Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Pereelu ja suhted Miks on nii ?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Teema: Miks on nii ?

Postitas:
Kägu

aga anna mehele võimalus.

Mis võimaluse ta peab andma, kui mees ei taha teda tagasi, tundeid pole. Tema ju tahakski meest tagasi, aga mees teda ei taha. Mitu teemat siin teinud juba.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole petnud kumbki

Mehel lihtsalt tunded kadusid

Aga anna uus võimalus, äkki on aru saanud, mis pekki keeras ja tahab sulle näidata, et on muutunud vms. Armastusest ilma jäämine võis organismi šokeerida, nüüd näeb asju uues valguses, mõistab, et pere on kallis ja oma naine see kõige armsam. Mehed ongi sellised, kelle mõttemaailmast on teinekord raske aru saada, aga anna mehele võimalus.

No, aga kui tema mind maha jättis, siis kas mitte tema ei peaks tegema esimese sammu ?

Kusjuures kirjutasin talle mingi aeg et andku võimalus jne et pere kallis

Aga ütles et tema jaoks oli see survestamine kui midagi suhte kohta küsisin

Ma tahaks ausalt uut võimalust anda ja ma teeks seda aga hetkel kui temal tundeid ja võibolla armastust pole minu vastu siis on väga raske temaga rääkida kuna ju minust ükskõik

Ta teab et ma olen nõus proovima aga mees on see kes hetkel vajab aega ja mõtlemist sest väidab et kardab et kõik kordub suhte aeg samamoodi ja ei muutu miski

Ma ei saa jätkuvalt aru, miks sa tahad olla koos kellegagi, kes sind ei taha.Turvatunne? Harjumus?

+4
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks räägitakse, et kui mees jätab naise maha, naine edasi eluga liikunud siis mees tuleb mingi aja pärast kontakti otsima?

Suhtest kaks last ja kooselu oli 11.a

3kuud lahus olnud mehega.

3 kuud on väga lühike aeg, eriti kui enne on tundnud “survestamist”. Tagasi tulevad nad sageli egoistlikel põhjustel – et näha, mis seisus sa oled, mis oleks teoreetiliselt võimalused jne  -selle õnge ei tasu minna. Päris tagasitulek. kui see üldse on võimalik, ei juhtu nii kiiresti ja on pikem protsess. Kes pärast 3 kuud nö tagasituleku jutuga ilmub, see proovib korra ära, tuletab meelde, mis varem ei sobinud ja on jälle läinud. Nende nö tagasitulejate suhtes tuleb olla viisakas ja sõbralik, aga hoida piir väga rangelt paigas. Ta peab ikka kuu alla tooma ja seda kuude kaupa, enne kui sa üldse märku annad, et võiks asja kaaluda.

+1
-3
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolme kuuga pole veel erilist igatsust ega tagsitulemisemõtteid küll jõudnud tekkida, eriti kui sa ise pidevalt pinda käi(si)d.

+3
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole petnud kumbki

Mehel lihtsalt tunded kadusid

Aga anna uus võimalus, äkki on aru saanud, mis pekki keeras ja tahab sulle näidata, et on muutunud vms. Armastusest ilma jäämine võis organismi šokeerida, nüüd näeb asju uues valguses, mõistab, et pere on kallis ja oma naine see kõige armsam. Mehed ongi sellised, kelle mõttemaailmast on teinekord raske aru saada, aga anna mehele võimalus.

No, aga kui tema mind maha jättis, siis kas mitte tema ei peaks tegema esimese sammu ?

Kusjuures kirjutasin talle mingi aeg et andku võimalus jne et pere kallis

Aga ütles et tema jaoks oli see survestamine kui midagi suhte kohta küsisin

Ma tahaks ausalt uut võimalust anda ja ma teeks seda aga hetkel kui temal tundeid ja võibolla armastust pole minu vastu siis on väga raske temaga rääkida kuna ju minust ükskõik

Ta teab et ma olen nõus proovima aga mees on see kes hetkel vajab aega ja mõtlemist sest väidab et kardab et kõik kordub suhte aeg samamoodi ja ei muutu miski

Ma ei saa jätkuvalt aru, miks sa tahad olla koos kellegagi, kes sind ei taha.Turvatunne? Harjumus?

