Esileht Ilu ja tervis Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!

Postitas:
Kägu

Ma olen natukene pahane(võibolla isegi rohkem kui natukene). Mul on viimastel kuuldel toimunud tervises muutused. Algas kõik tinnitusega, siis hakkasid kõrvad tühja koha pealt lukku minema. Isegi kui ma mitte midagi ei teinud, läks üks kõrv lukku. Lisandus pearinglus, mis mul aegajalt oli. Ja mingi peavalu sarnane asi(nagu keegi pressiks pead millegi vahele). Peavalu on eriti uudne asi, sest mul ei ole kunagi pea valutanud. Eelmine nädal oli hetki kus mu silmad ei suutnud fokuseerida ja pea oli paks. Ka süda on mul kaks korda rütmist välja löönud. Kui mul vererõhku mõõdeti, siis vererõhk oli normaalne, aga pulss on kõrge.
Ja kui ma oma perearstile sellest rääkisin ja palusin, et ehk uuriks mis toimub, siis tema soovitas mul oma stressi maandada. Millist stressi?
Ma mõtlen, et millest ta järeldab, et mul peaks üldse stress olema? Mis kuradi soovitus see selline on üldse. Ma pole kunagi stressi ega depressiooniga võidelnud. Lisaks, mul ei ole elus muutuseid olnud, kõik on stabiilselt rahulik.
Ma pole kunagi vajanud mingeid uuringuid ja nüüd kui võiks uurida, siis mulle öeldakse, et ma peaksin kodus rahulikult telekat vaatama ja kummeliteed jooma. Kõige parem soovitus oli muidugi see, et kui ma ei tea kuidas stressi maandada, siis ma peaksin googeldama. Mul vajus suu maani kui ta seda mulle soovitas.
Kuidas te saate oma uuringutele saatekirju?

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst kuulas ära sind. Kõik sinu sümptomid on tugeva stressi sümptomid kahjuks.Kui sa pingeid maha ei võta maandud Seewaldis juba.Sa arvad et ei ole stress kuid 90% seewaldi patsientidest ka arvavad et nad on täiesti terved.Edasi mõtle ise.

+14
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatrile saab ju ilma saatekirjata ka, milles probleem.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perearst kuulas ära sind. Kõik sinu sümptomid on tugeva stressi sümptomid kahjuks.Kui sa pingeid maha ei võta maandud Seewaldis juba.Sa arvad et ei ole stress kuid 90% seewaldi patsientidest ka arvavad et nad on täiesti terved.Edasi mõtle ise.

Ma lugesin ka neid probleeme ja täiesti vabalt võib olla tal asi neoroloogiline.
Minu jaoks tundub ka veider, et soovitatakse lihtsalt rahulikult olla.
Ja samas pearinglus, tinnitus ja kõrvade lukku minek – vabalt võib kuulmislangus olla.

Perearstidega on see, et nad ei süvene. Kahjuks. Mul on kogemused, nii minul endal kui ka lähedastel. Kahel juhul on see süvenematus lõppenud ka halvasti.
Ega muud ei olegi teha – mine mõne eripereasti juurde. Vaata mida tema arvab.

+7
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta perearsti. Minu oma saadab iga kaebusega uuringutele. Näiteks kõhuvaluga saatis ultrahelisse, iga nohuga teeb põsekoopa ultraheli, alati on teinud vereanalüüse, kevadise haiguse ajal kontrollis D-vitamiini näitu, kui kurtsin, et võhma vähe, saatis koormustesti tegema, kord aastas kutsub pereõde üldist tervist kontrollima jne.

+8
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas EKG tehti ja kas seal oli siinusrütm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas EKG tehti ja kas seal oli siinusrütm?

Mul mõõdeti ainult vererõhku ja oligi kõik. ????

Ma oleks stressiga nõus kui ma ise tunneks ka nii. Mul ei ole emotsionaalselt mitte midagi viga – ma tunnen ennast hästi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minul läksid kõrvad lukku aneemiast, aga ega teisi inimesi muidugi ei tea, millest neil midagi on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 90% asju erakas korda ajanud nii endal kui ka lastel. Kui kord oli vaja saatekirja (eriarsti mõte oli kokku saada – tasulist vastuvõttu sel arstil pole), siis perearst hakkas nii hädaldama, nagu ma oleks üritanud ta paljaks varastada. Üldse seda sorti perearst, kes meelsasti tegeleb ainult vererõhuhaigetega. Tervisetrendis hinne kusagil 2,5.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta perearsti. Minu oma saadab iga kaebusega uuringutele. Näiteks kõhuvaluga saatis ultrahelisse, iga nohuga teeb põsekoopa ultraheli, alati on teinud vereanalüüse, kevadise haiguse ajal kontrollis D-vitamiini näitu, kui kurtsin, et võhma vähe, saatis koormustesti tegema, kord aastas kutsub pereõde üldist tervist kontrollima jne.

