Esileht Koolilaps miks on TIK-s raske õppida?

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: miks on TIK-s raske õppida?

Postitas:

siit juttudest on läbi kumanud, et TIK-s on lastel raske õppida ning mitte õpikoormuse pärast vaid just sisekliima pärast. Mida seal siis tehakse. Terror kogu ega, et kui õppida ei viitsi mine piirkonna kooli. Või on sisekord liiga karm? Kuidas õppekoormusega?

Suur-suur tänu vastajaile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viisakas, tark ja virk laps, kel on distsipliiniga kõik hästi, sellel on seal hea õppida. Kes kaldub sellest kõrvale, sellele hakatakse kohta kätte näitama, kuni ise/vanemad aru saavad, et võiks minna teise kooli. Otse ei öelda midagi, survestatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otse ei öelda muidugi midagi ja pole ka see survestamine selline, et keegi ahistaks vms. Aga kujuta ise ette olukorda, kus kogu klass õpib väga motiveeritult, keskmine hinne on ülikõrge, 30-st õpilasest on klassis 15 läbiviielised ja 13 neljaviielised. Ja kahel lapsel on siis kolmed. Ja küllap saab sellise lapse vanem arenguvestlusel kuulda, et ikka ei lähe sama hästi kui teistel. Lisaks on nii, et kui laps ei vasta sama hästi kui teised, siis laseb kogu klass ikka homeerilist sõdurinaeru. Ja paari aasta jooksul on pilt selge, kes on kes, lapsed on väga nutikad. Siis hakatakse paika panema, et ah see on mingi down, tal on mingi kanaaju jne. Ükskõik kui hästi pedagoogid ja kool ka suhteid ei korralda ja kuitahes palju sellest klassijuhataja tunnis ei räägita, siis sellist omavahelist nääklemist sa mingitel eelteismelistel naljalt ära ei keela. Laps peab olema ka piisavalt paksu nahaga ja immuunne sellise pideva olelusvõitluse suhtes. Ja see ei tule mitte millestki muust, kui sellest, kui ühte klassi valitakse väga võimekad lapsed, kes on reeglina ka väga enesekindlad ja teadlikud oma väärtusest. Vähemvõimekal on seal siis raske oma väärtust tunnetada. Ja see viibki juttudeni, et on halb sisekliima. Sisekliima pole ju mingi asi, see kujunebki väikestest inimestevahelistest suhtlustest. Ülitublide taustal ei pälvi vähemtubli või tavaline laps lihtsalt mitte mingisugust heakskiitu. Õpetajad hindavad rangemalt, sest tahavad mingi diferentseerimise teha ja kui veatuid töid on juba 15, siis saab ühe komaveaga juba 4, paar sõna puudu – hinne 3. Ja mõne jaoks on see terror.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TIK-is kirjalikke töid küll teised lapsed kommenteerida ei saa. Hindeid hoitakse saladuses. Mina lapsevanemana ei tunneta, et õppimine seal koolis oleks üliraske. Õppekava on ju sama mis teistes koolides, vaid inglise keel on lisaks. Samas keelt on nad õppinud esimesest klassist alates ja keel on nn. käpas. Palju loetakse inglisekeelseid raamatuid.
Pole ma ka kuulnud, et kolmemehi tahetakse välja visata. Kuni põhikooli lõpuni peavad nad neid lapsi õpetama.
Vähemalt meie klassi lapsevanemad on väga toetavad ja probleemide ilmnemisel ka nendega koheselt tegeletakse, näiteks võetakse mõnes aines eratunde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu sõbra laps, kes õpib seal keskastmes, õpib pea iga päev kella 24.00ni, vahest läheb isegi pea hommikuni välja, st laps saab ainult tunni, paar magada. Tegemist tüdrukuga, kes jube püüdlik, tahab õppida ainult viitele (ja ehk siis seda homeerilist naeru mitte ära teenida). Lapsel juba loomikult tervisehäired (seljavalud jms) aga vanemad teda sealt ära ei võta kuna see, et laps käib TIK-s on hirmus tähtis… ausalt öeldes tekitab see minus õudu, milliste inimkatseteni ollakse valmis ja ma olen sellest tüdrukult ise kuulnud, et pole oma klassis ainuke, kes südaööni tuubib, et olla läbinisti viieline, nagu seal kombeks…seega kergelt tulevad need viied seal ikka vähestel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu sõbra laps, kes õpib seal keskastmes, õpib pea iga päev kella 24.00ni, vahest läheb isegi pea hommikuni välja, st laps saab ainult tunni, paar magada. Tegemist tüdrukuga, kes jube püüdlik, tahab õppida ainult viitele (ja ehk siis seda homeerilist naeru mitte ära teenida). Lapsel juba loomikult tervisehäired (seljavalud jms) aga vanemad teda sealt ära ei võta kuna see, et laps käib TIK-s on hirmus tähtis… ausalt öeldes tekitab see minus õudu, milliste inimkatseteni ollakse valmis ja ma olen sellest tüdrukult ise kuulnud, et pole oma klassis ainuke, kes südaööni tuubib, et olla läbinisti viieline, nagu seal kombeks…seega kergelt tulevad need viied seal ikka vähestel[/tsitaat]Oled sa kindel, et jutt käib seekord SINU SÕBRA lapsest? Äkki on ikka SINU NAABRI laps?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu sõbra laps, kes õpib seal keskastmes, õpib pea iga päev kella 24.00ni, vahest läheb isegi pea hommikuni välja, st laps saab ainult tunni, paar magada. Tegemist tüdrukuga, kes jube püüdlik, tahab õppida ainult viitele (ja ehk siis seda homeerilist naeru mitte ära teenida). Lapsel juba loomikult tervisehäired (seljavalud jms) aga vanemad teda sealt ära ei võta kuna see, et laps käib TIK-s on hirmus tähtis… ausalt öeldes tekitab see minus õudu, milliste inimkatseteni ollakse valmis ja ma olen sellest tüdrukult ise kuulnud, et pole oma klassis ainuke, kes südaööni tuubib, et olla läbinisti viieline, nagu seal kombeks…seega kergelt tulevad need viied seal ikka vähestel[/tsitaat]Äh, mis jutt. Mu oma lapsel on nii muusikakoolis kui ka Ellerheinas ülipalju kaaslasi, kes TIK-is käivad ja seejuures väga hästi õpivad. Nii ajamahukate hobidega ei jõua tegelda keegi, kellel õppimine üle jõu käib, pealegi ei paista seda meeletut õppimist neist küll kuskilt. Täiesti normaalsed rõõmsad lapsed normaalse elu- ja töörütmiga. Oma lapse klassikaaslaste hulgas ühes teises Tallinna \”eliitkoolis\” on täpselt analoogne seis.

