Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?

Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Teema: Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?

Postitas:
Kägu

Marie Curie’le, Agatha Christie’le, Margaret Thatcherile, Kaie Kõrbile ja Kersti Kaljulaiule

Kus nüüd tegi alles rea 🙂 Ütlen ilma häbenemata, et viimase isiku saavutuste kordamiseks ei ole vaja peale nahaalsuse ja karjäärihimu mitte midagi.

Võiksid ikka häbeneda küll.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

noh, eks sõltub ka sellest, kes seda juttu räägib…

nt minu abikaasa väitis ka eelmisel aastal pidevalt sugulastele, et “tema peab mind üleval” ja “ilma temata ma üldse midagi ei teeniks”.

nojah, tema oli aasta 12 kuust ca 8 kuud töötu, mina sehkendasin mitmel alal (palgatöö, töövõtulepingud, 2 isiklikku eraettevõtet), teenisin piisavalt et tervet peret ära toita.

mehe ainus “panus” minu ettevõttete edukaks tegevuseks oli see, et ta käis – oma töötukassas käimiste vahel – vahetevahel meie ühist autot tankimas, oli paaril pikemal töösõidul mulle autojuhiks ning tassis paar korda mõningaid raskeid asju.

Ja kõik sugulased-tuttavad arvavad nüüd tema jutu põhjal, et (töötu) mees mind ülal pidas.

Ainus, mis seda väidet ei toeta, on meie tuludeklaratsioonid: seal on minu aastatulu number kordades suurem.

Tuleb tuttav ette. Minu mees on nüüd eks. Mitte seepärast, et ta vahel töötu oli, vaid seepärast, et pidev enda upitamine ja oma naise mahategemine ning selleks esitatud otsesed valed ei ole minu mehele kohased.
Üks näde veel: Kuu jooksul esimest korda õnnestus mees pere tegemistesse kaasata, võtsime ta just auto peale, 5 minutit on möödas, oleme pereüritusele minemas. Heliseb telefon ja mees ütleb “no ma pole saanud sellega tegeleda, mul on lapsed ja ma pean KOGU AEG nendega tegelema”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised ei domineeri kummaski äärmuses – ei kõrgetes tippudes ega põhjamudas ja prügikastikihis – ka seal on ikkagi suuremas osas mehed.

Kõige kõrgemalennulisemad rikastumised on toimunud enamasti suurte kokkulangevuste tulemusel, millest kõige suurem komponent on julgus ja riskivõtt. Just selles jäävadki naised meestele alla. Naised ei võta enamasti hullupööraseid riske, kui see neile kahtlane tundub. Mehed võtavad – mille tulemusena 90% hävib ja 10% lendab kõrgele.

Mehed elavad kogu aeg nagu viimset päeva ja neil on ilmselt ka kama sellest, kui peab prügikastis elama. Naised elavad seda elu, mis jätkuma peab – prügikastielu lubavad endale harva.

Just nimelt – naised on alalhoidlikud, nad ei võta suuri riske. Peetakse täesti normaalseks, et mees ei saa elatist maksta, kui tal tööd pole või on näiteks õnnetuse (näiteks pea ees veteehüppe!) tagajärjel invaliidistunud. Aga naine saab aru, et lapsed tahavad süüa iga päev…
Tõepoolest on meeste hulgas rohkem ka asotsiaale, paadialuseid, totaalseid äbarikke, pooletoobiseid, joodikuid jne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa nõus, kinnisvaraga sama lugu. Naine eeldab alati, et mees maksab, mees ostab, aga kui lahku minnakse, on tal ühtäkki alati õigus sellele. Mis hea pärast, ma küsiks? See, et sa paar kardinat aitasid valida ja korra kuus poes maksad? Enamasti on ka lapse saamine naiste pealekäimise ja bioloogilise kella tiksumise vili, mitte meeste suur soov ja tahtmine, seega ongi loogiline, et maksab nende eest see, kes neid tahtis. Mees ei pane ju teid oma auto liisingut maksma näiteks?

Ja mees eeldab millegipärast, et naine hoolitseb laste ja majapidamise eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Täitsa nõus, kinnisvaraga sama lugu. Naine eeldab alati, et mees maksab, mees ostab, aga kui lahku minnakse, on tal ühtäkki alati õigus sellele. Mis hea pärast, ma küsiks? See, et sa paar kardinat aitasid valida ja korra kuus poes maksad? Enamasti on ka lapse saamine naiste pealekäimise ja bioloogilise kella tiksumise vili, mitte meeste suur soov ja tahtmine, seega ongi loogiline, et maksab nende eest see, kes neid tahtis. Mees ei pane ju teid oma auto liisingut maksma näiteks?

Mis mehi sa kohanud oled? Ma olen mitu suhet nooruses lõpetanud põhjusel, et mees alustas liiga vara perekonna loomist planeerima. Kõige hullem case oli üks tola, kes mu õhupallidega kaunistatud beebipoodi vedas ja seal abieluettepaneku tegi peale nelja kuud kooselu. Peale teismeiga on minu elus olnud eranditult edukad ja väga edukad mehed, ringkond kus suhtlen lihtsalt koosneb sellistest. Kui just ei tule esimeselt ringilt st pole keskeakriisis noort naist otsimas, siis on neil perega minu kogemuse järgi päris kiire. Naine kuldpuuris ja korras kodune elu on selle seltskonna jaoks eduks esmatähtis. On muidugi mõned erandid, neist ka meedias lugeda saanud. Üldiselt aga hoiab neid edukana kindel seljatagune ja nad valivad teadlikult naisi, kes seda nõus pakkuma on. Minu puhul eksiti. Olen siiani karjäärinaine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teema oli sellest, miks naised midagi ei saavuta. Teemat avades selgus, et selleks “midagiks” oli miljardäriks olemine!? 😀

Ka minu mees ei ole miljardär, muide. Järelikult pole temagi elus mitte kui midagi saavutanud, mis sellest, et ta on mees.