Su perearstil on vist raha ülejäägid v sinu pärast jäävad mitmel patsientidel aasta lõpus vajalikud analüüsid/saatekirjad saamata. Ma kõhuvalu v nohu pärast ei ronigi perearstile. Ja võhm tuleb trenniga

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu ühel sugulasel oli tinnitus, mis ajapikku süvenes ja lõpuks kuulas peas juba hääli, mida ta reaalseks pidas (ja sellest tekkisid konfliktid lähikondsete ja naabritega).
organiseerisime ta valvepsühhiaatri juurde, oldi valmis päevapealt seewaldisse sisse võtma, aga enne kästi perhi emost läbi sõita, kuna samu sümptomeid võib anda nii insult kui mõned asjad veel. emos selgus et on peaaju kasvaja (ammu luustunud, lõigata pole enam mõtet), mis rõhub ajule. lisaks on mõlemast kõrvast poolkurt. elab nüüd tablettide najal, mis neid hääli ära hoiavad + saio mõlemasse kõrva kuuldeaparaadid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas EKG tehti ja kas seal oli siinusrütm?

Mul mõõdeti ainult vererõhku ja oligi kõik. ????

Ma oleks stressiga nõus kui ma ise tunneks ka nii. Mul ei ole emotsionaalselt mitte midagi viga – ma tunnen ennast hästi.

Kui järgmine kord on tunne, et süda ei ole rütmis, mine emo-sse ja nad teevad ekg. Kodade virvendusarütmiaga võib olla vajalik antikoagulant, et ennetada ajuinsulti. Kliinilist verd võiks ka vaadata, et ei ole aneemiat, ning kilpnääret kontrollida.

Kui mure suur, siis need väikesed esmased uuringud ja analüüsid ei ole ka tasulisena väga kallid.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähemalt vereproovi peaks küll ära tegema, et saada teada raua ja  muude tähtsate vitamiinide seisust organismis. Kui need korras, siis edasi uurida.

Vaata igaks juhuks ka :

https://www.inimene.ee/haigused-ja-seisundid/list/haigused-ja-seisundid/menierei-haigus/

https://www.kliinik.ee/haiguste_abc/peapooritus/id-1329

Tinnitus on mõlema sümptomiks.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su perearstil on vist raha ülejäägid v sinu pärast jäävad mitmel patsientidel aasta lõpus vajalikud analüüsid/saatekirjad saamata. Ma kõhuvalu v nohu pärast ei ronigi perearstile. Ja võhm tuleb trenniga

Mu perearst saadab kõiki korralikult uuringutele. Mul käib terve pere tema juures, ja tuttavaid samuti. Sina ära roni millegagi arstile, mina ronin.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Su perearstil on vist raha ülejäägid v sinu pärast jäävad mitmel patsientidel aasta lõpus vajalikud analüüsid/saatekirjad saamata. Ma kõhuvalu v nohu pärast ei ronigi perearstile. Ja võhm tuleb trenniga

Mu perearst saadab kõiki korralikult uuringutele. Mul käib terve pere tema juures, ja tuttavaid samuti. Sina ära roni millegagi arstile, mina ronin.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu perearst ka kitsi pole saatelehtedega. Õigupoolest pole vaja vastuvõtulegi minna, kui telefonis selgitan, mis mureks ja otse saatekirja küsin, siis reeglina saan ka. Muidugi ma olen neid vajanud viimase 10 aasta jooksul vast 2 korda. Kui tihti küsiks, siis ma ei tea, kas ta oleks nii lahke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

+2
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

Mina miinustasin kuna kommentaarist jääb mulje, et halvustad perearste. Minu meelest emos saad enamasti sõimata ja aega raisata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

Mina miinustasin kuna kommentaarist jääb mulje, et halvustad perearste. Minu meelest emos saad enamasti sõimata ja aega raisata.

Mul on sama asi perearstiga. Üsna mõttetu on tema poole pöörduda, sest abi ei saa, ainult ravimeid. Ta kirjutas mulle ükskord kahe kuu jooksul kaks korda AB-d välja. Mina võiks küll öelda, et pole just kõige mõistlikum arst.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

Sry, mina nt ei ole sind miinustanud ja mul pole ka mürsikuid, kuid ma tõesti ei arva, et  TA oleks ‘tõeline abivajaja’.  Tavaline terviseärevik. EMO-sse selline küll pöörduma ei peaks, seal on ikka päris haiged (isegi nagu tõuksilt kukkunud mürsikud).

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

Sry, mina nt ei ole sind miinustanud ja mul pole ka mürsikuid, kuid ma tõesti ei arva, et TA oleks ‘tõeline abivajaja’. Tavaline terviseärevik. EMO-sse selline küll pöörduma ei peaks, seal on ikka päris haiged (isegi nagu tõuksilt kukkunud mürsikud).

