Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks nii palju vaktsineerituid haiglas?

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 153 )

Teema: Miks nii palju vaktsineerituid haiglas?

Postitas:
Kägu

Sotsiaalteaduste statistika ongi koguaeg olnud jama. Mine mõõda nüüd enda IQd ja otsusta selle põhjal, et sa oled ikka paremini asjadest aru saanud.

Mis need sotsiaalteadused siia puutuvad? Meditsiin ei ole sotsiaalteadus. On vägagi konkreetne kokku loendada, mitu inimest on saanud süsti ja mitu on testi hetkel viirusekandjad. Ei midagi sotsiaalset, puhas aritmeetika.

Sealt saadav analüüs, keskmised jne on sama informatiivsed, kui võtta sinu net-worth, Elon Muski net-worth ja siis teavitada kõiki teie kahe keskmisest. Ma ei tea, kas sulle jõuab see mõte kohale või mitte.

Ära häma. Seire on väga lihtne ja ühemõõtmeline tööriist, kus ei teki mingeid selliseid probleeme, mida sa kirjutad.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Okei, kui ei teki siis ei teki 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga readeeri siis – viska oma covid-pass nurka, hakka testima, vähenda kontakte jne. Mulisemine ja kellegi teise süüdistamine ei ole reageerimine.

Kas sa ei taibanud seost – haigus levib laste hulgas, kellele pole vaktsineerimist veel avatud. Järelikult vaktsiin toimib. Järelikult pole mingit põhjust vaktsineeritutel oma passe nurka visata ega massiliselt testima hakata. Ürita ikka aru saada, millest jutt on.

Kõigile sinusugustele ka riigimeediast ja eesti keeles:

“Kui vaktsineeritud inimesed võivad end tunda muretumalt oma isikliku tervise pärast, kes ka mitu korda väiksema tõenäosusega võib seda viirust kellelegi edasi anda, siis ta siiski võib seda viirust edasi anda ja seetõttu ma soovitaksin kõigil, kellel rahakott seda võimaldab põimida oma ellu kiirtestimine,” sõnas Uusberg.

uusberg soovitas seda lisaks vaktsineerimisele, mitte vaktsineerimise asemel.

Jah, mina ka, sest vaktsiin ei ole nakkusohutuse garantii

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigile sinusugustele ka riigimeediast ja eesti keeles: “Kui vaktsineeritud inimesed võivad end tunda muretumalt oma isikliku tervise pärast, kes ka mitu korda väiksema tõenäosusega võib seda viirust kellelegi edasi anda, siis ta siiski võib seda viirust edasi anda ja seetõttu ma soovitaksin kõigil, kellel rahakott seda võimaldab põimida oma ellu kiirtestimine,” sõnas Uusberg.

Mida sa sellega nüüd siis tõestasid? Kas ma väitsin kuskil, et vaktsineerimine viib nakatumise nulli? Ei väitnud. Väitsin, et vaktsineerimine takistab levikut, mida ta ka teeb. Takistamine ei tähenda, et üldse ei nakatu, vaid et nakatutakse märgatavalt vähem.

Mu point oli see, et covid-pass ei peaks olema kellegi arvates mingi nakkusohutuse garantii. Ei inimeste ega valitsuse. Vaktsineeritu võib teoreetiliselt vähem nakatuda, aga selle nullib ära see, et ta praktikas liigub tänu sellele passile rohkem ja kontrollimatult ringi (loe: omab rohkem kontakte).

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on ka Covidiga nakatunud med personali hulk suur või on see linnalegend? Ja millega saavad tegeleda need arstid, kellel keelati plaaniline ravi ära – kõik ju koroonapalatites töötada ei saa, sest pole vastavat ettevalmistust?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, mida need kinni pandud erialade arstid/õed teevad?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav jah, mida need kinni pandud erialade arstid/õed teevad?

Koroonaosakonnas töötavad, loomulikult. Mis mõttes pole neil ettevalmistust?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaosakonnas töötavad, loomulikult. Mis mõttes pole neil ettevalmistust?