Armastus tema vastu

Pikk suhe seljataga

Turvaline oli küll temaga

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kuidas muidu koos elasite? Omaette. Mitte nagu mees ja naine?

Ikka mees ja naine

Väiksed lapsed ka veel

Perena ikka olime koos ja käisime

No me paistame ka välja nagu tore pere. Lapsed ka. Aga mehe naise vahelise suhte moodigi pole.

Pakun, et tal tegelikult keegi võib meeldida või et suhet luua tahab olla vaba.

Eks meil tülisid ikka oli,

No väidetavalt survestasin teda kirjadega ja ta ei saanud rahulikult mõelda, pidi kaaluma proovimist kuna meil veel ühine kodu aga pidin ise üürikorteri võtma lastega. Olen kuulnud et tunded võivad tagasi tulla

Ehh…. ta viskas su lastega üürikorterisse… Mida sa hakkad pihta sellise inimese tunnetega üldse, milleks neid tarvis või seda inimest? Ta ei hooli ju sinust inimlikultki, mis tunnetest siin veel rääkida. Me läksime ka lahku, kuna abielu asemel tekkis sõbrasuhe ja nii aastaid, aga samas inimlikult hoolime ja aitame siiani ja kedagi pole üürikasse kupatatud, lastest rääkimata… Tee endas korralik inventuur – tema “tunnete tagasitulemine” pole sinu jaoks enam teema, sellega on case closed.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

3 kuuga sai iga viimnegi puhas riidehilp otsa ja “ühine kodu” on nii ilmvõimatult sassis, et hüppa karkudega sodist üle. Muidugi on tarvis hakata suhteid soojendama 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolme kuuga pole veel erilist igatsust ega tagsitulemisemõtteid küll jõudnud tekkida, eriti kui sa ise pidevalt pinda käi(si)d.

Aga samas kui ninapidi olime koos, kuidas siis igatsus sai olla

0
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nüüd olen 2 nädalat vait olnud ja pole survestanud

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa muidu survestasid siis?

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tubli, nii hoida! Siis võib-olla tekibki mingi hetk tal mõte, et… Kui sa jala küljes ripud, siis ei teki kunagi tahtmist tagasi tulla. Ja üleüldse oleks parem, kui sa sellega ei arvestaks vaid tegeleksid ülesaamisega.

+5
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mida sa muidu survestasid siis?

No et miks ta nii tegi ja palusin vabandust enda vigade eest ja palju selliseid armastus kirju mis mul enda südamest tulid aga tema tundis vist survestamise all neid kirju

0
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tubli, nii hoida! Siis võib-olla tekibki mingi hetk tal mõte, et… Kui sa jala küljes ripud, siis ei teki kunagi tahtmist tagasi tulla. Ja üleüldse oleks parem, kui sa sellega ei arvestaks vaid tegeleksid ülesaamisega.

Jaa proovingi hoida kuigi meeletult raske on

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kolme kuuga ollakse juba elus edasi läinud?

Keegi pole väitnud et kolme kuuga edasi liikunud 🙂 lihtsalt paljud ütlevad sellist ütlust

Paljud ütlevad, aga mitte kõik, tegelikult isegi mitte enamus.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäta see asi sinnapaika, sellest mehest enam asja ei saa ja sul tuleb tõesti oma eluga edasi minna. Mis ei tähenda kohe uue mehe otsimist, aga vanad asjad tuleb ära lõpetada.
Eriti valus on just see, et sind koos lastega ühisest kodust välja visati. See ei ole lihtsalt tunnete otsasaamine, see on julm käitumine! Oleks siis nii, et lapsed oleksid koju edasi jäänud – aga tal on lastest kah pohhui. Laste suhtes sai ka armastus otsa, nii või? Väga mage mees.
Mis edasi:
1. kui olete abielus, anna lahutus sisse. See on juba juriidilises mõttes vajalik, et kui mees võtab mingeid laene või kahtlasi kohustusi, siis sa poleks sellega seotud.
2. kui ühine kodu oli juriidiliselt ka ühine, mitte vaid mehe maja, kus sa elasid, siis nõua oma osa kohtus välja
3. lastele elatis nõua kohtus välja
4. laste ja isa kohtumise kord pange paika. Kui isa ei ole huvitatud – ja sellised väljaviskajad enamasti ei ole – siis pole midagi teha, aga kui ta on huvitatud, siis peavad need kohtumised toimuma kindla plaani järgi, nii on lastel ka parem.
5. kui sul veel pole töökohta, siis otsi endale selline