Kui Sul on mõni tuttav, kes oma last võimetele mittevastavas koolis hoiab ja levitab jutte, nagu oleks seal koolis suurem osa lapsi samasugused, siis see veel ei tähenda, et niisugune loba tõele vastaks. Eks kindlasti on kesklinna koolides lapsi, kes sinna võimete poolest ei sobi, aga igatahes moodustavad need vähemuse, mitte massi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul mõlemad lapsed TIK-i keskastmes, õpivad max 0,5-1h päevas, käivad iga päev trennis ja õues. Tunnistusl on aeg-ajalt viite sees mõni neli ka. Need, kes hommikuni tuubivad, on ilmselt saanud sisse ka etteõpetamise ja tuupimise tulemusel…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma ei tea… Minu poisid õpivad max. tunnike päevas (6 ja 8 klass). Kool nagu kool, ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu sõbra laps, kes õpib seal keskastmes, õpib pea iga päev kella 24.00ni, vahest läheb isegi pea hommikuni välja, st laps saab ainult tunni, paar magada. Tegemist tüdrukuga, kes jube püüdlik, tahab õppida ainult viitele (ja ehk siis seda homeerilist naeru mitte ära teenida). Lapsel juba loomikult tervisehäired (seljavalud jms) aga vanemad teda sealt ära ei võta kuna see, et laps käib TIK-s on hirmus tähtis… ausalt öeldes tekitab see minus õudu, milliste inimkatseteni ollakse valmis ja ma olen sellest tüdrukult ise kuulnud, et pole oma klassis ainuke, kes südaööni tuubib, et olla läbinisti viieline, nagu seal kombeks…seega kergelt tulevad need viied seal ikka vähestel[/tsitaat]
Ma täitsa saan aru, et on võimalik kella 24 õppida kui sellega kell 23.45 algust teha. Endalgi juhtus mõnikord – st. kui ma üldse kodus õppida viitsisin. Tavaliselt kas tegin juba koolis asjad ära või siis inglise keele sõnu vaatasin hommikul bussis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikel siiski pole seal raske õppida. 7.klassi jooksev keskmine aastahinne on ca 4,4 ja 5. klassis on see ca 4.5. Hindeid \”kolm\” on klassi peale mõni üksik. Minu lapsed õpivas iga päev max 2 tundi, sh pikemad projektid pühapäeval. Küsisin lapselt, kas teise õpilase üle keegi naerab, kui ta halvasti vastab ja vastus oli eitav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Koolilaps miks on TIK-s raske õppida?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.