Neid ei saavat ju sinna tööle mitte mingil moel motiveerida.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus nüüd hakkab edulugusid tulema, kõik kuulsused koroonas, aga see on imekerge, sest nemad ON ju vaktsineeritud. NÕME

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koroonaosakonnas töötavad, loomulikult. Mis mõttes pole neil ettevalmistust?

Neid ei saavat ju sinna tööle mitte mingil moel motiveerida.

Issand küll, lõpetage oma vigisemine ometi! Krt kas sa ise läheksid rõõmuhüpetega koroonaosakonda tööle? Jah, lähevadki vägisi sinna tööle, teevad, kuni kohusetunne kannatab ja kui enam ei kannata, siis lähevad töölt ära. Kas sul endal valus ei hakka nii õel ja vingus olla kogu aeg?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus nüüd hakkab edulugusid tulema, kõik kuulsused koroonas, aga see on imekerge, sest nemad ON ju vaktsineeritud. NÕME

No kahju, aga mul on sulle ka vaid positiivseid lugusid vaktsineeritud inimeste põdemistest rääkida.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti on ka Covidiga nakatunud med personali hulk suur või on see linnalegend? Ja millega saavad tegeleda need arstid, kellel keelati plaaniline ravi ära – kõik ju koroonapalatites töötada ei saa, sest pole vastavat ettevalmistust?

Ei, see ei ole linnalegend. Vähemalt stomatoloogia polikliinikus on töötajate endi sõnul haigestunud vaktsineeritud arste mitmeid. Ei tea, kas muud erialad on paremini kaitstud 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Riigikogu istungil ja muudel sarnastel sõnavõttudel on vastikust tekitanud katse veenda, et 30% pole üldse suur osakaal. Kuni nad veel saavad, jahuvad võidukalt oma 95% vaktsineerimata intensiivi juttu… Aga välditakse vahet tegemast päriselt vaktsineerimata inimese vahel ja poolelioleva kuuriga.

Kui neid numbreid ei oleks häbi öelda (pooleliolevaid ei ole), ei oleks mingit kahju.

Kui need numbrid viitaks sellele, justkui pooleliolevaid on märkimisväärne arv, viitaks see tegelt justkui sellele, et haiguse puhangu ajal vaktsineerimine on su tervisele ohtlik.

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

Need numbrid on täiesti saadaval:

http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/vakts_nakat.html?fbclid=IwAR0R3HgOVsVSt5RSlsrSVNe9xGBxQSjdBCoxPhnH0MejS_RHkSM-kg-o2BY

Ilusti ja puust ja punaseks näidatud, kui palju keegi nakatub ja kui palju keegi haiglas on. Jooniste lugemine nõuab küll keskmisest terasemat statistilist mõtlemist. Vaja on suuta eristada absoluutseid arvnäitajaid ning 100 tuhande inimese peale ümber arvestatud arvnäitajaid. Mõni tulp, milles on 19 inimest on kõrgem kui teine tulp, milles on üle 200 inimese. Järelikult on vastavas kategoorias väga erinev arv inimesi.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

Need numbrid on täiesti saadaval:

http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/vakts_nakat.html?fbclid=IwAR0R3HgOVsVSt5RSlsrSVNe9xGBxQSjdBCoxPhnH0MejS_RHkSM-kg-o2BY

Ilusti ja puust ja punaseks näidatud, kui palju keegi nakatub ja kui palju keegi haiglas on. Jooniste lugemine nõuab küll keskmisest terasemat statistilist mõtlemist. Vaja on suuta eristada absoluutseid arvnäitajaid ning 100 tuhande inimese peale ümber arvestatud arvnäitajaid. Mõni tulp, milles on 19 inimest on kõrgem kui teine tulp, milles on üle 200 inimese. Järelikult on vastavas kategoorias väga erinev arv inimesi.

Väga lahe, tänud jagamast!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus nüüd hakkab edulugusid tulema, kõik kuulsused koroonas, aga see on imekerge, sest nemad ON ju vaktsineeritud. NÕME

No kahju, aga mul on sulle ka vaid positiivseid lugusid vaktsineeritud inimeste põdemistest rääkida.

Kahjuks või õnneks on päris palju positiivseid lugusid ka vaktsineerimata inimeste põdemistest.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

Jään siis nüüd seda ümberlükkamist pikisilmi ootama. Kuna see on väga lihtne, siis tuleb ju kiirelt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See läbipõdemiste sirge tundub veits kahtlane tho.