+7
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäta see asi sinnapaika, sellest mehest enam asja ei saa ja sul tuleb tõesti oma eluga edasi minna. Mis ei tähenda kohe uue mehe otsimist, aga vanad asjad tuleb ära lõpetada.

Eriti valus on just see, et sind koos lastega ühisest kodust välja visati. See ei ole lihtsalt tunnete otsasaamine, see on julm käitumine! Oleks siis nii, et lapsed oleksid koju edasi jäänud – aga tal on lastest kah pohhui. Laste suhtes sai ka armastus otsa, nii või? Väga mage mees.

Mis edasi:

1. kui olete abielus, anna lahutus sisse. See on juba juriidilises mõttes vajalik, et kui mees võtab mingeid laene või kahtlasi kohustusi, siis sa poleks sellega seotud.

2. kui ühine kodu oli juriidiliselt ka ühine, mitte vaid mehe maja, kus sa elasid, siis nõua oma osa kohtus välja

3. lastele elatis nõua kohtus välja

4. laste ja isa kohtumise kord pange paika. Kui isa ei ole huvitatud – ja sellised väljaviskajad enamasti ei ole – siis pole midagi teha, aga kui ta on huvitatud, siis peavad need kohtumised toimuma kindla plaani järgi, nii on lastel ka parem.

5. kui sul veel pole töökohta, siis otsi endale selline

No ütles et minu viskas välja aga lapsi ei visanud kuigi lapsed minuga 24/7 üürikorteris,et tema hoolib lastest aga minust mitte ja kahju ka isegi pole kuigi minu esimene eluarmastus ja mina tal samuti, mul tõelised tunded olnud ja armastus ka

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Viskas naise ja kaks last kodust välja mis oli meie kodu ka. Ja tema väidab et ainult minus oli põhjus

Kuidas saab sulle kuuluvast kinnisvarast välja visata? Politseisse pöördusid? Saab kutsuda lukuabi ja lukud ära vahetada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No, aga kui tema mind maha jättis, siis kas mitte tema ei peaks tegema esimese sammu ? Kusjuures kirjutasin talle mingi aeg et andku võimalus jne et pere kallis Aga ütles et tema jaoks oli see survestamine kui midagi suhte kohta küsisin Ma tahaks ausalt uut võimalust anda ja ma teeks seda aga hetkel kui temal tundeid ja võibolla armastust pole minu vastu siis on väga raske temaga rääkida kuna ju minust ükskõik Ta teab et ma olen nõus proovima aga mees on see kes hetkel vajab aega ja mõtlemist sest väidab et kardab et kõik kordub suhte aeg samamoodi ja ei muutu miski

Tal ju teine naine juba ammu. Tüüpiline armukesega mehe käitumine.

0
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

No, aga kui tema mind maha jättis, siis kas mitte tema ei peaks tegema esimese sammu ? Kusjuures kirjutasin talle mingi aeg et andku võimalus jne et pere kallis Aga ütles et tema jaoks oli see survestamine kui midagi suhte kohta küsisin Ma tahaks ausalt uut võimalust anda ja ma teeks seda aga hetkel kui temal tundeid ja võibolla armastust pole minu vastu siis on väga raske temaga rääkida kuna ju minust ükskõik Ta teab et ma olen nõus proovima aga mees on see kes hetkel vajab aega ja mõtlemist sest väidab et kardab et kõik kordub suhte aeg samamoodi ja ei muutu miski

Tal ju teine naine juba ammu. Tüüpiline armukesega mehe käitumine.