Ja muide, kas need meesmiljardäridki oleks jõudnud haljale oksale ise, ilma oma naiste toetuseta? Mõni ehk jah, aga enamik vist siiski mitte.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tean väga palju naisi, kes on ise midagi saavutanud. Aga päris-päris tippude seas on mehi rohkem, sest mehed on pigem loomult sellised, kes ongi nõus kogu oma elu ühele ja ainsale eesmärgile pühenduma. Naistel on sageli mitmekesisemad huvid ja soovid, nad tahavad natuke kõike, natuke lapsi ja natuke õnnelikku pereelu ja natuke karjääri. Päris tippu jõudmiseks tuleb millestki siiski loobuda või vähemaks võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On vähem. Aga enne tahaks ikka põhjalikumat statistikat faktidega, kus on kirjad need kas siis miljonärid või jutt oli teemas vist miljardäridest? kes on ainult omal jõul nullist sinna jõudnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Naised ja mehed, nende tahtmised ja ka soovid on erinevad, sinna pole midagi parata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mõni kuu tagasi oli National Geographicus väga hea graafiline ülevaade maailma naiste-tüdrukutega seotud statistikast, mis illustreerib minu meelest väga hästi seda, miks naised ei saavuta meestega võrdset ühiskondlikku positsiooni (ja selle taga on kultuurilised väärtushinnangud, naiste abitum ja sõltuvam sotsiaalne positsioon lähedaste eest hoolitsemisest tingituna, klaaslae efekt karjääris, maksuliinsete omaduste autoriteetsemaks pidamine, väiksem füüsiline jõud lähisuhetes, kõrgem alalhoiuinstink, empaatiavõime jne). Statistikas oli väga ilmekalt välja toodud, kui palju vähem võimaldatakse tüdruklastele haridust võrreldes poistega, kui suur on koolist väljalangemise tõenäosus, teismeliste emadeja AIDsi haigestunute arv, naiste ümberlõikamiste arv, naistippjuhtide osakaal ja -poliitikute osakaal jne jne. Kõike seda tuleb minu meelest kompleksse tervikuna vaadata ja kõikidest nendest teguritest lähtuvalt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgatuses mainitud mees ei olnud teps mitte miljardär, kui naine temaga abiellus. Abielluti enne Amazoni loomist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See artikkel pani sügavalt mõtlema.

Perekoolikat panevadki kõik teiste inimeste jaoks üsna lihtsad teemad “sügavalt mõtlema”
Kuigi, mõtlemine just nende kõige tugevam külg ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mehi sa kohanud oled? Ma olen mitu suhet nooruses lõpetanud põhjusel, et mees alustas liiga vara perekonna loomist planeerima. Kõige hullem case oli üks tola, kes mu õhupallidega kaunistatud beebipoodi vedas ja seal abieluettepaneku tegi peale nelja kuud kooselu. Peale teismeiga on minu elus olnud eranditult edukad ja väga edukad mehed, ringkond kus suhtlen lihtsalt koosneb sellistest. Kui just ei tule esimeselt ringilt st pole keskeakriisis noort naist otsimas, siis on neil perega minu kogemuse järgi päris kiire. Naine kuldpuuris ja korras kodune elu on selle seltskonna jaoks eduks esmatähtis. On muidugi mõned erandid, neist ka meedias lugeda saanud. Üldiselt aga hoiab neid edukana kindel seljatagune ja nad valivad teadlikult naisi, kes seda nõus pakkuma on. Minu puhul eksiti. Olen siiani karjäärinaine.

Olles näinud kõiki karjäärinaiste elustiili plusse ja miinuseid, hakaks tunduma, et mina niimoodi elades siiski oma eluga rahul ei oleks. Samas, teien äärmus ehk nö. puuris naine (otse vanamatekodust pereeellu, mingit haridust ega eriala pole, elad ainult lastele ja mehele) ka ei sobiks. Ise olen püüdnud leida kuldse kesktee – on haridus ja huvitav eriala, mõningad saavutused, mis on minu enda jaoks väärtuslikud, aga millega kuhugi edukamate inimeste toppi ei lenda. Teisalt on perekond – kolm last ja iga lapsega olen olnud rahulikult, kuhugi kiirustamata, kodus.

Viimasel ajal loen palju seda: “Naised, miks te kulutate oma väärtuslikku elu sellele lastekantseldusele – vaadake, mehed on teist edukamad ja rikkamad!!!” Et mingis asjas tipp-edukaks saada, peaks justnimelt keskenduma ühele asjale. Aga mina ei taha. Mind huvitab mitmekesine elu, millessse mahub kõike – nii õpinguid kui lastekantseldust, nii tööd kui puhust.

Jah, mõned võitlevad selle meeste-naiste erineva jõukuse ja ühiskondliku positsiooni võrdsustamine nimel, veri ninast väljas. Minusugune naine, kes tahab lihtsalt teha natuke seda ja natuke toda ning võidujooksust ei huvitu, keerab aga kogu sellele üritusele käru.

Nüüd mõni jälle ilmselt katkub juukseid: “Mis pagana pärast need naised on SELLISED, lepivad mingi väikese, tühise, keskmise eluga?!?” – vat ei tea, aga ma tõesti ei taha teha oma elust mingit meeletut võitlust ja võidujooksu…

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 31 kuni 43 (kokku 43 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Miks naised ise kunagi midagi ei saavuta?