Esmalt juba sellepärast, et nt minu ja mu kaaslase läbipõdemised pole kusagile kirja läinud (ei kutsutud testima ega midagi, vaid jutt a la kui huuled siniseks lähevad, pöördu EMOsse :)).

Täpsus, millega need kirjutatud on, “172380, neist 27686 aastal 2020, 99813 aasta esimese 6 kuu jooksul ja 44881 alates juulist 2021.” viitaks justkui sellele, et need numbrid ei ole hinnangulised, vaid kusagilt paberilt võetud. Kui nii, siis läbipõdemised on mingil määral ala-arvestatud – kuigi väga suur osa neist kindlasti läheb tegelikult ka täiesti vaktsineeritute alla – nende eelnevast läbipõdemisest polnud lihtsalt märget või omapoolset teadmist.

Päris maailm on messy.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks või õnneks on päris palju positiivseid lugusid ka vaktsineerimata inimeste põdemistest.

Loomulikult on, aga need lood ei paistnud toda Kägu häirivat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

Need numbrid on täiesti saadaval:

http://www-1.ms.ut.ee/krista/covid/vakts_nakat.html?fbclid=IwAR0R3HgOVsVSt5RSlsrSVNe9xGBxQSjdBCoxPhnH0MejS_RHkSM-kg-o2BY

Ilusti ja puust ja punaseks näidatud, kui palju keegi nakatub ja kui palju keegi haiglas on. Jooniste lugemine nõuab küll keskmisest terasemat statistilist mõtlemist. Vaja on suuta eristada absoluutseid arvnäitajaid ning 100 tuhande inimese peale ümber arvestatud arvnäitajaid. Mõni tulp, milles on 19 inimest on kõrgem kui teine tulp, milles on üle 200 inimese. Järelikult on vastavas kategoorias väga erinev arv inimesi.

aitäh, lõpuks üks adekvaatne infoallikas.

Kui nüüd on võetud suund “Kaitsta vaktsineerimata inimesi, et nad ei ummistaks haiglaid” ja samal ajal arvestada kõrguvaid tulpe just nimme vanusegrupp 50+ haiglasolijatega, siis KUS ON SEE LOOGIKA, MIS SUNDIS TÄNASEID UUSI PIIRANGUID VÄLJA MÕTLEMA.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimase teooria saaks väga lihtsalt ümber lükata, kui need numbrid nüüd ikkagi ausalt avaldada.

Jään siis nüüd seda ümberlükkamist pikisilmi ootama. Kuna see on väga lihtne, siis tuleb ju kiirelt.

Suhtarvudes tabel ette ära tehtud, mis mul ümber lükata, kõik selge ju 🙂

Täielikult vaktsineerimata grupp on tõepoolest kõige populaarsem.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nüüd on võetud suund “Kaitsta vaktsineerimata inimesi,

Tänaseks oli jah uus veider legend välja mõeldud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaseks oli jah uus veider legend välja mõeldud.

Kõlab natuke nagu “jobusid tuleb iseenda lolluse eest kaitsta.”

Brr.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielikult vaktsineerimata grupp on tõepoolest kõige populaarsem.

Kui nüüd on võetud suund “Kaitsta vaktsineerimata inimesi, et nad ei ummistaks haiglaid” ja samal ajal arvestada kõrguvaid tulpe just nimme vanusegrupp 50+ haiglasolijatega, siis KUS ON SEE LOOGIKA, MIS SUNDIS TÄNASEID UUSI PIIRANGUID VÄLJA MÕTLEMA.

Mida sa siis soovitaksid – vanusepõhiseid piiranguid? Jätame kõik 50+ koju isolatsiooni ja 50- möllab linnas? Kuidas täpsemalt sa seda ette kujutad? Vanust ei saa inimene ise muuta, see oleks selge diskrimineerimine. Oma vaktsineerimisstaatust saad sa ise muuta, seega on isoleeritus sinu oma valik. Ainuõige on joon just sinna, mitte vanuse, nahavärvi või soo peale tõmmata.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänaseks oli jah uus veider legend välja mõeldud.