Ei ole mitte kumbagil kedagi

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ta on laste isa, siis nüüd lepid mehega kokku, et lapsed veedavad poole ajast tema juures. Et sa tahad ka ringi vaadata ja oma elu elada( nii ütledki). Ei nuru mingit armastust ega muud, vaid teed kokkuleppe laste osas. Ma tahaks siit lugeda, mida su kallis mees ja laste isa vastab. Tee ära ja anna meile ka teada.

Miks pead sina üksi lastega mässama, kui neil on ka isa. Ja ei tule kurtma, et lapsed on emmekad ja issiga ei lepi. Lepivad küll, aga võib arvata, et issi sellise elukorraldusega ei lepi kuidagi. Proovi!

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ta on laste isa, siis nüüd lepid mehega kokku, et lapsed veedavad poole ajast tema juures. Et sa tahad ka ringi vaadata ja oma elu elada( nii ütledki). Ei nuru mingit armastust ega muud, vaid teed kokkuleppe laste osas. Ma tahaks siit lugeda, mida su kallis mees ja laste isa vastab. Tee ära ja anna meile ka teada.

Miks pead sina üksi lastega mässama, kui neil on ka isa. Ja ei tule kurtma, et lapsed on emmekad ja issiga ei lepi. Lepivad küll, aga võib arvata, et issi sellise elukorraldusega ei lepi kuidagi. Proovi!

Ühesõnaga niigi keerulisse seisu jõudnud suhe tuleks veel keerulisemaks ajada? Hea nõuanne tõesti, jää parem lahutamise juurde.

0
-6
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ühesõnaga niigi keerulisse seisu jõudnud suhe tuleks veel keerulisemaks ajada? Hea nõuanne tõesti, jää parem lahutamise juurde.

Mis mõttes veel keerulisemaks? Kas laste andmine pooleks ajaks nende oma isale on midagi väga ülekohtust või? Isegi kui lahutab, on laste jagamine vanemate vahel ikkagi päevakorral.

Jube tore on nendel isadel ikka elada. Tahan elan perega, tahan astun minema ja elan üksi poissmehe elu. Las eit mässab nende tittedega, mis mul sest. Kui isu täis trallitatud, astun koju tagasi, sest eit ju ulub mu järgi kogu aeg ja ootab ikka koju. Taevas halasta tõesti!

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis mõttes veel keerulisemaks? Kas laste andmine pooleks ajaks nende oma isale on midagi väga ülekohtust või? Isegi kui lahutab, on laste jagamine vanemate vahel ikkagi päevakorral.

Jube tore on nendel isadel ikka elada. Tahan elan perega, tahan astun minema ja elan üksi poissmehe elu. Las eit mässab nende tittedega, mis mul sest. Kui isu täis trallitatud, astun koju tagasi, sest eit ju ulub mu järgi kogu aeg ja ootab ikka koju. Taevas halasta tõesti!

Just just just, küll on tore nendel isadel elada….. mis päädib ju ikka sinu võimumängudega või karistamisega. Lapselt nagu üldse ei küsi, kas tema ka tahab isale jäetud olla. Sul fantaasia lippab väga metsikult, mõtled kõikidele lugudele omalt poolt hullult asju juurde, nii kuidas sulle endale sobib.

+1
-8
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei ole mitte kumbagil kedagi

Sul jah ei ole, kuidas sa mehe kohta tead? Igapäevaselt kooselavatel inimestel on aastaid armukesed, nii et teine pool isegi ei aima. Oled oma meest jälitanud, et tead et pole?

+1
-2
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel ütlusel, et mees tahab siis tagasi, kui naine on eluga edasi liikunud, on eeldus.

Eeldus on see, et sa oled edasi liikunud.

Hetkel loen välja, et oled teda ainult tagasi nurunud ja tahad suhet jätkata. Seega, pole ju eluga kuhugi edasi läinud.

Eluga lähed edasi ikka siis, kui oled juba mõne uuega kohtamas käinud või leidnud uue hobi või uued sõbrad või veel midagi, mis üldse sinu eksiga ei seostu. Alles peale seda saab öelda, et oled enda eluga ilma eksita edasi läinud.