TA on terviseärevik?
Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime.
Jah, perearstid ei tee vigu.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kaks perearsti olnud. Esimene ei osanud minu probleemi kohta ei a-e ega b-d arvata, aga kui ütlesin, et saadaks mind selle või teise eriarsti juurde kontrolli, siis alati andis saatekirja. Kahjus ma ei osanud õiget eriarsti soovida.

Vahetasin perearsti targema vastu (kiidulaulud Tervisetrendis), kahjuks sellelt targemalt ei saanud ühtki saatekirja. Probleem lahenes viimases hädas EMO-s+op haiglas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine PERH-i EMO-sse ja kaeba, et nii halb-halb. Seal on targemad arstid (nagu haiglates üldiselt) ja lasevad uuringuid teha.

Miks te miinustate? Kardate, et teie tõuksilt kukkunud mürsikud peavad nats kauem ootama kui tõelise abivajajaga tegeletakse?

Sry, mina nt ei ole sind miinustanud ja mul pole ka mürsikuid, kuid ma tõesti ei arva, et TA oleks ‘tõeline abivajaja’. Tavaline terviseärevik. EMO-sse selline küll pöörduma ei peaks, seal on ikka päris haiged (isegi nagu tõuksilt kukkunud mürsikud).

TA on terviseärevik?

Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime.

Jah, perearstid ei tee vigu.

Kas kohtusse ei kaevanud, kui tõesti perearst eiras. Kui oli nii kindel enda diagnoosis, siis peaks ka vastutama.  Viimane populaarne teema perearstide seas on ärevus ja depressioonist leierdamine, seda kuuleb igalt poolt. Nad lihtsalt ei suuda tunnistada, et ka nemad teevad vigu. Pärast koroonat nüüd nad enam üldse ei soovi patsiente näha, tahavad kõike telefoni teel teha.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on terviseärevik? Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime. Jah, perearstid ei tee vigu.

Kahjuks just nüüd jäidki luuletamisega vahele. Silmaarstile nimelt ei ole saatekirja vaja.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on terviseärevik? Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime. Jah, perearstid ei tee vigu.

Kahjuks just nüüd jäidki luuletamisega vahele. Silmaarstile nimelt ei ole saatekirja vaja.

Kas ma kirjutsin saatekirjast? Ma kirjutasin sellest, et ta saatekirja ei saanud? Ma pole sõnagi saatekirjast kirjutanud.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on terviseärevik? Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime. Jah, perearstid ei tee vigu.

Kahjuks just nüüd jäidki luuletamisega vahele. Silmaarstile nimelt ei ole saatekirja vaja.

Kas ma kirjutsin saatekirjast? Ma kirjutasin sellest, et ta saatekirja ei saanud? Ma pole sõnagi saatekirjast kirjutanud.

Kuidas seda siis mõista, miks oli vaja perearatile pikalt pinda saata, et ta saadetaks silmaarstile? Ise ka aru saad, mida kirjutad?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA on terviseärevik? Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde. Sealne arst samamoodi arvas, et raudselt tavaline ärevik, kellele on lihtsalt kae tekkinud. Lõpuks mu tädi läks teise arsti juurde. Ta ikka korralikult kulutas uksi ja aega. Lõpuks tuli välja, et tal on healoomuline ajukasvaja ja kuna nii hilja saadi teada, siis tuli ka tulemus. Mu tädi on pime. Jah, perearstid ei tee vigu.

Kahjuks just nüüd jäidki luuletamisega vahele. Silmaarstile nimelt ei ole saatekirja vaja.

Kas ma kirjutsin saatekirjast? Ma kirjutasin sellest, et ta saatekirja ei saanud? Ma pole sõnagi saatekirjast kirjutanud.

Kuidas seda siis mõista, miks oli vaja perearatile pikalt pinda saata, et ta saadetaks silmaarstile? Ise ka aru saad, mida kirjutad?

Ju ei teadnud kuhu pöörduda. Lisaks, kui ta silmi vaadatadi, siis öeldi, et tal on kae. Keegi ei uurinudki midagi muud.
Seega polnud ka silmaarstist abi.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaheta perearsti. Minu oma saadab iga kaebusega uuringutele. Näiteks kõhuvaluga saatis ultrahelisse, iga nohuga teeb põsekoopa ultraheli, alati on teinud vereanalüüse, kevadise haiguse ajal kontrollis D-vitamiini näitu, kui kurtsin, et võhma vähe, saatis koormustesti tegema, kord aastas kutsub pereõde üldist tervist kontrollima jne.

Sa pöördud iga nohuga arsti poole?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli tädi ka terviseärevik, tema üritas oma arstile selgeks teha, et tal on nägemine kehvemaks läinud. Perearst ütles talle, et ta peaks vähem raamatuid lugema. Ta käis talle pikalt pinda, kuni lõpuks ta saadeti silmaarsti juurde.

Silmaarsti juurde saab minna ilma perearsti vahenduseta. Miks peab selleks perearstile pinda käima?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Ilu ja tervis Miks on nii raske perearstilt saatekirja saada?!