsi ja hoolitsesin pere eest. Midagi ei kukkunud niisama.

Samas on mu oma vanemadki sellised, et oh, sul on hästi läinud ja sa nii tark, aga su õde näed, teda peab ikka toetama ja aitama… No õel oli sama stardipakk, aga ta eelistas olulistel elujärkudel chillida ja lõbutseda. Nüüd ongi 30.-40.selt tagajärg käes. Kes elab hästi, kes kirub, et näe, küll teistel on elus vedanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

30 aastat tagasi oli suht sarnane stardipositsioon.

Ei olnud. Kohe üldse mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Alati tuuakse karjääri mitte tegemisel ettekäändeks laste saamine, kuigi tegelikult jääb asi pelgalt tahtmise ja oskuste taha kinni. Õpitakse mingi pehme ja kasutu eriala, leitakse rikas mees, tehakse lapsed ja see ongi enamus naiste jaoks ju lagi.

Mina olen sünnitanud 2 last, lõpetanud 2 korda Tartu Ülikooli, mul on magistrikraad ning põnev täiskohaga töö + mitmeid projekte veel selle kõrval. Mees on vaevu minu togimisel suutnud baka ära lõpetada ja käib poole kohaga tööl nn pehmel erialal. Peakski küsima, mis vabandus temal on.

Sama siin 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

kui sul kullake on ..3 last ja “kaotad” elus selle peale väga produktiivsed vähemalt 7-8 aastat, siis on su prioriteedid ka ajas muutunud, samas kui mees on selle ajaga kõvasti arenenud ja kogenud ning saavutanud. Naine jääb evolutsioonilistel põhjusel maha, see on nii ja jääb. Karjäärinaised on vähemuses, see on loomulik.

Mehed EI SÜNNITA

Mehed (vähemalt osad) käivad sõjaväes. Praegu jah max aastakese.

Aga ma ei ole kunagi oma edukuse või siis ebaedukuse ettekäändeks toonud, et sõjaväe pärast 3 aastat keskkooli ja ülikooli vahele jäid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii, sa siis vaadatakse kui väärakat, kui sul (naisel) lapsi ei ole?

Aga mina tean, et üle maailma on palju edukaid naispoliitikuid, -teadlasi, -modelle, -näitlejaid, moekunstnike jne., kes on naised ja juhuslikult ka rikkad.

* nii loll artikkel pani teemaalgataja SÜGAVALT MÕTLEMA? Umbes nagu see teema, et “Võimalik vaid Venemaal” on huvitav ja lausa pärleid leidvat sealt?!

Please wait...
Postitas:
Kägu

noh, eks sõltub ka sellest, kes seda juttu räägib…

nt minu abikaasa väitis ka eelmisel aastal pidevalt sugulastele, et “tema peab mind üleval” ja “ilma temata ma üldse midagi ei teeniks”.
nojah, tema oli aasta 12 kuust ca 8 kuud töötu, mina sehkendasin mitmel alal (palgatöö, töövõtulepingud, 2 isiklikku eraettevõtet), teenisin piisavalt et tervet peret ära toita.
mehe ainus “panus” minu ettevõttete edukaks tegevuseks oli see, et ta käis – oma töötukassas käimiste vahel – vahetevahel meie ühist autot tankimas, oli paaril pikemal töösõidul mulle autojuhiks ning tassis paar korda mõningaid raskeid asju.
Ja kõik sugulased-tuttavad arvavad nüüd tema jutu põhjal, et (töötu) mees mind ülal pidas.
Ainus, mis seda väidet ei toeta, on meie tuludeklaratsioonid: seal on minu aastatulu number kordades suurem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sinu tutvusringkonnas pole mitte ühtegi tegusat naist? Tunnen kaasa, sul pole tõesti vedanud tuttavate ja sõpradega. Mina hetkel ei tea ühtegi naist, kes loodaks ainult mehele. Isegi need kodused naised, kelle rahaline pool tuleb läbi mehe, loovad kodus selliseid väärtusi, mida nad iial tööl käies teha ei saaks. Siis tuleks need väärtused sisseosta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saavutavad ikka, aga kas raha suurus võrdub ka saavutuse suurusega? Kui kontol on miljonid, siis see ongi saavutus iseenesest? Minu arvates mitte. Kas doktorikraadiga naine on vähem saavutanud kui miljonäri lahutatud naine? Küll võiks öelda selliste Viljade ja Sirtsude puhul, et häbiks naissoole, sest on oma saavutanud oma positsiooni, ametikoha läbi tuntud meeste püksiaukude.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Marie Curie’le, Agatha Christie’le, Margaret Thatcherile, Kaie Kõrbile ja Kersti Kaljulaiule

Kus nüüd tegi alles rea 🙂 Ütlen ilma häbenemata, et viimase isiku saavutuste kordamiseks ei ole vaja peale nahaalsuse ja karjäärihimu mitte midagi.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?