Esileht Pereelu ja suhted Miks nii kiiresti on vaja lapsi?

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Miks nii kiiresti on vaja lapsi?

Postitas:
Kägu

Nõukaajaga ei ole mõtet võrrelda ka selles mõttes, et korteri said ju riigilt.

Kuidas, palun? Mis jura 🙂

Mina ei saanud abielludes küll riigilt mingit korterit. Ainult vähestel oli suunamine kuskile, kus sai ka korteri, enamikul erialadest üldse mitte.
Lasin end suunata vanemate juurde ja hiljem õnnestus OSTA kooperatiivkorter.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen sündinud 1958 ja minule ei antud nõukogude ajal küll mingit korterit. Suunamisel anti valida, kas kodulinna ema juurde või väiksemasse linna ühikatuba.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed on väga erinevad. On neid kes, kes soovivad enne lapsi oma elu ära elada ja pärast pühenduvad 100% lastele. Ja on neid, kes oskavad elada ka lastega koos. Ma ei ütleks, et nende teiste lapsed tingimata õnnetud on.

Teemaalgataja, ajast aega on lapsi saadud ootamatult, planeerimatult, liiga vara ja vale partneriga. Miks just praegune aeg seetõttu sinu meelest probleemsem on kui kõik eelmised, selle üle võib paljugi arutleda. Võib-olla pole süüdi mitte liiga varajane lapsesaamine, vaid hoopis liiga lodevad inimsuhted, kerged lahutused ja üleüldine vastutustunde puudumine? Sest ausalt, mina ei usu, et varem lapsesaamist põhjalikumalt kaaluti kui praegu.

Praegusel ajal mängib kaasa ühiskondlike normide muutumine. Nüüd võib lahutada, üksikemana lapse saada ja partnerit vahetada ilma, et peaks kartma ühiskondlikku hukkamõistu ja ränkraskeid juriidilisi sanktsioone. See võib tunduda justkui positiivse arenguna, sest enam ei pea taluma kehvast suhtest tingitud stressi ja üksikema ei saa moraalse põlguse osaliseks. Samas on see areng kaasa toonud olukorra, kus oma suhteid ei võta tõsiselt ja ajutisi kriise ei püüa lahendada ka need paarid, kes võiksid edukalt lõpuni kokku jääda.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul on nii hea meel, et üksikemad enam põlu all pole. Nemad on võtnud vastutuse (varem oli ka abort keerulisem teostada). Lapse hülgaja ja naisterahva ärakasutaja peaks ühiskonna hukkamõistu väärima. Ehk see paneks meesterahvad oma väärtushinnanguid muutma. Kõige olulisem pole seksuaalne rahuldus naistega.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu sõbranna ema läks lüpsjaks just sellepärast, et sai töökoha poolt lausa maja omanikuks. Kolhoos andis. Kui kolhoos lagunes, oleks ta saanud selle maja erastada, aga rumal oli ja kippus ikka linna. Tuligi oma elukaaslase ja kahe lapsega oma ema juurde korterisse ja kaklesid seal niiet karvad lendasid. Elasid seal kuni ema surmani. Siis sai selle korteri endale.

0
0
Please wait...

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Esileht Pereelu ja suhted Miks nii kiiresti on vaja lapsi?