Aga ka see ei garanteeri, et eks tahaks tagasi. Lihtsalt siis on juba sul ka muud huvitavad tegemised ja uus elu, kus eksi pole ja ehk ei olegi oluline enam, et ta sind tagasi tahaks. Ehk võimalik, et kaotad lihtsalt ise täielikult huvi tema vastu.

Aga enda pealt ütlen, et see kõik võtab ikka rohkem kui paar-kolm kuud, kui nii pikk suhe seljataga.

+7
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellel ütlusel, et mees tahab siis tagasi, kui naine on eluga edasi liikunud, on eeldus. Eeldus on see, et sa oled edasi liikunud. Hetkel loen välja, et oled teda ainult tagasi nurunud ja tahad suhet jätkata. Seega, pole ju eluga kuhugi edasi läinud.

Seda arvan minagi. Pole sa kuhugi edasi liikunud, elad ju täiesti ainult eelmises suhtes edasi ja muudkui mõtled sellele. Unusta ära ja liigu tõeliselt edasi! Vaimselt. See mees ei tule ilmselt su ellu tagasi ja mida kiiremini tõeliselt oma eluga edasi lähed, seda patem sulle. Tule minevikust välja, see on ammu möödas. Hakka ette kujutama, kuidas sa tulevikus omaette elada oskad/soovid/tahad ja oma lastega hakkama saad ning püüa selles suunas mingi reaalne tegevusplaan koostada. Hakka oma elu elama ja võimalikult kiiresti! Ja ole ka oma lastega positiivne, nad vajavad toredat ja tegusat ema, mitte igapäevast halamist.

+6
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Paljud ütlevad nii 🙂 tutvus ringkonnas vms

Ei saa ju olla, et 11a oled koos ja mees ei kahetse,ei suhtle, ei ole isegi vabandanud.

Mina elasin nii öelda seda väga rängalt läbi

Mis tiksud selle mõttetu info otsas? Vabalt võib olla, et kopp on ees ja ei taha ei näha ega kuulda. Ära ela unistustes ja kujutelmades.

Miks toonitada seda 11 aastat? Lühike kooselu ju! Elatakse 31 aastat koos ja minnakse lahku samamoodi.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei saa ju olla, et 11a oled koos ja mees ei kahetse,ei suhtle, ei ole isegi vabandanud.

Mis tiksud selle mõttetu info otsas? Vabalt võib olla, et kopp on ees ja ei taha ei näha ega kuulda. Ära ela unistustes ja kujutelmades.

Miks toonitada seda 11 aastat? Lühike kooselu ju! Elatakse 31 aastat koos ja minnakse lahku samamoodi.

Minu jaoks pole 11a lühike kui on mõlemal esimene armastus 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Just just just, küll on tore nendel isadel elada….. mis päädib ju ikka sinu võimumängudega või karistamisega. Lapselt nagu üldse ei küsi, kas tema ka tahab isale jäetud olla. Sul fantaasia lippab väga metsikult, mõtled kõikidele lugudele omalt poolt hullult asju juurde, nii kuidas sulle endale sobib.

Alati ei saa kõike lapse tahtmise järgi küll teha. Et laps ütleb, et tahab ainult emaga ja siis ema paneb ööpäevaringselt nagu vurr? Kui lapsel on kaks vanemat, siis on mõlemate kohus tegeleda. Lahkuläinud vanem peaks võtma minimaalselt 2 nädalavahetust lapse endale, et teine vanem ka puhata ning ringi käia saaks. Uskumatu, millised tropid mehed ja millised naised, kes endale pähe istuda lasevad.

+4
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu jaoks pole 11a lühike kui on mõlemal esimene armastus 🙂

No ja siis? Esimene või teine. Mehel on ilmselgelt teine juba, ära pressi ennast peale ja ära otsi mingeid lolle lausejuppe kuskilt, et uskuma ennast panna, nagu mees tuleb tagasi. Ei tule.

+4
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 78 )

Esileht Pereelu ja suhted Miks on nii ?