Tänaseks? Piirangute kehtestamisest saadik sama jutt olnud.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täielikult vaktsineerimata grupp on tõepoolest kõige populaarsem.

Kui nüüd on võetud suund “Kaitsta vaktsineerimata inimesi, et nad ei ummistaks haiglaid” ja samal ajal arvestada kõrguvaid tulpe just nimme vanusegrupp 50+ haiglasolijatega, siis KUS ON SEE LOOGIKA, MIS SUNDIS TÄNASEID UUSI PIIRANGUID VÄLJA MÕTLEMA.

Mida sa siis soovitaksid – vanusepõhiseid piiranguid? Jätame kõik 50+ koju isolatsiooni ja 50- möllab linnas? Kuidas täpsemalt sa seda ette kujutad? Vanust ei saa inimene ise muuta, see oleks selge diskrimineerimine. Oma vaktsineerimisstaatust saad sa ise muuta, seega on isoleeritus sinu oma valik. Ainuõige on joon just sinna, mitte vanuse, nahavärvi või soo peale tõmmata.

See pole minu asi öelda, mida ja milliseid piiranguid keegi vastava ala spetsialist peaks tegema.

Küll aga on minu asi öelda ja märku anda, kui näen, et midagi on väga viltu ja kellelegi tehakse liiga. Igasugune lahterdamine ja eelistamine teeb aga alati kellegile liiga!

Paljud ei pea seda justkui enam mitte millekski ja lähevad kuidagi “vooluga” lihtsalt kaasa, aga tõepoolest juhindun ma ikka veel sellest vanakooli suhtumisest ja lubadustest ja need on ka need ainsad väärt pidepunktid:

1. Vaktsineerimise sihtrühm on eakad ja riskirühma haiged

2. Vaktsineerimise sihtrühm ei ole lapsed

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole minu asi öelda, mida ja milliseid piiranguid keegi vastava ala spetsialist peaks tegema. Küll aga on minu asi öelda ja märku anda, kui näen, et midagi on väga viltu ja kellelegi tehakse liiga. Igasugune lahterdamine ja eelistamine teeb aga alati kellegile liiga!

Selge sinu asi ei ole lahendusi pakkuda, seda tehku teised. Küll aga on sinu asi iga lahenduse kallal iriseda, viriseda ja vinguda. Väga peen tööjaotus.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole minu asi öelda, mida ja milliseid piiranguid keegi vastava ala spetsialist peaks tegema. Küll aga on minu asi öelda ja märku anda, kui näen, et midagi on väga viltu ja kellelegi tehakse liiga. Igasugune lahterdamine ja eelistamine teeb aga alati kellegile liiga!

Selge sinu asi ei ole lahendusi pakkuda, seda tehku teised. Küll aga on sinu asi iga lahenduse kallal iriseda, viriseda ja vinguda. Väga peen tööjaotus.

Teie asi on siin iga pakutud lahenduse peale vinguda ja viriseda. Lahendusi on pakutud, mingi bs on vastu tulnud, et ei saa – sest te kaitsete valitsuse seisukohti, vist uskudes, et nad teavad, mida nad teevad.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vist uskudes, et nad teavad, mida nad teevad.

Jah, kujuta ette, usumegi. Selles ongi sinu ja minu erinevus. Laiemalt Lääne- ja Ida-Euroopa erinevus. Saage oma riigi hirmust üle juba.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vist uskudes, et nad teavad, mida nad teevad.

Jah, kujuta ette, usumegi. Selles ongi sinu ja minu erinevus. Laiemalt Lääne- ja Ida-Euroopa erinevus. Saage oma riigi hirmust üle juba.

Ma ei karda riiki. Isegi, kui sinusugused inimesed on osa sellest.

Aga see pea-laiali-otsas valitsus, kes eilset istungit vaadates ilmselgelt ikka päris hästi ei tea, millest räägib, ja igal võimalusel teeb poliitilisi rünnakuid… Süda läks pahaks selle peale, mis kuradi põhikooli tasemel riiki ja kriisi juhitakse, nagu see oleks mingi kuradi aastalõpu projekt.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 153 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Miks nii palju vaktsineerituid haiglas?